banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Dec 2019, 21:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Jel moguce da imamo najgore provajdera sto se tice tih kvaliteta ruta.
Odma da kazem da nemam paket loss ni choke jedino problem je u stabilnosti linije.
Cak i sa 30ms vecim pingom preko nekog VPN-a, bolja je igra i manje gutanja. Za test sam koristio 2 VPN-a, obicni i Gaming VPN. Gaming VPN smanji ping za sa 30-35 smanji na 9 ms na serverima iz Srbije, tj K... hosting.
Koristim cs 1.6 za test jer mi je tu nekako najbolji grafikon i najlaksi. Tako da u bilo kojoj igrici funkcionise.
Udjem na servere i testiram. Trenutno 99.9% su hostingi K..Hosting i Cy _ _ _ S _ A _ K hosting da ne pisem imena.. Na Cy... imam ping 8ms dok na K.. imam 30-35 i to je u redu (nekada davno pre 10 godina smo svi imali 9-10ms ping na adsl-u na K.. Hostingu ali ajd sad kao optika, pa opet ping kao nekad pre 10 godina na dosta losijoj infrastrukturi. Medjutim to i nije bitno, jer postoji nesto dosta bitnije od tih MS, a to je kvaliteta ruta. Ali i to je bilo pre 10 godina kvalitetnije jer se sjecam tad sam tu igricu igrao, ima grafikon koji ucitava parametre interneta. Komanda je net_graph 1.
Tu postoji zelena linija koja oznacava kvalitet veze. Na C... hostingu gjde imam ping 8ms, ta linija nije ravna nego je grbava. A tako isto je i na K.. hostingu gdje je ping 30-35ms neravna, a ona je najbitnija, treba da bude ravna skroz kao ovo _______________ da bi igrica radila kako treba i naravno igraci ne primatju metke. Tako isto ni PUBG igrica, dzaba 19-20ms ping kada gutaju metke i nije onako kako bi trebalo da bude. Ali to se sve resava to gutanje kada se upali VPN, pogotov oni Gaming VPN kao WTFAST e to je sila jedna. Znaci nema razlike kao da igras u LAN-u u igraonici. Linija je potpuno ravna, cak ove K... hostinge sa 30ms smanji ping na 9ms. Ali to samo taj WTfast jer je on iskljucivo namjenjen za Gaming i podrzava cs 1.6 i neke igrice jos i samo mjesec dana ima triala.
E kad mi je isteko trial, trazio sam drugi VPN i nadjem Nord VPN, e preko njega je situacija pola-pola(ali i dalje osjetno bolja igra nego kad nemam nikakav VPN)
Upalim NordVPN, ping mi onda skoci na oko 40 na tim C.. serverima gde je ping bio 8-9. ALI grafikon je ravan, znaci savrsen kvalitet veze uz malo vece kasnjenje(ms). I rokanje naravno bolje, pogadjas preciznije.. I bolje je da povecaju ping na 20ms ali da to bude kvalitetno, a ne da reklame tamo daju Optika, dobar ping za gaming itd.. kada to nije istina. Kvalitetnije bilo pre, pre mi je uvek ta linija bila ravna ali naravno i u zadnjih 5-6 godina i na ADSL-u su promenili te rute, ubacili neke najjeftinije ali vazno da se oni reklamiraju da privuku nove korisnike sa tim pingom niskim jer se 95% igraca koje vidjam ne razumije u to, misle manji ping bolja igra. Tako isto i u PubG ping mi 18-20 ali dzaba, proguta. Upalim VPN, ping se poveca ali je stabilnije(ne kazem da ima loss i choke) nego je stabilnija linija i samim tim bolja registracija metaka u hitboxove. Ovi iz Srbije svi imaju na svim tim serverima ravne linije jer logicno napreduje se, jedino kod mtela se unazadjuje cak i na tim Njemakcim serverima su im ravne linije jer imaju stabilne rute i da imas 100ms ping, ako je stabilna ruta, a moze biti jer upalim VPN neki iz neke zemlje tamo lupam, spanije npr i ping bude 100ms ali linija je ravna, i tu nece gutati metke, samo ces imati kasnjenje. Tako da ako bi ima sad ovde na istom racunaru sproveden mtel-ov internet i neki drugi (zamisljeni provajder) i udjem prvo u igricu preko mtel optike, ping 8 i pucam, i nece biti to to. Gutace vise metaka, a ako iskljucim mtel upalim taj drugi koji ima kvalitetne rute ali ping 70ms, bolje cu igrati na tom od 70ms, bolje cu gadjati. Ko se ne razumije duboko u to ja sam proveo 15 godina na tom cs 1.6 znam sve zivo i kako radi. Tako da je to najbitnije, a MS je najmanje bitan od svega ako je stabilan. MS je vazan da ne skace puno npr 30-50 da varira to je puno i tad igra ne valja, bolje je da bude 90 ali sto manji skokovi i padovi. A druga stvar vezana sa MS koja je bitna a to je ako je MS manji, imas milisekundu ranije protivnika na ekranu mada to nista ne znaci jer su u pitanju milisekunde, a na to utice jos FPS, herci u osvezavanju monitora itd.. Tako da taj nizi ping je skoro zanemariv kad uporedimo ove bitnije stavke da se ispunjavaju kako treba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tesko je za procitati ovo sto si napisao kad je sve jedan paragraf, ali VPN ti moze samo povecati ping jer je to par dodatnih hopova i pitanje je gdje izlazi, ne moze smanjiti nikako osim u rijetkim slucajevima, ali ne vjerujem da je to u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 22:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Moze smanjiti, WTFAST smanjuje na minimum moguci. Eto imao sma 60ms zbog ruta mtel-ovih jedno vreme jer mtel drka te rute cesto i preko njega kad upalim 8ms. A i kazem da ping nije ni bitan toliko ,bitnija je stabilnos veze prema tim serverima jer mtel neke krseve od ruta postavlja i zbog toga nema pravilan hitbox na online igricama. Za rute za igrice, trebaju da idu rute gdje se samo provlace informacije o gamingu, a ne i o drugim stvarima, zbog toga imaju te neravnine, WTfast koristi tunnel samo na igrici koju oznacis, recimo cs 1.6 oznacis i ides launch, onda bira najbrzi server i konektuje se i te rute su samo za gaming i zbog toga je kvalitetnija veza. A ako preko ovih ruta su povezani i neki drugi provajderi koji tu stavljaju boga pitaj sta da ide preko toga, normalno da dolazi do zagusenja saobracaja a i pretrpane su i onda losija stabilnost bude. Zamisli to kao adsl kad smo imali od 1-2mbps, i sad neko se poveze na wifi upali youtube, tebi automatski igrica pocinje da laguje zato sto se koristi promet i za youtube i za igrice. E tako je nesto slicno, mislim tako cu ti najrealnije docarati, na te rute su povezani mnogi korisnici i drugi protokoli ili stvari koje se rade, TCP a igra koristi UDP, i ti tu ako imas i UDP i veliki broj korisnika na samo jednoj od tih ruta a njih bude nekad i po 10-15, samo jedna je dovoljna da bude nesto izvan gaminga povezano da ide preko toga i ako je jos losiji server na tom jednom djelu puta, eto problema sa igricama. Zamisli da je tu povezan stream neki naprimer openload dok je bio, zamisli da od tih 10 ruta kojih ima od mene do servera od kantera, na samo jedan od njih da ide openload dok se otvara, a koliko ljudi u to vreme gleda filmove i remeti gaming informacije. ZBog toga se i desava ta nestabilnost jer nije cist prolaz kao sto je preko WTfast ruta koji koristi samo te tunele svoje neke preko kojih se samo prenose informacije o igricama. I zato je tako kvalitetna igra. Obicni vpn kao NordVPn i svi 99% povecaju ping ili ostane isti, ali ping se smanji ako imas neke rute kao sto mtel ima prema KG_ Serverima u srbiji. Zato i smanji jer vpn ide direktno u srbiju na svoj server a onda sa svog na taj KG_ hosting i zato je ping najmanji moguci. A mtel ide preko 10-15 ruta, jedno vreme je cak u njemacku isao iz bosne pa se vracala ruta do Srbije i to VPN ovaj radi, smanjuje rute. Probaj, skini WTfast vpn, registruj free acount, imas 30 dana trial. Instaliraj cs 1.6 naprimer jer eto najlaksa je igra, 200mb i nadji neki KG_ server, udji vidices ping 30ms najmanje do 40. Upali WTfast i udji na server, i imaces 9ms. Zato sto ne ide preko nepotrebnih ruta kao mtel nidje veze rute zato i jeste grafikon neravan jer preko nekih sra*a ide umesto direkt u Telekom Srbije pa na Hosting
A evo i grafikon iz igrice, koji treba ovakav da bude kao na slikama. A i lepo ljudi objasnjavaju da je to bitno da bude ravno da bi igrica radila kako treba. Svaki milimetar koji iskoci, pa ne bude ovako ______________ imas gutanje u igric, a pogotv cijela linija kad je milimetar gore milimetar dole to nikakva igra nije naspram one koja bi trebala da bude i kako je zamisljena da radil. Zbog toga evo vecina igraca se nervira jer gledas neke ljude kako rokaju a ti tako isto cak i preciznije nisanis ali dzaba i onda mislis ima cit ima ovo ima ono, a tu najuticajniji faktor je ta linija, nikakav cfg nece ni blizu primirisat ako je linija neravna . I ta igra kao i jos neke su tako napravljene da ti je recoil bolji sto je kvalitetnija veza, npr 8ms i neravna linija i 30ms ravna linija, bolji recoil je na 30ms a ravna linija, nego 8ms a neravna. Jeste da i MS utice na recoil, ali vise utice ta stabilnost nego ms.
Link za grafit: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... =126383209


Poslednji put menjao adslkorisnik dana 05 Dec 2019, 23:25, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 23:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ovo je predznak mozdanog udara


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 23:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Evo bas nadjo sad objasnjenje o rutama preko WtFast-a i upravo prica onako kako i jeste, kako sam i ja skontao:
https://www.youtube.com/watch?v=n7MVdUBjTv8

Malo normalnije da objasnim:
PS:
moja jedna greskica gore, ovi serveri gdje je ping 30-35 to su Lite serveri hostovani u Njemackoj ili Francuskoj. I tu WtFast ne moze smanjiti ping ali moze poboljsat kvalitet veze. A ovi Premium serveri koji se tako zovu su hostovani u Srbiji i skuplji su. Na njima ping treba da bude 10 ali one je kod mtela 60. Ej zamisli 60. A znate sto? Zato sto ruta ide u jebenu Francusku umesto direktno u Srbiju. I tu je taj problem koji WtFast ispravlja. Zaobilazi tu Francusku jer koji ce k. Francuska ruta u premium serveru hostovanom u Srbiji? Znaci ja upalim WtFast i taj premium server spustim na 9ms. To je ta greska sto sam gore pisao jer sam mislio da su to premium serveri da je mtel malo resio, ali su bili lite. Ovo sada ispada jos gora situacija.
Mtel drka rute cesto.

Odradim traceroute do servera igrice. Nekad bude 10 ruta nekada 12, a nekada 15.
Evo primer lupam IP adrese, a to su rute:
1. 192.168.100.1 (moj ruter) prva ruta
2. 100.80.0.5
3. 100.74.120.5
4. 138.210.185.1(sad ovde negdje je mtel- banjaluka (izvor))
5. 128.021.103.1
6. 103.321.120.1
7. 136.98.76.23
8. 83.58.13.51
9. 199.08.903.1(telekom srbija)
10. 102.219.14.5 (sox)
11. 193.104.68.55(krajnji server)
E vidis, mtel ima previse ruta bespotrebnih(verovatno bespotrebne)
Prema Cyb..Hostingu ima 10 ruta. Prema KG_ hostingu ima 14 NA LITE SERVERE KOJI SU HOSTOVANI U FRANCUSKOJ ILI NJEMACKOJ. A PREMA PREMIUM SERVERIMA, NECETE VJEROVATNI,HOSTOVANI U SRBIJI, IMA 18 RUTA!! Znaci umesto da ima manje ruta prema premium serverima, ovde je slucaj obrnut i ima cak za 4 vise nego prema onom u Francuskoj ili Njemackoj.
WtFast ide precicom do Srbije. Znaci prve dvije itu te rute, i odmah ide u Srbiju na svoj server i sa svog servera se spaja ili na Sox ili direkt na KG hosting i samim tim se skracuje put, i imamo manji ping sa 14 tuta, odprilike smanjimo na 5 ruta plus sto koristi kvalitetnije te IP adrese preko kojih ide, a one koriste samo gaming protokole i tu se prenose informacije od igrica.
E sad, taj broj ruta od 14 uopste ne mora da znaci da ce ping biti visok ako ima 15 ruta, ali bice nestabiliniji. To jest' povecavaju se sanse za nestabilnost, povecavanjem tih ruta, sto je i logicno.
Za sad WtFast je jedini VPN koji je 'smart' i skracuje rute. Ostali VPN imaju ili losije te rute ili idu vecim brojem ruta do odredista i ping se poveca malo ili ostaje kao sto si ti naveo da se ping poveca sa VPN. To znam, nisam ni ja vjerovao dok nisam slucajno naletio i pokrenuo i igrao mjesec dana, pobio sve zivo po serverima. Mislim da sam pola igraca dozivotno otjerao od igrice haha.

Sad cu da prekopiram ove rute, da ti objasnim jos jednu situaciju zbog cega moze biti nestabilno i sta sam primetio vremenom kod mtel-a:
1. 192.168.100.1 (moj ruter) prva ruta
2. 100.80.0.5
3. 100.74.120.5
4. 138.210.185.1(sad ovde negdje je mtel- banjaluka (izvor))
5. 128.021.103.1
6. 103.321.120.1(Engleska je bila jedno vreme, tad smo imali ping 60ms ili 70 na svim serverima u Srbiji a u to isto vreme WtFast smanji na 9.) Sad trenutno IZ BOSNE RUTA IDE U FRANCUSKU PA SE VRACA DO SRBIJE? o.O
7. 136.98.76.23
8. 83.58.13.51
9. 199.08.903.1(telekom srbija)
10. 102.219.14.5 (sox)
11. 193.104.68.55(krajnji server)
Vidis, mtel je koristio jedno vreme rutu iz Bosne pa ISAO U ENGLESKU PA SE VRACALO DO SRBIJE pa u taj hosting KG_. Sto je potpuno bolesno i mi godinu dana smo imali ping 70ms u prosjeku dok ovi na ADSL su imali preko 80.
Sada je malo bolaj situacija ali opet nije kako treba, prvo ping je 30-35 a treba biti 10 najvise, a drugo sto su nestabilne te rute.
Evo jos jednom da prekopiram da objasnim trecu stvar za koju ja licno mislim da je tako i da moze biti problem:
Prvo da bi objasnio kako treba ovo ispod, mozda vec znas ali evo da kazem:
Konektovanje na igricu do KG_ hostinga ima drugacije rute od recimo konektovanja na openload. Mislim znaju to svi, ali eto da napisem da bi bilo sto jasnije. Prvo drugi je protokol, a trece svaki sajt ima drugacije rute(zavrsne) dok pocetne prve 2-3 su iste uvek. Ruter-mtel pa ostalo..
1. 192.168.100.1 (moj ruter) prva ruta
2. 100.80.0.5
3. 100.74.120.5
4. 138.210.185.1(sad ovde negdje je mtel- banjaluka (izvor))
5. 128.021.103.1
6. 103.321.120.1(E zamisli ovaj server, da je recimo spojen openload na kom je bilo brdo filmova, i sad ti preko ovog servera koji je zajednicki i igrici i gledanju filmova spojis da ide preko njega saobracaj, ako je server losije infrastrukturje, a to je nesto sto dosta ljudi gleda i odvlaci veci broj bandwidth-a konstantno, mora doci do oscilacija nekih jer sto je manje koristeno, logicno da je kvalitetnije kao i sam nas internet, sto manje wifi uredjaja vuce, on je stabilniji.) E to je jedan od mogucih problema zasto nije kvalitetno-stabilno jer sa nekim servisom na world webu, moze biti bilo koji, jedna od ovih ruta koje se koriste za konekciju na servere igrica, moze biti zajednicka sa rutom prema openloadu, znaci ponavljam samo jedna je dovoljna da bude ista i sve upropasti. ima previse prikacenih servisa koje su same po sebi manje prometne, ali posto ih je vise, onda neki korisnici koriste jednu, drugi drugu, oni trecu... ili druga moguca solucija je mozda da ima jednu stvar prikacenu ali dosta koristenu, poput youtube.) I ne mora samo mtel biti prikacen na tu rutu, moze i neki drugi provajderi da idu preko njih i postavljaju nesto svoje drugo.

7. 136.98.76.23
8. 83.58.13.51
9. 199.08.903.1(telekom srbija)
10. 102.219.14.5 (sox)
11. 193.104.68.55(krajnji server)
A nekada ima problem izmedju Telekoma Srbija i tog Sox-a i konekcija dodje do Telekom Srbija u 7ms, ali sa Tleekom Srbija odmah sledeci je Sox, i tu nastaje problem jer ima neki problem i ping tu skoci na 30 i dzaba sve ove prethodne dobre rute, akoe je izmedju Telekoma Srbiaj i Sox-a neki problem kao sto bude cesto. Evo sada je kao sto rekoh, da bi se ostvarila konekcija izmedju Republike Srpske i Srbije, mtel postavlja rutu FRANCUSKU i ti nemas direkt konekciju do Srbije nego ide u Francusku. Znaci nidje logike. Ako ostali provajderi imaju fine rute i funkcionise bez ubacivanja drugih zemalja, zasto i ovo ne bi.

Najgore od svega je to sto ovih 30-35ms pinga, to su LITE serveri koji su hostovani u Njemackoj,Francuskoj i NA NJIMA I TREBA DA IDU RUTE DO TE ZEMLJE (francuska ili njemacka)
Ali postoje i premium serveri zovu se premium zato sto su hostovani direktno u Srbiji, tako je uvek bilo i tako i pise tamo i na njima ping treba da bude 10 ali je 60 dok se ne upali wtfast koji smanjuje rute, ne ide u Francusku, nego ide u Srbiju odmah. Ja ne znam bolje objasniti od ovoga, ko se razumije malo, skontao je sve i u prvom postu, a pogotovo sad ovo objasnjenje.


Poslednji put menjao adslkorisnik dana 05 Dec 2019, 23:54, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2019, 23:28 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
nikola29_06 je napisao:
Ovo je predznak mozdanog udara

Idi brisi komp ccleanerom, pravi se pametan i cuti. Ako se ne razumijes nemoj komentarisati. Svi mrze takve poput tebe koji se petljaju u nesto o cemu nemaju veze. Isto kao da je sad Nikola Tesla ziv i ja dodjem i govorim nije to tako, ne ide to tako, a ja nemam veze sa strujom. i tim experimentima sto je izvodio ali eto da sjedim kuci, smrdim po cjeli dan, da ne znam sta cu od sebe i zivota, onda bih tako ko ti prigovarao Tesli. Zato se i smatraju pametnim ljudima oni koji cute jer ljudi nece pricati beskorisne stvari kao ti sto laprdas. Spamujes ovde forum. Treba te banovati. Da ima nekog reda na forumu kao na nekim sad bi te opomenuli administratori a sledeci put i mozda ban ako tako pocnes spamat porukama na nivuo djeteta 5. razreda koje koristi telefon da udje na youtube i gleda pepu praseta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2019, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Problem sa mtel rutama je u tome sto se gubi svaki n paket, a server kad odtedjuje kompenzaciju za lag to radi kad gubitka nema. Slicne probleme sam imao igrajuci sah, partije od minut. U prosjeku sam gubio 10 sekundi preko mtel ruta, a to se nije desavalo kad koristim vpn jer se tad kompenzacija racuna tacno.

Pathping ne radi jer su ugasili icmp pakete na nekom od core rutera, tako da prakticno nije moguce naci gdje se paketi gube ili sta uzrokuje lag.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2019, 15:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Rocker je napisao:
Problem sa mtel rutama je u tome sto se gubi svaki n paket, a server kad odtedjuje kompenzaciju za lag to radi kad gubitka nema. Slicne probleme sam imao igrajuci sah, partije od minut. U prosjeku sam gubio 10 sekundi preko mtel ruta, a to se nije desavalo kad koristim vpn jer se tad kompenzacija racuna tacno.

Pathping ne radi jer su ugasili icmp pakete na nekom od core rutera, tako da prakticno nije moguce naci gdje se paketi gube ili sta uzrokuje lag.

E dobro je da neko probao i vidjeo :)
Zato sto stede sigurno, uzeli jeftinije rute


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2019, 16:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ili neke polovne.
Instalirao sam ja jednom WTFAST, bio malo veći ping ali se nadao da će ispeglati oscilacije. Kako sam tada još imao HDD, a WOT pržio povremeno HDD pa još taj servis u pozadini samo je unosio dodatni lag.
I koliko mi se čini ti nemaš ni javnu dinamičku adresu nego si pod CGN-om.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2019, 19:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Meni ispegla bilo koji server koji sam koristio. Ping ostane isti na serverima koji imaju normalne rute do hostinga, ali te oscilacije ispegla ko pracku. A oni serveri koji nemaju normalne rute, kao KGB hosting prema premium serverima, tu sa 60ms spusti na 9-10ms ping i naravno ispegla. Ogromna razlika ko da igram drugu igricu sto se tice fizike pucanja. Odma se razlika vidi, prvo vise je smooth igra, bolji recoil, manje gutanje.. I meni je malo 'zastekavalo' na sekundu svako par minuta ali nista strasno da ometa igru da ne mozes rokat.
Da. Da li bude razlika kad me skinu sa CGN-a sto se tice tog pinga i oscilacija? Po logici nekoj trebalo bi biti bolje


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2019, 23:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Bude manji ping. Posalji mejl mtelu da te prebace na javnu dinamicku IP adresu. Dodaj korisnicko ime i broj telefona

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs