banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 10:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Avg 2010, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Jutros me, na crnom ekranu, sacekala ovo zloslutna poruka:
Windows could not start because file is missing or corrupt:
\windows\system32\config\system
You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD.
Select R at the first screen to start repair.
:(
Sta mi je ciniti?
Win XP SP2

EDIT:
Meni se cini da je najbolje da nabavim instalacioni disk, da ga, s oprostenjem, metnem i pritisnem to famozno R.
Skinuo sam Windows.XP.Professional.SP3.July.2010 sa IsoHunta, medjutim, u folderu postoje dvije ikonice. Jedna je ikonica drugog foldera u kojem se nalaye aplikacije koje trebam pokrenuti nakon instaliranja operativnog sistema (bar tako poster tvrdi), a druga ikonica je ikonica MPlayera :oops: i na njoj ladno pise Windows.XP.Professional.SP3.July.2010. Ali, ljudi moji, ispod pomenutog naziva stoji MPlayer video file. :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2010, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
ubaci win instalacijski cd u racunar, ali iste verzije koju imas instaliranu kod sebe. on ce ti dalje govoriti sta ces.
ili, ako nekoga imas da ti pokrene program Hirens. i odradi sto treba, ne mogu se sjetiti, uglavnom dobijes ekran za backup postojecih fajlova, pa spasi sto ti treba sa racunara, i onda formatiraj mashinu.
u svakom slucaju i da podignes racunar preko bootabilnog cd, savjetujem ti reinstalaciju OS-a.
bitno je da izvuces podatke.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2010, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ok, potrazicu na netu.
Hvala na savjetu i pomoci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2010, 22:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ništa od tog repaira, ništa ti neće popraviti, samo će ti kopirati još jednu verziju windowsa preko te postojeće, i onemogućiće rad prethodnih drajvera i programa (oni ostaju i dalje)! Vjeruj mi, imao sam skoro ovaj slučaj. Probaj pokrenuti nekako onaj xp-ov check disk. To ćeš isto tako iz dosa kad kao kreneš kucati opciju r za repair pa samo kucaš "chkdsk... nešto". Ne mogu se tačno sjetiti komande za pokretanje tog alata -izguglaj je. On bi ti trebao riješiti

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Avg 2010, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Hmmm.. problemi.
Skinuo sam torrent windows xp sp3, sa namjerom da ga instaliram bey obyira na gubitak kojekavih stvarčica sa hard diska. Ionako nema ništa nenadoknadivo na HD-u. Al' pazi sad... :lol: To čudo koje sam skinuo sa IsoHunta je MP format, i ja to ladno ne mogu narezati na CD. :roll: Drži - ne daj... primijetim ja opasku tipa:
Im kinda stuk peeps, wot program do u use to burn da iso cuz u cant do emulation.
Use ImgBurn to burn to dvd
download here: http://www.imgburn.com/index.php?act=download
I pokušam da ga "pribavim", kad, ne lezi vraže - komp neće da ga instalira. :angry3:
Rekoh, ajde de... vidio sam još jedan komentar tipa: Download "POWERISO", install and run it then just burn Official Bootable HP Windows XP SP2 OS Restore CD Image ISO to a blank disc.
Međutim, opet neće Radoje da runuje... pas mačku! :angry4:
Biće da je nekih virusa nafatao iako je stalno koristio zaštitu (Norton internet Security). :confused4:
Došlo je dotle da sam umalo otišao da kupim oriđiđi windows... zlo i naopako. :lol: Da bi drama bila još zanimljivija, ja ne znam šta mi je sad činiti... Koji antivirus da instaliram da mi ukloni te viruse zbog kojih ne mogu instalirati te programe?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 09:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29501
Lokacija: Banjaluka
Pa zar nema niko XP na cdu da prebaci?
Ako treba prebacicu ti ja, formatiras i rijesis se problema :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Avg 2010, 11:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
ma ne mora da formatira nego samo nek uradi Repair, ali nek mu neko pomogne oko CD-a

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2010, 06:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
zerocool je napisao:
Pa zar nema niko XP na cdu da prebaci?
Ako treba prebacicu ti ja, formatiras i rijesis se problema :)

Hvala, stari.
Nisam još na čisto šta mi je činiti - možda bi bilo najbolje da se ne zezam sa krekovanim verzijama i da instaliram oriđiđi OS. Nisam još odlučio...
U svakom slučaju, hvala ti na ponudi. Računaj da imaš piće od mene. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2010, 07:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Iggy_PoP je napisao:
Ništa od tog repaira, ništa ti neće popraviti, samo će ti kopirati još jednu verziju windowsa preko te postojeće, i onemogućiće rad prethodnih drajvera i programa (oni ostaju i dalje)! Vjeruj mi, imao sam skoro ovaj slučaj. Probaj pokrenuti nekako onaj xp-ov check disk. To ćeš isto tako iz dosa kad kao kreneš kucati opciju r za repair pa samo kucaš "chkdsk... nešto". Ne mogu se tačno sjetiti komande za pokretanje tog alata -izguglaj je. On bi ti trebao riješiti

ne znamo sta je posrijedi. nek podigne sistem da izvuce podatke, onda format.
Vjevoricinus je napisao:
U svakom slučaju, hvala ti na ponudi. Računaj da imaš piće od mene. :)

nama nista... :(

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2010, 07:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
cicak je napisao:
Iggy_PoP je napisao:
Ništa od tog repaira, ništa ti neće popraviti, samo će ti kopirati još jednu verziju windowsa preko te postojeće, i onemogućiće rad prethodnih drajvera i programa (oni ostaju i dalje)! Vjeruj mi, imao sam skoro ovaj slučaj. Probaj pokrenuti nekako onaj xp-ov check disk. To ćeš isto tako iz dosa kad kao kreneš kucati opciju r za repair pa samo kucaš "chkdsk... nešto". Ne mogu se tačno sjetiti komande za pokretanje tog alata -izguglaj je. On bi ti trebao riješiti

ne znamo sta je posrijedi. nek podigne sistem da izvuce podatke, onda format.
Vjevoricinus je napisao:
U svakom slučaju, hvala ti na ponudi. Računaj da imaš piće od mene. :)

nama nista... :(

Kako ništa, majka mu stara, kada navratite do BL, idemo na cugu. Šta više, organizovacemo okupljanje svih forumaša, i to pod pokroviteljstvom gradske uprave i Ministarstva za raseljena i izbjegla lica. Taliju ćemo dovesti u ružičastoj limuzini. Možda će Čilsa raniti neki islamski fanatik pa će biti transportovan u rodni grad, baš u to doba. Do tada će se i JR riješiti straha od BL-a... Krmence će se spremati za svadbu, pa će biti na visinskim pripremama u BL-u. Ajkula je tamo gdje je Vanja, a Vanja nije daleko od šanka. Šank ćemo posuditi od Udruženja distrofičara. Džabi i Hristov moraju doći, bez njih bi forum bio seoska zabava, baš kao i naša mlada uzdanica, budući bjelosvjetski intelektualac,(Čeda) Velja. Naše djevojčice, Aždajica, Fnx i 8000 žive u komšiluku, a Hugily i Lisa... pa, valjda su i one tu - otkako su upisale fax. Naši fudbaleri su vazda u prvom timu, u prvoj postavi, i nema razloga da mislimo da se oni neće pojaviti... i tako. Kažem ja lijepo: svi, svi, svi, u cirkus Kolorado. :D
Pa, je l' to malo, majka mu stara? :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 08:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Ajkula je tamo gdje je Vanja, a Vanja nije daleko od šanka.


Da sam malo vise gay, sad bih te poljubio :lol:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 09:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
V@nja je napisao:
Citiraj:
Ajkula je tamo gdje je Vanja, a Vanja nije daleko od šanka.


Da sam malo vise gay, sad bih te poljubio :lol:

:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Iggy_PoP je napisao:
Ništa od tog repaira, ništa ti neće popraviti, samo će ti kopirati još jednu verziju windowsa preko te postojeće, i onemogućiće rad prethodnih drajvera i programa (oni ostaju i dalje)! Vjeruj mi, imao sam skoro ovaj slučaj. Probaj pokrenuti nekako onaj xp-ov check disk. To ćeš isto tako iz dosa kad kao kreneš kucati opciju r za repair pa samo kucaš "chkdsk... nešto". Ne mogu se tačno sjetiti komande za pokretanje tog alata -izguglaj je. On bi ti trebao riješiti

Svuda nailazim samo na: CHKDSK, al' ono "nešto" (što slijedi ili prethodi) nigdje,niko ne spominje. :oops: :cry:

Vidi šta sam našao:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jpQF2vq6mlc[/youtube]

To je to. To je moj problem - al', brate, meni treba neko da pogleda ovaj snimak pa da mi kaže šta mi je činiti - ja sam njega pažljivo slušao al' ništa nisam čuo :oops: (tj. ne znam kako da upotrijebim ovu blagodat). Meni se učinilo da je on objasnio kako se pravi butabilni disk, i kako se on kasnije može upotrijebiti za rješavanje ovakvih problema. Lijepo... al' mi nije od pomoći. :oops:
Nisam ja ovo najbolje shvatio... ako može neko da mi otvori oči, bio bih zahvalan.
Prelistavam komentare ispod videa:
"How do I fix this if I don't have a 2nd computer??? I can't get PAST the BLACK screen that says "Windows could not start because the following file is missing or corrupt: \WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYTEM etc. etc. etc" So how am I supposed to do all the things you said in the video if I can't even GET TO MY DESKTOP??"

"Ok first of all...there is no possible way to access the desktop...so how am i supposed to access anything to repair this problem..."

"i dont have a CD"

"Hi, I just had this problem after solving a DET DRAM problem, and fortunately, I have a Windows CD. Unfortunately, however, The CD is quite far away. Even worse is, my exam-stuff is on this computer, and my backup (Uh, yeah... Dropbox hallelujah) got corrupted. Is there a way to add these files through an USB stick? That way, I don't have to wait till the weekend and blow my grades :-) (My teacher would rather believe an alien took my computer than this)"

Al', papak nije odgovorio...


"1. Insert and boot from your Windows XP CD. 2. At the first R=Repair option, press the R key 3. Press the number that corresponds to the correct location for the installation of Windows you want to repair. Typically this will be #1 4. Enter in the administrator password 5. cd \windows\system32\config 6. Depending on which section was corrupted: ren system system.bad 7. Depending on which section was corrupted copy \windows\repair\system 8. Take out the CD ROM and type exit "
U, ovo će biti zanimljivo. :oops:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qPdgMtbQavM[/youtube]


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ovo bi već moglo biti od koristi:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nHvJlwf88vQ[/youtube]
Ako sam dobro shvatio:
1)NE TREBA MI WINDOWS XP CD
2)trebam naći, skinuti i narezati program ERD Commander
3) Uključim računar, ubacim disk i instaliram ERDc
4) Postupim prema priloženom uputstvu
5) izvadim disk na vrijeme, rebutujem sistem...
I ne gubim ništa što sam imao na kompu, a i komp je potpuno funkcionalan. :D
Ta opcija mi najviše odgovara, pa ću pokušati da nađem taj program.
Detaljno ću vas izvještavati o daljnjem progresu.
Ovo bi se sutra moglo desiti i vama, pa ću se potruditi da ostavim zapis koji bi mogao pomoći i drugim nevoljnicima (a i profesionalcima) u rješavanju ovog problema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Iggy_PoP je napisao:
Ništa od tog repaira, ništa ti neće popraviti, samo će ti kopirati još jednu verziju windowsa preko te postojeće, i onemogućiće rad prethodnih drajvera i programa (oni ostaju i dalje)! Vjeruj mi, imao sam skoro ovaj slučaj. Probaj pokrenuti nekako onaj xp-ov check disk. To ćeš isto tako iz dosa kad kao kreneš kucati opciju r za repair pa samo kucaš "chkdsk... nešto". Ne mogu se tačno sjetiti komande za pokretanje tog alata -izguglaj je. On bi ti trebao riješiti

"Da biste popravili greške, pronašli oštećene sektore i vratili informacije koje se mogu pročitati, u komandnoj liniji otkucajte chkdsk volume:/r i pritisnite taster ENTER"
Valjda je to...
Probaću, pa ću javiti.
EDIT:
Umjesto volume kucajte c ili d, odnosno particiju na kojoj vam je instaliran windows, ako niste sigurni gdje je instaliran - kucajte jednu, pa kasnije i drugu... valjda, otkud znam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 12:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ne može. Neostvarivo. :(
Kada uključim komp, pojavi se crni ekran i ranije pomunutu text. I čim ja pritisnem, enter ili Esc, ili bilo koji taster, komp se restartuje. :(
Zato nisam mogao ukucati komandu.
Da li neko od vas zna šta trebam pritisnuti da bih mogao ukucati komandu? :oops:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
jel imaš ti cd pogon? Ako imaš, ubaciš instalacioni cd windowsa, namjestiš u biosu - boot from cd-rom, i f10. Onda će te pitati ono "press any key to boot from cd.." i ti pritisneš. Uće ti u instalaciju, i ponuditi opcije : install new windows, repair, i još nešto. Odabereš repair, i tada će te izbaciti u dos, odakle ćeš moći kucati komande. PS: moguće da nisam ispravno napisao nazive toga što komp ponudi, ali zna se poenta

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Sep 2010, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ok. NIsam znao da moram ubaciti instalacioni CD, mislio sam da mogu odmah da se prešaltam na kucanje komandi. :D Nemam instalacioni CD, al sam skinuo win Xp Sp3 sa IsoHunta, PowerIso i ERDcomander i sve sam to snimio na USB stik. Još samo da to odnesem nekome da mi to nareže. To ću sutra... polako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2010, 15:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Đe Vjevor, nema čoeka! :)

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2010, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Iggy_PoP je napisao:
Đe Vjevor, nema čoeka! :)

Ma, ulijenio sam se. Nikako da narežem taj CD. :D
Odoh u ponedjeljak. Odsjekao sam pola mladeža, dok sam brijao glavu, pa moram doktoru po uputnicu za plastičara, pa sam kontao da usput narežem i taj windows.
Kad se već reže - da se i to nareže. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs