banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Nov 2009, 18:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Apr 2009, 15:19
Postovi: 315
Ja sam koristio linux mandriva 2009 oko mjesec dana i onda je popio uninstall (u stvari samo sam formatiro particiju s njim). Danas sam gleo emisiju eHrvatska i kao prilog ide pojava novog ubuntu. Udruga korisnika ubuntu je bila u prvom planu, nekolicinu su upitali šta im se to sviđa kod novog ubuntu. Jedini odgovor je bio: Besplatan je. Ja kao nimalo iskusni korisnik linuxa imam isto mišljenje, međutim ja nikad nisam dao više od 2-3KM za os. U svjetlu ovih izjava volio bi da mi vi korisnici linuxa kažete šta vam je bolje kod linuxa nego kod windowsa osim to da je besplatan. Ne želim provocirati niti biti arogantan nego me zaista zanima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 20:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Rodjak je napisao:
Ja sam koristio linux mandriva 2009 oko mjesec dana i onda je popio uninstall (u stvari samo sam formatiro particiju s njim). Danas sam gleo emisiju eHrvatska i kao prilog ide pojava novog ubuntu. Udruga korisnika ubuntu je bila u prvom planu, nekolicinu su upitali šta im se to sviđa kod novog ubuntu. Jedini odgovor je bio: Besplatan je. Ja kao nimalo iskusni korisnik linuxa imam isto mišljenje, međutim ja nikad nisam dao više od 2-3KM za os. U svjetlu ovih izjava volio bi da mi vi korisnici linuxa kažete šta vam je bolje kod linuxa nego kod windowsa osim to da je besplatan. Ne želim provocirati niti biti arogantan nego me zaista zanima.


Мало бајато, али је?ига...
Прво, Линукс није бесплатан! Обичног корисника кошта онолико колико кошта празан СD, док напредније кориснике кошта времена или, у корпоративном смислу, плаћања подршке. Са друге стране, код нас је практично иста цијена Виндоза (један празан диск), али да ти у продавници не наплате инсталацију Виндоза је потребно имати неко имформатичко знање. Даље, имаш Виндозу, онда 'оћеш неки канцеларијски пакет, па ти продају Мајкрософтов Офис. Па ти треба неки бољи фајл менаџер, па онда и то платиш. Па хоћеш да се играш, па и то платиш (прво, треба ти игра, онда схватиш да ти треба бољи хардвер, па схватиш да ти треба... итд.). Па хоћеш нешто да радиш, опет плаћај потребан софтвер. Кад се тако наплаћаш, онда, у тренуцима доколице, пожелиш да одеш на Интернет. Одлично, помислиш, барем је Интернет Експлорер бесплатан. Јесте, али и шупаљ к'о швајцарски сир. Аха, па се распиташ, треба ти фајервол јер онај Виндовсов није употребљив, па купиш и то. Затим, треба ти и антивирус, па, погађај шта? Платиш и њега. И онда ти то све поплаћаш, инсталираш све што ти треба, и одмах потом схватиш да ти је Виндовс пук'о и да га мораш реинсталирати. Аха, то је опет неколико сати посла, али си барем набавио сав потребан софтвер. Али, не лези враже, те лиценце више не важе и иако не мораш више плаћати, опет губиш неколико дана да добијеш нове лиценце. Сјајно, све то инсталираш и... схватиш да Виндовс опет не ради како треба. 'Ајмо испочетка...

Код Линукса је ситуација другачија. Не бих ја потенцирао цијену софтвера, који и на овом ОС-у зна да поприлично кошта, него акценат бацам на нешто друго. За подешавање машине под Лином је потребно одвојити нешто више времена него за Виндозе, али кад једном нешто направиш, то само нестанак струје може да прекине. Подеси и заборави. Код Виндоза, свако мало времена мораш улазити у подешавања да уштимаш раштимовано.

Укратко, иако Линукс изгледа рогобатно испочетка, поготово за оне који никад у животу нису видјели терминал (или DOS prompt), што више радиш под њим, све ти је теже навићи се на нефункционалност Виндоза.

Сигурност података и поузданост рада система нећу спомињати. Почетнику је то мало битно.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 20:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
I sad mi jos samo objasni kako ja uspjevam da zaradjujem informaticki hljeb, na WIN platformi sam, i imam SAMO JEDNU piratsku aplikaciju, sve ostalo je freeware? Kako ti objasni, za WIN postoje kvalitetne aplikacije samo koje se skupo placaju. Dakle, to je glupost do neba.

Shvatam potrebu Linux "strucnjaka" da na sve nacine ukaljaju Microsoft, ali nema potrebe za dezinformacijama, lazima i glupostima.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2010, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
MuskoBre je napisao:
I sad mi jos samo objasni kako ja uspjevam da zaradjujem informaticki hljeb, na WIN platformi sam, i imam SAMO JEDNU piratsku aplikaciju, sve ostalo je freeware? Kako ti objasni, za WIN postoje kvalitetne aplikacije samo koje se skupo placaju. Dakle, to je glupost do neba.

Shvatam potrebu Linux "strucnjaka" da na sve nacine ukaljaju Microsoft, ali nema potrebe za dezinformacijama, lazima i glupostima.


Важи, омда за почетак нам реци како то тачно зарађујеш информатички хљеб, да знам на којем нивоу да водим дискусију о овоме.

Даље, који су то freeware програми за рад под Виндозама које користиш, а да нису download manager-и или алат за преглед PDF докумената? И да задовољим радозналост, која је то пиратска апликација коју користиш?

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 21 Feb 2010, 23:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Dynamips. Dynagen. Visual Studio Express. Mono. Notepad++. Osnovni alati, da ne nabrajam dalje.

Od pirata, samo imam Photoshop, njemu nema kvalitetne freeware zamjene.

Strasno me zanima taj tvoj nivo, ne mogu docekati.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 10:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Ja sam htjeo nešto sročiti, ali da se ne pravim pametan ima stranica na kojoj su dokumentovane prednosti linuxa pa baci oko Why Linux is better


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 11:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
I ja bih sad mogao nabaciti bar 20-ak linkova, sa tematikom Why is Win better, i opet nista, klasican flame.

Mene zanima dje ovaj linux inzinjer, da mi objasni na jednom visokom nivou, koji ja ne mogu da ispratim, zasto je Linux bolji.

Valjda ce se pojaviti.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 11:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Ovaj link sam nabacio Rodjaku, a neću se mješati u raspravu izmedju tebe i inzinjera..nisam jos na inzinjerskom nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Zato sam ove postove prebacio u posebnu temu, i nekako mi je bilo najprikladnije da je tako nazovem. Postovima nije bilo mjesto u "NOVOSTI iz OS sveta" a da ih obrisem bilo bi mi zao jer mislim da se na temu moze fino diskutovati. Tako da molim bez offtopic-a da bi se dikusija mogla razvijati u pravom smjeru.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 13:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Nisam inženjer, ali sam probao skoro sve, od DOS-a i UNIX-a do Windowsa i Linuxa. Ne mislim da solim pamet bilo kome, samo iznosim svoj osvrt:
Windows:
(+)
1. postoji skoro neograničen broj aplikacija
2. postoji podrška (drivers) za praktično sav hardware koji postoji
3.veliki broj korisnika, lako naći suport ako si nesiguran
(-)
1.pojedine verzije su vrlo sklone totalnom krahu (3.1-OK; W95-katastrofa; W98-stabilan; Wmillenium-loš; XP-najbolji do sada, Vista-najgori u istoriji, W7-još izbjegavam, dok god postoji dovoljno stvari koje koristim a funkcionišu uz XP)
2.većina virusa je konstruisana da špijunira (trojan) ili skroz sjebe (oprostite moj francuski) Windows a i druge MS aplikacije, iz osvete puste, jer se MS u hakerskim krugovima smatra za izvor svega zla u svijetu.

Linux (baziran na mom korištenju XUbuntu-a):
(+)
1.Stabilan 100%
2.praktično ne postoje virusi koji su namijenjeni linuxu, jer se korisnici smatraju "povlašćenim i prosvjetljenim". Niko neće da "piša u vlastitom dvorištu".
(-)
1.malo komplikovan u početku, dovoljno da te ohladi, ukoliko ti nije neophodno potreban
2.ne postoj driversi za sve grafičke i zvučne karte, možeš računati sa mnogo nerviranja dok ne postigneš da ti nešto proradi (mada se situacija postepeno poboljšava)
3.Ne postoje baš sve aplikacije kao za Windows, ali njihov broj je u porastu iz dana u dan.

Na kraju da napomenem: digao sam ruke od Linuxa, u nedostatku vremena. Ali mislim da ću, ako ikad kupim nov PC, bez OS instaliranog, da instaliram samo Linux. Ovako sa dva OS na kompjuteru, samo je bios bio usporen i svaki put moram da biram koji OS će da starta.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 13:37 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Sve stoji, mada mi je malo cudno da pod nestabilnoscu Windowsa nabrajas OS od prije 18 godina, dakle manje vise prvi GUI OS, i prvi Microsoftov. Ne smijem ni zamisliti koliko je bila stabilna prva distribucija za Linux desktop, za sire mase. To bi bio fer poredjenje.

Vista je krs, to je cinjenica, 7 je mnogo mnogo bolji.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
MuskoBre je napisao:
Sve stoji, mada mi je malo cudno da pod nestabilnoscu Windowsa nabrajas OS od prije 18 godina, dakle manje vise prvi GUI OS, i prvi Microsoftov. Ne smijem ni zamisliti koliko je bila stabilna prva distribucija za Linux desktop, za sire mase. To bi bio fer poredjenje.

Vista je krs, to je cinjenica, 7 je mnogo mnogo bolji.


Nabrojao sam, jednostavno, sve OS koje sam ikad koristio. Zbog toga sam krenuo od W3.1, koji, među nama, i nije bio najgori Windows do sada.
Linux (koji svoju istoriju ima u UNIX-u) u početku, uostalom kao ni sada, nije bio ništa za široke narodne mase. Sama koncepcija kao Open OS, koji svako ko ima pojma o funkcionisanju OS i programiranju može da mijenja prema svojim potrebama i svom ukusu je i doveo do toga da postoji šuma (da ne kažem prašuma) različitih verzija distribucije (Red Hat, Xubuntu, Fedora Core, itd).
Zbog toga sam i naveo kao plus kod Windowsa veliki broj korisnika=veliko znaje raspoređeno na masu svijeta=velika šansa za dobar, brz i kvalitetan suport.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 17:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Iz mog kratkog pocetnickog iskustva, Ubuntu se ubio za osnovnu upotrebu racunara, tj. za office sistem... mail/surf/muzika/office programi kao sto su word/excel/access itd.. odnosno .. kako se ono to zove... ...../calc/.... zaboravio sam..uglavnom openoffice.org :) i super je cinjenica da je virus free. meni jedino sto je tada smetalo je tadasnji audio bug..tj. ne mozes gledati flash fajlove i nakon toga slusati muziku...ali to se moglo rijesiti... sta jos..
koristio sam sve windowse do xp-a (osim 2000).
kada sam imao dual boot windows sam koristio za igrice/photoshop/dreamweaver i sl. instalirao sam si openoffice.org, gaim/pidgin (steta sto amaroka nije bilo za win ^_^). ooo.org sam instalirao iz vise razloga: bez problema ucitava ms office fajlove, automatski ima save as pdf opciju + jedan fantastican dodatak: oootranslit. i sta ja znam jos...
realno, ko se malo bolje razumije u kompove (a vecina korisnika ne), nece imati nekih vecih problema sa windowsima, sistemi im se nece rusiti itd. iako...se i to desava...

vise ne koristim pc jer mi je maticna ploca "pregorila" :) ali evo cinjenica.
i u toj fazi ubuntu se ucitavao i radio bez problema, dok windows nije.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 17:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
MuskoBre je napisao:
Mene zanima dje ovaj linux inzinjer, da mi objasni na jednom visokom nivou, koji ja ne mogu da ispratim, zasto je Linux bolji.

Овим си доказао своју спремност да квалитетном дискусијом.
"Линукс инжињер" нема намјеру да се добацује преко плота.

Уживај у свом Оперативном Систему и "free, but limited" апликацијама.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 17:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
kiovva je napisao:
MuskoBre je napisao:
Mene zanima dje ovaj linux inzinjer, da mi objasni na jednom visokom nivou, koji ja ne mogu da ispratim, zasto je Linux bolji.

Овим си доказао своју спремност да квалитетном дискусијом.
"Линукс инжињер" нема намјеру да се добацује преко плота.

Уживај у свом Оперативном Систему и "free, but limited" апликацијама.



:lol: :lol: :lol:

Aj ti sinko otvori sebi konzolu, i udri. Mozes i iskompajlirati kernel jedno 5-6 puta, u pauzama vidi sta debugger kaze, zasto driver za web kameru ne radi. Ipak je to rocket-science. To je nesto najkul. To mogu samo Izabrani.

I jos spominjes kvalitetnu diskusiju, a nastupas sa stavom :"daj mi reci na kojem si ti nivou, znas ja sam linuxas, kul sam"..

Nikad mi nece biti jasna ta varijanta linuxasa, kao da su plava krv, kao da su superiorni, jer imaju mogucnost editovanja .conf fajlova, administracije iz konzole, ceprkanja po kernelu, i tome slicno. I ko god nije u tom djiru, bilde je.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 18:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 18:20
Postovi: 548
Za linux nema virusa...dosta? :).
Linux je za naprednije korisnike, daje velike prednosti u dedicated serverima nad windowsima...Mnogo je brzi od windowsa, na laptopima radi odlicno.Dobre distribucije dolaze i sa svim potrebnim driverima...itd...itd...

_________________
Less you say, more you are able to hear.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 18:59 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Ja koristim Win dugo, dugo, dugo, i nikad za nikad nisam imao virus na svom racunaru, tako da za viruse znam samo iz prica :D

Linux je za naprednije korisnike? Dakle, ko god je na Win-u, ono levat je, prosjecan korisnik, filmovi, net, muzika, office?

Ko god sebi digne linux, to ga automatski cini naprednim? Nema veze sta radi, sta zna, ovo ono? To nikom nista? Instalira linux, i time postaje kul-napredan user, u odnosu na indijance za Win-om?

Dalje, ovde je rijec o desktop varijantama, serveri su posebna prica. Mozemo i o njima, ako bude potrebe.

Dobre distribucije dolaze sa svim driverima? A onda je svizac, zamotao, znate vec sta :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
MuskoBre je napisao:
Ja koristim Win dugo, dugo, dugo, i nikad za nikad nisam imao virus na svom racunaru, tako da za viruse znam samo iz prica :D

Postoje tri objašnjenja:
1. Imao si sreće
2. Znaš šta radiš
3. Imao si sreće i znaš šta radiš.
MuskoBre je napisao:
Linux je za naprednije korisnike? Dakle, ko god je na Win-u, ono levat je, prosjecan korisnik, filmovi, net, muzika, office?

Ko god sebi digne linux, to ga automatski cini naprednim? Nema veze sta radi, sta zna, ovo ono? To nikom nista? Instalira linux, i time postaje kul-napredan user, u odnosu na indijance za Win-om?


Naravno da nije tačno. Imati Linux instaliran samo što je to cool, je isto što i imati skup 3G telefon, a nemati 3G mrežu (znači bačene pare i protraćeno vrijeme).
Na drugoj strani, 95% korisnika Windowsa JESU prosječni korisnici, ali ne vidim šta je loše u tome. Nema svako potrebu za naprednijim stvarima (koje se, naravno, mogu raditi i u Windowsu).

Na kraju, nema potrebe da doživljavaš kao ličnu uvredu to što neko koristi drugi OS. To je samo stvar ukusa, na kraju. Otprilike kao Nokia ili Sony Ericsson. Što bi Marx rekao, lažne dileme.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 20:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Koristim i jedan i drugi, te i jedan i drugi imaju i prednosti i nedostataka... pogotovo nedostataka, ako se postavi specifičan zadatak. A sad, koji je bolji... ipak se ja držim one što sam davno rekao: Nije snaga u mašini (ili u ovom slučaju, u OS-u), već u mozgu koji ga koristi. End of Story.

PS Sony Ericsson je bolji

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Linux vs Windows
PostPoslato: 22 Feb 2010, 23:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
STRATOKASTEL je napisao:
MuskoBre je napisao:
Ja koristim Win dugo, dugo, dugo, i nikad za nikad nisam imao virus na svom racunaru, tako da za viruse znam samo iz prica :D

Postoje tri objašnjenja:
1. Imao si sreće
2. Znaš šta radiš
3. Imao si sreće i znaš šta radiš.
MuskoBre je napisao:
Linux je za naprednije korisnike? Dakle, ko god je na Win-u, ono levat je, prosjecan korisnik, filmovi, net, muzika, office?

Ko god sebi digne linux, to ga automatski cini naprednim? Nema veze sta radi, sta zna, ovo ono? To nikom nista? Instalira linux, i time postaje kul-napredan user, u odnosu na indijance za Win-om?


Naravno da nije tačno. Imati Linux instaliran samo što je to cool, je isto što i imati skup 3G telefon, a nemati 3G mrežu (znači bačene pare i protraćeno vrijeme).
Na drugoj strani, 95% korisnika Windowsa JESU prosječni korisnici, ali ne vidim šta je loše u tome. Nema svako potrebu za naprednijim stvarima (koje se, naravno, mogu raditi i u Windowsu).

Na kraju, nema potrebe da doživljavaš kao ličnu uvredu to što neko koristi drugi OS. To je samo stvar ukusa, na kraju. Otprilike kao Nokia ili Sony Ericsson. Što bi Marx rekao, lažne dileme.


Daleko je moj post od bilo kakve uvrede :D

Zelio sam istaknuti cinjenicu da je potpuno sumanuto predstavljati linux korisnike iskljucivo kao napredne, a Win idiotima, ili iskljucivo prosjecnim korisnicima.

Enter name je to jos bolje srocio.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs