banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 14:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Koji je najbolji?
Avast 40%  40%  [ 12 ]
Avira 17%  17%  [ 5 ]
Avg 3%  3%  [ 1 ]
Neki drugi, ali nebitno jer te zanima neki od 3 gore navedena :-) 40%  40%  [ 12 ]
Ukupno glasova : 30
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 12 Jan 2013, 23:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Uradih kao i lani jednu poprilično prostu stvar, kliknuh na registruj se, ukucah email i to je to. :)
Iako piše da se plaća nije tražilo nikakvu dodatnu potvrdu. Bar mi sad ne iskače svaki sekund pred oči.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 12 Jan 2013, 23:25 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
na kojem to, avast pro il avast internet security?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 12 Jan 2013, 23:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sad si me zbunio, piše samo Avast, pogledala sam u Program files, samo piše Avast.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 12 Jan 2013, 23:52 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
pa kad otvoris avast sta ti pise.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 00:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Piše samo Avast :oops: inače me nervira win. 7 Ultimate jer se apsolutno ne snalazim. (evo se češem po glavi ko posljednji papak, gadžet jednostavno neće da otvori)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 00:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
onda imas avast free..ako ne grijesim.ma sta ce ti gadzeti..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 00:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Bila je opcija da izaberem Avast free ili ovaj full, nisam izabrala free, upisala mail ali na mail nije ništa došlo, a Avast me više ne davi da će da istekne za par dana.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 00:54 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
cudi me kad otvoris da ne pise koji avast..
Spoiler:
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 09:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Već duže vrijeme koristim besplatne varijante antivirusne zaštite. Probavam redovno nove verzije svakog od najpopularnijih kod nas: Avast, Avira, AVG, M$ Security Essentials.
Posljednji imam instaliran na svom kompu na poslu. Ništa posebno, u suštini radi svoj posao zadovoljavajuće, ali to je ono - varijanta imam oriđiđi OS, uzeću ovo što mi M$ nudi da sad ne petljam sam. Najveća zamjerka je što svoje update-e trpa zajedno sa ostalim M$ update-ima pa puni System Restore chekpoint-ovima brzinom munje. A i lista update-a onda ne liči ni na šta. Bezze.
Aviru i AVG ovi moji u servisu instaliraju mušterijama. Avira je stvarno popriličan očaj od zaštite. Nekad je bila poznata po tome što zauzima jako malo resursa, danas to uopšte nije tako. 99% računara koji dođu na servis, zaraženi virusima, imaju upravo Aviru na sebi. Kad je jednom virus prođe, ona je apsolutno nemoćna (kao Norton u svojim "najboljim" danima). AVG je svojim novim izgledom poletio da sa uvuče u pakšu svima onima koji su odmah probali Win 8 kad se pojavio. Metro interfejs i slično njesra. Još uvijek jede resurse, još uvijek je abnormalno komplikovan za upotrebu (kolega na poslu koji stvarno zna znanje, pustio skeniranje AVG-om i po završetku kad je izbacio listu malware-a kojeg je pronašao, kolega se 5 minuta izbijao tražeći mjesto za bilo kakav klik za sljedeću akciju (obriši, prebaci u karantinu, daj mi burek i jogurt, bilo šta - uzalud). Ako se on izbio, mogu misliti kako je običnim kućnim korisnicima.
Avast koristim od verzije 5 naovamo na svom računaru i instaliram ga prijateljima. Najnovija verzija nije više tako lagana po sistem kao "petica", ali i dalje troši daleko manje resursa od svih ostalih. Stepen detekcije veoma dobar, podešavanja i rukovanje prilično jednostavno. Boot Scan na već zaraženim računarima je nenad*ebiv! Ono što se mora znati je sljedeće:
- Za kućnu varijantu je dovoljna Free varijanta (nekima nije, ali nekima isto tako nisu dovoljne ni sve zaštite ovoga svijeta);
- Prilikom instalacije ne prihvatati dodatni software (mada su to najčešće Google toolbar i Google Chrome, a ne tamo neki Registry Booster, Ask toolbar, Conduit search engine i ne znam kakva još smeća) te ići na Custom instalaciju.
- Za one koje (kao i mene) smaraju one Web-Reputation ekstenzije gdje antivirus pametuje koja je stranica sigurna, a koja ne, obavezno ne instalirati tu komponentu.
- Po završetku instalacije i restarta, otići na polje "Dodatna zaštita" i obavezno u podešavanjima na tom mjestu isključiti AutoSandBox opciju. Veoma korisna stvarčica za veoma mali broj ljudi koji bi htjeli u izolovanom okruženju pokrenuti neku aplikaciju i koji bi znali to koristiti. Svima ostalima neviđen smor od alata u sklopu Avast-a koji stalno nešto nije siguran šta pokrećeš i koji je zapravo moja jedina velika zamjerka na njega (što je po default-u uključen).
- Nakon instalacije imate 30 dana da se registrujete. Ono što ogromna većina ne zna je da je dovoljno samo ispoštovati formu registracije, odnosno upisati proizvoljno podatke u obavezna polja (ime, prezime, e-mail) kao npr. Niko, Neznanović, zapetljanovic(at)mail.com i dobićete godinu dana besplatnog korištenja.
- Ono što takođe veliki broj ljudi ne zna je da po isteku godinu dana možete ponovo da odradite ovu identičnu proceduru i da produžite taj period na još godinu. I tako dalje. Tokom čitavog ovog perioda možete da vršite Upgrade na noviju verziju (Free varijante) bez posljedica na registraciju.
- JAKO BITNO je da prilikom instalacije i regitracije pazite šta prihvatate. Avast uvijek kao default (istaknuto) polje postavi opciju da instalirate "Potpunu zaštitu" što su zapravo Antivirus Pro i Internet Security koji se onda instaliraju na 30 dana trial-a, a poslije toga ma'una! Uvijek idite na nešto tipa "No thanks, I will stay with basic protection!" Tako ćete uvijek imati najnoviju besplatnu verziju. Ovo naravno neke smara, ali ljudi jednostavno nastoje da prodaju svoj proizvod. Nakon toga uopšte nema onih ubitačnih reklama "Kupi ovo, pojačaj zaštitu, nadogradi itd." kao recimo kod Avire koja satra s tim reklamama.
- Ono najinteresantnije ostavio sam za kraj. Nekad je ta opcija postojala samo prilikom isteka trenutne registracije, a sad je moguća i prilikom svježe instalacije novog Avast-a. Naime, nakon što instalirate Avast, ne morate ići odmah na popunjavanje forme za registraciju, već pozatvarajte sve prozore i onda otvorite glavni prozor Avast-a. Idite na polje Održavanje i nađite stavku Registracija. Na dnu te stranice postoji opcija za unošenje ključa za registraciju. Ovo polje je aktivno odmah po instalaciji najnovije verzije ili ukoliko ste u periodu od 15 ili 10 dana (nisam siguran) do isteka važeće registracije. I onda (vjerovali ili ne) jednostavno odete na Youtube:
Spoiler:
http://www.youtube.com/watch?v=2jKoGvJJ6u0

prekopirate sebi ključ (ima more klipova sa tim ključevima) i registrujete Avast Free do 2038. godine! :lol: :lol: :lol:
I naravno sve radi OK. To je za one kojima se eto ne da jednom godišnje popuniti tri polja bezvezne registracije. Ako se neko pita kako i zašto, odgovor je jednostavniji nego što pretpostavljate. Sve antivirusne kompanije nastoje prodati svoje. I svaka ima svoju strategiju. Kaspersky je među prvima recimo sam počeo puštati "kradene" ključeve na net kako bi navukao korisnike da koriste baš njega, a nakon nekog vremena neko će jednostavno kupiti legalnu varijantu. Ista priča je zapravo i ovdje u pitanju. Avast ni u ludilu neće potegnuti sklanjanje ovog ključa jer će ovo iskoristiti ogroman broj korisnika koji će početi koristiti baš Avast. A od te količine uvijek će određen procenat da pređe na varijante koje se plaćaju. I vuk sit i ovce na broju.

Eto, malo da iskoristim slobodan dan da vam prenesem svoje najnovije utiske o ovoj temi, a i da Taliji objasnim kako je TREBALA, a NIJE, registrovati svoj Avast! :D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 11:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39420
Lokacija: Месечева икра
Postoji li opcija da se još uvijek može skinuti i koristiti petica?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 13:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Uvijek možeš potegnuti keca iz rukava i otići na staru dobru stranicu:

http://www.oldversion.com/

gdje imaš i ono što si pitao: Stare verzije Avast-a.

Skini, instaliraj, probaj registrovati pa nam javi rezultate. U podešavanjima možeš podesiti da ti ne nudi uopšte novije verzije već da radi samo update antivirusnih baza.

_________________
dejo the best - professional


Poslednji put menjao dtb_pro dana 13 Jan 2013, 13:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 13:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
@dtb_pro
Zaboravio si napisati da isključe zvukove Avasta :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 13:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
danijell je napisao:
@dtb_pro
Zabotavio si napisati da isključe zvukove Avasta :)


Hahahahaha!

Ja koristim lokalizovanu verziju na srpskom, a ona "ne priča"! Zato sam to smetnuo s uma.

Ali kad se sjetim verzije 4... Brodska sirena, a zatim muški glas: "Upozorenje! Upozorenje! Štetan software pronađen na vašem računaru!"

Kad sam prvi put prisustvovao toj demonstraciji, us*o sam se od straha! To je baš bio ekstra način da ljudima utjeraš strah u kosti od virusa! :D

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 13:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
I onda dobiješ paničan poziv od onoga kome si instalirao... :lol:
Zato ja i u kajmak duvam, pa i u lokalizovanoj verziji isključim to :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 15:59 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sad vidim da avast free ima iste opcije kao avast pro..
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 13 Jan 2013, 21:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hvala dtb_pro, hvala svima. :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 16 Jan 2013, 10:56 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Super ste ovo objasnili za avast,hvala... kući na laptopu sam bez problema instalirao i ispodešavao sve ovako kako ste napisali..Ali :lol:

Šta da radim sa kompom u radnji koji je u toj mjeri zaražen da ne dozvoljava čak ni da mi mozilla učita stranicu za download avast-a? 8)
Znači,nema šanse da učita tu stranicu...a kad odem na neki alternativni link za download,opet ga virus blokira...najdalje što sam uspio doći na jednoj stranici,je da krene download,dođe do 99% i neće da mrdne dalje :(

Inače,ovaj komp u radnji koristim već dugo,i to bez bilo kakvog antivirusa,tako da nije ni čudo što je dospio u ovu fazu :D ...ranije su ti AV programi dosta usporavali komp,pa sam ih izbjegavao,ali izgleda da je kucnuo čas da moram nešto instalirati..ima bugova milion.. :(

Ima li ko kakvu ideju?

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 16 Jan 2013, 11:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Pa meni padaju dvije stvari na pamet:

1. skines kod kuce program tj. avast.exe fajl i pokusas instalirati na tom zarazenom racunaru, ako uspije instalacija odmah uradis boot scan :).
2. ako nece tako, skines avast portable verziju (ne treba instalacija, program odmah mozes koristiti i sa flash memorije) bilo koju, stavis na flash i kada ustekas u zarazeni komp odmah pokrenes boot scan :)

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 16 Jan 2013, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
A najbolje mu je da formatira sve i ponovo digne sistem, jer ako je tako zaazen ni AV nece puno pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Antivirus 2
PostPoslato: 16 Jan 2013, 11:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Nije ni to rjesenje ako ima jednu particiju i puno podataka koji mu trebaju :(. Danas smo kolegi bas spasavali podatke avast boot skenom. Nikad nisam vidjela u zivotu do sada da je detektovano 524 virusa :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 128 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs