banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 10:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Nov 2011, 00:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Prije dvije godine sam prvi put instalirao Linux(Ubuntu Studio 8.04 distribuciju) i prijatno se iznenadio napretkom zajednice slobodnog softvera (prije ovoga nisam imao pojma dokle je Linux dogurao, bio sam upoznat samo sa Windows-om i OS X-om). Neko vrijeme sam koristio Ubuntu S. instaliran na svoj stari racunar(Celeron 2.5, 512 mb RAM-a) za snimanja radnih demo snimaka i uvidio da to veoma lijepo radi. Posto mi taj racunar jos uvijek stoji u sobi, a poucen pozitinim iskustvom sa Ubuntu Studio-om, odlucio sam potraziti najbolje rjesenje za kreaciju multimedijalnih sadrzaja pod Linux-om. Nakon par dana pretrage i testiranja u koji su bili ukljuceni Musix, Puppy Studio 3.1, Ubuntu studio 11.04, Dyne:bolic(novi, izasao prije mjesec-dva) i AV Linux, te citanja iskustava korisnika sa raznih foruma, odlucio sam se za AV linux.
Vec par dana ga koristim i iz licnog iskustva mogu potvrditi price o njemu:
- Veoma stabilna (stabilna u smislu stabilnih aplikacija...znamo da sam sistem dobro radi na vecini distribucija) verzija Linux-a namjenjena stvaraocima multimedijalnih sadrzaja. Posjeduje optimizovano jezgro za rad sa zvukom uz nisku latenciju(realtime kernel).
- Super aplikacije: Ardour(digital audio workstation tj.DAW, ima i podrsku za windows VST plug-ine), CInellera i Open Shot(video editori), Blender(3d animation modeler), Libre office paket, fini plejeri kao npr Clementine za audio i Totem za video.
- Dosta toga je unaprijed konfigurisano, pa se ne morate njakati da bi vam proradili mp3, wav, avi, divx fajlovi i slicno.

Itd...Ko bude zelio, pronaci ce i ostale informacije.

Da skinete najnoviji AV Linux, posjetite ovaj http://www.bandshed.net/AVLinux.html sajt, tu se uostalom nalaze i mnoge korisne informacije.
I da, zaboravih, radi i kao Live DVD, pa ne morate nista da instalirate prije "odokativne" probe.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs