banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Feb 2007, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
program, jako dobar, antivirus i ovo i ono. prilicno sam siguran da nas je vecina upoznata sa njim. takodje sam prilicno siguran da nas se velika vecina susrela sa "licence key blacklisted" "problemom". na jednom drugom forumu pronadjoh ovo, ali je na zalost na ruskom.

Citiraj:
Способ блокировки Black.lst от Reanimator (действительно для KIS 6.0.1.411, может и для других, не пробовал):

1. Отключить KIS доступ к серверу обновлeний. Можно просто выдернуть сетевой провод.
2. Деинсталировать KIS. Перезагрузится.
3. Проинсталлировать KIS. Активировать старым ключем. Установить режим обновления "Вручную". Перезагрузится.
4. В KIS Настройки > Сервис > Самозащита > снимаем галку "Включить самозащиту", нажимаем OK.
5. Правой кнопкой щёлкаем по значку KIS в трее, в контекстном меню выбираем "Приостановить защиту", а в появившемся окне "Только по требованию пользователя" и OK.
6. Правой кнопкой щёлкаем по значку KIS в трее, в контекстном меню выбираем "Выход".
7. Ищем файл C:\documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab\AVP6\Bases\black.lst. Кликаем на нем правой кнопкой, Свойства > Общие > Атрибуты. Ставим галку "Только-Чтение". Выбираем закладку "Безопасность" (только для файловой системы NTFS и XP Pro). Пользователям "Все" и "SYSTEM" ставим галку "Запретить" напротив "Запись". Жмем OK. Таким образом мы запретим KIS обновлять черный список и он будет использовать старый, в котором еще нет вашего ключа. (Теперь при необходимости можно обновить из локальной папки, если была заготовлена таковая, и переходим к следующему пункту).
8. Разрешаем KIS доступ к серверу обновлений. Устанавливаем режим обновления "Автомат" и "Не обновлять программные файлы"(последнее - для перестраховки). Вставляем сетевой провод. Включаем самозащиту, включаем защиту. KIS обновляется, просит перезагрузку (для обновления файла Black.lst), перезагружаем комп (не обязательно - всё равно работает). KIS на ключ не ругается. Желтое окно про перезагрузку исчезает.

P.S. Для доступности закладки Безопасность идем в Панель-Управления > Свойства-Папки > Вид и убираем галку "Использовать простой общий доступ к файлам"
P.P.S. пп.2 и 3 имеют значение. Если просто заменить Black.lst - будет _красное_ сообщение о неверном файле Black.lst. При деинсталляции не повредит дополнительно применить KISKAVRemover.


takodje sam nasao i dva kljuca koji rade do avgusta 2008 koji automatski postanu 'blacklisted' ako se ne uradi ovo iz gore navedenih koraka. e sad, kao sto se da primjetiti uputstvo je napisano, jelte, na ruskom. ja sam cackao nesto i u grubim crtama sam shvatio o cemu je rijec. fajl black.lst se mora zeznuti na foru windows security-a, tj zabraniti odredjenim korisnicima/servisima pristup ovom fajlu da bi se KIS6 sprijecio da zapise nas novi broj u taj fajl. e sad, ja sam cackao nesto ali nisam nista postigao jer masim te kljucne korake jer ih ne razumijem (na ruskom je, dodjavola!).

zna li iko ovdje ruski da nam pomogne pa da svi mozemo nastaviti koristiti ovaj zaista fantastican program?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2007, 20:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
http://www.google.com/language_tools

copy i paste i promeni na russian. zdravstvujte. :D

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2007, 21:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
ili još lakše: instaliraj nod :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2007, 23:14 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
@Utopija, pogresan link. Pravi link je ovaj:
http://www.google.com/translate_t
ili (konkretno, za ruski je ovaj drugi bolji)
http://babelfish.altavista.com/
:)

Prevod:
Citiraj:
The method of blocking Black.lst from Reanimator (actually for KIS 6.0.1.411, can also for others, it did not try): 1. to open KIS access to the server of obnovl.eniy. It is possible simply to pull out net wire. 2. To deinstalirovat' KIS. It perezagruzitsya. 3. To proinstallirovat' KIS. To activate old klyuchem. To establish the regime of renovation "by hand". It perezagruzitsya. 4. in KIS tuning service self-defence we remove jackdaw "to include self-defence", we press OK. 5. by right button we click on mark KIS into the the treye, in the contextual menu we select "to stop protection", and in the appeared window "only on the requirement of user" and OK. 6. by right button we click on mark KIS into the the treye, in the contextual menu we select "output". 7. we search for file C:\.documents and Settings\.All Users\.Application Data\.Kaspersky Lab\.AVP6\.Bases\.black.lst. Klikayem on it by right button, properties are general attributes. We place jackdaw "Only- reading". We select laying "safety" (only for the file system NTFS and XP Pro). To users "all" and "SYSTEM" we place jackdaw "to forbid" on the contrary "record". We harvest OK. Thus we will forbid KIS to renew the black list and it will use old, in which still there is no your key. (now if necessary it is possible to renew from the local folder, if was prepared the same, and we pass to the following point). 8. we permit KIS access to the server of renovations. We establish the regime of renovation "automaton" and "not to renew program fayly"(posledneye - for the reinsurance). We put net wire. We include self-defence, we include protection. KIS renews, it requests reloading (for the renovation of file Black.lst), is reloaded comp. (not compulsorily - nevertheless it works). KIS to the key is not scolded. Yellow window about the reloading disappears. P.S. For the accessibility of laying safety we go into Panel- controls of Property- folder form and remove jackdaw "to use simple general access to the files" P.P.S. pp.2 and 3 have a value. If is simple to replace Black.lst - there will be _ red _ communication about the incorrect file Black.lst. With deinstallyatsii will not injure additionally to use KISKAVRemover.


nerevar je napisao:
ili još lakše: instaliraj nod

Slazem se, mada bi se i tu namucio dok bi nasao dobar username i password za update. :)

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Feb 2007, 23:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
ahaha prevod je ekstra. veliki to si mogao i sam tako prevesti budući da studiraš engleski :lol:

FLASH je napisao:
mada bi se i tu namucio dok bi nasao dobar username i password za update. :)


nikakvi usernameovi i passwordi. just good old-fashioned crack :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2007, 09:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
@FLASH, utopija - hvala ali citao sam vec taj google translator. nije mi pomogao. google before you ask stupid questions.

@nerevar - jesi li ikada probao, ikada, IKADA, stvarno doprinjeti nekoj temi? ono stvarno pokusati pomoci nekome, odgovoriti nekome na njegovo pitanje koje postavi u naslovu teme? nod32 je smece, i to sam ti sam pokazao. los je kao antivirus, a da ne pominjem njegove 'dodatne' mogucnosti. imam svoje razloge zasto koristim KIS6 (fantastican antispam filter) i zaista bih zelio da ga mogu koristiti bez problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2007, 09:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
prvo: pomozi mi da te ne ubijem :lol:
drugo: jesam li ikada, ikada, ikada pokušao doprineti nekoj temi? naravno da jesam. jednom. ne sećam se kojoj. davno je to bilo...
treće: to što si mi ti pokazao je da nemaš pojma. dakle krekovao si nod zaraženim fajlom i onda se busaš kako ga je kasperski okrio a nod nije...bravo genije!
četvrto: nod je dobar koliko i kasperski. prednost mu je što koristi manje sistemskih resursa što bi tvom xp-u sa 512 rama bilo i te kako milo i drago...
peto: fantastičan antispam filter je već ugrađen u thunderbird, koji po svemu šije outlook express ili koji god k... da koristiš
šesto: Why don't you go outside and play hide-and-go-f...-yourself?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2007, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
nerevar je napisao:
četvrto: nod je dobar koliko i kasperski. prednost mu je što koristi manje sistemskih resursa što bi tvom xp-u sa 512 rama bilo i te kako milo i drago...
peto: fantastičan antispam filter je već ugrađen u thunderbird, koji po svemu šije outlook express ili koji god k... da koristiš


you have touched the hornets nest.

uh....da ne zurim....uh....odgovor veceras! :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2007, 16:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
zasto sam onda dobijao od noda update svakih 6-7 dana a na nodu se svaki dan moze skinuti novi update za antivirusnu databazu? koristim thunderbird, ali koristim i kaspersky zastitu jer ima daleko bolji pregled poste. lijepo te pita, sta je spam (da ga pobrise) a sta nije, da mu ti odredis. to te pita jos dok vuce poruke sa servera, i prikazuje ti samo naslove poruke i posiljaoca tako da nema apsolutno nikakve sanse da dobijes virus nekakav. ma znam ja sta je tebi, ti se bojis komplikovanih programa sa puno opcija, djavolja posla je to :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Feb 2007, 19:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
VeLiKi je napisao:
zasto sam onda dobijao od noda update svakih 6-7 dana a na nodu se svaki dan moze skinuti novi update za antivirusnu databazu?

mislim da trebaš smanjiti sa lepkom
VeLiKi je napisao:
koristim thunderbird, ali koristim i kaspersky zastitu jer ima daleko bolji pregled poste. lijepo te pita, sta je spam (da ga pobrise) a sta nije, da mu ti odredis. to te pita jos dok vuce poruke sa servera, i prikazuje ti samo naslove poruke i posiljaoca tako da nema apsolutno nikakve sanse da dobijes virus nekakav. ma znam ja sta je tebi, ti se bojis komplikovanih programa sa puno opcija, djavolja posla je to :lol: :lol: :lol:

tools-message filters
toliko o strahu od komplikovanih programa sa puno opcija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2007, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
nebitno. zasto svaku temu moras upropastiti? klasicno za bl forume, taj program je los ovaj bolji, ti si debil sto koristis taj program. dakle, boli te kurac. meni treba KIS6, likovi su zakacili upustvo kako da mu staras karu, na ruskom je, ja ga ne mogu prevesti, ko mi moze pomoci?

simple as that.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Feb 2007, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2005, 01:04
Postovi: 2759
Slika
simple as that :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2007, 18:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
Citiraj:
1. Otkačiti KISov dostup serveru obnavljanja. Moguce prosto ručno otkačiti mrežni kabal.
2. Deinstalirati KIS. Restartovati.
3. Instalirati KIS. Aktivirati starim kljucem. Postaviti režim obnavljanja "RUČNO". Restartovati
4. U KIS Podešavanje>Servis>Samozastita>skidamo stiklirano "Uključiti režim samožaštite", pritisnuti OK
5. pritisnemo desno dugme miša na oznaci KIS u tree, i u kontekstnom meniju izaberemo "zaustaviti zaštitu" i prozoru koji se pojavi izaberemo Samo po zahtevu korisnika
6. desnim dugmetom po oznaci KIS u tree, i u meniju izaberemo Izlaz
7. tražimo fajl C:\documents and Settings\All Users\Application Data\Kaspersky Lab\AVP6\Bases\black.lst i kliknemo na njega desnim dugmetom, Properties>General>Attributes. Štikliramo Samo čitanje. Biramo tab Security (samo za NTFS i XP pro) Korisnicima ALL i SYSTEM stiklirati Deny ispred Write. Pritisnuti OK. Takvim postupkom smo zabranili KISu obnavljanje crnog spiska i on ce koristiti stari u kome jos uvek nema vaseg kljuca. ( sad ako je neophodno moguce je obnoviti iz lokalnog holdera, ako je takav napravljen i preci na sledecu tacku)
8. Dozvoljavamo KISu dostup serveru obnavljanja. Postavljamo rezim obnavljanja Automatski i Ne obnavljati programske fajlove (ovo zadnje za reosiguranje). Stavljamo mrezni kabal. Ukljucujemo samozastitu, ukljucujemo zastitu. KIS se obnavlja, prosti restart (za obnavljanje Black.lst), restartujemo racunar (nije obavezno- sve radi i onako). KIS se ne buni ka key. Zuti prozor za restart nestaje.

PS. Za pristup tabu Security idemo u Control Panel > Folder options>View i skidamo stiklirano Koristiti prosti opsti dostup fajlovima

PSS tacka 2 i 3 imaju znacenje Ako prosto zamenite Black.lst – bice crveno saopstenje o losem fajlu Black.lst. Pri deinstalaciji nece smetati dopunska primena KISKAVRemover-a.


radi ko satic :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Feb 2007, 19:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2005, 19:36
Postovi: 643
Lokacija: Jamaica/Bih/Rs/Banjaluka
bravo veliki kralj si mozes sto se mene tice i moderator da budes a preposljedni post ti je extra :naka: :wav:

_________________
God will give me justice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Feb 2007, 01:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 4102
Lokacija: Izmedju istoka i zapada
ne radi :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs