banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 08 Nov 2016, 22:39 
Ne vidim problem oko toga. Ako se moze ici i gledati kako nekoliko ljudi sutaju rukama ili nogama komad naduvane koze ili plastike....


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 08 Nov 2016, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
V@nja je napisao:
8+ sati dnevno
Da prolupas
:oops:

Da i onda dodaj da opet mora vjezbati sa ekipom, pa gdje su razni mecevi, turniri..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 08 Nov 2016, 22:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Dobra je tu para u igri. Veliki broj sponzora se tu vrti. Čak i zabrane učestvovanja na turnirima zbog čitovanja velikih igrača, pa gubitak novca i sl.
Znam da je jedan od najboljih igrača u CS:GO momak iz BiH.
Kada je počela ludnica oko LOL-a i turniri, tada se počelo pričati o mogućnosti izdavanja sportskih viza za gejmere, jer jedan tim (mislim iz Kine ili sl) nije mogao doći u Ameriku na turnir jer nisu stigli da izvade turističku vizu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 08 Nov 2016, 23:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
I sada je bila slicna situacija na BlizzConu
Ekipa iz Kine (ili Tajvana, nisam siguran, zaboravio sam) nije mogla da ucestvuje pa su dosli ovi koji su bili drugoplasirani

NiKo iz mousesportsa? Na njega mislis?
Gledao sam neke njegove klipove, meni ono sta on radi djeluje nestvarno
:oops:

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 08 Nov 2016, 23:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
Da, ekipe iz Kine imaju svako malo probleme sa vizom u Americi. Hoce da ih zavedu kao sportiste, oni imaju valjda neke sportske vize ili sta vec. Koliki sam skontao nije daleko da se i to sprovede u djelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 09 Nov 2016, 07:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Jeste Niko. Ako kazu da je sah sport, niko me ne moze uvjeriti da LOL ili Dota nisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 09 Nov 2016, 16:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Doti apsolutno niko ne moze ni prici. Ukupna nagrada na The International-u, koja se dobrim dijelom finansira i od nas igraca (dio novca kojim se kupuje compendium ide u prize pool) svake godine nadmasi onu od prethodne. Pro igraci pored toga naravno imaju i sponzorstva, twitch streaming a sve ide direktno u njihov dzep.

Situacija u LoL-u, kojeg ne igram ali upratim poneku vijest, je daleko losija. Apsolutno sve je pod kontrolom Riot-a. Pro igracima nije dozvoljno da bez dopustenja Riot-a streama-ju niti da biraju sponzore, u suprotnom slijede kazne i diskvalifikacije. Nedavno sam citao kako se igraci zale sto nemaju boot-ove na takmicenjima jer od buke publike cesto ne mogu da cuju jedan drugog preko slusalica a i sama reakcija publike tj. buka ponekad moze otkriti da se sprema sneak attack ili nesto slicno. Riot su porucili igracima da im boot-ovi ne trebaju jer su oni gladijatori u areni.

Sto se tice CSGO-a tu je poprilicno kontraverzi jer se sumnja da pro igraci koriste cheat-ove na oficijelnim turnirima. Cak je i poneki VAC ban znao pasti u live mecevima (npr. Emilio https://www.youtube.com/watch?v=Ir6ByYBW6e8 , jos neki igraci https://www.youtube.com/watch?v=pE2FfLkdYMU). Koliko sam upucen sumnja se i u Flusha-u, jednog od trenutno najboljih igraca. Postoji hrpa klipova i analiza na yt-u koje upucuju na to da je i on cheat-er.


Mislim da CSGo ima najvise sanse privuci publiku, cak i one koji ne igraju igre, jer mu je koncept najjednostavniji. Nema hrpa skill-ova, item-a, interakcija... kao npr u Doti za koju je potrebno poprilicno znanje da bi se shvatilo sta se desava na ekranu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 09 Nov 2016, 17:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
LesPaul je napisao:
Mislim da CSGo ima najvise sanse privuci publiku, cak i one koji ne igraju igre, jer mu je koncept najjednostavniji. Nema hrpa skill-ova, item-a, interakcija... kao npr u Doti za koju je potrebno poprilicno znanje da bi se shvatilo sta se desava na ekranu.

To je nekada bilo....CS 1.6 je privukao mozda i najvise negejmerske populacije do tada....CS:GO nije napredovao na tom planu....trenutno igrica koja privlaci najvise negejmerske populacije i casual igraca je WoT jer ne postoji toliki abuse nad novim i losijim igracima (nije totalno iskljucen ali je sveden na minimum) a osim toga sama mehanika igre ne zahtjeva super veliki skill i refleksno mehanicko reagovanje kao CS:GO a ne zahtjeva ni ogroman APM i mikranje kao Dota ili SC...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: eSport
PostPoslato: 09 Nov 2016, 22:49 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Avg 2011, 21:10
Postovi: 388
Freak on a leasH je napisao:
To je nekada bilo....CS 1.6 je privukao mozda i najvise negejmerske populacije do tada....CS:GO nije napredovao na tom planu....trenutno igrica koja privlaci najvise negejmerske populacije i casual igraca je WoT jer ne postoji toliki abuse nad novim i losijim igracima (nije totalno iskljucen ali je sveden na minimum) a osim toga sama mehanika igre ne zahtjeva super veliki skill i refleksno mehanicko reagovanje kao CS:GO a ne zahtjeva ni ogroman APM i mikranje kao Dota ili SC...



Ciljao sam vise u smislu kada eSport, neizbjezno, postane prisutniji na TV-u. Ipak gaming industrija ima poprilican broj decenija iza sebe tako da zainteresovane publike ima itekako. Nedavno sam naletio na informaciju da je daleko vise gamer-a starijih od 36 godina nego onih mladjih.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs