banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Jan 2024, 23:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 202
Da li neko zna,gdje u BL ima servis,koji je pouzdan i siguran,a da rade reparaciju baterija?
Ja bi vrlo rado kupio novu bateriju,ali pitao sam u nekoliko radnji,i kažu da nemaju bateriju za laptop koji imam,i da je najbolje da uradim reparaciju ove baterije. A,ne znam,kome da odnesem,a da će uraditi kako treba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2024, 00:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Radi kolega forumas @goxon javi mu se ovde ili sacekaj do sutra da vidi ovo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2024, 00:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ja znam da je Media market nekada radio reparaciju baterija.
Lično sam se za ovo raspitivao prije 10-ak godina i na kraju skontao da ne vrijedi raditi reparaciju.
Otidi u batery shop (ispod hotela Vidovidć) i vidi imaju li tvoj model baterije?
Ako nemaju, uglavnom mogu naručiti... Nisu originalne al' su solidne zamjenske.
Šta znam, ja sam skontao da je bolje uzeti zamjensku bateriju nego raditi reparaciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2024, 07:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Ja sam radio reparaciju u media marketu i nisam bio zadovoljan.

Oklop od baterije nije bio zavaren kako treba, pa se baterija morala ubacivati na silu.

Morao sam dva puta da je nosim, jer prvi put nisu reparirali kako treba (vjerovatno nisu zamijenili sve ćelije koje su otišle).

Dobiješ garanciju 6 mjeseci. Moja je radila negdje oko 8 (čak je i rijetko korištena) i nakon toga sam kupio zamjensku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2024, 09:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 202
Bio sam u bari šopu,i nemaju bateriju. Kažu,da nova roba stiže za 6 mjeseci. Znači,media market nije za pohvalu?! Hm.
Kupio sam laptop u PC Maxu,pa sam i tu pitao. Prvo mi je rekao,da reparacija košta 50km,i da nema drugu bateriju. Nakon par sati javlja,da mu je stigla nova,original,i cijena 60km. Rekoh,koja je garancija- kaže: isto 6 mjeseci,kao i reparirana.
P.S. u PC STORU- nova je 119KM. Gdje se oni nalaze?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2024, 11:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Auuu, pa gdje nadje baš PC Max???
Ljudi, bježite od pc max-a što dalje...
Onaj je teški šarlatan, prevarant, ma sve najgore je on.
Kod njega više ni žvake nebi nikome preporučio da kupi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2024, 11:37 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 202
Kad sam kupio,čuo sam svašta,ali tad je bilo kasno.
E,sad,da li je onda ipak bolje uraditi reparaciju kod njega ili u media marketu,ako ne nadjem nigdje novu bateriju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jan 2024, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
dr medici je napisao:
Da li neko zna,gdje u BL ima servis,koji je pouzdan i siguran,a da rade reparaciju baterija?
Ja bi vrlo rado kupio novu bateriju,ali pitao sam u nekoliko radnji,i kažu da nemaju bateriju za laptop koji imam,i da je najbolje da uradim reparaciju ove baterije. A,ne znam,kome da odnesem,a da će uraditi kako treba.


Batery shop
065/523-788
Dostupni su na viberu. I vrlo brzo odgovaraju.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2024, 00:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 01 Nov 2023, 22:23
Postovi: 55
Lokacija: Требиње
А јел раде варијанту ђе им ја однесем батерије, тј. нове елементе а они одраде све остало?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2024, 11:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Kod reparacije baterija, oni koji to rade gledaju ako ikako mogu da ne zamjene sve ćelije već da ostave barem jednu koja je još "zdrava". Radi se o čistoj isplativosti i nije im zamjeriti previše jer zamjena svih ćelija bi bila preskupa krajnjem korisniku, a po nekoj "normalnoj" cijeni je neisplativo onom ko to radi. To je jednostavno tako.

Reparacija se sigurno isplati ako je u pitanju stariji laptop i to ne neki skuplji model. Reparaciju za Mediamarket radi izvjesni Ljubiša zvani "Čorba", nekadašnji radnik u PC-Info (firma koja stoji iza Mediamarketa) i za to je veoma stručan. Sad je "spoljni saradnik" :-).
E sad... postoje određeni faktori o kojima nećemo ovdje, ali uglavnom treba da znate da momci u Mediamarketu nakupe baterija za reparaciju, odnesu mu, ovaj odradi u narednih recimo 7 dana i vi dobijete papirčić sa garancijom. Ako insistirate na računu, izaće vas poprilično skuplje, ali jbg. Takav je život. Papirčić vam je dovoljan, garancija sigurno vrijedi (provjereno) i za reparaciju morati imati originalnu bateriju. Ako imate kinesku zamjensku - reparaciju zaboravite.
Osim njih reparaciju rade i momci iz TeslaKomp-a. Iskustva su takva da ih smijem preporučiti. Barem zasad :-)

Uvijek možete naručivati bateriju izvana, ali opet toplo preporučujem PC Store. Momci rade GreenCell program što je korektan Kinez da se tako izrazim i daju vam urednu garanciju. Razlika u cijeni u odnosu da sami ganjate i naručujete je takva da se ja lično ne bih za*ebavao naročito zbog garancije.
Isto tako zamjenske baterije možete uzeti kod Zoke u Bateri-šopu, ali on ih ima daleko manje na stanju i najčešće morate čekati dok on ne povuče turu iz Šapca. I ponuda je šarena pa tako i kvaliteta. I koliko znam, on ne radi reparaciju (zamjenu ćelija).

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 02:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 18 Feb 2009, 13:55
Postovi: 591
Koji laptop je u pitanju za koji se trazi baterija?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2024, 09:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Apr 2014, 23:26
Postovi: 202
Fujitsu Lifebook E 782


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs