banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 04 Maj 2024, 22:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 27 Okt 2008, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
pa baš zato što je Vista ''preteška'', pokušavaju da kompenzuju sa novim OS-om

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 27 Okt 2008, 23:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
A jel iko radio na Win XP Black :wink:

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 28 Okt 2008, 10:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
dalmi je napisao:
A jel iko radio na Win XP Black :wink:



e klinac ne glupaj pitanja :lol: :lol: :lol:

prije nego postaviš pitanje: ''jel iko radio na WinXP Black'', raspitaj se šta je Windows XP Black.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Okt 2008, 12:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Microsoft predstavio Windows 7
Na Microsoftovom Professional Developers’ Conferenceu je predstavljena nova verzija operativnog sistema, Windows 7, koja bi trebala izaći 2010. godine. Iako je ovo gruba, radna verzija novog operativnog sistema, Microsoft je želio da predstavi budućnost njihovih operativnih sistema. Windows 7 je puno brži i manje zahtijevan u odnosu na Vistu, što je i najbolje prikazano na demonstraciji ovog OS-a na jeftinom Lenovo notebooku, sa samo 1GB memorije i relativno slabim Intelovim Atom procesorom. Ovakva konfiguracija ne bi mogla da "izgura" Windows Vistu.

Samu "pre beta" verziju novog Windowsa je predstavio glavni čovjek razvojnog tima, Steven Sinofsky, koji je iskoristio ovu priliku da se u neku ruku izvine korisnicima Viste, ističući da je razvoni tim uzeo u obzir sve probleme koji su pratili Vistu, kako žalbe u novinama, tako i sa nekih bloggova te i reklama. Obzirom da je W7 daleko od svog zvaničnog izlaska, Sinofsky se fokusirao na neke dorađenije opcije ovog operativnog sistema, kao što su bolje on screen notifikacije, koje se nisu sviđale korisnicima Viste, te unaprijeđeni i fleksibilniji task bar, mnogo bolje pretraživanje, te olakšano korištenje lokalne mreže i file sharinga.

Također je "nabačeno" da Microsoft planira da Windows 7 bude u stanju da iskoristi navalu procesora sa više jezgri, koju su lansirali Intel i Advanced Micro Devices. To je dobro, obzirom da bi onda novi OS mogli koristiti korisnici sa nešto slabijim računarima, ali bi mogli i da novi OS u potpunosti iskoriste vlasnici high end računara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 31 Okt 2008, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2008, 17:34
Postovi: 1246
Lokacija: 15 minuta iza GAME OVER-a
Ma da al da bi pokrenuo Win 7
moraćeš uglavnom imati Intelov novi procesor i-7
koji će imati do 8 procesorskih jezgri,
biće moguće raditi sa njim i na procesorima tipa Quad Black Edition,
ali to će sve biti slabije.Takođe sam došao do inf. da novi i-7 procesor će biti
čisto bacanje para,jer ni Quad tehnologija nije potpuno iskorištena.

_________________
Carpe Diem,spavaćeš kad umreš...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 03 Nov 2008, 00:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windowsi 7 glatko na Eeeju
Microsoftova obećanja da će Windowsi 7 biti hardverski manje zahtjevni od Viste istinita su. U Laptop Magazineu instalirali su M3 verziju Windowsa 7 Ultimate na Asusov Eee PC 1000H opremljen 1,6-gigahercnim Atomom i gigabajtom RAM-a. Rezultat je učitavanje sistema za 58 sekundi i normalan rad bez obzira na oskudan hardver.
Bez dodatnih programa, Windowsi 7 u radu troše (relativno) malo memorije - samo 485 MB RAM-a. Jedina zamjerka ide povremenom zastajkivanju pri reprodukciji videa u rezoluciji 720p i video-pozivima preko Skypea, no to se može pripisati nekompatibilnosti drivera.
Nakon Viste koju je zbog njene glomaznosti bilo nemoguće koristiti na netboocima, Windowsi 7 napokon bi mogli protjerati Windowse XP s tih računala.


Oni su ovde izgleda zanemarili činjenicu da je Windows 7 tek u razvoju i da još nije "narastao" do svojih finalnih proporcija, pa tako i njegova zahtjevnost.



Do Sedmice preko torrenta
Iako pljuckanje po Windowsima i Microsoftu u neku ruku spada u hackersku etiketu, pogodite koji je torrent popularan na stranicama Pirate Baya i Mininove? Windowsi 7 i to u pred-beta verziji (M3) koja je predstavljena na prošlotjednom PDC-u. Od petka tako na oba gore spomenuta servisa stoje torrenti za 32- i 64-bitnu verziju budućeg Microsoftovog operativnog sustava, a navodno su download pokrenuli već deseci tisuća korisnika. (Nadamo se ne i onih u Francuskoj (http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=93217)).

Kako je omjer onih koji uploadaju i onih koji skidaju vrlo neravnopravan, korisnici se bune zbog sporoga downloada, a i navodno se ne radi o najnovijoj verziji, već onoj s početka prošlog tjedna.
Teško je ljudima ugoditi…


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 09 Nov 2008, 19:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Bez dodatnih programa, Windowsi 7 u radu troše (relativno) malo memorije - samo 485 MB RAM-a


Čini mi se da ni Vista ne troši mnogo više memorije, ne vidim ovo kao značajno unapređenje.

Inače, opet kopiraju MacOS. :D Poodavno je objavljeno da će Snow Leopard biti pravljen s manje novih mogućnosti, te da će cilj biti postizanje boljih performansi i manja potrošnja sistemskih resursa tako da može raditi i na slabijim mašinama.

Meni postaje dosadna pompa oko novih verzija operativnih windowsa. Start meni izgleda drugačije, nove su pozadine i efekti, kao da su to stvari kojima se inače bavim kada radim nešto s kompjuterom. Jedan prijatelj mi je nudio ovu pred-betu Windowsa 7 i nisam htio da je uzmem. Neću da instaliram OS i samog sebe maltretiram, kad stari počne da crkava, instaliraću ga ponovo, (odn. 'nalijepiti' imidž za kratko vrijeme :D ) a na novi ću da pređem tek kad se pojavi problem s kompatibilnošću starog OS-a i nekog novog programa, ili novog hardvera.

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 10 Nov 2008, 01:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 2009?
Prema CNET-u, Doug Howe, jedan od direktora Microsofta, im je najavio kako Microsoft planira pogurati Windows 7 već za godinu dana, tj. sezonu zimskih praznika 2009. godine. Ukoliko je to istina onda će se Vistin životni vijek završiti u rekordnom roku, ali je pitanje koliko će kvalitetan zapravo biti Windows 7 s obzirom na to koliko je brzo napravljen i koliko je malo vremena prošlo od izdavanja Viste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 10 Nov 2008, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Otkriven datum za Windows 7
Ukoliko to do sada niste primetili Microsoft ima dva datuma kada će izdati Windows 7. Jedan, prema zvaničnicima ove kompanije, to je početak 2010 dok je prema svima ostalima to sredina sledeće godine. Razlog za ovakav stav kompanje je želja da se izbegne fijasko u javnosti koji je obeležio brojna odlaganja pojavljivanja Windows Vista-e. Koristeći predstavljanje Vista-e kao reper za očekivati je da će se Windows 7 u konačnoj verziji pojaviti sredinom sledeće godine kada su u pitanju poslovni korisnici dok će komercijalna verzija uslediti tri meseca kasnije. Početkom 2009. očekuje se javna beta verzija novog OS-a koju će naslediti Release Candidate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 03 Jan 2009, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Koliko čitam po forumima Windows 7 se pokazuje kao odličan iako je tek beta, neki bi ga već sada stavili za primarni OS, opšti utisci su dosta pozitivni, posebno u poređenju sa Vistom od koje bolje radi, prije svega brže, od startanja i gašenja do startanja aplikacija. Kažu da je Aero nešto malo izmijenjen, taskabar je drugačiji što se može vidjeti i sa screenshotova.

Mada ima i nekih problema na kojima se radi.

Windows 7 Beta Damages Some MP3

http://windows7news.com/2009/01/02/wind ... -some-mp3/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 03 Jan 2009, 16:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kako oskudan naziv Win sedam. :roll:

Pretpostavljam da je to zato što je on sedmi po redu. :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 06 Jan 2009, 16:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 uništava MP3 datoteke !!!
I vrapci na grani znaju da je Windows 7 veoma dobar operativni sistem sa nekoliko do sada prijavljenih malih grešaka. Ipak, Windows 7 poseduje još jednu grešku, zbog koje dolazi do oštećenja mp3 fajlova pod veoma sumnjivim okolnostima. Ovaj problem je uočen prvi put od nekolicine korisnika koji su primetili da nekoliko sekundi njihovih mp3 fajlova biva odsečeno pod nepoznatim okolnostima. Korisnici su prvo pomislili da je došlo do lošeg crossfadinga, ali se ubrzo ispostavilo da tih nekoliko sekundi uopšte više ne postoji na računaru. Mnogi korisnici su mislili da je ova greška prouzrokovana novim Windows Media Player-om 12, ali pošto se ispostavilo da to nije tačno, ovo je postao globalni problem.

Ipak, odsecanje dela mp3 fajla se dešava samo pod sledećim okolnostima: Prvih nekoliko sekundi mp3 fajla će biti uništeno samo ako je zaglavlje fajla veće od 16 kilobajta i ako su meta podaci zapisani u fajlu.

Promene nakon odsecanja dela mp3 fajla su nepovratne pa se od strane predstavnika Windowsa savetuje da se pre slušanja mp3 fajlova u Windows 7 operativnom sistemu napravi backup svih mp3 fajlova. Prema izjavi Microsoftovih zvaničnika veoma ažurno se radi na popravljanju ovog buga.

Prema njihovim izjavama beta izdanje Windowsa 7 koje će za javnost biti dostupno u tokom ovog meseca neće imati ovaj problem.



http://www.pcberza.rs/news/detail.php?nwId=3382
http://windows7news.com/2009/01/02/wind ... -some-mp3/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 10 Jan 2009, 01:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Izašao Windows 7 Public Beta

downlaod sa Microsoft sajta

Windows 7 x86 (32bit)
Windows 7 x64 (64 bit)


i jedna sličica

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 10 Jan 2009, 22:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
http://www.mydigitallife.info/2009/01/10/hack-to-get-windows-7-beta-product-key-instantly/

"It looks like Microsoft has decided to publish a few product keys to activate all copies of Windows 7 Beta, similar to the same product keys used to activate Windows Server 2008 R2 Beta. The five (5) product keys to activate the evaluation copy of Windows 7 Beta for unlimited times are listed below.

Windows 7 Beta 64-bit Product Key

7XRCQ-RPY28-YY9P8-R6HD8-84GH3
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
482XP-6J9WR-4JXT3-VBPP6-FQF4M
JYDV8-H8VXG-74RPT-6BJPB-X42V4
D9RHV-JG8XC-C77H2-3YF6D-RYRJ9

Windows 7 Beta 32-bit Product Key

6JKV2-QPB8H-RQ893-FW7TM-PBJ73
TQ32R-WFBDM-GFHD2-QGVMH-3P9GC
GG4MQ-MGK72-HVXFW-KHCRF-KW6KY
4HJRK-X6Q28-HWRFY-WDYHJ-K8HDH
QXV7B-K78W2-QGPR6-9FWH9-KGMM7

So download and install Windows 7 Beta now. No registration is required. Windows 7 Beta DVD ISO media is available from official direct download links for 32-bit and 64-bit Windows 7 Beta, or x86 Windows 7 Beta torrent and x64 Windows 7 Beta torrent. Note that even after been activated, Windows 7 Beta will still expire on August 1, 2009."

Windows 7 Beta Official Direct Download Links
http://www.mydigitallife.info/2009/01/10/windows-7-beta-official-direct-download-links/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 14 Jan 2009, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Instalirao sam je baš danas, djeluje fino na prvu, a moram dodati i jako brzo. Vidjećemo šta će vrijeme donijeti, a treba imati uvijek u vidu da je ovo ipak BETA.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 14 Jan 2009, 21:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2006, 11:25
Postovi: 898
Radi super.
Kako je super IE 8 integrisan sa novim taskbarom, nadam se da ce se to desiti i sa FF 3.1

_________________
U raju je lijepo, ali u paklu je raja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 14 Jan 2009, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Nakon instaliranja KAV 2009, koji inače koristim na Visti i na laptopu i na desktopu počeo je da puca bluescreen prilikom startupa ;)

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 16 Jan 2009, 18:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Avg 2008, 19:16
Postovi: 46
Drago mi je cuti da Windows napokon planira da pravi novi OS, napokon su shvatili da je Vista jako lose prosla, i da se nemoze progurati kako su to oni mislili. Kako saznajem Windows Seven ili 7, ce biti mnogo bolji od XP, a naravno i od Viste,
Navodno nece biti nista zahtjevniji od Viste Yeah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 16 Jan 2009, 20:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ti baš nisi u toku :), Microsoft ne planira "napokon" da pravi novi OS, oni to rade stalno, a na Win7 rade uveliko već neko vrijeme, već je izašla i javna beta pa možeš i sam probati, mnogi su probali i kažu da već sada radi dosta bolje od Viste, nije tako mali broj onih koji su toliko oduševljeni sa Win7 da ga već drže kao osnovni OS na kompjuteru, svi kažu da radi osjetno brže i prijatnije od Viste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 19 Jan 2009, 18:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Windows 7 je neka 'popravljena' vista. Instalirao sam ga danas. Ne znam koliko je brz, jos nista nisam ni instalirao na njega. Ono sto me prijatno iznenadilo je hardverska podrska, ja sam mislio da nista nece raditi kako treba. Sad ovo pisem u IE 8 beta, sa Win 7 beta. :D

Ima par simpaticnih fazona, nista posebno. Jedan je automatsko povecanje prozora kada ga prinesete gornjoj ivici ekrana. I to nije glupo povecanje, vec malo saceka da vidi da li to stvarno hocete. Drugi fazon je mogucnost da automatski postavi prozor tako da zauzima polovinu ekrana, pa onda prinesete jedan prozor lijevoj ivici, a drugi desnoj ivici ekrana i imate lijepo dva prozora, jedan kraj drugog, i pri tome maksimalno iskoristen ekran. Taskbar je bolji, thumbnails prikazuju otvorene prozore istog tipa, mozete odmah tu da ih i zatvorite, ne morate da ih povecavate.

Jedan previd je da ovaj fazon sa stavljanjem dva prozora, jedan pokraj drugog, ne radi bas najpametniji kada imate dva monitora. Ja sad mogu da imam pola jednog ekrana pokrivenog jednim prozorom, i pola drugog ekrana pokrivenog drugim prozorom... :D (kod mene prozor ne reaguje kada ga stavim na prelaz izmedju dva ekrana)

_________________
A ja zebem od mnogo mišljenja...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs