banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 19:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Apr 2011, 19:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Nema.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 19:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
provjeri temp na procesoru, imas li ikoga da ti ode na BIOS setup i provjeri temp?
to prvo.
drugo, moze biti da ti je napojna kraju,
rekose i memorija, to cemo provjeriti nakon ova dva, ima negdje na forumu pricali smo o memory tester programu, skines s neta, ima link za ovaj programcic.
4. virus (imas li ikakav antivirusni na racunaru?)
5. OS ostecen (to kad iskljucimo sve od gore navedenog)

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 20:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
MonaLisa je napisao:
Pošto ja, da tako kažem, nemam pojma o ovome, pitaću vas. Imam problem sa kompjuterom jer mi se nakon nekog neodređenog vremena odjednom restartuje sam od sebe. Zna li neko zašto bi se to moglo dešavati?


Jel ti se dešava ponekad da kad ga pališ, da još dok se podiže sistem, restartuje se ..ili da neće uopšte da podigne. Vrlo je vjerovatno napajanje u pitanju...

P.S. Kada ti se to desi, onda pogledaj u event viewer, pa vidi da i vrijeme eventa odgovara vremenu nekog critical ili error eventa, pa nam onda uhvati sliku ..ovako nam je beskorisna :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Joj šta ste mi sve napričali :lol: ali hvala na pomoći, pobrinuću se da neko pogleda sve što ja ne budem sama mogla naći...
helionprime je napisao:

Jel ti se dešava ponekad da kad ga pališ, da još dok se podiže sistem, restartuje se ..ili da neće uopšte da podigne.


Ne.
helionprime je napisao:
P.S. Kada ti se to desi, onda pogledaj u event viewer, pa vidi da i vrijeme eventa odgovara vremenu nekog critical ili error eventa, pa nam onda uhvati sliku ..ovako nam je beskorisna :)


Misliš sad?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 21:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
MonaLisa je napisao:
Joj šta ste mi sve napričali :lol: ali hvala na pomoći, pobrinuću se da neko pogleda sve što ja ne budem sama mogla naći...


Pa kad može svašta biti :roll: ...meni se npr znalo dešavati da kompjuter stane dok se pali ..i samo onako ....stoji. Ili se upali, pa radi radi radi ..i onda puf ...i počne se ponovo paliti, a to mi je bilo napajanje loše, ili-ti nestabilno.

A kad smo kod ove slike, na lijevoj strani nemoj da ti bude označeno "Application", već "System" ..a zatim na desnoj strani klikni na taj crveni Error pa ćeš ispod dobiti više detalja o grešci.

Nego ..ovaj event viewer često zna biti beskoristan ...al aj, kad se već mučiš, nema veze :D :D

P.S. Čičak je upravu, provjeri temperaturu procesora..a ako to ne bude :confused1: ...

(na kraju ćeš ga opet odnijeti na servis :-? )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 21:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
kao sto napomenuse :) 99% je hladnjak od procesora zapeko od prljavstine... otvori bocnu stranicu i virni na hladnjak... čak sam siguran 99.99% da je on u pitanju...

usput pogledas onak odokativno i kondenzatore jesu li "nabubrili" i ako jesu traži nekog ko je vičan sa lemilicom :D (ja znam ko nije...)

_________________
Slika


Poslednji put menjao BoogiE dana 13 Apr 2011, 21:37, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ma drago je meni što mi pomažete, razumijem da svašta može biti, samo kažem da ja većinu toga ne znam izvesti. :) Jbg, ja sam više za beletristiku nego za ovo štivo :lol:
Moraće neko drugi da se pozabavi sa ovim, sve što ja mogu je očistiti ga od prašine. Hvala na pomoći drugari :) Javim ako saznam šta je bilo, čisto da neko može reći: Jesam li rek'o?! :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 21:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
MonaLisa je napisao:
Ma drago je meni što mi pomažete, razumijem da svašta može biti, samo kažem da ja većinu toga ne znam izvesti. :) Jbg, ja sam više za beletristiku nego za ovo štivo :lol:
Moraće neko drugi da se pozabavi sa ovim, sve što ja mogu je očistiti ga od prašine. Hvala na pomoći drugari :) Javim ako saznam šta je bilo, čisto da neko može reći: Jesam li rek'o?! :D


pa ako je do kulera usisivač i onaj dio kao četka rješava problem...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 22:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Uradih po naređenju...
Slika
A iskočilo je i ovo:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 22:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Mar 2004, 19:58
Postovi: 1188
Lokacija: Tu odma iza ćoąka
google upućuje na microsoft, on veli sledeće:

http://support.microsoft.com/kb/894278

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 23:05 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
Otiđi na C:\Documents and Settings\Boro\Local Settings\Temp\WER2b96.dir00 i pokupi npr zadnjih 10-ak minidump fajlova, pa nam zipuj i pošalji

Poređaj ih po vremenu nastanka (date modified), lakše ti je izabrati par poslednjih ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Apr 2011, 23:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Hmmm... cdrom error... Optika prijavljuje problem. Da li si ti to pokušavala očitati neki CD ili DVD pa nije išlo? Možad ti nije do prljavog lasera niti do prljavog diska, možda čim ubaciš disk i optika povuče struju, usljed lošeg napajanja on nema snage da očita i onad se restartuje. Mada ovo meni smrdi na more različitih mogućnosti.

Evo prijateljski prijedlog ako si iz BL:
Skuhaj kafu, ja dođem da to pregledam, ponesem tester i za napajanje i za ploču, a za sistem sam ja tester :-). Dok popijemo kafu, znaćeš na čemu si. Ako bude za neku popravku, možda mogu ja, možda neko drugi sa foruma, a možeš nositi i u servis. Ali da bar znaš šta je.
Ovako možemo naslijepo gađati. Kao što reče neko, Event Viewer može biti koristan kad je software u pitanju. Sistem i aplikacije na njemu. Može on javiti i kad dump-uje zbog loše memorije ili kad je oštećen hard i sl, ali isto tako može biti potpuno beskoristan kad je neki problem sa hardware-om.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2011, 09:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
helionprime, ne prikazuje mi Local Settings u folderu Boro :O Sve što je tu smješteno je: Cookies, Desktop, Favourites, My Documents, Start Menu i UserData. I jeste, pokušavala sam otvoriti neki cd i nije uspjelo. Ali cd je stajao u čitaču neko vrijeme prije nego što se kompjuter restartovao.
dtb_pro, hvala na ponudi, javim ti se vjerovatno ovih dana...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Apr 2011, 15:10 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 19:12
Postovi: 92
Lokacija: Somewhere over the rainbow..
Onda ti je sakriven.. uradi sljedeće:

1. Control Panel ->Folder options
2. Klikni View Tab.
3. Selektuj "Show Hidden Files and Folders."
4. Klikni Yes.
5. Klikni OK.

..sad bi trebalo da se pojavi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Apr 2011, 12:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Računar sam poslala kući, starome na brigu i liječenje. Vidjećemo šta će biti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs