banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 09 Jun 2024, 06:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: klasteri i openMosix
PostPoslato: 15 Dec 2005, 20:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
pozdrav

ima li iko da je radio nesto sa klasterima? trenutno radimo neki seminarski an faksu pa me interesuje onako da li je neko cackao i pecovao kernel ili pravio neku svoju klaster distro..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Dec 2005, 23:41 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Pih, malo (tj nešto znam) sam čitao o programiranju za više-procesorske sisteme (paralelno programiranje, u ovom slučaju za sisteme tipa klastera).

Možda bih ti tu mogao pomoći, dakle na tom teorijskom - programerskom nivou ...

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Dec 2005, 10:07 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Ako pišeš seminarski bolje da to sve sam probaš nego da ti neko priča... openMosix nije teško dići, nađeš dvije mašine ili digneš dvije vmware instance i eto... Programe za testiranje pišeš normalno, oni ne moraju biti svjesni clustera, za razliku npr. od Beowulf tipa klastera gdje koristiš biblioteke tipa PVM i MPI. Naravno, program će se raspoređivati po nodovima jedino ako ima više threadova ili imaš više procesa koji čine jedan program...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Dec 2005, 10:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
sve je to meni poznati samo hocu da vidim da li je jos neko radio sa tim. cackao sam i sa MPI bibliotekama.
u svakom slucaju BL ETF treba da bude dio nekog veceg grid projekta ovih dana tj da se ukljuce u neke medjuanrodne tokove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2005, 15:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jan 2003, 18:24
Postovi: 98
Lokacija: BL
pmalic je napisao:
Naravno, program æe se rasporeðivati po nodovima jedino ako ima vi¹e threadova ili ima¹ vi¹e procesa koji èine jedan program...


Greskica: openMosix ne omogucava migriranje thread-ova, kao ni programa koji koriste shared memory. Postoji migshm, patch za openMosix, kome je cilj da realizuje "distributed shared memory", ali je taj patch u nekoj ranoj beta fazi, i nije dio oficijelnog openMosix-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2005, 00:48 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 23 Jun 2001, 02:20
Postovi: 150
Lokacija: BL
Niko nije uopšte spominjao shared memory... I openMosix može da migrira threadove, ali ne nativne LinuxThreads, već user-space threads implementacije, npr. JVM green threads, MIT-pthreads...

Puno ljudi na openMosixu radi proračune u Javi jer je generalno popularna, tako da ako neko ima threadovane programe u Javi (što je normalno) može bez izmjena (samo se doda java interpreteru switch -green) da ima migraciju threadova izmedju nodova. Jest' da je zadnja verzija JVM-a na Linuxu koji podržava green threads 1.3.1, ali ako radiš neke proračune, teško da će ti biti baš neophodni featurei koje donosi Java 1.4 ili 1.5.

Što se tiče MIT-pthreads, to je baš odavno zastarilo, ali ima verzija koju je MySQL kompanija prepravljala i sređivala (iz 2002) i koja se može kompajlirati i koristiti na 2.4 Linuxu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2005, 04:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
oho drago mi je da sam staru gardu probudio da ne bude da se na ovom podforumu samo odgovara kako instalisati misa na slackware-u.

dalje, pecovao sam kernel i sve radi kako treba. sad moram naci jos koju masinu da probam to sve pa da pakujemo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs