banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 10:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Sep 2009, 10:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Sep 2009, 10:19
Postovi: 2
Dobio sam m:tel-ov ADSL i nije se mogao konektovati preko pppoeconf. Jednostavno javlja "timeout".
Modem i sve ostalo radi, pa sam instalirao pump i u /etc/network/interfaces stavio ovo:

Kod:
iface eth0 iface dhcp

Ostali dio fajla je prazan.

i, gle čuda, nakon što sam kao root pokrenuo pump, konekcija radi. No nije me ništa pitalo za password,
niti za šta ostalo. Čudno...
Sad me zanima, da li je ovo trajno rješenje? Je li to sigurna konekcija?
Kako da riješim konekciju preko pppoeconf? Šta sam radio pogrešno?


Konf: Debian Etch (prvobitna verzija sa DVD-ova).


Ako je do konf., što ne vjerujem, uskoro ću preći na Squeeze. Pretpostavljam da je nešto oko postavke mreže.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2009, 13:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Hm, ne razumijem bas sta je bio prvobitni problem. ppoeconf je program koji ti pomaze da konfigurises internet konekciju ( ovo ukljucuje prepoznavanje i izbor mreznih interfejsa). E sad, mozda si izabrao pogresnu mreznu karticu pa je zato bio "timeout". U svakom slucaju, pogledaj ovu temu, raspravljali smo o ppoeconf, cura je pitala za Ubuntu(Debian based) tako da ti odgovara.

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2009, 20:08 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 23 Sep 2009, 10:19
Postovi: 2
Hvala na odgovorima.

WeeBoo je napisao:
Hm, ne razumijem bas sta je bio prvobitni problem.

Pokrenem ppoeconf, on skenira obje mrežne koje imam, i na obje bude timeout. Što opet nema logike jer je na prvoj (eth0) mtel-ov modem.
WeeBoo je napisao:
E sad, mozda si izabrao pogresnu mreznu karticu pa je zato bio "timeout".
pppoeconf sam skenira obje mrežne i uvijek bude timeout.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 11:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Da, ppoeconf sam pronadje interfejs koji "izlazi" na net. Znaci tebi "zaglavi" na tom dijelu kada treba da podesi parametre konekcije na nekom od 2 interfejsa ( eth0, eth1) ?

Citiraj:
Pump is a combined BOOTP(Boot Protocol) and DHCP(Dynamic Host Configuration Protocol) client daemon, which allows your machine to retrieve configuration information from a server. You should install this package if you are on a network which uses BOOTP or DHCP.


Mozda je problem bio sto nisi imao DHCP server koji automatski dodjeljuje neki IP kartici, jer koliko vidim pump je DHCP daemon. Mada, na ubuntu-u dhcp bude namjesten po default-u, ali taj Debian Etch je koliko vidim malo starija verzija... Svakako bi pppoeconf morao da prepozna karticu. :/
Probaj da rucno dodijelis IP toj kartici pa onda pokreni pppoeconf.
Uostalom, ako radi net nakon editovanja /etc/network/interfaces onda nema potrebe za intervenisanjem :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Koliko je meni poznato da je mtel-ov modem/ruter namjesten tako da on pravi konekciju to jest da se ponasa kao ruter tako da nema potrebe praviti pppoe konekciju.Ubodes mrezni kabal i pustis da ti ruter dodjeli autmacki ip adresu na mreznoj karti.

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2009, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
AlexM je napisao:
Koliko je meni poznato da je mtel-ov modem/ruter namjesten tako da on pravi konekciju to jest da se ponasa kao ruter tako da nema potrebe praviti pppoe konekciju.Ubodes mrezni kabal i pustis da ti ruter dodjeli autmacki ip adresu na mreznoj karti.


Ne bih znala, nemam telekomov adsl :) Ali to je jedino logicno objasnjenje, da su sva podesavanja na njemu, zato je i imao net kad je podesio onaj fajl u /etc/network/interfaces, nakon sto je instalirao pump...

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs