banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 05:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Maj 2011, 21:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Evo radi i na desktopu....Jest' da mi je grafika malo "gruba" jer imam govno od grafičke kartice ali i onako ne mislim igrati igrice :) Lajk!

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2011, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
_zoka je napisao:
PAzi sad.Instaliram ja ovu aplikaciju ali ne uspjevam konektovati se na net.KOnektovan sam na ruter,otvorim bez problema njegovu home stranu.Ukucam u terminal "sudo if config" i izlista mi eth0,eth1 i lo....nigdje nema wireles kartice.Ovo sam se spojio kablom na eth0


Čekaj bolan... Kakva wireless kartica i PPPoE? Je li ti to hoćeš nama reći da si čitavo vrijeme pokušavao napraviti PPPoE konekciju koju si htio ostvariti preko Wireless veze sa routerom? Reci da se šališ, molim te...

A to što nema wireless kartice... pa jesi li je uključio uopšte? Možda je disable-ovana.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Pa ako si spojen mreznim karticom na ap koji se kaci pppoe konekcijom na tvog ISP provajdera onda biras eth0 kao mrezni interfejs. ;).
Sa komandom iwconfig vidis sta ti prestavlja wireless interfejs mozda eth1 mada vecinom pise wlan0 ili wifi tako nesto.
Sa komandom ifconfig -a vidis sve mrezne interfejse.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 08:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
dtb_pro je napisao:
Čekaj bolan... Kakva wireless kartica i PPPoE? Je li ti to hoćeš nama reći da si čitavo vrijeme pokušavao napraviti PPPoE konekciju koju si htio ostvariti preko Wireless veze sa routerom? Reci da se šališ, molim te...

A to što nema wireless kartice... pa jesi li je uključio uopšte? Možda je disable-ovana.

U čemu je problem?Zona koristin pppoe konekciju,ja svaki put kada se konektujem na net,bilo kablom ili bežično MORAM "ukucavati" username i pass....Ono,na isti način se konektujem kao da imam dial up....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 09:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
OK je zoka to, ali mogao si nam napomenuti da tako radiš jer tu prvo imaš korak povezivanja wireless kartice i routera pa tek onda vršenje konekcije. Tako da postoji više tačaka u kojima je mogao nastati problem, a ti si btw sad vidio da nešto wi-fi ne fercera, a preko LAN-a radi, što će reći da nije ni bilo do PPPoE konekcije već do konekcije tvog laptopa putem wirelessa do routera.

Elem, da vidimo mi još jednu stvar.
Taj uređaj koji ti nazivaš routerom, možeš li ti nama dati tačan naziv modela? Da mi vidimo da li je to stvarno router ili je pak Access Point. Ako je router, onda se PPPoE može napraviti na njemu, tako da on vrši konekciju, a tebi će onda biti dovoljno samo da se povežeš sa njim bilo preko kabla ili "bezkablovski" :-) i već si na netu.
Ako je samo access point, e onda ti on služi čisto da imaš i wi-fi signal u prostoriji i ništa više i onda jeste to tako, moraš PPPoE pokretati sa računara.

Ako bude access point, ništa, pati se :-P
Ako bude router, plati kafu pa da riješimo to jednom za svagda 8)

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 09:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Definitivno je ruter,D-Link DI-524 je u pitanju.To što on ne može praviti konekciju ......mislim da je u pitanju ovo čudo što mi služi kao AP Air Live 5460AP....tj nešto do njegovih podešavanja.Ja njemu,tj njegovom firmwareu ne mogu pristupiti preko njegove adrese,ovaj Zonin saradnik je promjenio....
Poetna je što se ja u WinXp-u normalno kačim na net,onako kako sam opisao.Na Ubunt-u ja "vidim" ruter,povežem se na njega ali ne mogu onda ostvariti pppoe konekciju.Probaću još ovo što je AlexM napisao,ako ne uspije biće i kafa :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 09:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
E,da,još jedno pitanje....Kako se na Ubuntu pravi SS ekrana?Pretpostavljam da prt scr radi svoj posao,ali šta dalje?Znam,dosadan sam al' jbg....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Pritisnes taster Prt Sc otvori se prozorcic gdje vidis sliku screenshot-a i mogucnost isti da snimis.
Ovako nesto.
Slika

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2011, 10:49 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Skontao sam kasnije i sam :)Hajd' bar nešto da sam skontao :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2011, 09:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
instalirao 11.04
prvo sam pokusao upgrade, pa mi se instalacija zaledila...
nakon toga, clean install...sve radi...
osim front mic :(

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2011, 08:34 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Kako da instaliram tar.gz fajl i da li postoji mogućnost da ga konvertujem u .deb fajl?Negdje sam pročitao da može ali ne mogu sada naći to....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2011, 08:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
tar.gz fajl ti je nesto kako zip, rar, ... Najvjerovatnije si skinuo izvorni kod pa ces morati kompajlirati. U vecini slucajeva se nalazi README.txt fajl i u njemu pise postupak instalacije.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2011, 08:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Hvala!Pogledaću.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2011, 13:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
tar -xzf imefajla.tar.gz
cd imefajla (folder koji se napravi)
./configure
make
make install

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Imam jedno pitanje. Koji firewall bi mi preporučili za Ubuntu? Želim da blokiram pristup određenim web sajtovima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2011, 07:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Neznam iz kojeg razloga blokiraš pristup web sajtovima, instaliraj neki od parental control programa, ili potraži u os-u etc/hosts mislim da se tako zove, nisam odavno radio ništa slično...

ps. blokiras u hosts datoteci postavljanjem neispravnog podatka npr www.blic net 127.0.0.1 ili tako nešto.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2011, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
angelo_gabriel je napisao:
Neznam iz kojeg razloga blokiraš pristup web sajtovima, instaliraj neki od parental control programa, ili potraži u os-u etc/hosts mislim da se tako zove, nisam odavno radio ništa slično...

ps. blokiras u hosts datoteci postavljanjem neispravnog podatka npr http://www.blic net 127.0.0.1 ili tako nešto.



To mi je i trebalo da izmjenim u Ubuntu-u host datoteku. U Windows-u sam to odradio prije par mjeseci. Hocu jednostavno da zabranim sam sebi desetak portala i sajtova sa prostora ex yu koje mi samo odvlače pažnju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Je li neko od vas iskusio problem sa zamrzavanjem desktopa u Ubuntu-u verzija 11.10 odmah nakon logovanja? Pročitao sam na ubuntu forumu da se to javlja kao bug u ovoj verziji. Bio sam uklonio gdm i instalirao lightdm i jedno vrijeme nije bilo problema. Zatima sam instalirao oba tako da mogu birati ili jedan ili drugi i zasad je uglavnom ok ali nekada se i zamrzne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2012, 20:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
hercegovac27 je napisao:
Je li neko od vas iskusio problem sa zamrzavanjem desktopa u Ubuntu-u verzija 11.10 odmah nakon logovanja? Pročitao sam na ubuntu forumu da se to javlja kao bug u ovoj verziji. Bio sam uklonio gdm i instalirao lightdm i jedno vrijeme nije bilo problema. Zatima sam instalirao oba tako da mogu birati ili jedan ili drugi i zasad je uglavnom ok ali nekada se i zamrzne.



ubaci noviju verziju: Grub rescue. masa novih izdanja se ledi zbog njega.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2012, 13:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ja sam prvo izludio dok nisam natjerao Ubuntu da radi sa obe grafičke na laptopu (x / optirun x), zbog Asusa i drivera... Onda se ledio.

Onda sam ga formatirao i digao Sabayon. Out of the box, konačno... (u medjuvremenu epizoda kidanja živaca Crunchbang-om)

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs