banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Feb 2018, 16:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Apr 2017, 20:03 
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
kutak je napisao:
Hej svi :)
Učim lagano html, css i ostalo. Većinu stvari iz htmla i css-a sam usvojila bez problema, mislim da i nema nešto puno mozganja, zasad.
Jedino gdje sam zapela i što nikako ne mogu vizualizovati je positioning u css-u. Za floating mi je sve razjasnio ovaj video>

https://youtu.be/xara4Z1b18I
E, sad kad bi i za positioning mi neko objasnio kako ide ovako u 3d prostoru, bila bih zahvalna. Jako.

cao :D

Static je default, znaci da ne navedes nista imaces static. Njega koristis najcesce kad mijenjas neki position koji je element vec imao.
Relative ako navedes onda mozes koristiti top, bottom, left, right. Ova cetiri pomjeraju element u odnosu na ono gdje biti bio prirodno, kada bi bio static.
Absolute ce ti zakucati element tamo gdje hoces, u odnosu na parent element. Ako element nema parent element onda ce ga pozicionirati u odnosu na dokument to jest cijelu stranicu. To bi bio pravi absolute. I da, ako koristis absolute element se pomjera sa stranicom kako skrolas
Fixed ti je slicno kao absolute, samo sto ostaje uvijek zakucan na ekranu, cak i kad skrolas stranicu.

To ti je ukratko :D
Pocni sto prije sa JavaScript-om, tek tu je ono zanimljivo :D

VRATI SE KARBÜRATORE SVE TI JE OPROŠTENO!

JEBE SE A NE RAĐA!

PETROVAC IS THE MAGIC WORD!

"JA SAM PODZEMAN, PITAJ KROMPIRA"

Vrh

PostPoslato: 30 Apr 2017, 20:38 
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Hvala :)
To je to. Absolute me bunio, jer mi ovaj u kursu na udemy-ju nigdje nije spomenuo parent element. I sad radim kao neki klon BBC sajta i vidim da mi nikako nije jasno.
Javascript mi je sljedeća! :D

Ко пије умријеће, ко не пије, прије ће.

Vrh

PostPoslato: 07 Feb 2018, 19:38 
Majstor
Majstor

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Ima li ko da se razumije u baze podataka, sql server 2012? Uradio sam bazu i to sve, ali mi treba pomoc oko ispita.. Pa ako ima ko, nek se javi u pp da se dogovorimo. Hvala :)

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]