banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Koji je najbolji?
Avast 40%  40%  [ 12 ]
Avira 17%  17%  [ 5 ]
Avg 3%  3%  [ 1 ]
Neki drugi, ali nebitno jer te zanima neki od 3 gore navedena :-) 40%  40%  [ 12 ]
Ukupno glasova : 30
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 18:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
jedino da provjerim kakve nudi opcije pa ti javim, mada mi se mint čini jednostavnijim za korištenje od ubuntu-a u nekim stvarima.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 18:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
_зока je napisao:
Kako riješiti uspostavljanje pppoe konekcije na Mintu? To je bio jedan od razloga zbog kojega sam odustao od Ubuntu-a, a vjerovatno će biti razlog zbog kojega neću instalirati Mint.

И на Минту и на Убунту је исто:

System > Preferences > Network connections > DSL
Клик на Add и у отвореном прозору подесиш своје параметре... Мало сам заборавио како то иде откако је Елта укинула пппое... :)

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
_зока je napisao:
Dakle....instalirao peticu sa linka koji si postavio ali ne mogu da je registrujem niti da uradim update baze i engine-a :?
Da li je moguće da problem pravi Outpost Security Suite 7.1 Free koji koristim? Mada mi se ista stvar dešava i kada ga isključim....

Mislim da je problem vjerovatno što Avast server više ne dozvoljava registraciju stare verzije već traži neku noviju. Mada sam se ponadao da bi ipak moglo proći.

Ali ako ti je komp baš tako ostario, mislim da nećeš pogriješiti ako pređeš na Mint recimo. Skini sebi iso, nareži DVD, instaliraj i samo ga dobro update-uj. E sad... PPPoE je znao itekako praviti sra*je i nije to tako jednostavno, ali probaću sutra ili prekosutra kad budem spuštao mint ne neku od mašina da probam kako ide. Na kraju krajeva, mislim da investicija u neki jeftini router-čić i nije velika, a riješio bi i problem PPPoE-a na desktopu, a dobio bi čak i wi-fi ako ti zatreba?!

Jeftinije od novog kompa u svakom slučaju :-)

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 20:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Imam ja ruter koji emituje wireless...Fazon je što je čovjek koji je postavljao internet, zonin partner, promijenio šifru na airlive AP-u preko kojega se kačim na net pa ne mogu napraviti konekciju preko rutera...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 20:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Ne razumijem. Kako to imaš router, a koristiš PPPoE na kompu?!?
Ili to nije router već je access point pa ti samo služi za bacanje wi-fi signala (što je teško moguće jer bi onda gateway morao biti tvoj komp nakon uspostavljanja PPPoE konekcije) ili je taj "partner" teška kretenčina koja je router prebacila u bridge mode kako bi ti birao PPPoE konekciju na kompu, umjesto da to on obavlja.
U oba slučaja, "majstorčina" je dužna da ti da pristupne parametre za router, a ako krene da ke*ja, nazovi slobodno Zonu i objasni situaciju. Oni nisu u situaciji da gube klijente zbog takvih "majstora", ionako im ostaju samo mrvice pored ovih "velikih" provajdera.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 20:37 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
zoka, 1.4 il je 1.7 GHz, 512 ram i normalno Avast Pro 7 radi..na dve takve krntije bez problema radi..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 20:50 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
dtb_pro je napisao:
Ne razumijem. Kako to imaš router, a koristiš PPPoE na kompu?!?
Ili to nije router već je access point pa ti samo služi za bacanje wi-fi signala (što je teško moguće jer bi onda gateway morao biti tvoj komp nakon uspostavljanja PPPoE konekcije) ili je taj "partner" teška kretenčina koja je router prebacila u bridge mode kako bi ti birao PPPoE konekciju na kompu, umjesto da to on obavlja.
U oba slučaja, "majstorčina" je dužna da ti da pristupne parametre za router, a ako krene da ke*ja, nazovi slobodno Zonu i objasni situaciju. Oni nisu u situaciji da gube klijente zbog takvih "majstora", ionako im ostaju samo mrvice pored ovih "velikih" provajdera.

Ovako...Ima taj AirLive koji služi kao AP i sa kim je moj desktop bio spojen mrežnim kablom. Kada sam zbavio laptop i kada mi je zatrebao wireless kupim D-Linkov ruter i taj kabl koji je išao do računara uštekam u port na ruteru za to predviđen. Sada se više i ne sjećam dobro, ima tome i tri godine, uglavnom nije htjelo da radi. Nisam uspijevao da to sve podesim i porede nesebične pomoći forumaša pa sam na kraju kabl koji ide do AP uštekao u LAN1,a onda iz jednog od druga tri LAN porta pružio kabl do desktopa,a D-Link je emitovao wireless signal ali na oba računara sam morao da biram pppoe konekciju i ako povežem jedan na net na drugome konekcija pukne. Zvao sam ja tog zoninog partnera, objasnio mu situaciju i njegov odgovor je bio da ili čekam da on dođe u obilazak bazne stanice koja je dvadesetak metara od moje kuće ili platim njegov izlazak na teren (30KM). Jebeš 30 maraka al' ne dam skotu.
spavac je napisao:
zoka, 1.4 il je 1.7 GHz, 512 ram i normalno Avast Pro 7 radi..na dve takve krntije bez problema radi..
Kod mene je AMD Athlon 64 3200+, čini mi se 2GHz i giga ili dvije rama al' me dtb_pro uplašio napisavši da ovaj zadnji Avast troši više resursa....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 20:56 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
_зока je napisao:
dtb_pro je napisao:
Ne razumijem. Kako to imaš router, a koristiš PPPoE na kompu?!?
Ili to nije router već je access point pa ti samo služi za bacanje wi-fi signala (što je teško moguće jer bi onda gateway morao biti tvoj komp nakon uspostavljanja PPPoE konekcije) ili je taj "partner" teška kretenčina koja je router prebacila u bridge mode kako bi ti birao PPPoE konekciju na kompu, umjesto da to on obavlja.
U oba slučaja, "majstorčina" je dužna da ti da pristupne parametre za router, a ako krene da ke*ja, nazovi slobodno Zonu i objasni situaciju. Oni nisu u situaciji da gube klijente zbog takvih "majstora", ionako im ostaju samo mrvice pored ovih "velikih" provajdera.

Ovako...Ima taj AirLive koji služi kao AP i sa kim je moj desktop bio spojen mrežnim kablom. Kada sam zbavio laptop i kada mi je zatrebao wireless kupim D-Linkov ruter i taj kabl koji je išao do računara uštekam u port na ruteru za to predviđen. Sada se više i ne sjećam dobro, ima tome i tri godine, uglavnom nije htjelo da radi. Nisam uspijevao da to sve podesim i porede nesebične pomoći forumaša pa sam na kraju kabl koji ide do AP uštekao u LAN1,a onda iz jednog od druga tri LAN porta pružio kabl do desktopa,a D-Link je emitovao wireless signal ali na oba računara sam morao da biram pppoe konekciju i ako povežem jedan na net na drugome konekcija pukne. Zvao sam ja tog zoninog partnera, objasnio mu situaciju i njegov odgovor je bio da ili čekam da on dođe u obilazak bazne stanice koja je dvadesetak metara od moje kuće ili platim njegov izlazak na teren (30KM). Jebeš 30 maraka al' ne dam skotu.
spavac je napisao:
zoka, 1.4 il je 1.7 GHz, 512 ram i normalno Avast Pro 7 radi..na dve takve krntije bez problema radi..
Kod mene je AMD Athlon 64 3200+, čini mi se 2GHz i giga ili dvije rama al' me dtb_pro uplašio napisavši da ovaj zadnji Avast troši više resursa....


EDIT

Evo i link za cijelu priču oko rutera....


viewtopic.php?f=13&t=45618&p=941475&hilit=d_link#p941475

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 21:00 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
kod mene je 3GHz, 2GB ram i Avast IS radi bez problema..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 21:03 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mislim da nisi dobro procitao.. :D
dtb_pro je napisao:
Avast koristim od verzije 5 naovamo na svom računaru i instaliram ga prijateljima. Najnovija verzija nije više tako lagana po sistem kao "petica", ali i dalje troši daleko manje resursa od svih ostalih.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 21:11 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
spavac je napisao:
mislim da nisi dobro procitao.. :D
Story of my life.... :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 22:20 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
dodje to sa godinama.. :D jel ovakav ruter d link imas?
Spoiler:
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 22:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zoka, pada li Zona sada (kao što je padala prije nekoliko godina)?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 21 Jan 2013, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Haj'mo redom:
1. AirLive koji imaš je AP, ali samo nazivno jer ima mali milion mogućnosti i to je strašan uređaj. Mislim strašan s obzirom na obilje modova rada, ne sad nešto...
2. Nije mi poznat način na koji Zona isporučuje svoje pakete, ali ako sam ja dobro shvatio ti tim svojim AP-om hvataš wireless signal sa bazne stanice, odnosno nema nikakvog kabla do tebe?! U tom slučaju, ne može ti pomoći "običan router" već bi morao tražiti malo bolji uređaj koji bi bio u stanju da radi u AP Client modu odnosno da hvata WISP, a onda da odradi PPPoE i routing prema tvojim kompovima. A to opet poteže i onih 30 KM da onaj "partner" dođe sve to podesiti.
3. Koliko god blesavo izgledalo, mani najjednostavnije zvuči da se nađe jeftin router, poveže sa postojećim AP-om i podesi da radi PPPoE, a onda dalje da isporučuje pakete tvojim kompovima.
4. Još jednostavnije je da ako instaliraš Mint da ipak nađeš kako se pravi PPPoE na njemu.
5. Ali još jednostavnije je da svoju PPPoE podesiš da se pali automatski čim pokušaš da izađeš na net ili čak da ga ubaciš u startup. Možeš naći i na netu neki programčić koji to može da uradi.
6. Ovo zadnje je najjednostavnije jer tvoja makina uopšte nije toliki "krš" koliko si jaukao. Može 'ladno da tjera i Win7 sa sve posljednjom verzijom Avast Free Antivirus-a na sebi. I kad već to pominjem, Avast (kao i skoro svi noviji antivirusni programi) "tečnije" rade na Win7 nego na WinXP-u recimo jer su optimizovani upravo za Win7.
7.
_зока je napisao:
spavac je napisao:
mislim da nisi dobro procitao.. :D
Story of my life.... :lol:

So true! :-)

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 22 Jan 2013, 13:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Rješio sam ovo sa ruterom tako što sam oba kompa spojio iza rutera,a njemu zadao da bira konekciju...Magarac sam bio ranije jer sam u prijašnjim pokušajima i dalje na računaru pokušavao da se povežem preko pppoe konekcije :?
Sada ću pokušati sa Win7 :D, odavno se dvoumim da li da ga probam. Recimo da si me gurnuo u tom pravcu :lol:
Samo još jedno pitanje....Kada instaliram Avast, pretpostavljam da ću i dalje imati potrebu za nekim firewall-om....Da li da probam sa ovim win-ovim što dolazi uz sedmicu (kako sam ja skotao ima već solidan firewall ugrađen u OS) ili da probam neki tipa Outpost i sl i da li će mi se to "konfrčiti" sa Avastom?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 22 Jan 2013, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Ako baš insistiraš na firewall-u, idi na Comodo. Em free, em jednostavan za upotrebu, em dobar... Ne bio smio da se "konfrči" sa Avast antivirusom (u suštini rade različite stvari, druga je stvar kad koristiš "Internet Security" pakete koji u sebi već imaju firewall).

I da... Stvarno si magarac :-P

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 01 Mar 2013, 17:47 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Avast izbaci 8..fuj gadna je vizuelno..
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 01 Mar 2013, 20:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Ako radi posao koga briga za interfejs :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 02 Mar 2013, 08:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Htio sam da povratim kad sam vidio šta su uradili od mog Avasta :puke:

Ali kako polako nadolazi Windows 8, ovo je vjerovatno bila neminovnost (metro fazoni i ostalo). Upravo sam uzeo malo da pregledam sve opcije i (ne)mogućnosti Free Antivirus verzije koju koristim već jako dugo (od verzije 5 naovamo). Primjetna je potreba za malo detaljnijim podešavanjima, ali sve je na jednom mjestu pa je u suštini jednostavno.

Napominjem da onaj plugin za reputaciju site-ova ne instaliram jer me to nervira pa ne mogu reći kako radi.

Software Updater je simpatična stvar. Nisam nikad volio tu vrstu programčića (možda zato što je ogromna većina njih bila teški spam, a često i malware), ali izgleda da će mi se ovaj svidjeti. Em zbog izbora software-a kojeg nadgleda em zbog opcija koje nudi gdje mogu sve da iskontrolišem.

Browser Cleanup me oduševio (uzeti u obzir čim se bavim pa shvatiti moje oduševljenje). Očekivao sam neki pandan CCleaner-u, kad ono "samo" toolbar remover! Em što iščitava reputaciju toolbarova uz objašnjenja čemu služe, em što ih lijepo skupi na jedno mjesto iz svih browser-a, em što ih možeš ukloniti bez mučenja. Plus možeš taj dio Avasta da skineš kao standalone verziju. Ovako na prvu - *ebe kevu!

Prepao sam se kad sam ugledao da se za Access Anywhere opciju moraš ulogovati, ali sam brzo skontao da je to ona komponenta koja se plaća i koja služi za konstatan i potpun remote pristup. Ko ne zna o čemu pričam, radi se o pandanu popularnog TeamViewer-a. Svaki ozbiljniji antivirus to ima, ali uglavnom u plaćenim verzijama. Avast Free ima opciju kao i free izdanje TeamViewer-a, samo je pod stavkom Održavanje, a ne u Alatima (Udaljena pomoć) i stvarno ponekad dobro dođe (za one koji su koristili blagodeti TeamViewer-a pa znaju čemu služi).

Što se tiče performansi, odnosno uticaja na brzinu rada računara i njegovu opterećenost (zahtjevnost u vidu količine "pojedenog" RAM-a) što je meni jako bitan faktor i dalje se usuđujem tvrditi da je Avast nepre*ebiv po tom pitanju u poređenju sa konkurencijom. Po tom pitanju čak mi se čini da je ova nova verzija stvarno optimizovana u odnosu na prethodnu, ali to ću još da provjerim.

To su uglavnom najveće razlike (barem meni). Ostaje mi da se nadam da će zadržati jako visok stepen detekcije malware-a i jako dobru ocjenu za jedan besplatan antivirus i da se nadam da neće povećati količinu reklama :-P. Ako se još jednom ispovraćamo po interfejsu :puke: ovako na prvu moram reći da sam pozitivno iznenađen (ostaje prostora i vremena da me i negativno iznenadi). Što se tiče interfejsa vjerovatno ću ga uspjeti donekle "sažvakati" kao i Windows 8 Metro.

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 02 Mar 2013, 17:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ja sam cekao da nesto kazes... :lol: nisam jos koristio browser cleanup, probat cu kako ide..meni je taj access anywhere pod tools..takodje u maintenance remote assistance..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs