banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 15:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 237 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jan 2014, 13:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
ako su resursi problem odna instaliraš "dms" linux i ljepota.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 13:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Jeste zahtjevniji, ali ne bi trebalo biti kao kod tebe, zato sam predložio Mint 16 koji dolazi sa Cinnamon 2.0, dok je Mint 15 sa Cinnamon 1.8


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Instalirao drajvere za grafičku karticu radeon 7950. Ovo je drugačije, desktop je tečan a procesor (Phenom 955) je sa opeterećenja od 90% pao na 30%. Još da vidim kako igre šljakaju. Prvo Dota 2, linux verzija, a onda War Thunder koji nema u verziji za linux. Pokušaj sa Wineom.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 13:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
ako si instalirao cinnamon verziju minta probaj malo gornji lijevi ćošak :lol:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 13:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Koje su razlike između mate i cimeta, znači koje okruženje je bolje, znači odnos estetika/funkcionalnost/upotreba resursa? Kako se mijenja okruženje iz cimeta u mate. Od gornjeg lijevog ćoška je funkcionalniji alt+tab na windowsu, koji šljaka i na linuxu ali ne kad uključim Dotu. Kad uključim dotu igra se ne može nikako minimalizovati kao u windowsu nego samo isključiti i opet uključiti, ne pomaže ni ctrl+alt+del. Koja skraćenica se koristi na linuxu kad nešto zapne?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
mate je dosta stabilniji ukoliko koristiš više monitora, cimet ima estetski ljepši izgled( laički gledano), gornji lijevi ćošak kod cimeta nudi otvaranje nove radne-ih površine(površina) odnosno u svakoj možeš da pokrećeš programe nevezano za već otvorene.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Slabo dota 2, mnogo trza. Ne mogu naći catalyst da vidim gpu usage, i ne mogu instalirati nikakav program za praćenje rada grafičkog procesora. Ovako izgleda driver manager:

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
mint forum nudi dosta rješenja, koja su barem meni pomogla.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Samo me interesuje kako da prebacim sa cinnamon na mate. Ovo je loše jer gubim mnogo performansi. Ljudi su me uvjeravali da linux koristi dosta manje resursa od windowsa, koliko ja mogu da vidim ovdje pod linuxom u iddle procesor troši više struje sam nego cijela konfiguracija pod windows 7 u iddle. Ispravi me ako griješim.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
što se tiče razlike linux vs win nebi znao, nisam koristio win godinama, nova instalacija najjednostavnije. mint koristim od kad je izašla 9-ka, mada sam probao i sve ostale derivate linuxa, ostao sam na mintu pošto je najjednostavniji za korištenje ostalim korisnicima računara(ukućanima :D ). trenuto 16-ka 64bit-na, mate naravno.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Moram reinstalirati sistem da promjenim okruženje? Je*eš to, stari dobri windows se vraća.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 14:46 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
ili probaj po objašnjenju doduše dato je za 13-ku, u principu i nema neke razlike na 16-ci . http://www.itworld.com/software/278801/ ... mon-system

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
Isključio sam wine i sad je cpu load oko 3%.Još samo da vidim kako se manipuliše sa gpu.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Iskreno, na linuxu se nećeš baš usrećiti ako ti je primarna upotreba računara za igranje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 16:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Laptop je HP ProBook 4540s, a koliko vidim wifi adapter Ralink RT3290 802.11bgn. Ja vjerujem da bi poznavalac Linuxa lako rijesio problem jer je na njemu vec bio instaliran kad sam ga kupio (SUSE Enterprise Desktop) i funkcionisao je bez problema za ono par minuta koliko sam ukupno radio na njemu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2014, 16:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Jun 2013, 17:35
Postovi: 1560
Lokacija: Pijaca
despot777 je napisao:
Iskreno, na linuxu se nećeš baš usrećiti ako ti je primarna upotreba računara za igranje...


Znam da linux nije za igranje, samo sam htio da vidim dokle se može ići odnosno koliko može da posluži za igranje. Da eliminišem emulacije i uzmem dotu kao primjer koja je urađena za linux: na windowsu ide glatko sa zaključanim fps na 60 dok na linuxu ne može ni pomoću trikova. CPU load je 80% što je strašno a GPU ne mogu ni da vidim. Što se tiče ostalog još ću malo da se mučim da vidim kakve mogućnosti ima linux ali je grafički totalno loš. Možda griješim ali podrška za grafičke kartice je prilično loša.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2014, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
pilot babo je napisao:
Laptop je HP ProBook 4540s, a koliko vidim wifi adapter Ralink RT3290 802.11bgn. Ja vjerujem da bi poznavalac Linuxa lako rijesio problem jer je na njemu vec bio instaliran kad sam ga kupio (SUSE Enterprise Desktop) i funkcionisao je bez problema za ono par minuta koliko sam ukupno radio na njemu.


Ja imam identičan laptop na kojem je instaliran Debian Wheezy uporedo sa Windows 7. Znam da je bila patnja sa wireless adapterom, i sa bluetooth-om za koji ne postoje otvoreni drajveri zbog nekakvih patenata. Glupost notorna.
Bojim se da ćeš morati malo da se napatiš dok ne proradi wless kartica (zahvali proizvođaču iste), pogledaj ovdje neka od mogućih rješenja:
http://askubuntu.com/questions/253632/how-do-i-get-a-ralink-rt3290-wireless-card-working

Inače, kako te služi laptop? :D

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2014, 00:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Pade mi na pamet... Da li instalirao 32-bitnu ili 64-bitnu distribuciju? Ako si ovu prvu, znaj da ćeš često imati problema sa Wireless-om i Bluetooth-om. Bolje odmah reinstaliraj na 64-bita.
Ako je pak druga varijanta u bitanju... 'ebiga :-)

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
Mucim se ja s ovim ali slabo to ide :(

dtb, imao sam 64-bitnu verziju, ali sam lutajuci naisao na neku drugu varijantu - Mint 16 cinnamon. Onako, bilo mi na oko simpaticnije pa sam instalirao (64bit) umjesto Ubuntua. Citajuci vidim da je to manje-vise isto, pa su me isti problemi docekali ponovo :)

Sa stranice koju mi je Wee-boo dao pokusao sam sve varijante osim one zadnje (Extraguide - bilo mi komplikovano) i nista. Do "make install" nisam ni dosao jer mi prije toga izbaci nesto "Error 2" (nisam jedini po komentarima).
Enivej, pokusavajuci rijesiti taj problem vidim da me muci jos jedan - doslovno za manje od sat vremena pojede mi citavu bateriju! Citajuci malo i o tom, naidjem na slicne probleme drugih korisnika. Posto imam dvije graficke (integrisanu Intel 4000 hd i ATI Radeon 7650m), radi mi samo ATI (nemam switch graphics opciju kao u Winu). Posto ovo uopste ne planiram koristiti za igrice, ne znam kako da prebacim samo na Intel, a dok mi ova druga uopste i ne treba.

Sto se tice samog laptopa, sluzi me bez problema. U Windowsu doduse :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2014, 18:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sto ne probas driver od windowsa preko ndiswrappera?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 237 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs