banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 05:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Nov 2005, 21:58 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Hej ljudi hajde opet skoknemo na kafu ovih dana!

Ko je sa mnom?

Naš sajt:
http://bl.linux.org.ba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2005, 23:04 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Ja sam zainteresovan, ne mislim postati neki aktivista, interesuje me kakve stavove imaju ljudi, tj. ako bude ljudi uopšte :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Nov 2005, 23:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Dolazim i ja, pošto sam vas prošli put ispalio. :)

Ima li kakvih novosti?

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Nov 2005, 20:56 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Pa da ima baš i nema ... šta ja mogu ... ja sam samo pionir ... Taj sastanak - nek bude u decembru negdje prva sedmica. Tako nešto, eer, dok se srede ovi problemi sa papirima, ako se srede.

A i bilo bi dobro kada bi neko dao ideju za nekakav rad i pri tom se i sam pridružio da radi (što malić reče, aktivista), posao ne mora biti volonterski ... čisto da imam nekakav materijal za sajt.

Ja (idealno) bih volio da se na tom sastanku popije slatka kafa sa puno šlaga i onda onako uz vutru da objasnim maliću svoje prijateljske stavove ;) . Šalim se. Treba nam pomoć !

1. ima li neko da bi mogao srediti neku prostoriju jedanput mjesečno, znači ono - po mogućnosti da ima računara u njoj
2. ima li neko ko se razumije u linuks filozofiju, pa koji bi mogao i da napiše nešto o suštini udruženje i samog linuksa, gnu'a i open softwarea (iliti komunizma po meni, ali dobro niko se ne slaže samnom, zato i neću sam da pišem nešto što niko neće prihvatiti)
3. ima li šanse da neko nađe sponzora? znate, bilo bi dobro da smo u mogućnosti da pravimo softver i knjige za naš jadan obrazovni sistem, koliko čujem, ove organizacije se interesuju za takve projekte, mi bi sigurno nešto napravili, ali treba nam neki "CEO" ;) . takođe, donacije mogu i pomoći u običnom radu LUG'a, tipa, mogli bi besplatno da šaljemo distribucije, da nabavimo rezač ili šta već...
4. da li neko od vas radi u firmi u kojoj je linuks potreban? da li može neko da predvidi da li će linuks uopšte i biti popularan na ovom tržištu

ima mnogo pitanja, stvarno ... a za odgovore, potrebni su ljudi raznih obrazovanja. Ekonomisti, pravnici ovo ono. Saznajte šta možete pa recite. Kad i ako odredimo išta, onda možemo da se sretenemo da porazgovaramo u 100 oka i da proslavimo, jel ;)

Pozdrav !

Džone, jedino što se mijenja je sajt. I cijena telefona ... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jan 2006, 17:54 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Pih jeste neki, ima li ikog?

Hajde sad, ovo baš liči na neko ljenčarenje u-ž-a-s-n-o, trgnite se, bar poslije ovih praznika !

brrr.

Sretna nova godina svim linuksašima ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Jan 2006, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
i'am back .....

pozdrav ljudi , evo i ja sam raspolozen da se opet vidimo ...

sretna nova svima

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2006, 20:49 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
ej xento mozes li da uradish neki "elaborat" na neku temu, recimo obradis neki program koji gotivis, napises kratko uputstvo, onako, pa da to isfotokopiramo i jednog dana napravimo jednu skriptu?

aj ovo je poruka svima dodjite ovdje sa idejama da napravimo tu famoznu skriptu !

Ja cu raditi Python Programski jezik, Java u Linuxu i podesavanje Win Modema
Igor ce raditi MPlayer/MEncorder

Dobro bi doslo da neko opise podesavanje wireless-a, adsl'a tv-fm karti, satelitski itd ...

Uputstva OO.org-a su takodje potrebna, bilo sta, kad bi svako uradio po jedan rad na nekih 5-10 stranica to bi bila skripta (sa mojim radovima) od preko 100 stranica dovoljna da napravi pravi "polet" linuksa !

IDEMO !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2006, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
ajd vidjecu da odradim nesto ...
jest da sam sada u frci ali cu probati ... samo da skontam sta :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2006, 00:30 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Ahm, evo stavio sam link na sajtu "projekti" , mada se tamo nalaze ova uputstva, dok ne stignemo sa nečim većim.

http://bl.linux.org.ba/index.psp?&mod=projects

Eto na taj način ćemo dodavati sve stvari, planove, nove radove, uputstva etc. U suštini - dokumenti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2006, 23:20 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Samo sam htio reći da imam problema sa Apache'om kod kuće, tako da trenutno stranica nije u "toku" (ko što vidite ružno izgleda u IE).

Nabavio sam XGL od Džona pa se sad igram sa tim :)

Joj kako je slatko ko igra :)

Po sat vremena samo otvaram menije i mjenjam desktope :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Apr 2006, 17:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
che.guevara je napisao:
... i podesavanje Win Modema...


Ovo je odlicna ideja i trebala bi da postane prvi zadatak koji Udruzenje treba da "istjera" - pun CD programa pisanih u perlu, python-u, ruby-ju ili necemu sto danas dolazi s distroima, koje bi provjeravale "na kom konju jasu" (iliti: koji je os u pitanju), pitale korisnika za podatke i potom pokusavale da uspostave vezu. GUI je pozeljan, mada ne i obavezan, bitno je da je algoritam dobar i dovoljno "pametan" da recimo "predlozi" alternativno "kacenje" ako ne moze da uspostavi zeljenu vezu. Naravno, ovo treba napraviti za sve providere u Banjaluci, ukljucujuci podesavnja za wireless, cable, itd; svako ko probava neki *nix ima osnovni problem - kacenje na net! Potom bi se ljudi i snalazili dosta lako - uostalom citava filozofija *nixa jeste "masina na mrezi", samo je treba "nakaciti" :D

Drugi zadatak mogao bi biti pisanje clanaka koji popularizuju *nix-e, poput kratkih tutoriala za neki distro (odabrati neki koji je veoma "user-frinedly" i ima sve potrebstine za nezahtijevnog korisnika: elekrtonska posta, pretrazivaci interneta, audio-video player-i s codec-ima, itd.), koji bi se potom objavljivali u lokalnim novinama. Vjerujte, objavljivali bi se samo ako zadovoljavaju minimum pismenosti i nude koliko-toliko dobro pojasnjenje kako korisititi racunare koji "vrte" *nixe - novine vole "gotove" priloge vise no bilo sta ;):D.

Treci moze biti demistifikacija ovakvih budalestina:
http://www.computerworld.com/securityto ... 30,00.html
u kojima se prica o "virusima" ali se ne iznose pojedinosti; citalac lako zaboravi da je ovo "Microsoft-way" propaganda, odnosno tajenje o izvorima informacije, kodu i svemu ostalom. Mozda bi jedna serija clanaka negdje o arhitekturi racunara, manipulaciji memorijom kod *nixa, o tome sta je to "buffer overflow", kako se (banalizovano, naravno) odvijaju procesi na pojedinim platformama, te prednostima otvorenog koda i besplatnog softvera pokazala da je ovo pateticno - OpenBSD je, primjera radi, imao samo jednu "rupu" u 8 godina os-a dobrim dijelom zahvaljujuci i tome sto su i CVS repozitorij drzali i drze - potpuno otvorenim! Naravno, ovo bi bili malo "ozbiljniji" radovi, ali su potrebni i veoma korisni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2006, 08:13 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Umjesto "naprijed", da probaš "za mnom"? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2006, 14:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
@pmalic

Neka, treba junake ponukati prvo, cisto da se vidi ko bi "pratio" u vaznijim bitkama. Imas neki tekst vec? ;):D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Apr 2006, 21:38 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Zeleni Obad je napisao:
@pmalic

Neka, treba junake ponukati prvo, cisto da se vidi ko bi "pratio" u vaznijim bitkama. Imas neki tekst vec? ;):D


Nazalost, dokumenata ima na pretek - problem je sto se ljudima ne da citati. Sve vec postoji drugim rijecima. Nova topla voda? Ajde da vidimo ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Maj 2006, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1862
Lokacija: Banja Luka
Intervju sa bivsom predsjednicom udruzenja Linux korisnika BiH.


Nije bas najbolje skenirano, a nije mi se dalo ponovo. Ali moze se vidjeti...

http://i1.tinypic.com/x6bz15.jpg

http://i3.tinypic.com/x6bzhd.jpg


Save-ujte pa onda u nekom vieweru zoomirajte.
Obe su oko 1 MB.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2006, 11:42 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Bivšom? Wow ala se mijenjaju ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 15:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
Da li mi se ovo prividja, ili stvarno ovo pise da banjalucki LUG uskoro organizuje "install-party", gdje ce zainteresovani posjetioci dobiti priliku da im neko potpuno besplatno instalira otvoreni i slobodni soiftver na racunar, novinari konacno vidjeti i onda poceti i pisati o prednostima F/OSa, a zainteresovane osobe iz poslovnih sfera poceti razmisljati o tome kako mogu da ustede silne novce i pri tome dobiju neuporedivo bolju uslugu? I jos ce se svi i druziti i piti kafu po veoma pristupacnim cijenama taj dan?

:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 21:49 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Gdje si to čuo ?

Znam da se u Bihaću nešto sprema.

Ja sam trenutno zauzet redizajnom i preradom sajta :P

Kad niko nije zainteresovan ... previše su naši ljudi škrti, svi su jaki na riječi "linuks ovo linuks ono" a che'u niko neće da pomogne ;)

Btw, sajt će biti sa standardnom temom, sve css bez tabela, ćirilica+latinica (translator cyr->lat lično sam ga napravio hehe, a engleski ću izbaciti ...), admin mod za dodavanje i edit novosti i još par sitnica.

Toliko sam naučio o PythonServerPages tehnologiji da mi pada na pamet da napravim svoj CMS jer ih za python nema mnogo (zope i njegov sinčić Plone i još možda neka crna ovca). Sa druge strane, ima mnogo framework'ova, ali nekad jednostavno čovjeku treba CMS ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2006, 22:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
Ma, prividjalo mi se da sam procitao negdje, ali, uopste ne zvuci lose, zar ne? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2006, 18:30 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Људи направио сам сајт, коначно је редизајниран ево погледајте како ће изгледати ... за сад раде само "Новости" :)

http://bl.linux.org.ba/preview/index.psp

python rulez


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 28 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs