banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Mar 2013, 20:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Da ne bih previše odvukao svojom pričom diskusiju u jednom smjeru na temi glasanja o antivirusnim programima, izdvojio sam ovdje zasebno neko svoje iskustvo o ovom antivirusnom programu jer ga trenutno najviše koristim, a već sam iznosio neke detalje.

Dakle, da se ne bih ponavljao u spojleru je ono što sam već rekao:
Spoiler:
dtb_pro je napisao:
Htio sam da povratim kad sam vidio šta su uradili od mog Avasta :puke:

Ali kako polako nadolazi Windows 8, ovo je vjerovatno bila neminovnost (metro fazoni i ostalo). Upravo sam uzeo malo da pregledam sve opcije i (ne)mogućnosti Free Antivirus verzije koju koristim već jako dugo (od verzije 5 naovamo). Primjetna je potreba za malo detaljnijim podešavanjima, ali sve je na jednom mjestu pa je u suštini jednostavno.

Napominjem da onaj plugin za reputaciju site-ova ne instaliram jer me to nervira pa ne mogu reći kako radi.

Software Updater je simpatična stvar. Nisam nikad volio tu vrstu programčića (možda zato što je ogromna većina njih bila teški spam, a često i malware), ali izgleda da će mi se ovaj svidjeti. Em zbog izbora software-a kojeg nadgleda em zbog opcija koje nudi gdje mogu sve da iskontrolišem.

Browser Cleanup me oduševio (uzeti u obzir čim se bavim pa shvatiti moje oduševljenje). Očekivao sam neki pandan CCleaner-u, kad ono "samo" toolbar remover! Em što iščitava reputaciju toolbarova uz objašnjenja čemu služe, em što ih lijepo skupi na jedno mjesto iz svih browser-a, em što ih možeš ukloniti bez mučenja. Plus možeš taj dio Avasta da skineš kao standalone verziju. Ovako na prvu - *ebe kevu!

Prepao sam se kad sam ugledao da se za Access Anywhere opciju moraš ulogovati, ali sam brzo skontao da je to ona komponenta koja se plaća i koja služi za konstatan i potpun remote pristup. Ko ne zna o čemu pričam, radi se o pandanu popularnog TeamViewer-a. Svaki ozbiljniji antivirus to ima, ali uglavnom u plaćenim verzijama. Avast Free ima opciju kao i free izdanje TeamViewer-a, samo je pod stavkom Održavanje, a ne u Alatima (Udaljena pomoć) i stvarno ponekad dobro dođe (za one koji su koristili blagodeti TeamViewer-a pa znaju čemu služi).

Što se tiče performansi, odnosno uticaja na brzinu rada računara i njegovu opterećenost (zahtjevnost u vidu količine "pojedenog" RAM-a) što je meni jako bitan faktor i dalje se usuđujem tvrditi da je Avast nepre*ebiv po tom pitanju u poređenju sa konkurencijom. Po tom pitanju čak mi se čini da je ova nova verzija stvarno optimizovana u odnosu na prethodnu, ali to ću još da provjerim.

To su uglavnom najveće razlike (barem meni). Ostaje mi da se nadam da će zadržati jako visok stepen detekcije malware-a i jako dobru ocjenu za jedan besplatan antivirus i da se nadam da neće povećati količinu reklama :-P. Ako se još jednom ispovraćamo po interfejsu :puke: ovako na prvu moram reći da sam pozitivno iznenađen (ostaje prostora i vremena da me i negativno iznenadi). Što se tiče interfejsa vjerovatno ću ga uspjeti donekle "sažvakati" kao i Windows 8 Metro.


Dakle, idemo redom:
1. Novi izgled (interfejs, sučelje, kako kome drago) je prežvakan i uglavnom prihvaćen kao što sam i očekivao. Sve više susreta sa Windows 8 OS-om je učinio svoje, kao što sam i pretpostavljao. Uostalom, nekadašnji izgled Kasperskog verzije 5 nikada neće biti prevaziđen što se mene tiče (znam, subjektivan sam, ali takvu jednostavnost i pristupačnost jednostavno više nikad nisam sreo) tako da i ne ostaje neki veliki žal za starim izgledom Avasta.
2. Dodatak za web reputaciju sam samo probao i odmah sklonio. I dalje imam isto mišljenje o njemu. Bespotrebno usporavanje pretrage, preusmjeravanje sa onih stranica koje bih ja upravo mogao zatrebati, i tako dalje i tako dalje. Web protekcija ionako jako dobro radi, pa ako neki site ima exploit, velike su šanse da me Avast zaštiti. Pritom njegova loša reputacija mi ništa ne bi značila. Prijedlog - "otkvačiti" ovu komponentu prilikom instalacije.
3. Software Updater mi se učinio simpatičnim. Napomenuo sam da nikad nisam volio takvu vrstu programčića. Nije mi više simpatičan. I dalje ne volim tu vrstu programčića. Uzeću u obzir da je ovo apsolutna novotarija što se tiče Avasta i da je očekivano da bude bagovita. Ali baš je bagovita. I puna nedostataka. Prvo i osnovno: ne mogu se birati aplikacije koje će biti nadgledane na ažurnost. Dok to ne omoguće, ova komponenta ide na led. Aplikacije bira sam po svojoj bazi. Ukoliko se zabaguje, nakon resetovanja, te aplikacije vrlo često više nema. Ili neka druga nestane. Sve u svemu, jako simpatična ideja, jako traljavo odrađena. Preporuka: zaobići tokom instalacije.
4. Browser Cleanup me oduševio na početku. Skoro mjesec dana kasnije moje oduševljenje je i dalje tu. OK, treba uzeti u obzir posao kojim se bavim i s obzirom da mi mnogo pomaže ne mogu biti baš objektivan, ali alat je zaista jako koristan. Naročito za osobe koje žele nekom prijatelju, komšiji, rođaku pomoći i to naročito u sitacijama kada pomenute osobe nazovu i iznerviraju te do bola čuvenom rečenicom "Ma samo da ga malo pročistiš, to je tebi deset minuta posla".
5. Remote Assistance ne radi kako treba. Odnosno uglavnom ne radi. Što nikako nije za pohvalu jer takva komponenta je postala sastavni dio svakog ozbiljnog antivirusnog programa. Veliki minus što se mene tiče.
6. Neka podešavanja su jednostavno neophodna. Jedno od onih koje preporučujem su podešavanje trajanja pop-up prozorčića i gašenje zbirnog izvještaja, zatim gašenje povezanosti registracijskog e-maila (naloga) sa serverom (naročito ako je korišten neki bezze e-mail), onda povezanost sa Avast zajednicom i reklamni izvještaji vezani za istu. Sve ovo se nalazi u glavnim podešavanjima. Jedno podešavanje koje obavezno preporučujem "običnim" korisnicima je malo zavučeno. Radi se o AutoSandbox-u. Extra alat za napredne korisnike koji bi ga mogli iskoristiti recimo prilikom pokretanja raznih key-generatora ili patch/crack alatića, ali običnom korisniku je jednostavno previše zbunjujuć i nanio bi više štete nego koristi. Nalazi se u podešavanjima Štita datoteka, odnosno Security/Antivirus/File System Shield. Dakle, pogasiti AutoSandbox.
7. Uticaj na performanse, odnosno na normalan rad računara je i dalje na ekstremno zavidnom nivou u odnosu na kompletnu konkurenciju koju sam probao. Ponekada stvarno zna da bez vidnog razloga produži boot-time, ali ne toliko često i ne toliko dugo da bi me iznerviralo. Vjerovatno odmah pali Update servis, pa ubije mrežne protokole odmah u startu. Ono što cijenim je da se Avastovi procesi vide u Task Manager-u pa se može ocijeniti koliko jede CPU i RAM, a ne ku*vanjski kao AVG, Avira i ostali čiji su servisi toliko pohlepni što se tiče RAM-a, a ne vide se na listi procesa naravno. I onda se čovjek pita zašto mu sistem pod Avirom ili AVG-om jede i po 150-300 MB više RAM-a nego pod Avastom. Real-time skeniranje je osjetno jače, ali i dalje je to brže nego što to rade drugi.
8. Stepen detekcije za jedan besplatan antivirusni program je jako dobar. Naravno, ovo je najčešće provjeravano "prečišćavanjem" računara na kojima su već bili Avira, AVG, ESET NOD32 itd. Svjestan sam ja "false positive" situacija, ali u većini situacija to nije slučaj. Iskustveni moment pokazuje da je Avast i dalje nepre*ebiv kada je u pitanju čišćenje već zaraženog računara. Tu naravno najveći dio zasluga odlazi na njegov boot/root scan alat, koji je jednostavno prejak. Kombinacija Avast (real time), Malwarebytes (on demand) i CCleaner (Uninstall/Clean) je za mene jedini način da izbjegnem reinstalaciju OS-a.

To bi otprilike bio neki moj "review" :D . U suštini htio sam da podijelim neka svoja iskustva koja bi mogla itekako pomoći ljudima koji dosada ovome nisu pridavali potreban značaj.

Isto tako se nadam da će ovo potaći nekog da napiše svoja iskustva sa nekim drugim antivirusnim programom (ili eventualno da prokomentariše/kritikuje moje stavove o Avastu, naravno). Bilo bi mi jako drago da se to desi.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2013, 22:06 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
opcija software update zna da jede cpu..desilo mi se na starim krntijama od 512mb.. :D recimo meni se nije desilo da neka aplikacija nestane..al na dva kompa sam imao sa javom problema pa sam morao rucno update..sjecam se kad sam napisao post da je doslo do update Avasta sa 7 na 8 verziju, i nisam stvarno imao problema sa update software il recimo sa javom..

sandbox sam ostavio..cak sam primjetio prilikom skidanja nekog programa da iskoci prozor za infom da se program automatski skenira u sandbox..za pocetnike svaki AV je zbunjujuci..izgubio sam jednom 2-3 sata da starijoj osobi objasnim Avast kako da ga koristi i sta koja opcija sluzi..

jos mi ostaje da i starom objasnim.. :lol:

taks manager, slazem se..bratic od strica ima aviru, uzas..sestra imala AVG kad sam bio kod nje, komp ko harmonika rastimovan..sta je sve Avast pronasao, ima ga vec 1 god i kaze da je komp u redu..

ti znas da sam te jedne prilike pitao na pp il je mozda to javno bilo u vezi TrendMicra da je znao cesto da prepozna neke stvari kao viruse, malo mi to dosadilo..nekih 1g i po sam ga imao..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2013, 22:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pop-up trajanje 1 sec, 2 sec, 3 sec, 4 sec. To mi je postala rutina.
Custom instalacija i srednji dio otkačim. Sve je to fino, ali će tako uvijek biti :)
Sve ono vezano za prijavljivanje statistike, grupe, ... sve kvačice uklonim.
Ali je definitivno dobar Avast zadnjih par verzija. Kažem dobar, ali ne vrlo dobar, jer to zavisi i od onoga ko ga koristi.
Samo se brinam šta će se desiti kad dođe 2038. :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2013, 23:16 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
hehe, skupis koju kintu do te godine i onda placas posteno za svaku buducu god... :D..ja ostavio popup na 20sec, pita stari "sine sto dugo stoji i jel moram gledati dok se ne ugasi", rekoh "moras stari, tako su ljudi napravili"..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2013, 06:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
@dtb

Aj posto si upucen u Avast, najlakse mi da tebe pitam :)

Kako ugasiti onaj pop-up sto mi izbacuje kod sata? Nervira me on sa svojim "Install this software", "Install that software" i sl... U redu da izbaci da je update-ovan virus database, ali ovo za programe, ove reklame, to me nervira... Ili bar da nekako namjestim da se samo spusti, a ne da moram pritiskati dugme "later"...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2013, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
U pitanju je komponenta "Software Updater". Deinstaliraj je i riješen problem. Pokreni deinstalaciju Avasta, idi na "Change Components", ideš na Custom i jednostavno odčekiraš komponentu po imenu "Software Updater". To je to.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2013, 20:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jun 2009, 16:45
Postovi: 670
Evo i moje iskustvo, vec godinu i nesto koristim avast i ekstra je, nikakvih problema (jedno vijeme sam koristio aviru misleci da je dobra, a propusta viruse kao luda)

od novijih dodataka koristim samo software updater i super je, ostalo me nervira pa sam pogasio :)
Naravno pop-up sam postavio odmah na 4 sec!

Auto sand box moze dobro doci ali cesce mi se desi da pokrenem neki programcic (crack i slicno) i onda me samo smara dok odbroji do 15 pa se dvoumim da ga ugasim, do sada sam radio disable antivirus for 10 minutes :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2013, 21:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5306
Lokacija: HEAVEN
dtb_pro je napisao:
U pitanju je komponenta "Software Updater". Deinstaliraj je i riješen problem. Pokreni deinstalaciju Avasta, idi na "Change Components", ideš na Custom i jednostavno odčekiraš komponentu po imenu "Software Updater". To je to.


Hoce li to uticati na rad Avasta uopsteno?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2013, 22:48 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pop up se sam i spusti, zavisno koliko ga nastimas..po defaultu je na 20sec..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Apr 2013, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Archangel je napisao:
Hoce li to uticati na rad Avasta uopsteno?

Ne. Čak će malo i da rastereti sistem (Malo sam rekao, ne puno! :D )

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2013, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Sviđa mi se i opcija remote control da ne moraju ljudi instalisati teamviewer .... ali opet muka navesti ljude da kliknu i odobre pristup


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 11:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
uzas, ko da djeca se igraju sa avastom..

Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Hah... Zapravo se radi o prilagođavanju trenutnim trendovima, a to je prilagođavanje Windows 8/8.1 izgledu. To je više nego očigledno i ovdje. Već sam odavno digao ruke od toga da će neko ostaviti jednostavan i svrsishodan interfejs antivirusnog proizvoda. Jednostavno, kompanije koje ih proizvode gledaju kako da ih prodaju, a to definitivno povlači i praćenje populizma u IT svijetu. Današnji korisnici mahom žele konstantne promjene koje moraju da prate i njima najočiglednije promjene, a to su one na OS-u.

Ja sam godinama polako oguglao na to i prihvatio to kao neminovnost. Izgled će se definitivno mijenjati prema važećim "modnim trendovima" i meni to može manje-više da se sviđa ili ne sviđa. Ovaj trenutno mi se i ne sviđa nešto, ali mi je pregledniji i bolji od onog prethodnog koji se najkraće i zadržao. Daleko bitnija mi je efikasnost i uticaj na rad sistema. Efikasnost (nivo detekcije, sposobnost prečišćavanja sistema, dodatni korisni alati) su i dalje na veoma visokom nivou za jedan besplatan antivirus. Browser Cleanup mi je i dalje najjače dodatno oružje koje mi se nenormalno dopalo i često ga na poslu koristim.

Ali neću ponavljati dobre stvari. Bolje je spomenuti loše. AutoSandbox tehnologija je promijenila ime u DeepScreen tehnologiju te i dalje smara nenormalno. Sva sreća, sada su sva podešavanja na jednom mjestu (poboljšanje) pa se lakše ugasi nego ranije. I definitivno Avast prestaje biti lagan po sistem iako je nekad po tome bio najprepoznatljiviji. Stariji računari ga više ne mogu tjerati normalno. Neophodan je barem dvojezgreni procesor i to sa bar 2MB cache-a da bi mogao normalno operisati. I dalje on ne zauzima memorijske resurse kao drugi svojim servisima i start-up procesima, ali pri bilo kakvom otvaranju programa/dokumenata drastično je počeo da usporava proces otvaranja. I to vidno. To jednostavno nije više onaj stari dobri Avast. Ima i dalje toliko pluseva kod mene, ali ovaj veliki minus me baš zabolio.
Tako kad su "krševi" u pitanju, on mi može poslužiti za prečišćavanje, ali ne više i za trajnu zaštitu. U takvim slučajevima sam počeo testirati nešto drugo: Kingsoft Free Antivirus. To je posljednji primjerak svoje vrste koji je besplatan i ultralagan. Skoro pa je neprimjetan na sistemu, većinu stvari radi u cloud-u, stepen zaštite nije baš za svaku pohvalu, ali služi svrsi. Par simpatičnih alata tipa dodatka za skidanje zakrpa za Windows koje nedostaju na sistemu (dobar) te alat koji nadgleda USB flash memorije (vrh vrhova) su mi recimo pozitivna stvar. Ostaje da se vidi kako će to sve da radi, ali za to mi ipak treba malo vremena. Imajući jako lijepa iskustva sa besplatnom zamjenom za Office paket iste kompanije, nadam se pozitivnim stvarima.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
I samo napomena. Ako hoćete da vam vrijedi onaj ključ do 2038, neće ga prihvatiti u ovoj našminkanoj verziji. Barem meni nije uspjelo kada sam probao. Ali instalirate ver.8 unesete ključ pa update na ver.9.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Dugo je i služio :wink:
Kome je teško popuniti registracijsku formu tipa "Lažno ime", "Lažno prezime" i "Lažni e-mail" samo da bi ispoštovao registracijsku formu i potrošio 30-ak sekundi da bi dobio (produžio na još) godinu dana besplatnog korištenja, onda neka instalira prvo staru verziju, ubaci ključ, pa update-uje na novu. To još uvijek funkcioniše.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Vidiš, ja se toga nisam sjetio.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:54 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
meni taj kljuc radi i za 9 verziju.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Radio si update/upgrade sa stare verzije ili novu instalaciju pa unosio ključ?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Vidiš, ja se toga nisam sjetio.

"...odnosno, uradi ono što je danijell rekao". Ja se izvinjavam što to nisam napisao na kraju posta.
:lol: :lol: :lol:

_________________
dejo the best - professional


Poslednji put menjao dtb_pro dana 29 Nov 2013, 20:00, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2013, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
Radio si update/upgrade sa stare verzije ili novu instalaciju pa unosio ključ?

Ima više klučeva koji se mogu naći na netu (čak i na Youtube-u), možda nisu svi popucali...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs