banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 07:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2003, 12:57 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Nema potrebe za svim opcijama koje si stavio u grub.conf ( a ne menu.lst). Evo ti moj grub.conf:
Kod:
default=1
timeout=10
title Red Hat Linux 8.0
        root (hd0,0)
        kernel /vmlinuz-2.4.18-14 ro root=LABEL=/
        initrd /initrd-2.4.18-14.img
title Windows ME
        rootnoverify (hd0,1)
        chainloader +1

Kod tebe mogu da primijetim jednu grešku. Ako je /boot aktivna particija na kojoj treba da se nalazi GRUB, znači da je to primarna particija (pored jedne Windows particije), a pošto je primarna, onda ne može biti (hd0,6). Primarne particije su od 0 do 3, ne može biti 6.
Ako si siguran da je /boot particija označena sa hda7 odnosno (hd0,6) za GRUB onda je to logički disk na proširenoj (extended) particiji i sa nje nećeš moći bootovati.
1. Ili nastavi da bootoješ sa diskete,
2. Ili pomoću Partition Magica promijeni /boot particiju da bude primarna, pa onda probaj ponovo
3. Ili probaj da instaliraš GRUB na MBR. Ovo nisam siguran da će raditi. Ne znam da li GRUB može da čita sa logičkih diskova. Mislim da je ovo dosta rizično pošto imaš WinXP.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Mar 2003, 17:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
Not now, John! je napisao:
3. Ili probaj da instaliraš GRUB na MBR. Ovo nisam siguran da će raditi. Ne znam da li GRUB može da čita sa logičkih diskova. Mislim da je ovo dosta rizično pošto imaš WinXP.


Ne mogu da tvrdim 100% ali koliko se ja sjecam LILO sam uvijek instalirao na /dev/hda odnsono MBR. Nikad ne neku particiju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2003, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Hvala momci, malo vi, malo ja, sada sve funkcioniše. :)
Problem je bio što je moj Parition Magic nešto malo pokvaren. Naime, Linux je, prilikom ponovne instalacije javio kako particije nisu dobro napravljene te da bi to moglo izazvati probleme s boot loaderom. Takođe je bitan detalj da ne može na HD-u biti, recimo, logička particija, pa primarna, pa opet logička. Ne znam zašto ali je tako, tek kad sam to lijepo rasporedio (Druid i fdisk, oba pomalo) uspio sam da mi /boot bude primarna particija tako da je konačno postala hda3, odn. (hd0,2). I sad mi sve funkcioniše besprijekorno.
Ne znam Misk0 kako to funkcioniše sa LILO-m, instalacija na MBR pravi probleme, isprobao sam pa sam imao sledeći rezultat:
Kod:
PRESS ANY KEY TO REBOOT
;)
Možda je opet bila neka moja greška, ali sa boot particijom mi sada sve funkcioniše odlično, a ni tih izdvojenih 47MB mi nije mnogo. (pustio sam automatic partition čisto da vidim kako bi sam Linux to podijelio i otuda mi taj broj)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Mar 2003, 11:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
misk0 je napisao:
Ne mogu da tvrdim 100% ali koliko se ja sjecam LILO sam uvijek instalirao na /dev/hda odnsono MBR. Nikad ne neku particiju

Mislim da to radi bez problema kad imaš Win9x/ME, ali Win2000 i WinXP prave probleme, jer ne daju da im se "prčka" po MBR-u (tako sam čuo).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs