banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 02:41

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 20 Apr 2010, 20:44 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Apr 2010, 14:51
Postovi: 6
mangia je napisao:
Ja sam lično pokretao gomilu inicijativa i uglavnom ispadao magarac tako da sada debelo razmislim prije nego nešto uradim. Time želim naglasiti da posebno cijenim ovo što ljudi rade povodom Debconf-a znajući o kakvom se tu poslu radi.


Sta cijenis? To sto ce ispasti magarci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 20 Apr 2010, 20:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Vjerujem da su i oni ispadali magarci pa cijenim volju da još jednom probaju nešto napraviti. Ja više neću ni pokušavati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 20 Apr 2010, 20:59 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Apr 2010, 14:51
Postovi: 6
WeeBoo je napisao:
Ljudi jednostavno nauce na nesto, i tesko im je odraditi bilo kakvu tranziciju, pa bila ona i na bolje. O inertnosti da ne govorim.

Nije to. Vidi gore:
filozof sa vrbasa je napisao:
Ako administracija pređe da besplatan software, treba bagru odmah strjeljati. Tolike pare dati na licenciran Win i sada odjednom hajde da bacimo to.

Ovo je :)
Ako je bolje uz open source, i ako je besplatno, i ako je transparentno, i ako moze da se razmijenjuje, i ako moze da se poboljsava - ko je odgovoran za to sto smo do sada placali za nesto sto smo mogli da imamo za mnogo manji novac ;) I sta je kazna? ;)
I posto nije promjena sa open source-a u vlasnicki softver, vec neuporedivo teza promijena iz vlasnickog softvera u open source, kako objasniti poreskim obveznicima zasto ne samo da je godinama placano sve mnogo skuplje nego sto je moralo, vec zasto je sad teze napraviti promjenu ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 20 Apr 2010, 21:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Apr 2010, 14:51
Postovi: 6
WeeBoo je napisao:
A sto se tice univerziteta gdje bi ideja open source-a trebalo da je najvise podrzana, pa, nasi studenti su jednostavno inertni po svim pitanjima pa i po tom. "Pa kako da zaradim, ako je sve besplatno".


Cudi me da im kolege iz vecine zemalja EU ne misle tako: svi vec godinama prevlace sve sto mogu na open source,
vecina po direktivi EU koja nija zakon ali je svakako najveca preporuka http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 113:EN:PDF

drugi - po sili zakona, kao Danci http://freeform101.org/?p=495 ili Madjari http://nyissz.hu/blog/10-points-on-the- ... n-hungary/ ili Indijci http://www.mit.gov.in/download/Policyonopensandards.pdf

treci zbog para poput Svedjana http://osl.dk/fileadmin/user_upload/Kon ... swaerd.pdf ili Francuza http://www.reuters.com/article/idUSTRE5 ... nologyNews

cetvrti zato jer kapiraju da je pametnije poput Amera http://www.whitehouse.gov/open/document ... -directive

i sve tako, svi sem par balkanaca manje-vise sve sto mogu prevlace na open source.


Ali nasi studenti se pitaju "kako da zaradim"? Ili se oni koji im prde da ne valja ni uciti open source brinu kako ce zaraditi ako neko nesto napravi mimo njih? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 20 Apr 2010, 21:22 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 20 Apr 2010, 14:51
Postovi: 6
mangia je napisao:
Vjerujem da su i oni ispadali magarci pa cijenim volju da još jednom probaju nešto napraviti.

Nisi jedini koji cijeni volju - jos neko cijeni njihovu volju vise od tebe, pise ovdje http://wiki.debconf.org/wiki/DebConf11/ ... nt_Support :)
mangia je napisao:
Ja više neću ni pokušavati...

Valjda su to i htjeli neki ovdje - da niko vise ni ne pokusava, neko bas mrzi konkurenciju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 20 Apr 2010, 23:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Koliko firmi poznaješ koje se bave implementacijom i održavanjem open source softvera ?

Skoro sam čačkao po serveru jedne firme i tamo nađem neki grupware softver koji je plaćen baš masnu lovu, a ne radi ništa više nego eBox ili ClearOS recimo... Takođe kupili su Cisco ruter od par hiljada KM umjesto da kupe Mtik koji košta 150KM ili da iskoriste isti taj server i kao ruter i šta ja znam. Naravno da im nije bio svejedno kada su čuli da se to moglo sa daleko manje novca uraditi jer iako su neki softver platili, instalacija nije došla besplatno a i održavanje im se masno naplaćuje.

Da skratim priču, ova Debian konferencija je jedinstvena prilika da se poslovni svijet upozna da postoji alternativa. Vjerujem da većina ljudi sa ovog foruma neće tamo nešto posebno čuti i vidjeti a da to već ne zna. No nema smisla upoznati poslovni svijet sa open source tehnologijama ako nema niko ovde da im taj posao i održava, implementira, nadograđuje...

Firme koje sarađuju sa firmom u kojoj ja radim već odavno znaju da se ne mora sve platiti i svaka ušteda im fino legne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 21 Apr 2010, 17:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Huh, bas si se potrudio oko odogovora...

Samo da odgovorim na ovu nezainteresovanost studenata za open source... Govorila sam iz iskustva i na osnovu razgovora sa kolegama kada je bila pomenuta doticna tema. Porazavujuce je ne samo koliko ne znaju nista o tome, nego koliko ne zele da znaju...

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 21 Apr 2010, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
WeeBoo je napisao:
Huh, bas si se potrudio oko odogovora...

Samo da odgovorim na ovu nezainteresovanost studenata za open source... Govorila sam iz iskustva i na osnovu razgovora sa kolegama kada je bila pomenuta doticna tema. Porazavujuce je ne samo koliko ne znaju nista o tome, nego koliko ne zele da znaju...


Са овим не могу, да се не сложим. Ај' што не знају, али је заиста поражавајуће што неће да знају. Академски грађани, сиц!

Ја сам проблем ријешио употребом силе. У мрежи од десетак рачунара, њих осам је под Виндозама 98 (кршеви стари од 10 година) + један сервер пон Линуксом којем не смију прићи + једина употребљива машина ради под Убунтуом. Па, ако хоће дрљање, он сједне за Вин машину, а ако хоће нешто да уради, доступан му је Линукс. Потрајало је неко вријеме док им није досадило да ме наговарају и сад користе Линукс. Истина, само за сурф, али полако... Прошле године нису знали ни толико.

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 05 Avg 2010, 11:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ups... Vidim na mail listi da je već krenuo seks...

Za informacija na Srpskom jeziku - ekavica, latinica, pritisnite 1
Za informacija na Srpskom jeziku - ijekavica,latinica pritisnite 2
Za informacija na Srpskom jeziku - ekavica, ćirilica pritisnite 3
Za informacija na Srpskom jeziku - ijekavica, ćirilica, pritisnite 4
Za informacija na Bosanskom jeziku - pritisnite 5
Za informacija na Hrvatskom jeziku - pritisnite 6
Za informacija na Crnskom jeziku - pritisnite 7
Za informacija na Gorskom jeziku - pritisnite 8
Za informacija na Hercegovačkom jeziku - pritisnite 9
Za informacija na Engleskom jeziku - pritisnite ##*98..14#


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 05 Avg 2010, 11:55 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Psssst! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 09 Avg 2010, 20:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jul 2005, 19:12
Postovi: 1454
Samo mali nesporazum, nadam se da se nece ponoviti nesto slicno.

_________________
Everyone in the world was programmed by the place they were born, hemmed in by their beliefs, but you had to at least try to grow your own brain.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Okt 2010, 22:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
Dokle se stiglo sa ovim?
Ko je uključen u organizaciju ovog događaja?
Ima li neko iz organizacionog tima da napiše malo...
Gdje će se održati? Program konferencije? Učesnici?

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Okt 2010, 23:51 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Eeeee, vishe informacija na mailing listi.

debconf11-bosnia@lists.debconf.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Feb 2011, 00:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Odlična vijest...

Veći dio budžeta je obezbijeđen, jedan dio smještaja, vize kome budu trebale...

Svaka čast ekipi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Feb 2011, 03:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 15:04
Postovi: 1501
Lokacija: Бањалука
Може ли неко да ме подсјети када се одржава DebConf2011 код нас? Негдје у јуну, ако се не варам?

_________________
"Mr. Worf, scan that ship." - "Aye, Captain... 300 DPI?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Feb 2011, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
http://bojanaborkovic.net/blog/2010/11/ ... ni-datumi/
ili
http://foolcontrol.org/?p=1188

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Feb 2011, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Pa kad tata "Do mog" da pare sve je lako. :)

PS " Do dik == Do mog"

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Feb 2011, 15:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Što se tiče para ja sam već imao polemiku sa jednim prijateljem koji tvrdi kako je to bacanje novca i poredi to sa Cecom na trgu ili "Lenijem Krevic"om.

Po meni 15 dana dešavanja se nikako ne može nazvati bacanjem novca. Ne kažem da će država da zaradi nešto od svega toga ali da svaki od posjetilaca potroši po 100 evra za tih 15 dana biće vraćen znatan dio. Da ne pričam što je sam događaj zakazan u pravo vrijeme jer sve veći broj firmi i državnih institucija mora početi razmišljati o nabavci legalnog softvera.

Ceca i Leni su bili zabava na 2 sata i to je to. Ovo je svakako daleko veći događaj za Banja Luku, RS i BiH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Feb 2011, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
као један од иницијатора оснивања УЛК РС желим ВИП третман. :D
AlexM ти сад водиш то?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Debconf 2011
PostPoslato: 25 Feb 2011, 16:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2007, 17:13
Postovi: 1266
Lokacija: Бања Лука
Nisam mislio na bacanje para. Po meni je to lep dogadjaj i treba nesto tako Banjaluci.
Moj komentar se odnosio na "svaka cast ekipi". Uredu oni su se izborili da se to odrzi ovdje i na tome im cestitam. Ali iz maila koji sam procitao ako sam dobro shvatio (a mislim da jesam), grad ce dati Basnki Dvor, studenske domove u slucaju da budu potrebni (kao BackUp) ako hoteli budu puni, vlada RS ce srediti vise za ljude kojima je potrebno i dobice 100 000e. Takodje je presednik rekao da ce vidjeti da pomogne oko loklanih sponzorstava itd....
Mislim da u vladi vide koliko je to vazan dogadjaj i koliko ce ovim dogadjem promovisati Banja Luku i Republiku Srpsku.
Ja bi rekao vise "svaka cas Vladi Republike Srpske". ;)

_________________
Ја не гледам да ли ћу ићи у битку по томе колика је сила која ми прети
него по томе колику Светињу браним!!!

Udruzenje linux korisnika Republike Srpske


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs