banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 10:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Maj 2011, 00:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Vidim da MTEL ima neko takmicenje, za razvoj, po izboru valjda, android aplikacija, sa nekim ukupnim nagradnim fondom od 30.000, ako sam dobro vidio. Pa eto, razmisljao sam mozda da nas par sa foruma udruzimo snage, pa da okusamo srecu? :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 08:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
operisan sam od Androida i iPhonea :D
Samo Oracle.

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 09:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ne budali. A od Jave? :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 11:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Je li neko spominjao pare!? :D

Moze li link, malo vise informacija?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 11:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
http://www.mtel.ba/preview_story/22930/Postani_sampion_Android_lige.html?s=3i6705v5lvqp1d1pp8q5jm8rq0

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Rok za predaju aplikacije je oktobar ako se ne varam, do tada, čudo možeš napraviti. :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9337
Vidio sam ili cuo reklamu, i prvo sto mi je palo na pamet je da hoce da dodju za male pare do brda ideja i aplikacija, koje ce oni kasnije "masno" prodavati. Ako sam dobro shvatio nagrade nisu nesto velike, kad se podijeli 30000 na nekoliko dobitnika. Ali, posto sam ja laik za programiranje i poslove oko toga, mozda i grijesim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 20:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Hristov imas pp.

Sto se Androida tice. Radio sam sa drugom prije par mjeseci neke manje Android aplikacije, cisto da vidimo da li tu ima prolaza...
Jedina stvar koja ce nas/vas/bilo_koga_ko_razvija_android_u_bih je sto nam je skup provajder. Zamislite da je internet besplatan, gdje je kraj?

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Fina je to lova, 5000, 3000, 2000, ali mislim da onaj ko je u stanju da napise jednu takvu prakticnu aplikaciju, treba da iskoristi to vrijeme i znanje da uradi projekt gdje mu je zarada zagarantovana, mobilne aplikacije danas dozivljavaju nevjerovatan BOOM i bolje je skoncentrisati se na nesto dugorocnije.
Super stvar kod takmicenja je sto aplikacije moraju biti na nasem jeziku, pa se otvaraju mogucnosti da se uradi aplikacija od znacaja za RS/BiH jer vjerujem da nema mnogo aplikacija namijenjenih za nasu regiju. Mogu da se urade aplikacije za specificne primjene, recimo za poslovne ljude, za sportiste, za studente, TV program, ucenje jezika, berza, chat-rooms, o igricama da ne govorimo.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2011, 01:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ako ima neko ko je bio na prezentaciji, imao bih par pitanja :D

1) Da li je konkurs limitiran na jednu konkretnu SDK verziju? Postoje neke razlike po pitanju samih API-ja, pa da ne bude, radi na 3.0, ali ne radi na 2.3, ili tako nesto?
2) Da li u obzir dolaze i aplikacije za tablete? Opet zbog slicne situacije , mozda vise zbog same rezolucije uredjaja?
3) Moze li jedna osoba prijaviti vise aplikacija?
4) Da li je potrebno dostavljati i nesto od dokumentacije? Procitao sam da ne traze source, samo .apk, screenshot, i icon.
5) Pod uslovom da dobijem neku nagradu (mada kako sam uspio procitati, oni ce i NE-nagradjene, takoreci sve, aplikacije slati na Android Market?) ko postaje vlasnik aplikacije? Polazu li ucesnici ikakva prava na samu aplikaciju u buducnosti?
6) Ako zelim da radim aplikaciju koja je u direktnoj vezi sa Mtel-om kao provajderom, daju li popis nekih svojih eventualnih Web servisa, ili necega slicnog sto bi se moglo iskoristiti, i moze li se to zatraziti?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2011, 09:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Pomocu ti koliko znam...
1) Mislim da ne moze raditi na 3.0, a da ne radi na 2.3. To ne bi trebao predstavljati problem, istrazicu jos.
2) Aplikacije za android se prilagodjavaju tipu (gustini) ekrana. Kao web sajtovi. Ne znam kolike su rezolucije tableta, ali predpostavljam da bi se mogle "razvuci" i na njihov ekran.
5) Mislim da autor gubi (predaje) sva prava m:tel-u. Dakle oni mogu uzeti milione sa tvojom aplikacijom, a da ti ne dobijes nista. Zato se pobrini da napravis nekoliko slicnih aplikacija, najbolju posaljes njima, ostale sebi i gotovo.
6) Dobro si rekao, eventualnih... Postoje li uopste?

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2011, 12:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
GTK_Marko je napisao:
Pomocu ti koliko znam...
1) Mislim da ne moze raditi na 3.0, a da ne radi na 2.3. To ne bi trebao predstavljati problem, istrazicu jos.
2) Aplikacije za android se prilagodjavaju tipu (gustini) ekrana. Kao web sajtovi. Ne znam kolike su rezolucije tableta, ali predpostavljam da bi se mogle "razvuci" i na njihov ekran.
5) Mislim da autor gubi (predaje) sva prava m:tel-u. Dakle oni mogu uzeti milione sa tvojom aplikacijom, a da ti ne dobijes nista. Zato se pobrini da napravis nekoliko slicnih aplikacija, najbolju posaljes njima, ostale sebi i gotovo.
6) Dobro si rekao, eventualnih... Postoje li uopste?


1) Mislim da je itekako moguce. Generalno pricam teoretski, jos nisam detaljisao, ali je itekako moguce da se u verziji 3.0 nadje API koji je potpuno nov, i da nije postojao u ranijim verzijama. Kao sto i neki API-ji iz verzije u verziju postaju obsolete.
2) Uzmi za primjer HTC Wildfire, koji ima jako nisku rezoluciju. Odredjen broj aplikacija se jednostavno ne moze iscrtati dobro, pa ti onda ostaje scrollovanje koje ti ubije user experience, itd, itd..

Btw, sva pitanja koja sam imao poslah danas na mail za podrsku. Kad dobijem reply, okacicu ovde.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jun 2011, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
1) Minimalna verzija na kojoj trebi razvijati aplikacije je 2.2
2) Na prezentaciji nisu spominjali tablete niti neke stvari koje su za njih specificne, pa mislim da ista pravila vaze i za tablete.
3) Da.
4) Do septembra je potrebno poslati opis aplikacije i par screenshot-ova. Kasnije, do nekog oktobra, potrebno je poslati citavu aplikaciju (.apk fajl, source, i sta vec ide uz app). Nakon cega ce oni da ih testiraju, i proglase najbolje.
5) Da, sve aplikacije ce na kraju da zavrse na Android Marketu, pod uslovom naravno da zadovoljavaju osnovnu funkcionalnost. U oba slucaja (pobjede i ne pobjede :)), ti ostajes poznati i legitimni autor aplikacije.
6) E to nisu pominjali, mada su napomenuli da je plus ako koristite neku uslugu koju oni kao provajder pruzaju (3g mreza, pozivi, itd...)

Nadam se da neko od njih ovo cita, i odluci da mi ponudi zaposlenje u podrsci :P Ni oni ne daju ovoliku podrsku...Ali kad si vec pitao ko je bio na prezentaciji... ;)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2011, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Min 2.2.... kod mene na telefonu 2.1.... a počeo sam već nešto pisati za to takmičenje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2011, 14:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja se za sad mucim sa emulatorom u Eclipsu, koji je poprilicno buggy..Kombinujem i sa AndroidX86 projektom kroz VirtualBox..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2011, 10:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Na Linux-u radi fantastično...

Samsung i5700 samo ubodeš kablom i vozi... Ništa driveri ništa bakarači...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2011, 10:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
mangia je napisao:
Na Linux-u radi fantastično...




Eclipsov AVD na Lindzi radi fantasticno?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2011, 15:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
MuskoBre je napisao:
mangia je napisao:
Na Linux-u radi fantastično...




Eclipsov AVD na Lindzi radi fantasticno?


Ne bas fantasticno, ali radi. :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2011, 16:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Meni se na Win-u nekad skroz zaglupi, ne dodje ni do "bootanja", nekad mu treba po 15 minuta, nekad odbije da instalira .apk..I tako..Doduse, forumi su prepuni ovakvih slucajeva:)..Mozda odradim neki dual boot sa Lindzom, pa da vidimo ko vozi traktor, a ko otvara kapiju.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jun 2011, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Mint 10 i nikakvih problema... Doduše nisam testirao "sitna crevca" ali nisam našao neke probleme...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs