banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jun 2005, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Dakle,...kako? Moze li mi iko pomoci.

Dolaze mi stalno ne pozeljni e-mailovi, reklame za neke stranice. Cak po 30 e-mailova na dan. I to me nervira uzasno. Mogu li ikako da ih "blokiram" da vise ne dolaze?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jun 2005, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Moja preporuka ti je da koristiš Mozilla Thunderbird čitač pošte. Ima odličan sistem za prepoznavanje (i učenje) SPAM-a i prilično dobro radi posao.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2005, 08:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Not now, John! je napisao:
Moja preporuka ti je da koristiš Mozilla Thunderbird čitač pošte. Ima odličan sistem za prepoznavanje (i učenje) SPAM-a i prilično dobro radi posao.

Hvala na preporuci. Bas sam ga sad instalirala. Ali mi nije jasno kako funkcionise. Opet mi dolaze oni e-mailovi :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2005, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Tools -> Junk Mail Controls. Tu podesi da ti Junk poštu šalje u Trash folder. Takođe uključi Enable adaptive JUnk Mail detection.
Sljedeću poruku koji ne prepozna kao smeće ti selektuj i pritisni dugme Junk. Tako će Thunderbird da uči šta je Junk, a šta nije i trebalo bi ubuduće da dobro prepoznaje.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2005, 19:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Not now, John! je napisao:
Tools -> Junk Mail Controls. Tu podesi da ti Junk poštu šalje u Trash folder. Takođe uključi Enable adaptive JUnk Mail detection.
Sljedeću poruku koji ne prepozna kao smeće ti selektuj i pritisni dugme Junk. Tako će Thunderbird da uči šta je Junk, a šta nije i trebalo bi ubuduće da dobro prepoznaje.

Da..ali onda ne mogu vise koristiti Outlook Express nego moram taj program koristiti. Ili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jun 2005, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Leona je napisao:
Da..ali onda ne mogu vise koristiti Outlook Express nego moram taj program koristiti. Ili?

To je i poenta - da ne koristiš Outlook Express. :-)

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Jun 2005, 16:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Najbolje je da izbjegnes SPAM, da pri regristarciji na razne forume, sajtove i bilo kakve stvari koje radis u internetu da sebi za to naparavis par drugih e-mail adresa, a ne svoju privatnu.
Ja imam oko 10-15 razlicitih emailova koje koristim kad je potrebno da negdje unesem svoju adresu, a svoju privatnu e-mail adresu koristim samo u uzem krugu prijatelja i sa tim izbjegavam da dobijam SPAM, sto mi polazi za rukom.
A kod memorisanja e-mail adresa od prijatelja na PC treba "@" znak zamjeniti sa nekim drugim znakom, npr. "*", sa time se izbjegne mogucnost, da u slucaju da se PC zarazi virusom koji salje uvredljive i virusom zarazene emailove na adrese poznanika koje su memorisane u knjigi adresa raznih e-mail programa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Jul 2005, 01:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
ja koristim Mcafee spam killer radi poprilichno dobro mada uvijek ima smeca da prodje ...nemas 100% protekciju nigdje osim ako ne aktiviras filtriranje samo osobe sa liste.... uglavnom treba izbjegavati raznorazne sabskripcije i ostavljanje maila kojekuda vrlo dobro za izbjegavanje spama....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2005, 20:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Not now, John, ovaj Mozilla ne odradjuje svoj posao kako treba. Dosla juce sa godisnjeg, palim PC, provjeravam e-mail, kad ono... :shocked!: .... 187 e-mailova.... E-mailovi kraj kojih stoji Junk-kanta, a koji i dalje dolaze.
Ubicu se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2005, 20:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Leona je napisao:
Not now, John, ovaj Mozilla ne odradjuje svoj posao kako treba. Dosla juce sa godisnjeg, palim PC, provjeravam e-mail, kad ono... :shocked!: .... 187 e-mailova.... E-mailovi kraj kojih stoji Junk-kanta, a koji i dalje dolaze.
Ubicu se...

Dolaziće oni tebi dok god ne promijeniš e-mail adresu. Ono što Mozilla može da uradi dobro je da prepozna Junk poruke i premjesti ih u npr. Trash ili ih obriše istog momenta čim stignu. To možeš podesiti u Junk Mail Control. Ne bih ti preporučio da ih odmah briše, pošto nekad i OK poštu prepozna kao Junk.
Podesi da ih premiješta u Trash. Tako će ti Inbox ostati čist, a Junk poruke možeš pregledati da nije ostala neka korisna poruka i po potrebi jednim potezom izbrisati.

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2005, 20:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2004, 21:14
Postovi: 253
Citiraj:
Ubicu se..


Prije nego što se ubiješ, imam jedan predlog.
Zašto fino ne otvoriš sebi jednu adresu na nekom od servisa npr. gmail,land.ru...Evo ja imam tamo svoju adresu nema spama,virusa ili nekih drugih s*anja.Obavjesti voljeni narod s kim se dopisuješ za tvoju adresu i to je to.Drugo, ne ostavlja e-mail gdje god stigneš,ako treba otvori adresu i za takve strane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jul 2005, 23:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Leona je napisao:
Not now, John, ovaj Mozilla ne odradjuje svoj posao kako treba. Dosla juce sa godisnjeg, palim PC, provjeravam e-mail, kad ono... :shocked!: .... 187 e-mailova.... E-mailovi kraj kojih stoji Junk-kanta, a koji i dalje dolaze.
Ubicu se...


da bi se unistio neki spam on mora da se blokira pri slanju tj da bude spamer blokiran. dakle ako je on tebi poslao mail on ce i da stigne. rijesenja su sledecaČ

- da pustis thunderbird da ih salje u kantu za smeće
- da mijenjaš mail
- jos mozes da pobijes te spamere ali je to vec teze malo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs