banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 242 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 8 nam dolazi 2012. godine
Na blogu nizozemskog ogranka Microsofta tijekom vikenda osvanula je obavijest da kompanija radi na razvoju sljedeće generacije svog operativnog sustava Windows

Tijekom prošlog tjedna navršila se godina dana od predstavljanja Windowsa 7, a u kompaniji već užurbano radi na razvoju novih inačica. Sudeći prema najavi Windows 8 na tržištu bi se trebao naći otprilike za dvije godine.

Novi Windowsi između ostalog navodno će sadržavati Windows App Store, jedinstveno mjesto preuzimanja aplikacija, prijavu u sustav preko prepoznavanja lica korisnika te znatno ubrzano dizanje samog sustava.

Izlazak Windowsa 8 na tržište uklapa se u Microsoftovu uobičajenu praksu predstavljanja novog operativnog sustava svake tri godine.



Otpor prema Windowsu 8
Poslovni korisnici koji se nalaze u sred prelaska na Windows 7 možda neće biti voljni da isti posao rade za dve godine ili malo više vremena prelazeći na Windows 8, smatraju analitičari. Prema navodima, Michael Silver-a iz kompanije Gartner, poslovni korisnici bi mogli da imaju veliki otpor prema sledećoj verziji operativnog sistema kompanije Microsoft. Iako Microsoft prati trogodišnju dinamiku izdavanja operativnih sistema, situacija sa Vista-om, odnosno ostanak na Windows-u XP su doveli do toga da je veliki broj korisnika bio vrlo raspoložen da implementira Windows 7. Ipak, u pitanju je veliki posao pa nije za očekivati njegovo ponavljanje za dve godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 12:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Da, taman dok izađe sp1 za 7icu, doće i drugi windows. Sad pročitah na bug.hr da je zvanično da sp1 izlazi u prvom kvartalu sledeće godine. Upravo sam se sjetio izjave jednog od naših forumaša, kad je započeta tema o sedmici - "JA SAM TAMAN PREŠAO NA XP, A SVE DALJE JE DALEKA BUDUĆNOST" :lol. Ma nema šta - XP rulzzzzzz

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 13:05 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Windows 7 and Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 Release Candidate (KB976932)

x86
x64

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 19:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Slika

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
(Dugogodišnje) iskustvo mi govori da je svaki drugi operativni sistem koji MS izbaci totalni promašaj:
1. Windows 3.11- OK za svoje vrijeme
2.Windows 95 - katastrofalan, toliko često je padao da mi je sistemski zvuk "totalni kraš" bio najčešći zvuk na kompjuteru
3. Windows 98 - dobar, stabilan, još uvijek ga se rado sjećam
4. Millenium edition - nepotreban shit, mnogo slabiji nego 98-ica, na koju sam se vratio u iščekivanju boljeg
5. XP - odličan, još uvijek ga koristim na jednom kompjuteru, jer ima drajvere za skoro svaki hardware koji postoji, kalašnjikov među operativnim sistemima
6. Vista - skroz promašen, podsjeća me na ME, spor do zla boga
7. W7 - dobar, stabilan, brz. Ne vidim potrebu za promjenom bar dok ne izađe W9

Dakle, čini mi se da put do dobrog operativnog sistema traje šest godina, a onaj kojeg MS izbaci u međuvremenu je samo način da se ubije (mnogo) para od pomodara koji uvijek moraju imati ono posljednje, i da se eventualno prezentiraju neke nove ideje (koje obično ne funkcionišu kako treba), koje zažive sto posto tek u narednom operativnom sistemu.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
STRATOKASTEL je napisao:
(Dugogodišnje) iskustvo mi govori da je svaki drugi operativni sistem koji MS izbaci totalni promašaj:
1. Windows 3.11- OK za svoje vrijeme
2.Windows 95 - katastrofalan, toliko često je padao da mi je sistemski zvuk "totalni kraš" bio najčešći zvuk na kompjuteru
3. Windows 98 - dobar, stabilan, još uvijek ga se rado sjećam
4. Millenium edition - nepotreban shit, mnogo slabiji nego 98-ica, na koju sam se vratio u iščekivanju boljeg
5. XP - odličan, još uvijek ga koristim na jednom kompjuteru, jer ima drajvere za skoro svaki hardware koji postoji, kalašnjikov među operativnim sistemima
6. Vista - skroz promašen, podsjeća me na ME, spor do zla boga
7. W7 - dobar, stabilan, brz. Ne vidim potrebu za promjenom bar dok ne izađe W9

Dakle, čini mi se da put do dobrog operativnog sistema traje šest godina, a onaj kojeg MS izbaci u međuvremenu je samo način da se ubije (mnogo) para od pomodara koji uvijek moraju imati ono posljednje, i da se eventualno prezentiraju neke nove ideje (koje obično ne funkcionišu kako treba), koje zažive sto posto tek u narednom operativnom sistemu.


:evil3: :lol:

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 20:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
STRATOKASTEL je napisao:
(Dugogodišnje) iskustvo mi govori da je svaki drugi operativni sistem koji MS izbaci totalni promašaj:
1. Windows 3.11- OK za svoje vrijeme
2.Windows 95 - katastrofalan, toliko često je padao da mi je sistemski zvuk "totalni kraš" bio najčešći zvuk na kompjuteru
3. Windows 98 - dobar, stabilan, još uvijek ga se rado sjećam
4. Millenium edition - nepotreban shit, mnogo slabiji nego 98-ica, na koju sam se vratio u iščekivanju boljeg
5. XP - odličan, još uvijek ga koristim na jednom kompjuteru, jer ima drajvere za skoro svaki hardware koji postoji, kalašnjikov među operativnim sistemima
6. Vista - skroz promašen, podsjeća me na ME, spor do zla boga
7. W7 - dobar, stabilan, brz. Ne vidim potrebu za promjenom bar dok ne izađe W9

Dakle, čini mi se da put do dobrog operativnog sistema traje šest godina, a onaj kojeg MS izbaci u međuvremenu je samo način da se ubije (mnogo) para od pomodara koji uvijek moraju imati ono posljednje, i da se eventualno prezentiraju neke nove ideje (koje obično ne funkcionišu kako treba), koje zažive sto posto tek u narednom operativnom sistemu.


moj history je slican, misljenja takodjer.
osim da uz ovo dodam WIN 2000 Server Proffessional (neke 3 godine - odlican) i Win 2003 Server Standard Edition SP2 od prije 4 godine do danas (jos bolji od 2000)...
i nemam zelju da predjem na 2008. ni na 64 bita.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 20:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
STRATOKASTEL je napisao:
(Dugogodišnje) iskustvo mi govori da je svaki drugi operativni sistem koji MS izbaci totalni promašaj:
1. Windows 3.11- OK za svoje vrijeme
2.Windows 95 - katastrofalan, toliko često je padao da mi je sistemski zvuk "totalni kraš" bio najčešći zvuk na kompjuteru
3. Windows 98 - dobar, stabilan, još uvijek ga se rado sjećam
4. Millenium edition - nepotreban shit, mnogo slabiji nego 98-ica, na koju sam se vratio u iščekivanju boljeg
5. XP - odličan, još uvijek ga koristim na jednom kompjuteru, jer ima drajvere za skoro svaki hardware koji postoji, kalašnjikov među operativnim sistemima
6. Vista - skroz promašen, podsjeća me na ME, spor do zla boga
7. W7 - dobar, stabilan, brz. Ne vidim potrebu za promjenom bar dok ne izađe W9


Malo si se zaebao sa ovim verzijama...

Windows ME je samo ''poboljšana'' verzija Windowsa 98. I ona ne spada u tu verziju.
Četvrti OS od Microsofta je ujedno i najstabilniji... i to je Windows 2000
Prvi korisnički OS baziran na NT tehnologiji (mnogo je stavri pokupljeno iz WIN NT4)

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 20:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
DELLBOY je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
(Dugogodišnje) iskustvo mi govori da je svaki drugi operativni sistem koji MS izbaci totalni promašaj:
1. Windows 3.11- OK za svoje vrijeme
2.Windows 95 - katastrofalan, toliko često je padao da mi je sistemski zvuk "totalni kraš" bio najčešći zvuk na kompjuteru
3. Windows 98 - dobar, stabilan, još uvijek ga se rado sjećam
4. Millenium edition - nepotreban shit, mnogo slabiji nego 98-ica, na koju sam se vratio u iščekivanju boljeg
5. XP - odličan, još uvijek ga koristim na jednom kompjuteru, jer ima drajvere za skoro svaki hardware koji postoji, kalašnjikov među operativnim sistemima
6. Vista - skroz promašen, podsjeća me na ME, spor do zla boga
7. W7 - dobar, stabilan, brz. Ne vidim potrebu za promjenom bar dok ne izađe W9


Malo si se zaebao sa ovim verzijama...

Windows ME je samo ''poboljšana'' verzija Windowsa 98. I ona ne spada u tu verziju.
Četvrti OS od Microsofta je ujedno i najstabilniji... i to je Windows 2000
Prvi korisnički OS baziran na NT tehnologiji (mnogo je stavri pokupljeno iz WIN NT4)


Ove nabrojane verzije Windowsa su tzv "home edition" za privatne potrebe, ti govoriš o NT sistemu, koji je "pro" verzija. Btw, svaki od "mojih" windowsa je imao i NT verziju:
W3.1 -NT 3.11 , 3.51
W95 - NT 4.0
W98, ME- W2000
XP je bio prvi univerzalni, NT-bazirani OS sa "home" i "pro" verzijom, što se nastavilo sa Vistom i sa 7-icom (mada se "pro" verzija ne zove 7, nego 6.1)

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
dobar strato... malo te HP boy...
nego pricamo o OS koje smo koristili i nasi utisci... stoga... nismo pisali kronologiju niti povijest Microsofta... :wink:

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 28 Okt 2010, 21:25 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
STRATOKASTEL je napisao:
(mada se "pro" verzija ne zove 7, nego 6.1

Verzije Windowsa nemaju veze sa komercijalnim imenima; Vista je 6.0, sedmica je 6.1 (bez obzira na broj 7 u imenu). Ista je situacija i sa Windows Mobile plaformom: verzija imemom glasi 6.5, dok brojem 5.2.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 29 Okt 2010, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Windows 2000 i ME su po meni imali najbolji appearance. Danas koristim XP ali s lookom windows clasic. Nije ni XP look loš ali ovaj mi je još bolji tj. praktičniji i suštinski. Kad sam prvi put vidio Vistu i 7 pogubio sam se u onom šarenilu, a u explorelu sam se jedva snalazio..nema onog tree view-a i opet isto pun šarenila i kiča. Ako se dobro sjećam nije bilo ni back dugmeta već se to nekako drukčije radilo iz address trake..uglavnom nije mi se dopalo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 30 Okt 2010, 13:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2002, 20:07
Postovi: 1149
Lokacija: BL
I ja sam se jedva odlucio za prelazak na 7 sa XP ali sada vidim koliko je XP stvar proslosti.

_________________
*/

?>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 30 Okt 2010, 14:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Takodje sam se tesko odlucio na prelazak. Kada sam uzeo laptop dosao je sa origigi vistom. Ukinu sam je nakon 2 sata rada :)
Poslije toga sam probao win7 pa se vratio nakon par dana na xp. Neki dan ponovo dao sansu win7 i za sada vise nego zadovoljan. XP sam poznavao kao svoj dzep a u sedmici se sada ucim malte ne iz pocetka. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 10 Dec 2010, 19:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 8 sa 3D interfejsom?
Prema malo poznatom izvoru Windows 8 Italia i njihovim kontaktima pri Microsoftu, sljedeća verzija popularnog desktop OS-a će donijeti novi, Wind grafički interfejs, nasljednik Aera. Njegova izvedba za jače mašine sa odvojenim GPU-om kompletan interfejs će prikazivati u 3D-u, ali pritom nije jasno je li se radi samo o ubrzavanju prikaza na grafičkom procesoru ili će sam interfejs biti iscrtan u tri dimenzije, te da li to podrazumijeva stereoskopsku tehnologiju. To će, naravno, zahtijevati oko 170 MB video memorije. Navodno, novi interfejs će biti dostupan samo korisnicima 64-bitne verzije novih Windowsa. Također, zanimljivo je da će ova verzija, prema istom izvoru, biti odvojena od najavljene “cloud” verzije OS-a.

S obzirom da je do predstavljanja OS-a još koja godina, možemo barem maštati.

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 10 Dec 2010, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Ja i dalje tvrdoglavo koristim XP prije svega zbog njegove sofisticiranosti i slažem se da je AK-47 među ostalima, W7 mi je neskroman i previše nakinđuren.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 22 Dec 2010, 14:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ltaVY1gkyQo[/youtube]
Ovaj fazon s ogradom za ikone je dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 26 Jan 2011, 21:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2325
Drizzt je napisao:
Ovaj fazon s ogradom za ikone je dobar.

Izvodivo i na XP/Vista/7 sa programom Stardok Fences (besplatan). Jedino nema ovu opciju minimiziranja ograda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 04 Apr 2011, 15:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Vrpce u Windowsima 8
Na vrpce u sučelju programa za Windowse smo se već navikli u zadnja dva Microsoftova Officea i nekim od pomoćnih aplikacija u Windowsima 7, a sada se čini da će Windowsi 8 još srčanije prigrliti novo sučelje. Prema pisanju na stranicama ZDNeta, alatne trake s klasičnim File, Edit, View stavkama u izbornicima u novim Windowsima 8 bit će trajno, ili barem privremeno zamijenjene vrpcama. Navodno postoji mogućnost i isključivanja vrpci u trenutnoj verziji Windowsa 8, ali je moguće da će ova biti izostavljena u konačnoj verziji.

Microsoft se odlučio za vrpce jer su prema njihovom mišljenju one lakše za korištenje na tabletnim računalima, a spekulira se i o izlasku vlastitih Microsoftovih tableta.


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 8
PostPoslato: 04 Apr 2011, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
Vrpce u Windowsima 8
Na vrpce u sučelju programa za Windowse ...


Jbg... Ja ribbon prevodim sa "traka" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovo sa nekog HR portala... Pa iskreno, bilo je očekivati da ih isforsiraju čim su ih tako kroz Office forsirali... Čisto da bi mogli da tvrde kako je nešto ipak originalno njihovo (mada vjerovatno nije, al' hajd').

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 242 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs