banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 04:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 237 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Jan 2014, 11:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ma naravno, koristiš ono šta ti najviše odgovara...
Baci pogled i na ovo:
http://www.techdrivein.com/2010/07/qmmp ... r.html?m=1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
pilot babo je napisao:
Cek cek, polako momci...ne baratam bas Linux terminologijom :)

Napisao sam ranije da sam instalirao Linux Mint 16 Petra Cinnamon (http://blog.linuxmint.com/?p=2489) umjesto Ubuntua 13.10 jer mi se vizuelno vise svidio. Na sajtu ukratko pise "Linux Mint 16 features Cinnamon 2.0, MDM 1.4, a Linux kernel 3.11 and an Ubuntu 13.10 package base." Kontam da je to manje-vise isto.
Daj neke smijernice oko tog firmwarea.
Ovaj ndiswrapper ne znam bas da koristim, a iskren da budem pojma nemam gdje su mi driveri u Windowsu 8.1. Nije da nisam kopao po sistemskim folderima. Moze li se nekako ekstraktovati .exe fajl skinut sa neta?

Da vas ne lazem, glava me boli od ovoga :) Posto vise nije Ubuntu u pitanju, mozda bi se sve ovo moglo prebaciti u sticky temu o problemima na vrhu stranice. Vjerovatno ovo sve i cita uzak krug ljudi pa je mozda i svejedno, ali eto.


exe. je izvršni fajl Windows sistema, znači na linux ga možda možeš pokretati preko Winea ili tako nečega. Na golom Linuxu ne.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
despot777 je napisao:
Ma naravno, koristiš ono šta ti najviše odgovara...
Baci pogled i na ovo:
http://www.techdrivein.com/2010/07/qmmp ... r.html?m=1

To je taj. Još sam namjestio winamp skin, ako nađem classic skin osjećaću se kao kod kuće.
Ali za sad se moram posvetiti kako natjerati igre da normalno rade, imam konfiguraciju koja na windowsu pokrene World of Tanks, War Thunder i Dotu 2 odjednom, i igre šaltam sa Alt+Tab, dok se Linux muči sa samom Dotom a War Thunder pokrene samo launcher, kad kliknem play krahira. Namjestim render na Open GL. Problem je u tome što Dota 2 trza, mogu misliti kakav bi masakr počinio War Thunder :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 12:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
pilot babo je napisao:
Cek cek, polako momci...ne baratam bas Linux terminologijom :)

Napisao sam ranije da sam instalirao Linux Mint 16 Petra Cinnamon (http://blog.linuxmint.com/?p=2489) umjesto Ubuntua 13.10 jer mi se vizuelno vise svidio. Na sajtu ukratko pise "Linux Mint 16 features Cinnamon 2.0, MDM 1.4, a Linux kernel 3.11 and an Ubuntu 13.10 package base." Kontam da je to manje-vise isto.
Daj neke smijernice oko tog firmwarea.


Aha, ok, mislila sam da je Ubuntu, nema veze, svi su debian based. :)
Ovdje nađoh da bi ta wless kartica trebala da proradi kada se instalira wheezy backports, tj. verzija kernela iz debian testing/unstable grane, a to je mislim 3.1.x... U svakom slučaju, ako je kod tebe 3.11, pokušaj sa:

Kod:
sudo apt-get install firmware-linux-nonfree firmware-ralink


Pa šta bude :)

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 12:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
PKT je napisao:
despot777 je napisao:
Ma naravno, koristiš ono šta ti najviše odgovara...
Baci pogled i na ovo:
http://www.techdrivein.com/2010/07/qmmp ... r.html?m=1

To je taj. Još sam namjestio winamp skin, ako nađem classic skin osjećaću se kao kod kuće.
Ali za sad se moram posvetiti kako natjerati igre da normalno rade, imam konfiguraciju koja na windowsu pokrene World of Tanks, War Thunder i Dotu 2 odjednom, i igre šaltam sa Alt+Tab, dok se Linux muči sa samom Dotom a War Thunder pokrene samo launcher, kad kliknem play krahira. Namjestim render na Open GL. Problem je u tome što Dota 2 trza, mogu misliti kakav bi masakr počinio War Thunder :D


Za igre ti ne mogu pomoći... Tu sam ostao na nivou Heroja 3 zbog kojih umalo ja i par prijatelja da obnovimo godinu na faxu... Uh dobra vremena :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Note:

Steam for Linux is currently only supported on Ubuntu 12.04/12.10 with Unity, Gnome, or KDE desktops.

Ja koristim Mint 15.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ubuntu 12.04 >> Mint 13
Ubuntu 12.10 >> Mint 14
Probaj Mint 14 KDE


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 16:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
U čemu je razlika između Ubuntu i Kubuntu? Ja vidim samo KDE desktop kao razliku, jer sam na virtual box instalirao Ubuntu, pa mi se svidio plasma desktop i instaliram ga i sad piše kubuntu :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Ubuntu dolazi sa Unity grafičkim okruženjem, a Kubuntu sa KDE, razlika je i u setu aplikacija koje se koriste na jednom i drugom grafičkom okruženju... tako recimo Amarok je pisan za KDE i kad ga tamo instaliraš on povuče pri instalaciji par MB, dok kad ga hoćeš instalirati recimo na Gnome on povuče nemalo pola KDE-a zbog zavisnosti...
Ti možeš instalirati više grafičkih okruženja na jedan sistem pa pri logovanju birati koji će se podići...
Da KDE je sav fensi i obično se svidi preletačima sa 7-ice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Meni se kao preletaču sa sedmice najviše sviđa cimet na mintu.
I ostajem pri mintu, sve mi je to isto samo je mint najljepši.
Totalni sam newbie za linux, moram samo da riješim problem sa grafikom i to je to. I možda kad malo Steam razvije aplikacije za linux to će biti to. Igre su otišle u ku*ac i sve se svodi na industriju zabave. Nove igre nisu vrijedne pažnje, samo moram stare natjerati da rade na linuxu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cinnamon je nastavak ili fork Gnome projekta.

Za mene je KDE bloatware, kad mi linux treba onda bi da mi je sto brzi, a ne da bude ljep :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 18:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Sehxor je napisao:
Cinnamon je nastavak ili fork Gnome projekta.

Za mene je KDE bloatware, kad mi linux treba onda bi da mi je sto brzi, a ne da bude ljep :)


Za šta ti treba linux?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Sad će neko opet reći da sam cjepidlaka...
Prvo je Mate Nastavak Gnome 2... Kad je Gnome odlučio da izvrši radikalne promjene i počne razvoj Gnome 3 te napusti 2-cu, što je po meni bilo šokantno kao i KDE "evolucija" iz 3.5 u 4, stvorio se vakum... Pa su mintovci napravili Mate koji je fork of GNOME 2...
Dok je Cimet fork GNOME Shell-a ili ti nastavak prepoznatljive mint filozofije jednog panela, ...ali cimet za razliku od modernog Gnome-a je puno konfigurabilniji...


Poslednji put menjao despot777 dana 25 Jan 2014, 18:41, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PKT je napisao:
Sehxor je napisao:
Cinnamon je nastavak ili fork Gnome projekta.

Za mene je KDE bloatware, kad mi linux treba onda bi da mi je sto brzi, a ne da bude ljep :)


Za šta ti treba linux?


Sad trenutno za kompajliranje AOSP android romova i dodavanja funckija i kompajliranje kernela :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 19:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39423
Lokacija: Месечева икра
PKT je napisao:
Sehxor je napisao:
Cinnamon je nastavak ili fork Gnome projekta.

Za mene je KDE bloatware, kad mi linux treba onda bi da mi je sto brzi, a ne da bude ljep :)


Za šta ti treba linux?

Ne želiš da znaš :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2014, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
_зока je napisao:
PKT je napisao:
Sehxor je napisao:
Cinnamon je nastavak ili fork Gnome projekta.

Za mene je KDE bloatware, kad mi linux treba onda bi da mi je sto brzi, a ne da bude ljep :)


Za šta ti treba linux?

Ne želiš da znaš :lol:


Ko šta radi i zašto radi, u te stvari ne ulazim. Meni okruženje linuxa ne uzima performanse i to je to. Kompajliranje kernela uzima resurse toliko da se na mainstream računaru neće ni osjetiti da se nešto radi, i ja sam za funkcionalnost ispred izgleda ali ako ljepši izgled narušava funkcionalnost, u suprotnom, šta fali estetici?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2014, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
WeeBoo je napisao:
pilot babo je napisao:
Cek cek, polako momci...ne baratam bas Linux terminologijom :)

Napisao sam ranije da sam instalirao Linux Mint 16 Petra Cinnamon (http://blog.linuxmint.com/?p=2489) umjesto Ubuntua 13.10 jer mi se vizuelno vise svidio. Na sajtu ukratko pise "Linux Mint 16 features Cinnamon 2.0, MDM 1.4, a Linux kernel 3.11 and an Ubuntu 13.10 package base." Kontam da je to manje-vise isto.
Daj neke smijernice oko tog firmwarea.


Aha, ok, mislila sam da je Ubuntu, nema veze, svi su debian based. :)
Ovdje nađoh da bi ta wless kartica trebala da proradi kada se instalira wheezy backports, tj. verzija kernela iz debian testing/unstable grane, a to je mislim 3.1.x... U svakom slučaju, ako je kod tebe 3.11, pokušaj sa:

Kod:
sudo apt-get install firmware-linux-nonfree firmware-ralink


Pa šta bude :)



Nista :P

Pokusao sam ovu zadnju opciju sa stranice http://askubuntu.com/questions/253632/how-do-i-get-a-ralink-rt3290-wireless-card-working i skinuo taj kernel 3.12.0-031200. Uglavnom pratio sam uputstva i na kraju sam u boot meniju dobio jos jedan linux mint 3.12.0-031200, dok je "starija" verzija u podmeniju menija "older Linux version"(nesto tako). Uglavnom ni u jednom ni u drugom vise i nemam opciju wireless, samo cable. Uradio sam ponovo update ali nista se nije desilo. Sad vise ni ne znam jesu li mi dva razlicita Minta u sistemu ili samo dva razlicita okruzenja sa istim fajlovima :-? Kabl mi se vise ne razvlaci po kuci, dosta sam daleko od rutera i jednostavno smeta svima.
Ove Windows drivere jos nisam rjesavao, a kako stvari stoje i necu.

Enivej, posto ja vec polako gubim strpljenje sa ovim, a jos nisam ni poceo posteno da kosristim os kako Bog zapovijeda, preporucite mi bilo koju distribuciju koja bi radila bez problema. Pa makar to bila i neka prastara, samo nek' radi.
Znaci imam 2 goruca problema - wifi i dvije graficke kartice, od kojih mi stalno instalira onu zahtjevniju koja se grije i prebrzo trosi bateriju bespotrebno, a drugu integrisanu Intelovu jednostavno ignorise. I da, jos jedan se pojavio - nekad ne mogu pristupiti slobodnoj particiji iz Linuxa - nesto mi kaze "Could not mount...bla bla...". Nakon jednog ili dva restarta sve bude ok.

Ako nista i ne bude, jebaji ga onda. Nije mi o glavu :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2014, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Jbg, ne znam šta da ti kažem, kao što rekoh kod sebe na Debian Wheezy uspjela sam uz male poteškoće da proradi wless kartica. Ne možemo ti preporučiti neku na kojoj sto posto radi, zavisno od verzije konkretne distribucije sve koriste više/manje istu verziju kernela (zato se u grub meniju i pojavio 'još jedan Mint' jer si instalirao još jednu verziju kernela. Pokušaj na toj verziji da sada instaliras taj vlasnički drajver po prvom uputstvu sa tog linka.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2014, 16:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PKT je napisao:
Kompajliranje kernela uzima resurse toliko da se na mainstream računaru neće ni osjetiti da se nešto radi, i ja sam za funkcionalnost ispred izgleda ali ako ljepši izgled narušava funkcionalnost, u suprotnom, šta fali estetici?



Kompajliranje kernela i roma koriste podosta resursa, kad kompajliram aosp iz sourca popuni mi se svih 16gb rama, imam i swap od 32gb ali njega nisam gledao koliko i sta, zatim citava particija koja je posvecena linuxu od 200+gb se popuni cache podacima. CPU load je skoro 100%, a quad je u pitanju. Jos samo fali da mi estetika oduzima resurse, inace ubuntu je u pitanju 13.10.

To sve traje oko dva sata i komp je u tom periodu neupotrebiv za bilo sta :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2014, 18:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
WeeBoo je napisao:
Jbg, ne znam šta da ti kažem, kao što rekoh kod sebe na Debian Wheezy uspjela sam uz male poteškoće da proradi wless kartica. Ne možemo ti preporučiti neku na kojoj sto posto radi, zavisno od verzije konkretne distribucije sve koriste više/manje istu verziju kernela (zato se u grub meniju i pojavio 'još jedan Mint' jer si instalirao još jednu verziju kernela. Pokušaj na toj verziji da sada instaliras taj vlasnički drajver po prvom uputstvu sa tog linka.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk


Aaaaaa! Rijesio! :D Upravo pisem iz Linuxa.
Skontao sam da mi je ostala ona linija u blacklistu koju sam dodao ranije, pa sam je jednostavno obrisao i sada sve funkcionise iz ove nove verzije kernela. Sada me interesuje kako da obrisem onu staru verziju jer vise ni ne znam cemu sluzi. Boot meni mi je sad prenatrpan.
Jos da rijesim graficku, nadam se catalyst driverima (vec me przi ispod ruke koliko se grije) i to bi manje-vise bilo to.

Hvala na savjetima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 237 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs