banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 19:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Okt 2010, 14:28 
A iskocio mi je jednom i dok sam igrao kantera.

Ekstraktovao sam drajvere od XP-a buduci da nema pravih drajvera za tu graficku za win vistu ili win7 pa sam te drajvere manuelno instalisao/updateovao, zna li neko kako rijesiti taj problem bsod-a kad se radi shut down ili rr kompa?


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 15:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Kako si instalirao XP drajvere, i o kojoj se grafičkoj radi?
Pokušaj Roll Back Driver u Device Manager, i onda instaliraj drajvere bez ATI Catalyst Control Center. Ili pokušaj prvo ukloniti ATI Catalyst Control Center...
Ili... ipak za početak napiši o kojoj se grafičkoj radi :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 16:53 
Moze lock, vratio sam XP, ono ima milion stvari koje me zezaju.

Graficka je ati radeon 9200se.

Instalisao tako sto sam unpack, tj extract drajvere zaa xp na c:/ATI i onda driver update>manual search i iz tog foldera ih install. :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 28 Okt 2010, 19:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Citiraj:
Some of you will no doubt be aware that Vista, and now Windows 7 do not Support the ATI Radeon 9200SE. Here is a full solution for those of you with the Blue Screen of Death issue on Shutdown & Restart.

1) Download the Windows 2000 Driver for the Card from the ATI Website. Use option 2 (Driver Only).

2) Once the download has completed, simply right click it, click properties and run it in Compatibility mode for Windows XP Service Pack 2, also tick Run as Administrator.

3) After applying the settings, run the download. Let it extract, and then allow the Installation to complete, however decline the option to restart immediately.

4) Now, go to the System32 Folder and cut the ati2dvag.dll to your desktop.

5) Log out, and log back in. By this point, your graphics will look terrible and you'll be cursing me but have faith!

6) Take the ati2dvag.dll and paste it back into the System32 folder.

7) Restart your PC.

You've done it! No more Blue Screen of Death.


Ako još nije kasno :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2010, 07:48 
Jbg, prekasno. :(


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 14:51 
Evo samo da javim da sam opet instalisao win7 i probao ovo gore i radi odlicno, kad se radi restart ili shut down radi perfektno i bez problema.
Ja sam to vec probao, ali sa winXP, promakla mi stavka da tre drajver od win2000, a ja stavio drajvere od XP-a.
Jedino nisam imao problem koji jhe opisao rjecima "you'll be cursing me but have faith!", nije mi bila unistane grafika (vjerovatno jer sam win7 ima odredjene startne drajvere za kompjuter).


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Okt 2010, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23490
Morao si probati :D
Drago mi je da radi kako treba. Vjerovatno bi radilo i sa drajverima koje si ručno instalirao, samo da si išao na Compatibility mode for Windows XP Service Pack 2. Ali ako radi, nema potrebe dirati.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2010, 17:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Eh ovako, danas pođoh pisati na ovu temu, ali sam htio odraditi još koji test. Donio mi drug laptop da vidim šta mu je. Prema njegovoj priči u pitanju je bsod, čak je jednom i uslikao i poslao mi sliku. Od sinoć kompjuter podvrgavam testovima, i čini se da je hardware ispravan (nisam sve još istestirao). Najčešći razlozi bsod-a, u slučaju hardware-a su : grafička, memorija ili hdd. Hdd je potpuno ispravan, testirao sam ga sa hitačijevim alatom za dijagnostiku. Memoriju sa najnovijim memtest-om. Grafu sa ATITOOL-om i video card stability test-om. Da je neispravan windows, tu sam opciju "relativno" isključio, zato što kaže da mu je drugi drug radio reinstalaciju windowsa više puta, i to ne samo s jednim cd-om (moguće da je taj neki bio defektan), i nakon svake mu se to dešavalo, a time i da je zaražen virusima, mada jesam pročešljao i čist je. Kaže radi 3-4 dana i izbaci tu sliku, i tapija. Bitne drajvere je, koliko vidim, instalirao, mada nije baš sve, a sad ja ne mogu dokučiti koje nije potpuno. Skinuo sam ih sve, srećom acer ima dobru bazu drajvera, i za stare modele.
Sledeći je u pitanju:
0x0000008E (0XC0000005,0X805277FA,0XA8333EEC,0X00000000)
mada, ako ćete guglati tražite samo ovo pred zagradom. Svi tobože pitaju koji je u pitanju, a za sve se obnavlja isti princip testiranja. Regcure kaže da je windows ispravan.
Meni još nije iskočio za ovih 20ak sati rada na njemu. E sad, ja što još jedino mogu je probati svoju reinstalaciju windows-a sa svim drajverima koje sam našao u acerovoj bazi za ovaj model, ali to mi je baš najjadniji dio u "popravci" kompova. Jedan virus, hop, odma` srokaj win. :roll:
Imate li kakvih prijedloga?
edit:Još jedan mali update - skenirao sam ga sa avira rescue cd, tako da stvarno mislim da nije virus.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2010, 22:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
iko?

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2010, 07:46 
Cini se da nema druge nego da ces morati probati sa drugim win-om.

Ima dosta zarazenih win 7-ca na netu. :(


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Dec 2010, 11:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ma i meni je to opcija, al generalno ne volim reinstalaciju. To svaki debil zna. Fazon je spasiti sistem na kojem se dugo radi (dobro, konkretno kod ovog laptopa to nije slučaj)

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2010, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Evo reinstaliram sad, al boga pitaj oće li bsod iskakati, a sudeći po onom što kaže drug, hoće za koji dan.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2010, 23:19 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Posalji event logove.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 13:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
ništa sad, niste bili ažurni, a ja sam se prebio tražeći rješenje po guglu, i ništa. Reinstalirao sam win, malo promijenio veličinu particija.. Ko zna, sad samo treba čekati oće li se pojaviti..
Što se tiče izvještaja, svi su bili kao suza čisti, sistemu nije nađena ni jedna jedina greška.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2010, 13:43 
Javi kako si zavrsio ako nije problem.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Dec 2010, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Evo da javim kakvo je stanje, jer ne planiram završiti dok ne riješim. Od 4.12. je laptop bio kod mene i savršeno radio. Pošto su prošli testovi hardware-a, mislio sam da je ipak do windows-a, pa sam ga nanovo reinstalirao. Do juče je bio super, i odnesem ga drugu, kontajući da je to sve gotovo, kad javlja porukom da je opet isto. Pa ne mogu vjerovati! Jel moguće da je problem neki na MB ?? Ja kako sam čitao, bsod se može pojaviti i usljed pada napona. Al to bi značilo da je neispravan neki vod od baterije do matične. Šta sad?? Postoji li neki program za testiranje matičnih ploča, ili neki "najultimativniji,najjači,najkuliji od sve djece i najpodrobniji", koji bi mi sigurno rekao šta je sa hardware-om?

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Dec 2010, 13:06 
Moze se pojaviti usljed pada napona, ja sam morao mjenjati napajanje jer mi se restartovao komp, i to samo tokom zime.

Da proba naci usp pa preko njega, mozda je do struje, tj slabog napona??


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Dec 2010, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ne vjerujem da bi to mogao nabaviti on, a i trebalo bi mu na 2 sedmice to posuditi, ne znam ko bi to.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs