banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 18:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Okt 2011, 23:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
stoja je napisao:
Pored Jave, radio sam i u .NET, C++, PHP

Iz kojih predmeta si radio C++ i PHP, i u kojoj mjeri? Šta si radio iz .NET-a? Interakcija čovjek-računar?


stoja je napisao:
Upoznaš se sa dosta tehnologija i spreman si za samostalan rad i da se specijalizuješ za neku oblast.

Baš tako. Ne naučiš već se upoznaš. Ali dalja specijalizacija i izučavanje (pravo učenje) su neophodni. Struka se stiče poslije fakulteta, ne na njemu. Samo problem je što neki poslodavci to ne znaju već misle ako si završio ETF onda si "bog za elektrotehniku i kompjutere" i sve imaš u malom prstu čim izađeš sa fakulteta. Najidealnije bi bilo naći posao gdje su oni svjesni da ti treba uhodavanje i doučavanje, može i za manju platu tokom tog perioda. Ali pošto uglavnom traže već gotove i dobre programere (ili šta god) onda ti jedino ostaje da sam kod kuće uzmeš nešto i učiš, pa onda tek da tražiš sreću. Zato bih ja ovima koji tek studiraju savjetovao da već tokom studija krenu nešto da specijaliziraju (programiranje, baze podataka, web dizajn, mreže...) tako što će učiti i pored fakulteta, i više nego što se traži na fakultetu.


stoja je napisao:
Sve su to obimne oblasti i nema fakulteta na svijetu koji će ti dati praktično znanje iz svih tih oblasti

Jeste. ETF je kao gimnazija, učiš svašta ali pomalo, sa svačim si pomalo upoznat ali ništa nisi specijalizirao. Dalja obuka je neophodna, i to u velikoj mjeri, na koji god posao da ideš.


stoja je napisao:
kriptografija i računarska zaštita, baze podataka, računarska grafika, objektno programiranje, proceduralno programiranje, razvoj web servisa, računarske mreže, elektronsko poslovanje, operativni sistemi itd.). Međutim sve su oblasti jako važne i moraju se izučavati. Ne možeš biti inženjer a samo znati jednu oblast.

Da ali sve to što se tamo uči po jedan semestar je...podložno zaboravljanju. Vidjećeš koliko ćeš se toga sjećati poslije 5 a da ne kažem 10 godina. Znaćeš samo ono čime se u svom poslu baviš i sa čime dolaziš u dodir, ostalog ćeš se sjećati samo kroz maglu.


stoja je napisao:
Zatim i drugi ispit kod prof. Zorana Đurića

Mislim da se on baš zalaže da se dosta i temeljno radi. Dobro je to, ali ne valja ako se traži baš previše pa da je to studentima veliki problem i da zbog toga i bježe od tih ispita i biraju neke druge.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2011, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ako vam smeta Đurić mogu sutra na fudbalu da mu polomim nogu ili barem ruku :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 12:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Jul 2010, 17:40
Postovi: 55
Informacioni sistemi - PHP , aplikacija studentska služba, timski rad
Interakcija čovjek računar - C# .NET,MS SQL, dvd klub
PISIO -PHP,AJAX,MySQL auto oglasi, mislim da se sada radi i sa PRADO, ovo je što se tiče praktičnog dijela, teorija je baš obimna, ali predaje najbolji profesor kojeg sam sreo
Računarska grafika - C, glut, OpenGL
Multimedijalni sistemi - Macromedia Director, Lingo
Menadžment - najveća glupost
Kriptografija- simetrični i asimetrični algoritmi, hash funkcije,digitalni potpisi i envelopa, PKI
Mikroprocesorski sistemi 2- C i asembler, 8051 mikrokontroler, aplikacija detektor pokreta (C i Java),nama nepotreban ispit, sad ima mogućnost da se bira predmet Objektno orjentisano programiranje
Internet programiranje- Java Servelets, JSP, JSF, svake godine se mijenja

Ovo su ispiti koje sam imao u 4 godini.

Ne lomi Đurića hahahha, on je posve ok, samo traži da se zna dosta stvari, ali nije sitničav, lik je opušten


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 00:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
dukicas je napisao:
Što bi slao firmama kad ne objavljuju konkurs? Obično kod nas firme zapošljavaju bez konkursa po principu veza, vezica i ko koga zna.

Tako zaposljavaju sve firme u svijetu. Logicno da ce prije zaposlit nekoga koga znaju nego nekoga koga ne znaju. Ovakve izjave skode samo njemu, za najbolje poslove ce veoma rijetko da bude neki javni konkurs( mada je za programerima tolika potraznja da se cesto zna desiti ).

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 01:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
dukicas je napisao:
Što bi slao firmama kad ne objavljuju konkurs? Obično kod nas firme zapošljavaju bez konkursa po principu veza, vezica i ko koga zna.


Jako pogrešno razmišljanje, jako jako pogrešno. Najbolje ostati kući i ništa ne raditi....

Ako si programer, i pri tome dobar programer, ja bih slao na sve moguće softverske kuće...Odradi neki projekat, znam par ljudi što žive od freelancer projekata, i to baš fino žive.

Ja sam imao neku finu ideju, za čiju realizaciju mi treba malo bolje znanje phpa i sqla, ali nikako vremena uhvatiti da malo bolje proučim dotične...ponovo se zaljubio u css i html pa sad samo to cackam, bar dok si ne zavrsim portfolio i blog..

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 01:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Frenki je napisao:
Jako pogrešno razmišljanje, jako jako pogrešno. Najbolje ostati kući i ništa ne raditi....

Tacno, ja recimo( a jos uvjek studiram ), od vecine poslova koje sam radio, mozda sam samo par dobio preko nekog javnog konkursa.

dukicas je napisao:
Drugo, ja sam mu takođe govorio da ide po raznim firmama i da se nudi bez obzira što nema konkursa, ali on kaže da je to besmisleno i da mu je neprijatno to tako raditi kad oni nikog ne traže.

A pa ako mu je neprijatno onda nista, najbolje odustati.

dukicas je napisao:
A realno ovde gde mi živimo u Prijedoru i nema mnogo firmi kojima treba ovakav profil radnika, a kako da po BL ide i traži ko je objavio konkurs kad i ne zna gde se nalaze te firme i koje i koliko ih sve ima.

Pa neka sazna. Ako je trenutno nezaspolen, raditi na tome bi mu bilo puno pametnije nego bilo kakvo studiranje ili ucenje.

dukicas je napisao:
Pominjao mi je on lanaco još odavno, ali traže 3 godine radnog iskustva, a on nema ni dve pune.

Meni stvarno nisu jasni ljudi koji takve neke uslove ozbiljno shvataju. Sta je najgore sto moze da se desi ako im se javis a ne ispunjavas bas sve sto su napisali?

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 01:24 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
Ja samo kad vidim na Posao.ba koliko ima konkursa za Sarajevo, a koliko za BL ...ostanem bez rijeci (misleci na Informatika-Software sekciju).. Ne zna covjek vise gdje da trazi i salje..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 23:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ne, ne, najbolje je da posao nadje njega :lol:

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2011, 14:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
mangia je napisao:
Ako vam smeta Đurić mogu sutra na fudbalu da mu polomim nogu ili barem ruku :)


Ne diraj nam profesora :P :D

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Dec 2011, 00:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ma neću nema frke :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2012, 17:56 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Apr 2012, 17:33
Postovi: 1
Zna li neko?

1) Proizvodi su opisani strukturom struct Proizvod{char ime[30]; int sifra, float cijena;}.
Informacije se cuvaju u ulancanoj listi, koja je uredena u rastucem poretku po cijeni. Svaki cvor
liste sadrži informacije o jednom proizvodu i pokazivacu na sljedeci cvor.
a) Napisati proceduru void Insert (struct node** list, struct Proizvod pr) koja u listu list
upisuje podatke o proizvodu, tako da lista ostane uredena.
b) Napisati rekurzivnu proceduru void Print(struct node* list) koja štampa informacije o
proizvodima cija je cijena veca od 100.


2) Uredeno binarno drvo ciji su elementi cijeli brojevi opisano je strukturom struct node {int info;
struct node* left; struct node* right;}.
a) Napisati proceduru void Insert(struct node** root, int newInfo), koja umece novi cvor u
stablo.
b) Napisati proceduru void PrintLeafs(struct node* root), koja štampa vrijednosti i udaljenost
svih listova stabla od korijena.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2012, 10:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 19 Jun 2008, 15:44
Postovi: 158
Marijana01 je napisao:
Zna li neko?

1) Proizvodi su opisani strukturom struct Proizvod{char ime[30]; int sifra, float cijena;}.
Informacije se cuvaju u ulancanoj listi, koja je uredena u rastucem poretku po cijeni. Svaki cvor
liste sadrži informacije o jednom proizvodu i pokazivacu na sljedeci cvor.
a) Napisati proceduru void Insert (struct node** list, struct Proizvod pr) koja u listu list
upisuje podatke o proizvodu, tako da lista ostane uredena.
b) Napisati rekurzivnu proceduru void Print(struct node* list) koja štampa informacije o
proizvodima cija je cijena veca od 100.


2) Uredeno binarno drvo ciji su elementi cijeli brojevi opisano je strukturom struct node {int info;
struct node* left; struct node* right;}.
a) Napisati proceduru void Insert(struct node** root, int newInfo), koja umece novi cvor u
stablo.
b) Napisati proceduru void PrintLeafs(struct node* root), koja štampa vrijednosti i udaljenost
svih listova stabla od korijena.


Zna. I?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs