banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 01:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jul 2011, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Može se to riješiti i čačkanjem po registriju. Dešavalo se meni da odem kod nekoga i treba ukloniti to smeće, a nema internet konekcije. Onda se uhvatim telefona, čitam upustvo sa nekoga foruma, obrisem jednu stavku u reg. ( zaboravio sam šta :D ) restart i gotovo.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jul 2011, 21:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Naravno, treba isključiti automatski update windowsa ako windows nije original. Onaj programčić je rješavao problem u roku minuta, a težak u kilobajtima.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 09:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
E,pitanj jedno...Neki dan sam reinstalirao sistem na laptopu,stavio original Win XP Home.Dobio od kolege,on našao :D
E,sad,nije bilo serijskog broja pa sam skinuo sa neta neki i sve ok.Ono što mene hebe je to što win sad daje 30 dana za aktivaciju sistema.To mi se nije dešavalo ranije.Da li da se prijavim i šta može da mi se desi sa sistemom ako ne "prođe"?Ima li neki način da se to zaobiđe?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 09:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Pa ako ne prodje onda samo Remove WGA i to je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 09:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Pa onda nije orginal ako nemas kljuc :). Imam i ja orginal Home Edition prodje aktivaciju i sve normalno funkcionise. Ako ti ne prodje ostaje ti samo Remove WGA.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 11:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
E,pitanj jedno...Neki dan sam reinstalirao sistem na laptopu,stavio original Win XP Home.Dobio od kolege,on našao :D
E,sad,nije bilo serijskog broja pa sam skinuo sa neta neki i sve ok.Ono što mene hebe je to što win sad daje 30 dana za aktivaciju sistema.To mi se nije dešavalo ranije.Da li da se prijavim i šta može da mi se desi sa sistemom ako ne "prođe"?Ima li neki način da se to zaobiđe?


WinXP Home ("kućna" varijanta) je skoro uvijek dolazio kao OEM, sa COA naljepnicom na kojoj je jedinstven ključ. I to je trajna licenca. Ključ zahtijeva aktivaciju u roku od trideset dana nakon instalacije. Do tada je bukvalno "trial". Nakon aktivacije taj jedinstveni ključ se veže sa hardware-om, odnosno identifikuje matičnu ploču. Dakle jedan ključ ide u paru sa samo jednom pločom. Zato računaru sa originalnim Windows-om na sebi možete promijeniti sve osim ploče ukoliko želite da ostane važeći.

Možete reinstalirati Windows na toj mašini, ubaciti ponovo ključ i ponovo ga aktivirati (mada svega par puta, nakon toga se mora zvati M$ Support, ipak su to najveće ku*ve na svijetu). Na drugom računaru taj ključ je bezvrijedan. Proćiće instalaciju naravno jer pripada grupi "Home" licenci, ali aktivaciju neće jer je već aktiviran na nekom računaru.

WinXP Pro ("korporoacijska" varijanta) se licencira drugačije (OVS, OLP i sl.) gdje se prilikom instalacije ubacuje VLK ključ koji može da ide na određen broj računara. Aktivacija ključa nije obavezna i računar radi bez ikakvih problema sve dok se ne pokupi Windows Genuine Advantage Tool koji ga onda provjeri i prijavi kao lažnjak, ako je lažnjak.

Unaprijed se izvinjavam onima koji rade sa M$ zbog ovakvog banalizovanja Windows licenciranja, ali oni najbolje znaju zašto su neke stvari u M$ komplikovane (kako prost narod ne bi shvatio poentu = ubiranje para).

Razbijanje sistema aktivacije je drugačije od uklanjanja WGA Tool-a sa računara tako da ćeš morati malo bolje prosurfati ili neka ti neko pošalje objašnjenje na PP. Upravo razlika u sistemu licenciranja je jedan od razloga zbog kojeg "naš čovjek" koristi Pro umjesto Home verzije, iako mu je i ova druga dovoljna za sve.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 12:03 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Dobro.Ima li tu pomoći ili da tražim pro verziju?Ako ko zna kako da riješim to,neka šalje pp,neću se ljutiti :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Imaš PP.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
dtb_pro je napisao:
_zoka je napisao:
E,pitanj jedno...Neki dan sam reinstalirao sistem na laptopu,stavio original Win XP Home.Dobio od kolege,on našao :D
E,sad,nije bilo serijskog broja pa sam skinuo sa neta neki i sve ok.Ono što mene hebe je to što win sad daje 30 dana za aktivaciju sistema.To mi se nije dešavalo ranije.Da li da se prijavim i šta može da mi se desi sa sistemom ako ne "prođe"?Ima li neki način da se to zaobiđe?


WinXP Home ("kućna" varijanta) je skoro uvijek dolazio kao OEM, sa COA naljepnicom na kojoj je jedinstven ključ. I to je trajna licenca. Ključ zahtijeva aktivaciju u roku od trideset dana nakon instalacije. Do tada je bukvalno "trial". Nakon aktivacije taj jedinstveni ključ se veže sa hardware-om, odnosno identifikuje matičnu ploču. Dakle jedan ključ ide u paru sa samo jednom pločom. Zato računaru sa originalnim Windows-om na sebi možete promijeniti sve osim ploče ukoliko želite da ostane važeći.

Možete reinstalirati Windows na toj mašini, ubaciti ponovo ključ i ponovo ga aktivirati (mada svega par puta, nakon toga se mora zvati M$ Support, ipak su to najveće ku*ve na svijetu). Na drugom računaru taj ključ je bezvrijedan. Proćiće instalaciju naravno jer pripada grupi "Home" licenci, ali aktivaciju neće jer je već aktiviran na nekom računaru.

WinXP Pro ("korporoacijska" varijanta) se licencira drugačije (OVS, OLP i sl.) gdje se prilikom instalacije ubacuje VLK ključ koji može da ide na određen broj računara. Aktivacija ključa nije obavezna i računar radi bez ikakvih problema sve dok se ne pokupi Windows Genuine Advantage Tool koji ga onda provjeri i prijavi kao lažnjak, ako je lažnjak.

Unaprijed se izvinjavam onima koji rade sa M$ zbog ovakvog banalizovanja Windows licenciranja, ali oni najbolje znaju zašto su neke stvari u M$ komplikovane (kako prost narod ne bi shvatio poentu = ubiranje para).

Razbijanje sistema aktivacije je drugačije od uklanjanja WGA Tool-a sa računara tako da ćeš morati malo bolje prosurfati ili neka ti neko pošalje objašnjenje na PP. Upravo razlika u sistemu licenciranja je jedan od razloga zbog kojeg "naš čovjek" koristi Pro umjesto Home verzije, iako mu je i ova druga dovoljna za sve.


Ovo ne bih rekao da je tacno. Moj slucaj je da sam dobio XP Home Edition koji je jedno vreme rado na drugoj masini. Po ovom tvom ja ga ne bi mogao koristiti sto naravno nije tacno. Uredno radi i update-uje se skoro godinu dana.Po tvom ako mi crkne maticna ploca (sto je naravno moguce) onda kupljeni Win XP home mogu baciti.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Не знам какав је овај RemoveWGA, али ја сам до сада увијек користио један други програмчић веома једноставан и мален. за минут све готово.

сад видим да Талија написа да треба искључити аутоматски апдејт уколико се користи RemoveWGA. ја чак немам ни тај проблем. апдејти раде нормално, тако да поред фул верзије виндовса имам и најновије закрпе. не могу сад тај програмчић да нађем на нету, али имам га негдје на компу. Милисм да се зове Windows XP keychanger или нешто тако. има у фолдеру три програмчића. у једном обришем нешто, у другом генеришем нову лиценцу тј. серијски број, и онда још само нешто кликнем. веома једноставно и 100% ефикасно.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 13:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
Citiraj:
Windows Product Activation checks eight different categories of hardware:

Display Adapter
SCSI Adapter
IDE Adapter
Network Adapter (including the MAC Address)
RAM Amount Range (e.g. 0-512 MB)
Processor Type and Serial Number
Hard Drive Device and Volume Serial Number
Optical Drive (e.g. CD-ROM)


Pri promjeni hardvera reaktivacija riješava problem. Nekada pomaže i kada se iskoristi ključ na drugom računaru. Ako ne to, onda fino kontaktirati MS preko telefona i tražiti novi ključ, u slučaju promjene hardvera originalne konfiguracije. I tu se većinom završava onaj legalni dio :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jul 2011, 15:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
AlexM je napisao:
Ovo ne bih rekao da je tacno. Moj slucaj je da sam dobio XP Home Edition koji je jedno vreme rado na drugoj masini. Po ovom tvom ja ga ne bi mogao koristiti sto naravno nije tacno. Uredno radi i update-uje se skoro godinu dana.Po tvom ako mi crkne maticna ploca (sto je naravno moguce) onda kupljeni Win XP home mogu baciti.


Ne moraš citirati čitav post, ako je podugačak, izdvoji dio koji naglašavaš, lakše ću se snaći :-)

U firmi ovlaštenoj za prodaju i distribuciju M$-a, servisiram HP-ov brand računar. Riknula je matična ploča. Na njemu WinXP licenca koja je naravno aktivirana sa starom pločom. Zamijenim ploču i upalim računar. S obzirom da je ploča maltene ista (čipset i ostalo) nije bilo potrebe za reinstalacijom i Windows se uredno podigao. Nakon 10 sec traži mi ponovnu aktivaciju. Povežem na net, pustim i ... a da nije, a da nije... ku*čina! :-D

Sticajem okolnosti sam (zbog "supervizora" koji je "obučavao" mene i kolegu - BSE je prisustvovao čitavoj tragi-komičnoj situaciji) morao da nazovem M$ Support BiH. Uredno se javio automat, a zatim prelijep ženski glas, sa očiglednim hrvatskim naglaskom koja nam je (kasnije) objasnila da je zapravo stacionirana u Bugarskoj (IP telefonija čudo) i da je u Bugarskoj zapravo M$ BiH podrška (ništa čudno).
Elem, teta nam je ljubazno objasnila da to ne ide tako pa je "supervizor" preuzeo stvar. Na tetinu opasku "Da u EULA-i piše..." on je odbrusio da tačno (!?!) zna šta u EULA-i piše i da mu reaktivira Windows. Teta mu objasni da se Windows veže za matičnu ploču, da može vršiti sitne izmjene hardware-a (procesor, RAM, optika, modem i sl.), ali ne i ploču i windows će važiti. A onda lijepo izdiktira šta učiniti:
- dokaz o kupovini prvog računara/OS-a (drugi je bio u paketu sa prvim)
- dokaz da smo ovlašteni distributeri M$-a
- dokaz da smo ovlašteni serviseri HP-a
- dokaz o kupovini i porijeklu matične ploče kojom smo zamijenili pokvarenu
- ključ za aktivaciju koji je bio na računaru
- sve navedeno profaksati na faks LOL (tad smo saznali da je u Bugarskoj)
- proslijediće nadležnima da vide da li nam mogu izaći u susret.

Zatim je spustila slušalicu. "Supervizor" je tupog pogleda buljio u dvojicu podanika koji su nakon toga sa smiješkom uradili ono što su htjeli i na početku odraditi. :-P

Poenta je što se može reaktivirati ključ u slučaju promjene ploče, ali je potrebna reinstalacija Windows-a i obavezno plakanje na M$ Support gdje moraš dokazati šta je starije: kokoš ili jaje. Provjeri ako ne vjeruješ. A ja sam vremenom shvatio da ako želiš nekom gu*onji da napakostiš, samo mu pošalješ školovanog M$ Reseller-a u firmu da mu "objasni" i ponudi M$ licenciranje. Gora kletva ti ne treba.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2011, 00:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Ne znam kod mene je situacija drugacija. Stric je kupio racunar u Srbiji i dobio licencirani win XP Home Edition uz njega (neko cudo od CD-a sve se presijava :) ). To je koristio do prije dve ili tri godine. Posto je presao na sedmicu pitao sam ga da mi da CD sa orginalnim win-om i dobio sam. Istalirao kod sebe normalno i aktivirao sa kljucem i nikakvih problema nisam imao.
Posto si naveo da se to desilo na HP-ov brend racunaru mozda oni imaj neki dil sa M$ (a i ostali brend racunari simens, dell,...) pa se veze za plocu ne znam.
PS "Evo bas sam zeljan da pricam sa M$ Support :)"

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2011, 08:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Avg 2011, 12:13
Postovi: 11
imam laptop koji je jos pod garancijom,ali posto je u njemu bio XP,ja ubacio Win7 (ilegalan,naravno). e sad, da li garancija jos uvek vredi i sta mislite hocee li mi u servisu praviti problem zbog ilegalnog softvera?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2011, 09:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Hardverski kvar? To koji ti OS imaš ne bi trebalo da ima ikakvog uticaja.....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2011, 18:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
NekoIzMase je napisao:
imam laptop koji je jos pod garancijom,ali posto je u njemu bio XP,ja ubacio Win7 (ilegalan,naravno). e sad, da li garancija jos uvek vredi i sta mislite hocee li mi u servisu praviti problem zbog ilegalnog softvera?

garancija proizvodjaca je garancija na hardver,a ako imas problem moguce je da samo nisi pravilno instalirao win7,pokupio sve drajvere...vrlo cesto se desi da ljudi donesu nakon par dana laptop/racunar nazad i ljutito bace i kazu" ovo nista ne valja" a kad su kupovali,ne treba njima sistem ,imaju oni kuma,rodjaka koji je bog i batina a taj "strucnjak" ne poskida ni osnovne drajvere :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2011, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
azdajica-ny je napisao:
...vrlo cesto se desi da ljudi donesu nakon par dana laptop/racunar nazad i ljutito bace i kazu" ovo nista ne valja" a kad su kupovali,ne treba njima sistem ,imaju oni kuma,rodjaka koji je bog i batina a taj "strucnjak" ne poskida ni osnovne drajvere :lol:


Potpisujem! :evil3:

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2011, 16:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Avg 2011, 12:13
Postovi: 11
azdajica-ny je napisao:
NekoIzMase je napisao:
imam laptop koji je jos pod garancijom,ali posto je u njemu bio XP,ja ubacio Win7 (ilegalan,naravno). e sad, da li garancija jos uvek vredi i sta mislite hocee li mi u servisu praviti problem zbog ilegalnog softvera?

garancija proizvodjaca je garancija na hardver,a ako imas problem moguce je da samo nisi pravilno instalirao win7,pokupio sve drajvere...vrlo cesto se desi da ljudi donesu nakon par dana laptop/racunar nazad i ljutito bace i kazu" ovo nista ne valja" a kad su kupovali,ne treba njima sistem ,imaju oni kuma,rodjaka koji je bog i batina a taj "strucnjak" ne poskida ni osnovne drajvere :lol:




to me interesuje, znaci, proizvodjac daje garanciju na hardver, a ne na softver. sve bilo u redu,radilo ko singerica, i odjednom imam problem sa pregrijavanjem. posto nisam bas "uzoran" korisnik sto se tice samog koristenja, cini mi se da je doslo do zaprljanja, tj. nakupljanja malo veceg sloja prasine u predelu uredjaja za hladjenje, tacnije ventilatorcica, koji ne mogu da ocistim nikako drugacije osim rastavljanjem ranije navedenog :) a posto toshiba ima "no matter what warranty" ne bi ja nesto da cackaam oko toga,nego pravac servis. nego se bojim da neka usijana glava u servisu ne napravi mi problem zbog ilegalnog softvera, inace, servis je u danskoj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2012, 07:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
Treba mi pomoć. Prije nekih godinu dana uzeo sam laptop sa već instaliranim Windows 7 Enterprise. Nije mi smetala ta verzija, sve mi je to isti đavo. Sve je funkcionisalo ok, i update je išao bez problema. Međutim, nekidan mi je nakon instalacije sp1 krenula iskakati ta poruka "Windows did not pass genuine validation...bla bla bla imaš 30 dana da to riješiš itd"... To i ne bi bio problem da je bilo koja druga verzija, ali onaj "loader" ne funkcioniše u ovom slučaju. To je napisao i sam autor programa. Iskren da budem, muka mi je od same pomisli da pravim backup podataka. Imam još 15-ak dana dok mi ovo sranje istekne, pa opletite.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Maj 2012, 13:12 
Proguglaj "Remove WAT.exe", meni je to pomoglo... :)


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs