banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 17:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2001, 13:17 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1
E ljudi jestel probali qnx unixoliki sistem koji sav stane na jednu jedninu disketicu. Ima X window, Voyager web browser, ppp klijen, text klijen sve servere i prateco... http://www.qnx.com - probaj te obavezno

_________________
QNX - the best


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2001, 12:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 457
Lokacija: Banjaluka
to je samo neki demo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jul 2001, 18:18 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 5
check this out :

ftp://ftp.blic.net/pub/qnx/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jul 2001, 09:07 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Citiraj:
Dana 2001-07-18 14:17, dr ZiDoo je napisao:
E ljudi jestel probali qnx unixoliki sistem koji sav stane na jednu jedninu disketicu.


Ta demo disketa ja stara jedno tri godine... U to vrijeme jedino sto si mogao dobiti besplatno u vezi QNX-a je ta disketa, a ako nisi skontao, oni sada daju da downloadujes kompletan operativni sistem u vidu ISO imagea koji narezes na CD, na BLIC-ovom FTP serveru imas dvije verzije QNX-a, 4 i 6, a prije par dana izasla je i 6.1 verzija koja ce najvjerovatnije u skorije vrijeme biti postavljena na nas FTP.

Cini mi se da svi taj QNX vide kao neku igracku, jeste da on lijepo izgleda i sve to, ali on igracka sigurno nije... Mali uvod u QNX mozete procitati na ovoj stranici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Sep 2001, 09:59 
QNX na disketi fino.. samo lose je uradjeno... ne snalazi se bas najbolje sa NE 2000 mreznim kartama i njenim klonovima.. a i pride me je tastatura zezala...mogli su to staviti na bar 3 diskete sa vise modula za razlicite mrezne karte ..... nesto slicno za slack ima na
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~ggajic/pub/darkstar/
nista posebno ali je dobar primjer za "konkurenciju" :smile:

Avaj interesuje me kolika bi minimalna distribucija Linuxa (dakle uzimamo sve distr u obzir,ili bar one poznatije Slack,RH,Suse ...) zadvoljila potrebe programiranja u C-u .Znaci nista mreza i klijenti za mrezu samo kompajler i potrebne biblioteke?


<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: xomep dana 2001-09-19 11:04 ]</font>


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Okt 2001, 10:36 
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 2001-09-19 10:59, xomep je napisao:
... nesto slicno za slack ima na
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~ggajic/pub/darkstar/ nista posebno ali je dobar primjer za "konkurenciju" :smile:
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Gaja ne prestaje biti legenda, aaa? :wink: Mislim, dobar je on lik, ali malo se previse ufurao. :wink: Npr. sa onim beskonacnim raspravama na yu.os.unix oko *BSD-ova i Linuxa prije nekog vremena...

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Avaj interesuje me kolika bi minimalna distribucija Linuxa (dakle uzimamo sve distr u obzir,ili bar one poznatije Slack,RH,Suse ...) zadvoljila potrebe programiranja u C-u . Znaci nista mreza i klijenti za mrezu samo kompajler i potrebne biblioteke?
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Kad je u pitanje Slackware, potrebni su ti paketi (ne svi, naravno) iz serija A1, AP1, D1 u verziji 8.0 (A*, AP*, D* u prijasnjim verzijama)... Sad ti racunaj koliko to prostora zauzima... :wink:


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Okt 2001, 08:41 
exm ma Gaja ko Gaja :smile:,taj darkstar je bio idealan za ove nase masine na etf-u:)
Nego ova ideja sa zipslackom nije losa samo meni bi vise odgovarala dist koja podrzava ntfs ... jer imamo neke prastare NT-ove :smile:
A ima i jos jedan problem.Da bi se sistem boot-ovao instalacija se mora otpakovati u dir linux na C: disku ,a ja tu ne mogu da pisem :smile:.. al ajde to bi jos i mogao rijesiti..,mozda bi mogao i ovo prvo rijesiti kada bi imao masinu na kojoj bi mogao napraviti boot disketu sa parametrima koji meni pasu....


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs