banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 05:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jul 2021, 23:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Kako je saopštilo katalonsko Ministarstvo pravde, a preneli brojni svetski mediji, John McAfee juče je pronađen mrtav u svojoj ćeliji barselonskog zatvora. Tamo je od oktobra prošle godine čekao izručenje u SAD, gde su ga teretili za utaju poreza i brojne prevare vezane za kripto-valute. Kao uzrok smrti navodi se samoubistvo. Programer i kontroverzni biznismen ovog septembra bi napunio 76 godina. Njegovi advokati izjavili su za New York Times da je ovakav epilog rezultat okrutnog sistema koji nije imao razloga da ga toliko drži utamničenog.




Svoju karijeru Džon je započeo kao programer NASA-inog instituta u Njujorku od 1968-1970, gde je radio na Apollo programu. Nakon toga je bio zaposlen u nekoliko kompanija među kojima su Univac i Xerox. Prekretnica se dogodila 1980. godina, kada je, tokom rada za Lockheed, Mekafi došao do kopije Braina, prvog PC virusa. Protiv-otrov koji je nosio njegovo prezime, počeo je da prodaje sedam godina kasnije. Kada je 1994. McAfee Associates „izašla” na berzu, autor je svoj udeo inkasirao i od tada više nije bio uključen u njegov dalji razvoj. Nakon brojnih akvizicija, anti-virus je pripao Intelu 2010-te, a rebrendiran je 2014. u Intel Security, što je Džon rado prihvatio uz komentar da mu je drago što „najgori softver na planeti više nije povezan sa njegovim imenom”.




Za života, Mekafi je često punio naslovne strane novina širom sveta, i to ne zbog svog zalaganja u IT svetu. Bio je redovan gost kod brojnih sudskih organa, a svojevremeno je procenio da nakon svih tužbi povodom svojih mahinacija duguje ukupno 200 miliona dolara (koje naravno nije mogao da plati). Dve hiljade dvanaeste uhapšen je u Belizu, uz članove njegove porodice i nekoliko pripadnika bezbednosnih snaga zbog posedovanja narkotika i vatrenog oružja. Kada su ga označili kao osumnjičenog za smrt svog komšije, zbrisao je iz te centralno-američke zemlje. Ovaj slučaj bio je okosnica Showtimeovog dokumentarca Gringo: The Dangerous Life of John McAfee koji je biznismen kasnije ocenio kao neozbiljan.



Pod stare dane Džon je bio je Twitter trol, gde je za promociju kripto-valuta po promotivnom postu navodno inkasirao oko 100 hiljada dolara. Kandidaturu za predsednika SAD-a najavio je dva puta (2016. i 2020.), proglasio da je napravio spravu koja remeti praćenje NSA-a i da ga (naravno) progoni CIA. Verovatno je zbog toga više puta isticao da na samoubistvo ni ne pomišlja. Slava mu?


Kakva biografija.

Lagao bih kada bih rekao da sam volio njegov antivirus, jer sam višedecenijski korisnik Nortona.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2021, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9152
Pokoj duši McAffee-ju, ali Eugene tj Jevgenije radi posao..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2021, 00:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31176
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ko normalan daje imena programima po živim ljudima.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2021, 06:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12115
RIPČINA

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs