banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 12:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jan 2006, 12:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Zna li iko o čemu se radi i kako da riješim problem.
Sve je počelo prije nekoliko dana, kad mi je hrpa nekakvih virusa/spywarea upala u kompjuter. Redovno update-ujem sve antivirus-spyware softvere i odmah sam to sredio. Međutim Symantecov antivirus ima ugrađen "monitor" koji skenira mailove poslane s mog kompjutera. Problem je u tome što se taj monitor konstantno pali i skenira mailove koji se kao šalju s mog kompjutera (to su mali žuti prozori i simbol koverte u trayu, a s vremena na vrijeme i dijalog box koji kaže da je poruka koju ja kao šaljem "rejected" ili "blocked" ili ide na nepostojeću adresu i sl.). Ovo ponekad potpuno poludi (kao da se šalje 10-15 mailova u sekundi). Stvar je u tome što ja nikome ne šaljem nikakve poruke.
Inače, kompjuter ima konstantnu vezu s Internetom.
Kad pogledam aktivne procese (pogasim prije toga sve programe) najviše CPU usage ima ccApp.exe (a to je upravo taj symantecov mail skener). Kad "ubijem" taj proces prestaju da se pojavljuju žuti prozori koji javljaju da se skeniraju mailovi koje kao šaljem (normalno, jer ccApp više nije aktivan). Međutim CPU usage u tom trenutku pada na 1-2%, što nije za očekivati ako s kompjutera konstanto odlaze mailovi. Nakon restartovanja kompjutera ccApp se ponovo aktivira i problem se ponovo javlja. Zbog tog sam pomislio da se možda radi o virusu koji šalje mailove, a koji je napao upravo ccApp.exe fajl (koji se, usput rečeno, nalazi u Program Files/Common Files/Symantec Shared).
Tako da sam uninstalirao Symantec antivirus i sve vezanao za njega, ponovo ga instalirao i updateovao ali je cirkus ponovo počeo (dakle sve isto)...
Ima li neko rješenje, meni je ponestalo ideja.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2006, 12:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Hm, mislim da sam riješio problem, i to s Kaspersky antivirusom, koji je pronašao hrpu virusa koje Symantec nije htio ni da pogleda. Uglavnom, ne da mi se ponovo vraćati symantec da to provjeravam...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2006, 12:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2307
Lokacija: banjaluka
Ma Norton/Symantec je sranje - KAV je bog i tacka. I ja sam prije daaaavno imao norton AV pa sam se pokajao sto sam ga uopste instalisao sto zbog konstantne zauzetosti procesora sto zbog neotkrivanja virusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2006, 02:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
epek je napisao:
Ma Norton/Symantec je sranje - KAV je bog i tacka. I ja sam prije daaaavno imao norton AV pa sam se pokajao sto sam ga uopste instalisao sto zbog konstantne zauzetosti procesora sto zbog neotkrivanja virusa...


Biće da je stvarno tako

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs