banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Problem sa zvukom
PostPoslato: 18 Feb 2011, 14:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Poz,ja imam jedan problem,kad slusam muziku a u zadnje vrijeme i kad gledam film,dolazi mi do sitnih prekida u zvuku ili sse zvuk promjeni malo,a pogotovo je to problem kad surfam,slusam muziku onda dolazi do "puscketanja" i prekida ,mikerosekundarnih ili se zvuk izoblic:D imam acer 3Gb RAM,2.1 AMD athlon x2 procesor i racunar je star godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 18 Feb 2011, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Koliko god ti zvučalo čudno s obzirom na jačinu računara ovo malo simptoma što si opisao ukazuje na preopterećenost procesora. Ako sam dobro razumio, u pitanju je Acer laptop.

Kod laptopa je vrlo čest problem taj što se procesor "baca" u Energy saving mode, odnosno sistem mu obara brzinu radi uštede struje, pa onda dok on švrlja sa sa prelazima sa pune brzine na sporu i obratno sve će štopati u vražiju mater. Rješenje je da se u power managementu izabere opcija High performace da te to ne bi zezalo. Baterija će kraće trajati, ali bar ti laptop neće glumiti pentium trojku.

Druga mogućnost je da se laptop zaprljao i da je potrebno produvavanje od prašine jer se pregrijava. To možeš i sam da zaključiš ili provjeriš, a nije zgoreg da bez obzira na sve to odradiš svakako jer mnogo znači za normalan i "zdrav" rad laptopa.

Treća varijanta je da ti je komp pun software-skog smeća (virusi, spyware i sl.) koje su počeli da opterećuju računar. U tom slučaju, jedna generalka, odnosno reinstalacija sistema je veoma dobra i poželjna opcija.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 18 Feb 2011, 18:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Da,da Acer je u pitanju. Prebacio sam na High performace,i malo sam ga opteretio za divno cudo nije bilo toliko pucketanja ni onog ruznog usporavanja zvuka neke pjesme,ali i dalje je prisutno. Padalo mi je na pamet reinstalirati sistem,ali imam Norton full verziju,koristim ga vec godinu dana a imam kljuc (nasao sam ga negdje,nekako) na tri godine pa mi je zao zbog toga da reinstaliram sistem. Produvavali su mi u servisu nekad davno laptop,ali meni ne pada na pamet kako to sam da izvedem. Da li ima neki nacin da se izvrsi repair sistema,bez da se vrsi ponovo instalacija? :) Hvala puno na pomoci. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 18 Feb 2011, 19:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
Mislim da je vrijeme da prestaneš da čačkaš laptop za svaku sitnicu i da postaneš normalan korisnik. :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 18 Feb 2011, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
_zoka je napisao:
Mislim da je vrijeme da prestaneš da čačkaš laptop za svaku sitnicu i da postaneš normalan korisnik. :P

Nema nista lose u tome sto zelim da mi racunar radi normalno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 19 Feb 2011, 11:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Sama činjenica da koristiš Norton je meni recimo dovoljna da se usuđujem reći da ti upravo taj sigurnosni software "jede" cirka trećinu snage tvog laptopa. Sve OK, poštujem zaštitnu stranu tog software-a i njegove kvalitete po tom pitanju, ali ko ti preporuči to čudo, svega ti na svijetu?! Jeste da svi današnji zaštitni programski paketi užasno usporavaju i opterećuju resurse sistema, ali nisi baš morao birati jednog od najgrđeg po tom pitanju.

Pošto si sam rekao da si ključ "našao negdje", to znači da će se naći opet. Nije to uopšte neki problem na kraju krajeva, ako ćemo iskreno. Stoga ako razmišljaš o jednoj "generalki", slobodno se odluči na to, jer to je uvijek dobra opcija. Čak i da imaš originalan ključ, on bi se dao reaktivirati, a da ne pričamo o tvom slučaju.

I da, razmisli o promjeni, odnosno o napuštanju Nortona i prelasku na nešto drugo. Tople preporuke.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 19 Feb 2011, 11:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
P.S. Inače, ovakva i slična pitanja obično idu na topike "Software" i "Hardware". Tamo bi mnogo više ljudi odgovorilo na ovaj tvoj upit.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 19 Feb 2011, 12:10 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
dtb_pro je napisao:
Sve OK, poštujem zaštitnu stranu tog software-a i njegove kvalitete po tom pitanju, ali ko ti preporuči to čudo, svega ti na svijetu?!

Ja :oops: :lol: !
Ali u moju odbranu,vodio sam se mišlju da mu kao početniku omogućim najbolju moguću zaštitu bez puno čačkanja...Nisam mislio da će on biti ovako dosadan :P

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 00:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Norton mi opste ne opterecuje mnogo racunar. To su mozda stari Nortoni radili,ovi novi ne. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 00:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
оптерећује и нови...
реинсталирај ти то све па ћеш видјет како шљака..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 01:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Instaliraj neki program da možeš pratiti temperaturu procesora.
I kakva su to mikerosekundarni prekidi :lol:
Kakav ti sluh imaš :)
Da li se pucketanje javlja i na slušalicama?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Imam Aidu za pracenje temperature,krece se od u normalnom okolnostima od 50-70C a ako zakuvam kantera i do 80C.
Moj sluh je normalan eheheh a zadnja mi je opcija da reinstaliram sistem,nisam bas za to.
Da,javlja se i u slusalicama :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 13:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
АЛЕКСАНДАР je napisao:
оптерећује и нови...
реинсталирај ти то све па ћеш видјет како шљака..


Vidiš kako ti čovjek lijepo kaže... Ako ti se ne da samom ili nisi siguran da sam to radiš, zovni nekog i riješen problem.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Zazalicu za Nortonom,ali sad evo pripremam se za reinstalaciju sistema. A koji antivirus mi preporucujete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
siki2086 je napisao:
Zazalicu za Nortonom,ali sad evo pripremam se za reinstalaciju sistema. A koji antivirus mi preporucujete?


Ako ćeš zažaliti, ti ga vrati ponovo, ko ti brani. Ako ne bjeruješ da strašno koči računar, a već se spremaš ze reinstal, deinstaliraj prvo njega, prečisti malo sistem pa vidi kako radi pa će ti biti jasnije o čemu pričamo.

Preporuka? ESET NOD32 Antivirus v4.2.71.2 (najnovije trenutno) ako ćeš ići na isti princip kao i sa Nortonom. Ako želiš free, a legalno rješenje biraj između Avasta 5.1 i Avire čini mi se v10. Avast je solidan za free rješenje ali je smrt kad otvaraš foldere u kojima se nalaze aplikacije jer bukvalno zaledi sve dok svaku ne pregleda. Aviru odavno nisam probao pa neću komentarisati, bila je isto solidna. Naravno free rješenja nisu isto što i komercijalna pa ti sam odluči.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 16:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Pa svedno mi je win zreo za reinstalaciju,tako da hvala na pomoci u svakom slucaju. Pokusacu sa NOD32,da nadjem kljuc i da to sredim. Hvala na vremenu izdvojenom za mene. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 16:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Možda da se prije svega poigraš sa nekom od verzija live linux. KIWI linux na USB-u je dobar da isprobaš multimedijalne sadržaje. Ako ti i tada zvuk pravio probleme, možda ti ni nova instalacija Windowsa neće pomoći.
Možda si trebao ukloniti i ponovo instalirati drajvere za zvuk. I ukloniš sve kodeke koje imaš instalirane.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 22:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Možda da se prije svega poigraš sa nekom od verzija live linux. KIWI linux na USB-u je dobar da isprobaš multimedijalne sadržaje. Ako ti i tada zvuk pravio probleme, možda ti ni nova instalacija Windowsa neće pomoći.
Možda si trebao ukloniti i ponovo instalirati drajvere za zvuk. I ukloniš sve kodeke koje imaš instalirane.


Kad kodeci zeznu zvuk, uzalud ti je i reinstalacija drivera i deinstalacija kodeka. Toliko se zavuku u sistem i u prokleti windowsov registry da su šanse popravke tako načinjene štete stvarno svedene na minimum.

Što se tiče linux edicija, stvarno bi mogao probati neku, ako si željan. A ako ti laptop služi i za igrice osim za surf i multimediju, onda ništa...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Nema vise problema sa zvukom. :D Reinstalirao sam sistem,instalirao NOD32 full verziju,nekako mi je suvise jednostavan i siromasan u odnosu na Nortonovu zastiti ali vidjecemo kako ce se pokazati. :) Sto se tice Linux-a to imam u planu na virtual ps da instaliram i da vidim kako funkcionise. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa zvukom
PostPoslato: 20 Feb 2011, 22:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
siki2086 je napisao:
Nema vise problema sa zvukom. :D Reinstalirao sam sistem,instalirao NOD32 full verziju,nekako mi je suvise jednostavan i siromasan u odnosu na Nortonovu zastiti ali vidjecemo kako ce se pokazati. :) Sto se tice Linux-a to imam u planu na virtual ps da instaliram i da vidim kako funkcionise. :)



Prebaci pregled glavnog prozora sa Standard mode na Advanced mode (donji lijevi ugao). Više opcija ti sigurno ne treba. Jednostavnost je ponekada mnogo bolja za efikasnost. Sva podešavanja imaš na tasteru F5 dok si u NOD-u.

Preporuka, isključi StartUp skeniranje i ostavi samo automatski update. Drastično ubrzava paljenje računara (Tools-Scheduler).

P.S.
I ko je ono bio u pravu?
8) 8) 8) 8)

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs