banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 08:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Jan 2012, 00:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Narode pomažite! :D

Ujak od moje drugarice prosuo prije godinu dana vodu po laptopu i kontao da je pokvaren. I upalili ga prije neki dan i on radi normalno. Međutim, kada se pali ima šifra, a niko se više ne sjeća koja je šifra bila. U pitanju je laptop Sony VAIO. tačnu oznako ne znam, jer na naljepnici piše jedan model, na monitoru piše neki drugi, a u stvari je u pitanju neki tamo treći model, jer kad sam kucao ovo što piše na laptopu izbacivalo mi neke druge modele. uglavnom slučajno sam naletio na netu i radi se o ovom modelu laptopa,tj. isto tako izgleda:
http://www.insidemylaptop.com/take-apar ... ower-jack/

Nakon muke oko modela, pravo sam se namučio i da ga rastavim. Komplikovan je Bože sačuvaj!!!! Ja kod svog laptopa odvrnem nekoliko vijaka i imam pristup svemu, a kod ovoga čuda morao sam da odvrnem 23 šarafa i da izvadim hard disk i DVD čitač da bih skinuo poklopac. i što je najgore nisam imao odgovarajući odvijač nego sam sa nekim nožićem i raznim improvizacijama
sve sam rastavio sa namjerom da izvadim onu bateriju za BIOS u nadi da će se sve resetovati. Baterija bila isključena 6 sati i ne vrijedi. i dalje ima šifra. takođe ne znam pristupiti podešavanjima BIOS-a. Problem je što je laptop iz Njemačke, pa je sve na njemačkom jeziku :-?

Pa me sad zanima znate li neki softwer ili neki drugi način da resetujem šifru? može odgovor i na pp.

i može li se ponovo instalirati novi sistem preko ovog, ako ne znam šifru, tj da li je potrebna šifra da ponovo sve instaliram?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 00:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Kako god da okrenes, ako na njemu nema bitnog sadrzaja, udri novi WIN, i zdrao zivio. Ne treba ti nikakva sifra. Osim (eventualno) serial key :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 01:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
znaš kako, na laptopu je instaliran licenciran Windows Vista, pa mi žao da ga brišem(mada vista nije nešto, a ja bih sad stavio Win 7).
međutim zeza me što je i BIOS na njemačkom ne znam kako da dođem do onog podešavanja da mi bootuje sa DVD-a. :D zato sam kontao da pokušam sa nekim softverom. a opet ako i softver traži neka prethodna podešavanja u BIOSu onda komotno mogu instalirati i novi sistem i ne zezati se sa svakakvim programima

a na laptopu koliko sam shvatio nema ništa pretjerano bitno. možda neke slike


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 01:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ako je do njemackog, ja cu ti pomoci.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 01:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
ništa pokušaću ja sutra da instaliram Win 7 pa ako bude problema vikaću :)

imam neki Win 7 NVIDIA, manje više sve samo odradi kod instalacije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Očitaj nekim software-om tačan model laptopa (SIW, AIDA64 itd.). Zatim pronađi na netu novi BIOS i utility za fleš istog iz Windows-a. Možda ti prilikom flešovanja ponudi opciju da vratiš sve BIOS postavke na "default" (Clear CMOS).

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 09:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
Nisam skontao bas najbolje. Da li ti je sifra postavljena na bios-u pa nju ne mozes da prodjes ili je postavljena sifra na windows pa moras da se ulogujes da bi "prosao na desktop"? Ako je ovo prvo resetovanje cmos-a bi trebalo pomoci. Ako je ovo drugo u pitanju onda je jedino reinstall sistema rjesenje. Doduse moguce je i to zaobici (bar je bilo moguce sa xp), ali za vistu ne znam tacno kakva je procedura.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 09:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Шајин je napisao:
i može li se ponovo instalirati novi sistem preko ovog, ako ne znam šifru, tj da li je potrebna šifra da ponovo sve instaliram?

На основу остатка приче, не сконтах ја тебе је ли шифра на биосу или Виндоузу? Ако је на овом другом, имаш онај Хиренс Бут ЦД (Hiren's Boot CD) па са њиме кокнеш шифру.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 09:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Ako sam razumio, šifra je na ulazu u BIOS jer on ne može ući u njega da promijeni Boot-order da bi butao sa DVD-a (mada vjerujem da postoji neki taster za pozivanje istog: F8, F11, F12...) kako bi onda reinstalirao sistem.
Ako se ipak radi o korisničkoj šifri na ulazu u Windows (XP, Vista, 7, svejedno) to se riješi za 3 minuta....

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
dtb_pro je napisao:
Ako sam razumio, šifra je na ulazu u BIOS jer on ne može ući u njega da promijeni Boot-order da bi butao sa DVD-a (mada vjerujem da postoji neki taster za pozivanje istog: F8, F11, F12...) kako bi onda reinstalirao sistem.
Ako se ipak radi o korisničkoj šifri na ulazu u Windows (XP, Vista, 7, svejedno) to se riješi za 3 minuta....

F12 обично, мада ако има шифру на биосу, и ту ће да му тражи шифру. Тако је макар на Ај-Би-Ем лаптопима.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 09:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
Moguce je i da je F2.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 11:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5313
Lokacija: HEAVEN
Ako je pass na useru, zar nije moguce sledece: F8, safe mode, Administrator user, izbrisati starog, i napraviti novog usera... Mislim da sam tako radio na XP, ne znam da li je moguce na Visti...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
izvinjavam se ja sam malo zakomplikovao sa objašnjenjem. šifra je kad hoću da se ulogujem na windows. a u BIOS ne znam ući jer je sve na njemačkom, pa se totalno pogubim :)

nema veze sad ću instalirati ovaj Windows 7 NVIDIA. Sinoć sam ga ubacio, čak ni ne moram podešavati da mi bootuje sa DVD-a, odmah krene instalacija.

A za software sam se više raspitivao da znam za ubuduće, jer pretpostavljam da se prilično jednostavno može zaobići ta user šifra, a da ne moram rastavljati čitav laptop i nadati se da će se sve šifre poništiti ako izvadim bateriju


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 11:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
Baterija nema nikakve veze sa sifrom postavljenom na windows account-u...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 11:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
bem mu miša ja sam malo surfao po netu(a i neko mi je jednom davno ispričao) i baš piše na dosta mjesta da ako hoću da provalim windows account, treba izvaditi onu malu bateriju na matičnoj da se sve resetuje, a još sam čitao da ako to ne upali da ima jumper pored baterije koji treba izvaditi, premjestiti u drugi položaj, pa onda upaliti komp i pokušati, i zatim vratiti jumper.

nemam pojma nisam prije pokušavao, moguće da sam bio u zabludi :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 13:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ne. Ta baterija nema ama bas nikakve veze sa Win accountom.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 13:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
Ma to ti je ako neko postavi password za BIOS i za hard disk. Pa onda čačkanjem oko baterije nekada se može to srediti... Nema veze sa lozinkom na sistemu.
Fino google i how to reset windows vista password , i samo softverska rješenja :) Zanemari stavljanje laptopa u zamrzivač i sl :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 13:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
Sjecam se da je bio neki kao live cd sa win xpom koji je bio natrpan programcicima medju kojima je bio i program za ukidanje sifre. Narezes, ubacis, kliknes par puta i otkljucas win, restartujes i to je to. E sad da li takvo nesto postoji za vistu ja ne znam. Ovo je davno bilo(2004 mislim) od tada mi nikad nije zatrebalo nesto takvo....
Mada probaj sto ti je neko rekao da se pomocu F8 bootujes u safe mode. Velika je sansa da admin sifra nije postavljena sto znaci da mozes obrisati postojeci nalog koji ima sifru i kreirati novi bez sifre.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Hvala svima na prijedlozima i pomoći. Nisam htio više da se zezam sa šifrom. instalirao sam neki krekovani Windows 7 NVIDIA i to je to.
dobar je jer ne trebam ništa podešavati sve sam instalira, samo kliknem Next 2-3 puta. a stari sistem je ostao sačuvan, zajedno sa svim slikama i podacima.

e sad imam još jedno novo pitanje. koliko su sigurne te razne krekovane verzije Windowsa? postoji li mogućnost da je tamo neki lik ugradio u tu krekovanu verziju neki programčić koji mu šalje sve moje lične podatke čim odem na net ili nešto na taj fazon?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 14:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
Možeš što se toga biti siguran koliko i neka klinka sa FB, koja je okačila zanimljive slike, da neće završiti u nečijoj prljavoj mašti :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs