banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 23:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Maj 2012, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
To je to! Hvala!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2012, 22:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
Postaviću ovde pitanje, pošto vidim da se pominju aktivacije windows-a.

Naime imam jedan problem sa jednim laptopom na kojem je Windows 7. Uz laptop je došao Windows7 - Home Premium. Uz laptop nije došao nikakav DVD ni papiri na kojima bi pisalo nešto o licenci, došla je samo ona nebesko plava naljepnica na kojoj stoji onaj kod ili serijski broj za aktivaciju, onih 25 znakova.

Sistem se do sada reinstalirao i aktivirao po principu da je na jednoj particiji bilo sve smješteno za reparaciju zajedno sa drajverima. Sve to sto se koristilo za reparaciju nije stavljeno na neku skrivenu particiju, nego u D particiju koja je vremenom zbog virusa formatirana od strane korisnika, tako da je mogućnost takve obnove propala.

Za reinstalaciju sistem sada se koristi ona teza varijanta, OEM 7, instalirati, aktivirati i drajvere ubacivati. E tu sam došao do problema, onih 25 znakova na onoj naljepnici su se izlizali, ne vide se svi pa je nemoguće ubosti pravu licencu i aktivirati 7. Na naljepnici se jedino kompletno vidi neka kombinacija brojeva ispod onih crtica kao sto je bar kod, kombinacija od nekih 12 znakova, slova i brojeva.

Postoji li neka mogućnost da se korisnik negdje kod nekog zastupnika obrati, pa da mu se ponovo da ta licenca, na osnovu tih vidljivih brojeva i dijela koda za aktivaciju, ili je to sve skupa probalo i može se baciti u vodu.

Nasao sam na Microsoftovom sajtu ko im je OEM distributer u BiH, poslao sam im mail u kome sam objasnio svoje problem, ali opet se nadam da i neko od vas zna kako riješiti problem ili je imao iskustva sa tim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2012, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2335
Pa iskoristi jednu od osnovnih prednosti legalnog softvera - podršku. Obrati se direktno Microsoft BiH i objasni svoj problem. Sumnjam da ti tu mogu distributeri puno pomoći.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2012, 22:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2006, 10:47
Postovi: 115
Nasao sam sad broj od tehničke pa ću sutra zvati, mada opet do tada možda ovde iskoči još neko iskustvo. Ako šta sutra riješim javiću.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2012, 08:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Recovery particija se ne vidi pod sistemom i jeste skrivena, tako da ako je bila vidljiva to onda znači da je korisnik "čaprkao" po disk menadžmentu te je uključio njenu vidljivost. Vjerovatno je tražio sebi drugu particiju, umjesto da je napravi dijeljenjem sistemske na potrebne dijelove (particije).
S druge strane, ne znam koliko si siguran da je to baš tako. Za svaki slučaj, pogledaj još jednom u disk menadžment da li postoji još uvijek recovery particija ili je stvarno formatirana.
Ako jeste, onda mi je žao. M$ support teško da će ti pomoći u slučaju izbrisanih brojeva. Nepisano je pravilo da serijal sa COA-e prepišeš i pohraniš na sigurno mjesto upravu zbog slučajeva kao tvoj. Bar-code ti ne može pomoći, to je samo kod produkta kojeg imaš, u tvom slučaju Windows 7 Home Premium.
Jbg... :roll: Nazovi ti ipak M$ support, možda iznenade (obično negativno, ali nikad se ne zna).

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs