banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 09:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
je li neko od vas imao problema sa Win7 i update-ima za isti?
desava mi se (za sad) samo na x86 verzijama, da mi pri pokusaju update-a procesor zakuca svchost.exe proces na 100%, a pri pretrazivanju neta vidio sam da je to neki problem koji MS nikako da rijesi
sve verzije "pomoci" sam isprobao, problem ostaje

nesto slicno mi se desilo negdje u aprilu, ali sam tad to rijesio rucnom instalacijom nekih zakrpa i naravno kasnije sve njih obrisao, tako da vise ne znam ni koje su bile
dakle, je li se desilo jos nekome mozda i da li je uspio rijesiti problem?

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 09:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Спомињах на претходној страници, а ево ме'ш'чини и изгуглах. Пробај https://support.microsoft.com/en-us/kb/3050265

И онда наравно закрпа закрпе. :)

Update (8/4/15): The original fix (3050265) has been superseded by the following:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3065987

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 10:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
ok, ovaj potonji nisam primjetio u guglanju
kad sam ga instalirao, cpu se opet zakucao na 100% (svchost.exe), ali ovog puta nije progutao nekih 350 MB na proces, vec samo oko 80, s tim da se povremeno ukljucuju jos 2 svchost procesa, ali windows update malo-malo pa bude not responding
sacekacu jos neko vrijeme, da vidim ima li kakvog pomaka, ali nadam se da bi to moglo biti rjesenje problema

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Код мене је прије крпања svchost имао тенденцију да поједе сву расположиву меморију кад Виндоуз провјерава има ли нових закрпа, повремено чак и гигу рама. :) За сада на 10 нема тих проблема, да куцнем у дрво, и 10 је послије мјесец дана коришћења овако на прву примјетно боља у управљању ове 4 гиге рама што имам него што је то била 7.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
@BSE
Ukoliko imaš instaliran Windows 10 Notification Update, vrlo vjerovatno je u pitanju slučaj koji sam imao već nekoliko puta: Iako je nadogradnja na Win10 opcioni update, iz kretenskih razloga je začekiran i predviđen za instalaciju. U jednom trenutku krene u pozadini da vuče paket od 2,1 GB za nadogradnju koji ti cijelo vrijeme ubija računar jer koristi M$ servise za Windows Update (svchost procesi). I onda do besvijesti pokušava da ga instalira iako ti i ne javlja neko vrijeme da je to skinuo.

Prijedlog: Otiđi na "Control Panel\All Control Panel Items\Programs and Features" i lijevo ti je opcija "Installed Updates". Sačekaj da ih sve učita, pronađi us*ani KB3035583 i ubi ga k'o zeca. Odmah restartuj, nakon restarta ručno potegni skeniranje za novim update-ima i nakon što ti ih ponudi, pronađi ponovo ovaj i idi na "Hide Update". Usput jedno 3 do 4 puta slobodno *ebi mater svima koji imaju veze sa M$-om :-).

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 11:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
nemam, sistem je svjeze instaliran
inace, posljednjih mjeseci imam problem i sa win 7 64-bitnom verzijom, isto treba po pola sata, sat da "prebroji" sve update-e i da mi ponudi listu sta cu od njih da instaliram
ali, za razliku od 32-bitne verzije, nije mi se zakucavao cpu na 100% i to na svim racunarima na kojima trebam da odradim instalaciju (isti su modeli)
sta god pokusam, rezultat je isti
jedino sto jos nisam poslusao prijedlog da rucno instaliram critical update-e, ali mi je sama pomisao na to teski smor

pogledah, nemam kb3035583, a vec sam x puta opsovao sve musko i zensko u familijama zaposlenika MS-a koji su zaduzeni za dio vezan za update-e :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 11:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ja kad sam napisao da se to ne update-a napali me, kako se ne update-a tako se ne koristi ni x64 i onda sve radi perfektno :)

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 11:31 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
veljo1981 je napisao:
Ja kad sam napisao da se to ne update-a napali me, kako se ne update-a tako se ne koristi ni x64 i onda sve radi perfektno :)

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


napali su te jer lupetas

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 11:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ih, ja sam jednom ostavio računar par sati da izbaci listu dostupnih update. :)
Mislio sam da je to zbog opterećenja njihovih servera zbog nadgradnje na win10.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 12:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
BSE je napisao:
veljo1981 je napisao:
Ja kad sam napisao da se to ne update-a napali me, kako se ne update-a tako se ne koristi ni x64 i onda sve radi perfektno :)

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


napali su te jer lupetas

A onda slusaj kuler kad svchost zakuca :)

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Pa veljo brate objasni čovjeku šta mora da radi u tom slučaju, fino mu reci da skine kuler jer je to toliko suvišna stvar koja troši struju i pravi buku, a nemoj da troluješ sa svojim epskim izvalama.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 13:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Mora da ne mozes zavrsiti neku misiju pa odmaras malo na forumu :)

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 13:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Ih, ja sam jednom ostavio računar par sati da izbaci listu dostupnih update. :)
Mislio sam da je to zbog opterećenja njihovih servera zbog nadgradnje na win10.


ne da mi se cekati par sati :)
elem, cak i kad prebacim da pokupi update-e sa naseg wsus-a isto trokira, tako da ce najvjerovatnije morati ti racunari na otpis :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
veljo1981 je napisao:
Mora da ne mozes zavrsiti neku misiju pa odmaras malo na forumu :)

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk

Iz tvojih usta u božije uši :lol:
Završio.
Sad ne znam šta bi.
Pa dijelim vrlo korisne savjete neupućenima, npr tebi.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 13:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Makni se sa easy i nemoj citati walktrough pa ces imati zanimaciju. Ti sretan, mi jos sretniji :)

Poslano sa mog V1_Viper_I koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 13:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Jebeš to čovječe, nisam baš takav mazohist.
Ne bi bilo loše da i ti počneš igrati, bar se nećeš provaljivati po forumima.
Ne moraš igrati, nađi neku zanimaciju, radi nešto.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 17:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Eto vidiš, jednostavno. Kako je sad lijepo na forumu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
BSE je napisao:
ne da mi se cekati par sati :)
elem, cak i kad prebacim da pokupi update-e sa naseg wsus-a isto trokira, tako da ce najvjerovatnije morati ti racunari na otpis :)


Nakon svježe instaliranog Win7 SP1 (nebitno x86 ili x64) i svih driver-a, potrebno je komp spojiti na net, podesiti Automatic Updates na Recommended, sačekati nekoliko minuta (dovoljno da skine nekoliko MB) i restartovati računar (provjereno najbolja procedura). Nakon restarta provjeriti u istoriji update-a da li je povukao nešto. Ako je sve kako treba instalirao je dva, od kojih je jedan koliko se sjećam update za Windows Update Agent.
Ova dva (kad se instaliraju i nakon restarta) pomažu da se lista dostupnih update-a normalno učita (što ne znači da neće trebati 10-15 ili čak i više minuta da se prokleta lista učita). Lista će ponuditi nešto ispod 200 paketa (u prvom naletu). Za to vrijeme nekoliko svchost procesa jede preko 1GB RAM-a sigurno. Pokrenuti sve update pakete odjednom garantovano dovodi do memory-leak efekta tako da se najčešće desi trokiranje na 172 od 196 (koliko se sjećam :-), na nekim normalnim konfiguracijama) jer u jednom trenutku Trusted Installer proces krene nezadrživo da guta dostupan RAM, a svchost proces drži CPU na 100 % SATIMA (zvuči poznato?!) i sve vodi ka prisilnom prekidanju procesa Update-ovanja (što i nije baš tragedija jer već dio posla "preživi" i bude odrađen, a sam proces se nakon restarta može normalno nastaviti).
Samo jače konfiguracije (Core i5 i jače, 8+ GB RAM-a, i naročito SSD) ovu operaciju mogu odraditi "u komadu" bez problema.
Preporuka: Probaj selektovati za početak nekih 50-ak paketa zakrpi (jeste da ćeš teško da ih uhvatiš hronološki, ali jbga) pa idi tako u etapama.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja prije nekoliko godina sam imao problem sa update, uglavnom morao sam preći na opendns i onda je sve radilo bez problema, sad sam otkrio da je uzrok moga problema update od kraja avgusta ništa nije skinuo. Šta sad činiti?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Windows 7
PostPoslato: 29 Sep 2015, 21:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
dtb_pro je napisao:
BSE je napisao:
ne da mi se cekati par sati :)
elem, cak i kad prebacim da pokupi update-e sa naseg wsus-a isto trokira, tako da ce najvjerovatnije morati ti racunari na otpis :)


Nakon svježe instaliranog Win7 SP1 (nebitno x86 ili x64) i svih driver-a, potrebno je komp spojiti na net, podesiti Automatic Updates na Recommended, sačekati nekoliko minuta (dovoljno da skine nekoliko MB) i restartovati računar (provjereno najbolja procedura). Nakon restarta provjeriti u istoriji update-a da li je povukao nešto. Ako je sve kako treba instalirao je dva, od kojih je jedan koliko se sjećam update za Windows Update Agent.
Ova dva (kad se instaliraju i nakon restarta) pomažu da se lista dostupnih update-a normalno učita (što ne znači da neće trebati 10-15 ili čak i više minuta da se prokleta lista učita). Lista će ponuditi nešto ispod 200 paketa (u prvom naletu). Za to vrijeme nekoliko svchost procesa jede preko 1GB RAM-a sigurno. Pokrenuti sve update pakete odjednom garantovano dovodi do memory-leak efekta tako da se najčešće desi trokiranje na 172 od 196 (koliko se sjećam :-), na nekim normalnim konfiguracijama) jer u jednom trenutku Trusted Installer proces krene nezadrživo da guta dostupan RAM, a svchost proces drži CPU na 100 % SATIMA (zvuči poznato?!) i sve vodi ka prisilnom prekidanju procesa Update-ovanja (što i nije baš tragedija jer već dio posla "preživi" i bude odrađen, a sam proces se nakon restarta može normalno nastaviti).
Samo jače konfiguracije (Core i5 i jače, 8+ GB RAM-a, i naročito SSD) ovu operaciju mogu odraditi "u komadu" bez problema.
Preporuka: Probaj selektovati za početak nekih 50-ak paketa zakrpi (jeste da ćeš teško da ih uhvatiš hronološki, ali jbga) pa idi tako u etapama.


svega sam toga svjestan, jer je to putanja kojom sam i do sad to radio
medjutim, u slucaju ovih nekoliko racunara to je neizvodljivo (cak sam sam instalirao posljednju verziju update agenta, ie11 i jos nekoliko update-a), ali je rezultat uvijek isti - procesor se zakuca na stotku cim krene da pretrazuje update-e (cak i kad instaliras update i za vrijeme instalacije kad se ispise poruka o pretrazivanju instaliranih update-a procesor je na 100%)
jednostavno ne pali
ostavio sam jedan komp za probu preko noci da proba indexirati update-e i ponuditi mi listu, ako ne uspije, moracu da ih stavim na listu za otpis, posto winxp vise ne smijemo instalirati

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 56  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs