banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jan 2010, 01:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Imao sam prije nekoliko mjeseci ovaj problem, nekako sam ga uspio riješiti, ne sjećam se kako i evo sad se ponovo pojavio i ne mogu da ga riješim.
Naime, kada pustim neki video fajl (obično je to .avi ili .mpg epizoda neke serije), poslije par minuta full screen moda, blokira mi se računar, tačnije zacrni se ekran, a zvuk nastavlja normalno da ide. Kursora na ekranu nema, a na tastaturu normalno reaguje, recimo mogu sa space-om da kontrolišem play/pause, vidim po zvuku da radi. Nakon toga mi ostaje samo da ga restartujem na dugme. Kad ga ne pustim u full screen modu, nakon par minuta se isto sjebe ali se uglavnom ne pojavi crnilo na ekranu, već recimo uveća mi se kompletna slika za duplo (smanji se rezolucija) ili mi se sva slika pomjeri za pola ekrana prema dolje (kao recimo da sam manuelno pomjerao na kontrolama monitora). U tim situacijama uspijem recimo uhvatiti komad dekstopa pa preko Display Properties prebacim rezoluciju na neku drugu, pa vratim nazad i onda se slika vrati u normalu, tako da izbjegnem resetovanje, ali video i dalje ne mogu da gledam.

Koristim VLC player, mislio sam prvo da je do playera, pa sam instalirao posljednju verziju, nije uspjelo, pa sam skinuo BS player i sve codece koji idu uz njega, problem je i dalje ostao, pa pretpostavljam da nije do playera. Onda sam skinuo nove drajvere za grafičku, opet ništa. Radio sam system restore na datum za koji znam sigurno da sam bez problema odgledao par epizoda serije i opet nisam otklonio problem.

Ima li neko ideju šta da radim?

Pokušavao sam da guglam, pošto uvijek uspijem iskopati na nekom forumu isti problem sa rješenjem, ali ovaj put nisam uspio.

Ovo mi se ne dešava ni u jednoj drugoj situaciji osim kada pokrenem video fajl (kod gledanja YouTube-a nemam taj problem).

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2010, 07:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Probaj reinstal, ako ni to ne pomogne onda je hardverski kvar verovatno na grafickoj

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2010, 08:57 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17115
Lokacija: Q5HW+6W
Reinstaliraj DirectX.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Taj dan kada sam postavio topic, probao sam još jednom da vidim kako će reagovati i radio je bez problema, sutradan se opet problem vratio :-?
Pokušao sam reinstalaciju DirectX-a. Nije pomoglo.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 13:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Ja mislim da ti je hardverski kvar na grafickoj. Ja sam imao slican problem. Probaj da iskljucis screensaver. Mozda ti sve ustopa kada se on ukljuci. :)

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 13:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Besparica je napisao:
Ja mislim da ti je hardverski kvar na grafickoj. Ja sam imao slican problem. Probaj da iskljucis screensaver. Mozda ti sve ustopa kada se on ukljuci. :)


Nije do screensavera, dešavalo mi se da koristim miš u momentu kada se zaštopa.

Postoji li neki način da provjerim da li je kvar na grafičkoj, osim da ubacim novu?

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 13:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Nov 2009, 17:16
Postovi: 462
reinstaliraj xp :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
guess who je napisao:
Besparica je napisao:
Ja mislim da ti je hardverski kvar na grafickoj. Ja sam imao slican problem. Probaj da iskljucis screensaver. Mozda ti sve ustopa kada se on ukljuci. :)


Nije do screensavera, dešavalo mi se da koristim miš u momentu kada se zaštopa.

Postoji li neki način da provjerim da li je kvar na grafičkoj, osim da ubacim novu?

Otidji na Device Manager pa izaberi graficku i klikni na disable pa restaruj komp. Onda pusti video i probaj. Mozda ce ti malo sjeckati video malo zbog nedostatka graficke ali ako ne ustopa makar ces znati do cega je.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
a da reinstaliras drivere od graficke ?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
SmileY je napisao:
a da reinstaliras drivere od graficke ?

Pokušavao, ne pomaže

Besparica je napisao:
Otidji na Device Manager pa izaberi graficku i klikni na disable pa restaruj komp. Onda pusti video i probaj. Mozda ce ti malo sjeckati video malo zbog nedostatka graficke ali ako ne ustopa makar ces znati do cega je.


Probao i nije uštopao nekih 10 minuta, onda sam vratio da probam sa grafičkom i uštopao je nakon nekih 15 minuta.
Kad budem imao malo više vremena pa ću probati ponovo bez grafičke malo duže da pustim, da budem siguran, ali izgleda da je kvar na grafičkoj.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 15:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5018
Lokacija: Banja Luka
Pa ako si reinstalirao drjavere na grafickoj i ako si radio reinstal sistema i opet ti se to dogadja onda je sigurno hardverski kvar na grafickoj.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2010, 16:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nešto slično sam i ja morao srediti. Na računaru sa tek podignutim sistemom, sve je radilo osim puštanja video fajlova. Nema šta nisam pokušao, ali ništa nije pomoglo. Ispostavilo da je do verzije drajvera za grafičku. Zadnja verzija koja je bila preporučena na sajtu proizvođača je pravila probleme. Kada sam vratio MS display drajvere koji su instalirani u toku podizanja sistema sve je normalno radilo. Samo Roll Back Driver i riješio problem. Mislim da se radilo o Ati Radeon VE.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs