banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 05:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Mar 2013, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Dakle, situacija je sledeca:

- imam jedan dijagnosticki aparat na kojem je preinstaliran windows XP i softver za rad tog aparata. S obzirom da je u pitanju aparat koji ima graficki prikaz uradjene analize dobro bi bilo da se na njega prikaci printer. Problem je taj sto su uz njega dosla preinstalirana samo 2 printera, a da bi se instalirao novi neophodno je imati pristup administratorskom nalogu. Ja, naravno, administratorski password nemam :D Zvao sam zvanicno predstavnistvo, oni ga nece dati posto uredjaj nije kupljen kod njih. Covjek od kojeg je kupljen nema pojma o cemu ja pricam.

Dakle, mogu li ja, iako to nije bas specijalno legalno, nekako da uhakujem taj admin nalog ne bi li instalirao printer?
Jos par cinjenica koje mislim da bi mogle biti bitne:
- uredjaj nema CD/DVD rom
- ima USB port, moze se staviti stick, nalog koji se pali po defaultu dozvoljava pokretanje, ali ne i instaliranje bilo kakvih programa

Eto, pomagajte :oops: :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 00:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Jesi li provjerio, da li postoji admin account uopste na masini? Probao desni klik na instalaciju, run as admin?

Bootaj ga u Safe Mode, dakle poslije samog restarta, F5 ili F8 (zaboravio sam shortcut), Safe Mode, na logonu ce vjerovatno se sam setovati na Administrator, ostavi pass prazan. Ako to prodje, dalje sve znas, ili ga instaliraj tako, ili promjeni pass od Admina (mislim da nece traziti postojeci pass, eventualno probaj sa blank mada sumnjam), ili instaliraj novog usera sa admin privilegijama.
Ako nista od ovog ne upali, vici :wink:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 02:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zasto ne bi bilo legalno, pa probijas sifru na racunaru koji ti posjedujes :D, sto MuskoBre kaze ako nista ne pomogne vici haha :D Salim se ako nista ne pomogne nadji neki Priviledge Escalation ili User Elevation exploit za xp, vjerujem da je ta verzija sto imas zastarjela tako da nije ni patchovana. Mozes takodje preko Hiren's Cd-a provaliti sifru od administratora ili napraviti admin korisnika. U najgorem slucaju digni neki Linux live kopiraj taj sistem od masine i reinstaliraj Xp i taj software i 1000 stampaca ako hoces ;D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 20:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Postoji administratorski nalog, sigurno
Njega Zeiss (njihov je aparat) tehnicari koriste kao serivsni nalog

Probacu sa tim safe modom, mada nisam bas siguran da li ce upaliti

Dajte mi na PP i te metode sa hakovanjem

Hvala puno na pomoci

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 23:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nema sta uzmi hirens cd bootaj i promjeni sifru od tog Zeiss admin accounta i samo se uloguj :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 08:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Vanja, uputstvo ti je ovdje:
Rješenje

Imaš i jednostavno i "jednostavno" rješenje :-P

Potrebna ti je eksterna optika, ali to se može nabaviti i da sebi narežeš varijantu 1 na medij. Ukoliko ne možeš nabaviti eksternu optiku, a mašina podržava boot sa USB-a (trebalo bi), onda uradiš varijantu 2.

Uzgred: Postavljanje lozinke na sistem kako bi kupca uslovio da ubuduće zavisi samo o tebi iako si nešto platio, a u svrhu izvlačenja lične koristi je nelegalno. Uklanjanje te iste lozinke na nečemu što je tvoje vlasništvo kako bi spriječio ucjenjivanje je legalno.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 08:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Sada sam namjerno pogledao o kojem je tačno alatu riječ. Nažalost, onaj koji je meni najjednostavniji za upotrebu i provjereno radi se ne nalazi na novijim verzijama Hiren's-a, ali ima ga u Verziji 9.7 koja je prva koja može raditi i preko USB-a (za svaki slučaj).
Alat se zove Active Password Changer 3.0.420

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 09:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
dtb_pro je napisao:
Uzgred: Postavljanje lozinke na sistem kako bi kupca uslovio da ubuduće zavisi samo o tebi iako si nešto platio, a u svrhu izvlačenja lične koristi je nelegalno. Uklanjanje te iste lozinke na nečemu što je tvoje vlasništvo kako bi spriječio ucjenjivanje je legalno.

Nisam baš siguran da je nelegalno. Na poslu se srećem sa dosta uređaja (instrumenata) koji su bazirani na Linuxu, a imam i jedan koji je baziran na Windowsu. U pitanju je specijalizovan hardver koji u startapu Windowsa ima aplikaciju koja upravlja tim hardverom... da li meni treba pristup Windowsu da bih mogao normalno raditi sa tim instrumentom? Ne treba, a to što on u pozadini koristi Windows je odluka samog proizvođača...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Na poslu kod tebe se jednostavno poštuje politika firme u kojoj radiš i gdje "običnim" korisnicima nije dozvoljeno da čačkaju, ali sigurno postoji lice zaposleno u firmi sa potpunim administratorskim ovlastima.

Sasvim druga priča je ako takvo lice u firmi ne postoji, već se radi o trećem licu koje jedino ima full admin pristup i vi ste uslovljeni da njega pozivate za svaki ozbiljniji posao. Osim naravno ukoliko postoji ugovor o saradnji sa trećim licem u kojem je taksativno navedeno da oni JEDINI imaju administratorski pristup (ne govorim o nekakvom osnovnom ugovoru o održavanju). Što čisto sumnjam da je kod Vanje slučaj.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 13:26 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17146
Lokacija: Q5HW+6W
Ako sam dobro shvatio, i kod Vanje je u pitanju uređaj, ne računar i logično je da samo ovlašteni serviser ima administratorski nalog... sam uređaj, bez administratorskog pristupa, padi posao u sladu sa specifikacijom...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 15:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Tako je, uredjaj je u pitanju
Problem je taj sto uredjaj nije kupljen od zvanicnog zastupnika Zeissa za ovaj region pa oni bas nisu susretljivi
(Druga stvar je ta sto je, cak i da su voljni poomci, izlazak Zeiss tehnicara na teren ~500e sat + da mu se plati put u Banjaluku)
:?

Problem sa ovim opcijama je taj sto je i BIOS zasticen passwordom pa ja ne mogu natjerati racunar da mi bilo koji od sofvera/live distribucija boota sa USBa (iako sam ga napravio bootabilnim)

Citiraj:
U pitanju je specijalizovan hardver koji u startapu Windowsa ima aplikaciju koja upravlja tim hardverom... da li meni treba pristup Windowsu da bih mogao normalno raditi sa tim instrumentom? Ne treba, a to što on u pozadini koristi Windows je odluka samog proizvođača...


To je to
I ja generalno se sa ovim uopste ne bih petljao da mogu bilo gdje u blizini da pronadjem jedan od 2 printera preinstalirana na uredjaj
Ovako, imam sjajan dijagnosticki aparat, koji mi nicemu ne sluzi
:?

Ima sad jos jedna opcija, da u HR pronadjem printer koji mi odgovara pa da ga tamo kupim (al' i to bas, bas, bas mala sansa :oops:)

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 18:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Dakle, jos jednu suludu ideju sam dobio:

- rastaviti uredjaj (PATA je disk i konektori u njemu), nakaciti PATA CD rom kao primary, nakaciti njegov HDD kao slave i onda ga hakovati na taj nacin
Kakve su sanse da to upali?
:oops:

Ili da mi nadjete ovo:
viewtopic.php?f=25&t=62832

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pa de resetuj bios, rastavi cudo i izvadi bateriju, ako je ima. ako je sifra kodirana u bios i to se da rjesiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 18:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Sep 2004, 01:11
Postovi: 1590
Lokacija: Banja Luka
Izvadi ti taj disk, pa ga prikljuci na drugi komp.
i skidaj sifru. Napravi prvo backup sistemske particije ( za nedaj boze, a i da imas rezervu ako bi pao sistem sam od sebe)

_________________
CIA snajka, CIA...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 18:53 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
vidi za taj printer sa TNS il mirdzom..evo recimo u UK ako je to ovaj, pa da tip posalje nekome u EU..a siguran sam da se mogu pronaci u njemackoj il austriji.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 18:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Pale su mi sve te ideje na pamet, al' sam se nekako suzdrzavao od toga da ja sam rastavljam uredjaj koji kosta toliko para
Nije mi to komsijin PC pa da ako i sjebem nesto nece me mnogo boliti glava
:D

spavac, hvala

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Apsolutno vas nista ne razumijem, a vidim da mi se stuca :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 20:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
V@nja je napisao:
- rastaviti uredjaj (PATA je disk i konektori u njemu), nakaciti PATA CD rom kao primary, nakaciti njegov HDD kao slave i onda ga hakovati na taj nacin
Kakve su sanse da to upali?


Šanse nisu loše. Još ako imaš dva IDE kanala, stavi Optiku na primarni kanal, a HDD na sekundarni.

A i BIOS lozinka se ili poništi resetovanjem CMOS-a ili skidanjem džampera namijenjenog za to na ploči kod nekih brendovanih računara.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2013, 02:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A cek, zasto ovoliko komplikovati... zasto jednostavno ne izvadis taj hard disk i stavis ga u neki normalan racunar i pristupis SAM filu rucno i promjenis sifru administratora ili cak dodas novog administratora sto je jos lakse? Ili kopiraj taj operativni program za taj uredjaj na USB tako sto ces bootati linux live neki na masini gdje stavis taj HDD i onda tamo reinstaliras Xp kompletno i ubacis taj software nazad. Prije svega naravno backup cjelog diska. :O


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2013, 17:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Ja sam koristio ophcreck http://ophcrack.sourceforge.net/. on ti pomocu rainbow tabela otkrije sifru naloga na racunaru tako da nikakav reset ne radis. Jednostavno saznas aktuelnu sifru naloga na racunaru. Nadam se da sam malo pomogao. Ja imam stariju verziju na CD i radila je uspjesno na otkrivanju sifara korisnickih naloga na Win XP.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs