banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 05:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Apr 2006, 19:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
Ova tema je posebno dizajnirana za izderavanje na ljude koji su organizovali republicko takmicenje :

Ja cu se prvi izderati i navesti par argumenata :
1. Nije bilo nagrada, sem CD-ova od strane Che-a. Neznam kako je to
funkcionisalo, ali sam zahvalan Che-u na njegovoj Ubuntu
distribuciji.

2. Nije da imam nesto protiv lika koji je osvojio prvo mjesto ( zapravo, dobar
je on covjek, pomogao mi je jednom na regionalnom ...). Ali sasvim
slucajno on potice iz skole u kojoj smo se takmicili.

3. Kao i uvjek zadaci su bili "nedefinisani" i ta njihova tipicna preseravanja,
koja sezu u nedogled. Svake godine isto...
ali ovaj put bila je posebno glupa situacija :

Naime dok smo radili zadatke, legenda kaze da je jedan covjek dosao
i saopstio nam da nesmijemo koristiti stringove. Ovo je legenda zato sto
smo napravili peticiju i pola ljudi nije culo ovu stvar. To nije pisalo u tekstu
zadatka, nit su nam to sluzbeno saopstili. Sto znaci da nismo smijeli koristi
stringove, a uopste nismo znali za to.
Kao prvo dozvolili su nam da koristimo nizove, sto upravo pobija njihovu zabranu
stringova (sta je string nego niz karaktera).
Bilo nas je dosta koji su izgubili 25 bodova bez ikakvog razloga...
Onaj sto je bio prvi koristio je niz integera. A ja mislim da je niz char, veoma slican
tom nizu jer svako slovo ima svoj ASCII broj, i to nisu nista vise nego brojevi.
Naime ova zabrana stringova je potekla iz nekog glupog razloga koja ima veze sa Basicovim stringovima.
Stringovi iz Basic-a su ekvivalentni klasama string iz <string.h> u C++.
Sto znaci da smo mi koristili jedan obicni niz koji je sasvim slucajno od karaktera,
i oni su to protumacili kao string.
Sto se tice nasih primjedbi, to je ko da smo govorili zidovima. "Nemozes glupljem od sebe nista dokazat" - kosto je Che reko.
Prema tome Che, jos jedan momak i Ja koji smo uradili sve zadatke bili smo na trecem mjestu.
Dok je Nemanja666 bio na #2 bez jednog zadatka.
Svaka cast Nemanja! Nisi ti kriv sto ljudi nemaju mozak.

Cak se nebi ni ljutio sto sam izgubio 25 poena, i sto nisam cuo, kad bi
postojao ijedan razloga zasto se nebi koristili nizovi ( ups stringovi )!!!

Zato mogu samo da kazem kako su profesori koji su ocjenjivali ovo i komisija jedni
obicni supljoglavi kreteni. Koji tamo u zbornici jedu prasetinu i jedva cekaju da
nadju "nedefinisan" zadatak.

I na kraju pozvase nas u zbornicu, ne podijelise nikakve nagrade.
Jer su imali Che-a, koji je dijelio svoje CD-ove. "Sta bi mi bez tebe Che" - sigurno sad misle.

I predlazem da im sad napravimo nekakvo sranje, nesto buntovnicki.
Kako mi je sad lakse kad sam se istreso... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
ahhh to drzavno uredjenje : sve sami ljubicice, auta, avioni !
Vidimo se u trolejbusu!!!
Svakog stigne svoja sudbina...
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Haahha hah ha hahh ah
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Svi mi govore : "Nije vazno, samo da si prosao na drzavno...", ali jeste
vazno radije bih da sam posteno zaradio #16 mjesto. Nego ovako sugavo
#3.
Arghghghghhhhhh


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Najbolje sto sam mogao uraditij jeste postaviti na forum skole

http://www.ets.rs.ba/forum/viewtopic.php?p=117#117

mozda se javi koji profesor a mozda i ne ,ovo sa stringovima mi nikako nije jasno ,pogotovo da se to dojavi u toku rada, a jos je ovo bilo republicko takmicenje ...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 20:42 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Fuad je ###### (EDIT: Čak i ja moram da pazim na jezik :x)

Gospoda iz RPZ-a je takodje odradila svoju ulogu. ^%^%%% sve po spisku ko im dade posao! Vjerujete li da su zadaci 100% "one to one" kopirani iz zbirke? Znate li koliko je to GLUPO s'obzirom da je tu zbirku IMALO nekoliko ucenika? A tek sto je moguce da su ti zadaci i bili dojavljeni nekim ucenicima? A da li ste tek svjesni da je time prekrsen Copyright knjige !?

Nepravilnosti idu u nedogled. Osjecam se ostecenim, ali ne previse. Napravio sam budale od njih. Pokazali su se u pravom svjetlu - krcmi, treba ih otjerati u tor pa nek tamo se*u kud stignu. Ja se ove godine nisam toliko naljutio jer sam sad malo rasterecen, ipak imam i drugih poslova, pa me nije ovo toliko preokupiralo. Mislim da sam zasluzio tih 25 bodova. Ali eto ... Visa sila

Sramota. Najgore je to sto su se SVI ucenici slozili da su oni nesto MUTILI, a opet, nemamo KOME da se obratimo ... Drugim rijecima, neko tamo radi sta god hoce i nikom ne odgovara.

Jel sad shvatate vi iz dijaspore koji ovo citate (ako cita iko) kakvo je sranje ovdje dole?

Pozdravljam sve takmicare i ucite taj Linux - ja sam znao da ce oni kreteni sve pare koje su bile namjenjene za nagrade potrositi na viski, pivo, janjetinu, vino ...

Zao mi je ako je neko bio i vise ostecen nego ja. O zadacima i rijesenjima na drugoj temi i znalac.tk.


Poslednji put menjao che.guevara dana 03 Maj 2006, 23:24, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 20:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
Imamo konkretne dokaze, argumente, potpise...
ali ipak nemozemo nista uciniti.
Nije da mi je toliko stalo do tih usranih 25 bodova.
Samo mi je stalo do postenja...
Zato svi vi koji ovo citate znajte koja su ono djubrad od ljudi.
(rekoh ljudi, ovaj ... mislio sam svinja).
Eto, to je sve sto zelim da kazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 21:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
* Squall * je napisao:
pogotovo da se to dojavi u toku rada, a jos je ovo bilo republicko takmicenje ...

Da se barem dojavi. Kao sto rekoh to sto su oni navodno dojavili niko cuo nije. :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 21:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
Odoh sad spavat, sigurno cu imat nocne more! Laku noc...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 21:13 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ma šta ćemo mi, sad možemo jedino da se uhvatimo za uši ...

Ne znam sjećaš li se, ali pričao sam vam kako je meni bilo prošle godine (opet u ETŠBL !!!), poslali su me "Idi kod Đure" i ja otišao kod Đure, on rekao "evo priznajemo ti ovo i ovo, ovo nećemo, doviđenja" -_- Toliko od zadovoljenja "pravde" :lol:

Jedino, mada ne moramo, možemo da fino skupimo pismene izjave svakog od "oštećenog" takmičara, uzmemo njihova "svjedočenja", sklopimo jedan rad cjelokupan i onda to adresiramo *bilo kome* jer kome god da pošaljemo - baciće ga u kantu :) Jednostavno - ova država je puna konja koji neće da trče dok ih dobro ne potkuješ ... Hm ovo sam fino rekao !!!

Wow! Điha konjo !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 21:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
ma zaboravi ...
Vazno je da smo prosli, na drzavnom ce kompjuteri provjeravat zadatke, a ne ljudi ( ups opet zaboravih : SVINJE ).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 21:45 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ej laku noć ...

Ja bih samo da vas zamolim sve vas koji ste bili na takmičenju da pitate vaše profesore da vam prebace slike (znate ono kad smo se slikali svi u zbornici) pa ih vi smanjite na 800*600 i pošaljite meni na

sreckotoroman AT gmail DOT com

pošto onaj lik što je slikao sa mojim aparatom nije pazio na osvjetljenje pa su slike propale :(

OK?

PS: Koliko znam, profesor iz Gradiške je fotografisao svojim aparatom takođe?


Poslednji put menjao che.guevara dana 29 Apr 2006, 21:58, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 21:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
zanimljivo je ovo :

Citiraj:
PROGRAM REPUBLIČKOG TAKMIČENjA IZ INFORMATIKE SREDNjIH ŠKOLA REPUBLIKE SRPSKE

ŠKOLA DOMAĆIN: Elektrotehnička škola „Nikola Tesla“
Banja Luka, 29.04.2006.god.



9,00- 9,30 Prijem i registracija učesnika takmičenja

9,30-10,00 Otvaranje takmičenja i raspored takmičara

10,00-12,00 Rješavanje takmičarskih zadataka

12,00-14,30 Rad komisije za pregledanje i bodovanje učeničkih radova

14,30-15,30 Saopštavanje preliminarnih rezultata; razmatranje prigovora

15,30-16,30 Saopštavanje konačnih rezultata i rang liste; dodjela nagrada

16,30-17,00 Zatvaranje takmičenja i ispraćaj učesnika


Jeli ta dodjela nagrada ustvari dodjela linux cd-ova ?

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 22:01 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Pa - LinuxCD nema veze sa takmičenjem, to je bila moja ideja i to je akcija ULKBL'a a ne RPZ'a ili čega već ...

Nažalost, tako je ispalo -__-

Zbog toga možemo biti kivni samo na one iz RPZ'a, a na profesore smo kivni jer su retardirani, teški slučajevi, mentoli sve ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 457
Lokacija: Banjaluka
Joj Rama smori me (nista lose pod ovim nisam mislio), pogledajte koliko je sati, malcice pripazite na izraze koje koristite plz :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Apr 2006, 23:33 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Vertygo je napisao:
Joj Rama smori me (nista lose pod ovim nisam mislio), pogledajte koliko je sati, malcice pripazite na izraze koje koristite plz :)


Pa kad sam njima to smio reći u oči, smijem onda i ovdje. Eventualno mogli bi da dodamo u naslov FOR +18 ONLY ili tako nešto. Bez prljavih riječi jednostavno ne može :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2006, 08:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
Pitat cu svog profesora u utorak, on sigurno ima sliku. ( U pon se neradi )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2006, 19:29 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Što se uopšte takmičite ako smatrate da su ljudi koji to organizuju i ocjenjuju kreteni. Što se trudite ako to oni uošte ne cijene? Šta mislite dobiti od tih takmičenja osim ego-boosta, je l' se sada dijele neke stipendije za MIT ili šta?

Po meni se ta takmičenja nikako ne mogu nazvati takmičenjima "iz programiranja", već "iz algoritama". Algoritmi su vertikalno kompleksni, dok je programiranje i horizontalno i vertikalno kompleksno. I ta takmičenja ni blizu ne pripremaju nekoga za pravi posao. Sa današnjim načinima razvoja softvera, najčešće se bori sa horizontalnom složenošću, dok se vertikalna rijeđe sreće i to uglavnom na poslovima rezervisanim za iskusnije programere. Mislim, ko sad iskreno očekuje da će da radi na razvoju STL-a za C++ ili standardnih klasa u Javi... Jedino mjesto gdje se još adekvatno cijene "vertikalne vještine" je razvoj za embedded platforme, tu je još najbitnije koliko si alocirao memorije ili potrošio ciklusa.

Ta takmičenja su stala u vremenu prije 15 godina, uopšte ne prate informatiku, pa nije to matematika da treba 100 godina da nešto promjeni. Ono što kod nas nedostaje je takmičenje u obliku projekata na koje se prijavljuju pojedinci ili timovi i koji se radi duži period vremena. Ovakav način razvoja traži mnogo veće znanje, mudrost i multidisciplinarnost programera i to je mnogo bolji način ocjenjivanja nečije realne, efektivne i upotrebljive sposobnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Apr 2006, 22:49 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Maliću, pa kakva je to priča !?! Daj molim te :

pmalic je napisao:
Što se uopšte takmičite ako smatrate da su ljudi koji to organizuju i ocjenjuju kreteni. Što se trudite ako to oni uošte ne cijene? Šta mislite dobiti od tih takmičenja osim ego-boosta, je l' se sada dijele neke stipendije za MIT ili šta?


Sve u svemu - !"%$!%$!%"$#%&!"/(
(EDIT: uffff :x)

Da nema BHOI-a ne bih ja ni išao na ova sr*nja. Međutim, zamisli kada se neko od nas tridesetak (koliko će nas biti u Sarajevu) plasira na prvo ili drugo mjesto? Dva sedmična izleta na IOI u Meksiku i CEOI u Vrsaru djeluju jako isplativo?

Cappyschi ?

Te stipendije koje pominješ, to će dobiti "tatini sinovi", jer će tatica da plati profesore da sjebu svima po 25 bodova na zadatku, osim njegovom jaranu. Ne napadam onog dečka što je bio prvi, taman posla, ali generalno govoreći, ovaj scenarijo se sigurno događa. Drug iz razreda koji je bio na takmičenju iz matematike priča mi da se tamo desila ista situacija. Kaže da je uradio sva tri zadatka, a da je dobio 0 (NULA) bodova. Takođe kaže da su samo dva učenika dobila bodove (40 i 5) a da su svi ostali imali nula kao i on. Takođe kaže da su sve žalbe bile pismene, zatvorene i na kraju *odbijene* . Takođe kaže da su ti koji su prošli dalje isto radili kao i ostali ...

Neko ima monopol u ministarstvu prosvjete i novac koji je namjenjen za obrazovanje talenata ne dolazi na pravu destinaciju. (EDIT: sh*t je izbačen)

Jedina utjeha je nada da ćeš dospjeti u civilizaciju - na IOI - druge nema. Takmičenje iz Informatike uopšte ne stoji u vremenu, ne znaš šta pričaš. Jedino naši profesori stoje u vremenu, niko više. Pogledaj sve države ulažu u ta takmičenja. Jedino je kod nas to netransparentno. LOPOVI SVUDA. (EDIT: Da, "licimuri jedni" )

Meni, kao ličnosti, mom karakteru itd , uopšte ovo ne predstavlja neki udarac, ko ih je*e, ali čim završim fakultet, ovako :fist: ću da se vratim u ovu banana republiku !

J*bem ti Srbe retardirane, "demokratija, demokratija, sloboda, dole komunizam" pa evo sad ljude hvata nervni slom od te demokratije. Šta reći za onog dečka kojem su ti bodovi falili da bude prvi? Ne bi me čudilo da čujem sutra da se ubio od muke :)

Još ne vjeruješ da je namještaljka? Kako onda objašnjavaš to da su zabranili metod za izradu zadatka bez objektivnih razloga? Kako objašnjavaš to što se deset učenika potpisalo da uopšte nije ni rečeno da je dotični metod zabranjen? ("preko stringova" što bi Fudo rekao, vidi se koliko je neobrazovan - ili plaćen) Kako objašnjavaš to što je meni dato dvadeset razloga zašto ne mogu da se žalim? Navešću:

1. Srećko čekaj ti dok se žale ovi iz Pala oni trebaju da putuju
2. Srećko čekaj dok ispitamo ove iz druge učionice, znam da si ti na redu, ali ajde sačekaj da prvo sve pogledamo
3. Srećko sve smo pogledali, nikom nismo prihvatili žalbu pa nećemo ni tebi :lol:
4. Srećko ne možeš ti da se žališ, jedanaest profesora se složilo (kaže, "čak i tvoja profesorica") da ne može da se radi tako

...

Čuj ono "tvoja profesorica se složila" ... Ona meni profesorica? Teoretski i formalno. Nemam ništa sa njom. Ništa me nikad nije ni naučila. Još u prvom razredu srednje sam znao više od nje, ili bar ja tako mislim.

Još jednom - država nam je sjebana, svi znajte to, ovo su vam dokazi, a ja (odnosno mi) pošto očigledno ne možemo da izguramo neku "pravdu" - bježimo odavde ili idimo u otvoreni rat pa nek teče krv i nek pada stoka.

EDIT: Dakle obrisao sam neugodne rečenice, hmm, baš volim da psujem, heehee, :drinking:

Još jednom, suštinska "greška" (uh, rado bih stavio nešto drugo) kod naših profesora jeste to što pregledavaju source i time dobijaju neverovatno moć glupog zaključivanja odnosno podj*, ovaj pardon ...


Poslednji put menjao che.guevara dana 03 Maj 2006, 23:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2006, 10:31 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Nisi me u startu razumio, ne kažem da oni nisu kreteni i da to nije namješteno, i ne trebaš me uvjeravati u to, mislim da više znam koliko je naše društvo i država sjebani u raznim aspektima.

Hoću da kažem čemu tolika frustracija, to je kao da se buniš što ne možeš da letiš, već moraš da hodaš. Kao da će vas par promjeniti mentalitet naroda i način kako se sve stvari kod nas obavljaju od kad je svijeta i vijeka - bahato, površno, pohlepno, kratkovido, zato je Bosna Bosna, a ne Švajcarska... Ako ćeš "završiti faks i otići zauvijek", to njima ništa ne znači, ti im samo i smetaš, to trebaš uraditi da bi tebi bilo bolje, a ne da bi nekim tamo majmunima nešto pokazao i dokazao. Ima jedan jako bistar savjet od Michael Cainea:
Be like a duck. Calm on the surface, but always paddling like the dickens underneath. (budi kao patka, mirna na površini, a ispod "vesla" kao vrag)

Ovo sve govorim kao savjet, a ne da opovrgnem vašu priču. Vaša je stvar hoćete li ga uzeti u obzir.

A, ovo ti je posebno komično, hilarious, nije valjda da je sjebana :roll:, mislim shvatam, tinejdžer buntovnik, ali vidjet' ćeš ti još puno stvari, :lol::
che.guevara je napisao:
Još jednom - država nam je sjebana, svi znajte to, ovo su vam dokazi, a ja (odnosno mi) pošto očigledno ne možemo da izguramo neku "pravdu" - bježimo odavde ili idimo u otvoreni rat pa nek teče krv i nek pada stoka.


Ako se želite dokazati i dobiti neku realnu šansu da "dospijete u civilizaciju" bolje se uključite u Google Summer of Code nego da pjenite oko nekih seljastih mamlaza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2006, 11:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2005, 00:07
Postovi: 193
Lokacija: Banja Luka
:D Moj jedini komentar na ovo sve (@che, posebno na tvoju poslednju opruku) jeste da nisi pogrijesio nick.
Sto se tice takmicenja i organizacije vec se i prosle godine isto desavalo i ja sam tu napisao svoje misljenje tako da se vise ne zelim ponavljati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Maj 2006, 15:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2006, 16:51
Postovi: 131
Lokacija: Pedastal
Samo da ste ih vidjeli kako sa idiotskim osmjehom na licu objasnjavaju da smijemo koristiti nizove, a ne stringove.
Ili recimo da ste vidjeli kako po ne znam koji put govore "zadaci nisu dobro definisani." - onda bi ste drukcije govorili...
Ma je*em im *****, ja bih napisao 100 definisanih zadataka za dan!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs