banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4385 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 220  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jul 2018, 10:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Znam Đenka da brljavi mod. Nema mod pristup detaljnim podacima iz zadnjih 100 partija, pa baratuju nekom vrijednosti na osnovu trenutnog % MoE. Vjerovatno se igraju interpolacije. Malo im je lakše ako imaš manje od 100 partija sa tim tenkom, jer se tada i nakon odigrane partije sve one računaju. Nema odbacivanja. Ali i za to current total dmg ne odgovara, jer ta formula ili računa na neki komplikovani način :) ili ipak samo max asistirane od spotanja ili trekanja. Pa tako za tenk koji ima manje od 100 partija, bez obzira na to kada si igrao zadnju partiju sabereš asistiranu i napravljeni i imaš više od tih current total.
Ono live računanje % isto nije baš najpouzdanije, ili zabaguje... Pa tako piše ti da imaš 94.78, a kada se završi partija provjeriš i vidiš 94.95%. Ili još gore MoE nešto fino preko 95%, a nakon partije 95.02%. Na to uticaj ima i ona odbačena partija. -101.
Ti podaci za 85%, 95%, 100% isto su nepouzdani bez obzira na to igrao ili ne. Moguće da ima veze sa trenutnim % i zadnjom partijom ili šta već... Recimo za TVP, kod tebe vidim da je za 95% potrebno 4576, a meni piše da je potrebno 4440.

Evo računaj sada Đenka.
Jutros stanje.

Spoiler:
Slika


Odigram partiju nakon 100 godina u ovom tenku.
Spoiler:
Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 10:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
То ти и говорим. Како расте проценат твог МоЕ тренутног, тако ти повећа и та очекивања за 3МоЕ. Све у свему, једно велико бацање граха.
Игрица 6-7 година стара, а и даље се ништа не зна јасно.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Da, samo što je meni nakon ove partije sa 4440 pao na 4390 za 95%.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 10:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ти си користио бијели грах, ја шарени.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 12:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Spoiler:
Slika


94.96% и у партији приказује да је 4770 потребно за 95%. Направио сам 5400 и приказивало је 95.14% у игри.
У гаражи 95.1%. Тако да цијеним да је тих 4800 на крају било потребно за тај скок од 0.04.
Али сам очекивао већу цифру на крају од ових 95.1%, за тих 800 dmg вишка...

У сваком случају, што више ноташ, све мање разумијеш. Најбоље само пуцати и не размишљати каквим се формулама служи WG.

Вјероватно им је неки математичар са Универзитета у Травнику или Брчком склепао једначине.


П.С.

Не одбацује се ништа Дани. Ни ове преко 100. Само су "пондерисане".
Била је на вотлабсу тема, потражићу вечерас.
Укратко, задњих сто битака ту учествују отприлике 90% у МоЕ. А ове од 100 и старије - 10%. С тим да што даље и даље идеш, све мање утицаја на МоЕ имају те старе битке, логично.

Задњих 15ак битака учествује са чак 50% мислим.

Углавном, мало је један факултет да се провали оно. Тј, опис у игри и стварно стање не одговарају једно другом, у томе је сав фазон.
Можемо имати идентичан просјек на 100 битака, али ако су твоје најбоље битке у првих 20 партија, а моје у задњих 20 партија, мој МоЕ ће бити већи. Што је небулоза, ако рачунају просјек. Нигдје се не помиње тај weighting или како га већ зову Енглези.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2018, 23:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Taško vidi ovog uglanja i kako se pati IS-7 da me probije :D

http://wotreplays.eu/site/4466530?secre ... 855d9f8632

Zanemari prvih par minuta lutanja :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2018, 22:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Колико си се искосио, мислим да ти је могао комотно пробити ову горњу плочу без проблема.
Предњи дио куполе је требао гађати, теле.

Ал мора се признати, зајебана ситуација. Још брат пребаци на АП кад је видио да не може АПЦРом. Или је испуцао све.


Ја играм 100ЛТ. Буквално има партија гдје одиграм врхунски и изгубимо. Јер нам прођу на другу страну и уђу у "кеп". Пар пута на Карелији. Спотам на вријеме, 3-4к асистиране и џаба. Уђу у базу, наши дегени покушавају с брда и мауна. Не можеш изнијети партију ко са МТ нема шансе. О ХТ да не говоримо.

Но зарађујем, по 20-30 хиљада у плусу у просјеку, са све гозбама. Кад дођем до 15ке, онда ћу ући мало у ова два британска ХТ, да гриндам посаду. Вјероватно јебати народ ХЕСХ гранатама ко прошле сезоне.

Одиграм данас 5 комада у рандому са Грилеом, просјек 4.8к штете. и 1/5 скор. Нема шансе побједити.
Џаба што ја направим више штете, кад је на другој страни 268в4, који прође кроз наш тим ко рам и ћао.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2018, 00:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja sam danas lagano upao u rank 8. Juče šta god uradim dobijem ševron. I onda propast. Par priča za T-100 LT. Lakeville. Dođem u onaj žbun kod kuće na sredini. Odmah se povučem kada ih spotam, jer kod njih ljubičasti FV... naravno proleti njegova granata... spotam brdo tenkova... Pišu tamo bravo az spot... 345 asistirane. Malinovka. Donja strana. Čak dođem u CD-67 žbun. Spotam sve koji su penju... opet ispod 500 asistirane. Dvije arty.. 4 minute sam tu stajao i spotao.
Mannerheim Line, spustim se na F7 da spotam. I odjednom sa njihove strane dolazi BC, prelazi na našu stranu i lagano se vrati. Jedino ono što sam ga ja pogodio....
Live Oaks u punoj brzini idem kroz bazu i pogađa me FV i sve skida.na preko 350 m. Himmel. Puna brzina kroz ulicu i CGC me dočeka i skine preko 800 hp.CGC koji ima 0 stepeni depresije Na nekih 15 metara ispred njega. A još sačekao da nekih 30 sec, da ne zna na koju ću stranu.
Sličnih priča i sa druge strane. Iz arty moda.
Onda uzmem Type 5 i u dvije partije blokiram manje od 600... Kako ko pogleda probije. Zamisli čak i TVP probije svih četiri još bilo malo iskošen...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2018, 05:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Krenuo Strv liniju. Ovaj tenk je jedan od najgorih što sam igrao. Puca samo heat, a velocity granate kao pješke da ide. Trebaš biti vidovit da bi pogodio na preko 100 metara.

Slika

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2018, 07:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
O kako prezirem ovu liniju. Nista ljepse nego satrati neko djubre iz strv linije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2018, 07:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja stao na tier IX i ne da mi se igrati više. Treba se poklopiti i tim i mapa, pa da bude normalna partija.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 09:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ја сам стао на шестици. Иако имам сјајну посаду ту, нема Бога да ја то играм. Десетку можда, али ове остале мекане-снајпере, нема шансе. Мада и десетка мора бити у идеалним условима да је не пробије нешто... То је за ове са живцима и 50 година животног стажа.
Овај Нубов ИКВ је хаос. Имаш два ХЕАТа, оба лоша.
Списак недостатака ко рачун у Тропику.
http://wiki.wargaming.net/en/Tank:S14_Ikv_103


Двије брзе партије у Батчату.
Ову прву сам окрено и директно заслужан за побједу, док у другој сам могао гледати пејзаж, само бисмо их касније згазили.

Одем да помогнем ИС7, и добијем неке усране "ролове" на СуперКонкверору и ИС7 изгине. Могао сам на крају сачекати још 2-3 секунде кад сам излазио на е3, али контам неће се окренути сто посто.
http://wotreplays.eu/site/4470453#cliff ... illon_25_t

Овај ВЗ кад ми је искочио преко камена, трзну ме момачки. Одакле се нинџа појави.
http://wotreplays.eu/site/4470444#mines ... illon_25_t

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 10:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Strv desetka je zvijer, ne znate šta propuštate. Jest da je mnogo zavisan od mape, ali kad dobiješ Malinovku, Prohorovku i sl. odvaljuješ ih od života...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 21:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Sad sam ubio iz tima ko zeca rumuna na helketu svojim artijem u guzove.
Pa kakvi sve likova ima.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2018, 11:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ronaldo je napisao:
Strv desetka je zvijer, ne znate šta propuštate. Jest da je mnogo zavisan od mape, ali kad dobiješ Malinovku, Prohorovku i sl. odvaljuješ ih od života...


I devetka je dobra kada dobiješ dobru mapu.

Evo jedna svježa
http://wotreplays.eu/site/4472060#murov ... strv_103-0

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2018, 13:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Ja sam sa devetkom jednom napravio 8200 dmg. Sa desetkom recimo nikada nisam toliko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2018, 16:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
danijell je napisao:
Ronaldo je napisao:
Strv desetka je zvijer, ne znate šta propuštate. Jest da je mnogo zavisan od mape, ali kad dobiješ Malinovku, Prohorovku i sl. odvaljuješ ih od života...


I devetka je dobra kada dobiješ dobru mapu.

Evo jedna svježa
http://wotreplays.eu/site/4472060#murov ... strv_103-0


Овај СТРВ има осјетно веће дисперзије, за разлику од десетке која није хумана по том питању.
Није ми се дао враћати снимак, код мене то нешто забагује онда па морам поново... Јеси оног СуперКонкверора бушио у доњу плочу или гепек? Чинило ми се да је предња страна, но онда ми је чудно што не гађаш страну куполе.
Фина партија.

Али опет, пуцање кроз 32 жбуна мене сатра.

На "Маунтин пасу" илити Планинском пролазу - кад сам на доњој страни, одем на онај балкон у лијевом ћошку и покушавам пуцати на њихове
скауте и медиуме који се врзмају око оног новог жбуна на средини... Нема шансе, једва нађеш угао и то из 3-4 хица, па оцјениш.... А ја кад сам на тој страни, на том ћошку, погађају ко добар дан. Црвени, зелени. љубичасти, није битно... Ил је тундра ил је онај зум-аут, контам да је немогуће да браћа имају такав осјећај а не знају равно возити тенк.

Или она избачена, Хајвеј/Аутопут мапа... дођеш на цесту из доње базе, споташ све што улази у град, ал мауна да ћеш погодити...
Иде зид, кућа, ограда, пролаз, кућа, вагон, ограда, вагон... То ме живцирало најстрашније.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2018, 17:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ma kroz objekte najbolje koliko god može zoom out pa iz "trećeg lica" :) nišaniti.
Vezano za S. Conq čim sam vidio da je marker za penetraciju zelen udarim. Nisam ni mogao vidjeti na koju je stranu, ali da je marker mijenjao boju, onda bih tražio mekše. Žao mi što onom Ferdinandu nisam sav HP skinio naslijepo.

I vezano za rangirane. Nije moguće da me ovoliko tim ispoštovao. Skoro da nisam ni sekund stao.

Spoiler:
Slika

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2018, 20:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ма нормално, само не можеш довољно одаљити камеру, смета дрвеће и џаба.

Ја сам дошао до 12?.... данас су партије ужасне. Буквално спотам 4005 на отвореном и ником ништа... јуче сјајне, данас мауна.
ал напредовао сам један ранк.
Имао сам партију са 2500 штете, 2 уништена, 3-4 спотана и нешто ситно асистиране... и нисам добио "шеврон". Сем једног хица на тајпа кроз дрвеће, све мој спот. Бога питај како. Ниједан хитац преко 300 метара.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Avg 2018, 22:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jul 2018, 09:54
Postovi: 481
Al' što je bio dobar Strv dok si se mogao penjati na brda i planine...

Na Red Shireu popenjem se na ono brdašce lijevo od baze (znao caku) i krpim odozgo sve one dole u klancu, niko me ne spota. Nešto slično na Rudniku, Planinskom prelazu, Arktiku,... Nema veće miline nego kad su ti na tacni, pa ne znaš kojeg ćeš prije, a niko te ne vidi. :iconbiggrin:

E to je draž Strva.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4385 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192 ... 220  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs