banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 09:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Maj 2019, 15:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Kod mene izgleda povecana brzina optike (Prijedor). Prije je bilo oko 75 na tel, sada ide do 90. Primijetih sinoc, kad sam skidao film sa torrenta, da je zakucao na nekih ~ 9.5 Mbps, inace je 7-7.5 max. Uranili su mjesec .
Slika

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2019, 15:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Sad sam provjerio, kod mene isto poduplali. Nije loše. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2019, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2017, 09:12
Postovi: 6007
dukicas je napisao:
danijell je napisao:
Ako ima neko da je radio reugovor onog prvog ugovora za optiku. 100/20. Da provjeri da li su mu smanjili brzinu na 60/30 umjesto obećanih 100/20 i spomenutih 100/50.


Мени је 100/50 и даље, ако смање биће забележен у историји први терористички напад у БЛ. :D :evil3: А попуст су урачуналим, али већ ми је истекао. Пошто сам ја узео Трио С пакет са 3 месеца попуста. Сад због овог повећања цена би хтео искористити да раскинем уговор и да узмем Дуо М (ТВ+НЕТ), али ми је то мач са две оштрице, бојим се да само не направим горе, па да ми смање брзину нета, а с друге стране би хтео и ХБО Премиум ХД пакет...

https://www.speedtest.net/result/8192140464
Тај трио С и дуо М пакет исто коштају.
Може се прећи на јефтинији пакет.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2019, 17:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
vojopd je napisao:
Kod mene izgleda povecana brzina optike (Prijedor). Prije je bilo oko 75 na tel, sada ide do 90. Primijetih sinoc, kad sam skidao film sa torrenta, da je zakucao na nekih ~ 9.5 Mbps, inace je 7-7.5 max. Uranili su mjesec .
Slika

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Kakve su ti ovo oscilacije ovolike? 0.9 pa 50 pa 90 pa 0.8 wtf? Ja nikad kolko god opteretio na speedtestu izvuce prioritet i bude priblizna maximalna brzina ako skidam torente.. A ovako ako su ukucani na telefonima 5-6 telefona, bude brzina 21mbps a sad je 60mbps jer su povecali i kad god sam mjerio nije bilo ispod 19.5mbps ili sad ispod 59mbps. Nzm sta si radio pa ti ovako na 0.8 izmjeri
I imo si 26.04 98MBPS kako to tad? Da ti nije veca brzina ali imas problema sa kablovima, mozda nisu dobro ihsve spojili


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2019, 17:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Vidiš da je mjerio različite mreže, preko 3g i wifi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2019, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Ovo 3g bio los (eronet), da si pogledao bolje skontao bi. 26.04. 3G i 15.04. datum je druga lokacija. Na tel zakuca internet uvijek, mislim da ne trebam objasnjavati kako i zasto :D.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Maj 2019, 16:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
ok :)
Gdje se nalaze informacije o optici o tome kakva mi je linija jer mi je sumnjiva malo, da vidim da li je odlicna ili ok ili losija veza jer vidim ljudi slikaju ss od optike pa im ping 1ms 3ms 4ms ping najvise zavisi kako u koga, a kod mene 5-6ms kad mjereim na najblizi server, znam da to nije neka razlika ali meni znaci da imam maximalno dobru vezu zbog igrica, na nekim igrama je svaki ms vazan, dok na vecini nije. Jer su mi nesto pojebali po kuci kad su razvodili pa nekoliko puta prespajali kabal onom masinom na nekolko mjesta, kontam da nisu dobro spojili da bude 0 gubitaka na vezi preko masine, uglavnom do 0.15 pustaju da ostane kad prespajaju, a moguce je i 0 napraviti ko zna dobro, zato mozda zbog tih nekolko mjesta gde su naspajli nakupi se tih 2-3ms vise a i imam prekide, bar sam imao do prije mjesec dana(sad nisam kuci) interneta isto kao prije na adsl nestane odjednom i nema ga mozda 30-40 sekundi, a na adsl-u to bilo 2-3 minuta i tako 3-4 puta u danu. Na adsl se to desavalo u zadnje 2 godine, a vidim i sad na optici nestane, a posto je optika skroz odvojena novim kablovima onda mozda je problem u tom prespajanju nisu dobro prespojili i da ih zovem da ponovo razvuku novi kabal u kuci


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2019, 11:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Koliko puta ti nestane interneta dnevno na optici? Nemoguce da je kao na adsl-u...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2019, 11:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Ja mislim da je do tačke i početka nove rečenice. Toliko znaš, a ne znaš kliknuti na Optical Information i vidjeti kolika ti je snaga signala.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2019, 22:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
3-4 puta sto ja primetim u toku dana, ali to je verovatno cesce u toku 24 sata. Pa otkud znam koliko je normalno, naso sam to odma ali mi nista ne znaci

ONT Information
Current Value Reference Value
Optical Signal Sending Status: Auto Auto
TX Optical Power: 1.98 dBm 0.5 to 5 dBm
RX Optical Power: -18.51 dBm -27 to -8 dBm
Working Voltage: 3348 mV 3100 to 3500 mV
Bias Current: 7 mA 0 to 90 mA
Working Temperature: 47 ℃ -10 to +85 ℃


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Maj 2019, 23:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Sve ok, samo gdje si ugurao ONT pa da je otišao na skoro 50 stepeni. I jednom dnevno, svakih 24h, je "normalna" rekonekcija. Za ostalo, ako se preko LAN ide na Internet i puca konekcija... onda treba vidjeti šta može biti problem. Možda isključiti Enable Energy Saving... Kod wirelessa nema potrebe spominjati ako je lošiji signal i što je znao sam od sebe prekidati vezu dok je bio stariji firmware...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2019, 11:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
adslkorisnik je napisao:
ok :)
Gdje se nalaze informacije o optici o tome kakva mi je linija jer mi je sumnjiva malo, da vidim da li je odlicna ili ok ili losija veza jer vidim ljudi slikaju ss od optike pa im ping 1ms 3ms 4ms ping najvise zavisi kako u koga, a kod mene 5-6ms kad mjereim na najblizi server, znam da to nije neka razlika ali meni znaci da imam maximalno dobru vezu zbog igrica, na nekim igrama je svaki ms vazan, dok na vecini nije. Jer su mi nesto pojebali po kuci kad su razvodili pa nekoliko puta prespajali kabal onom masinom na nekolko mjesta, kontam da nisu dobro spojili da bude 0 gubitaka na vezi preko masine, uglavnom do 0.15 pustaju da ostane kad prespajaju, a moguce je i 0 napraviti ko zna dobro, zato mozda zbog tih nekolko mjesta gde su naspajli nakupi se tih 2-3ms vise a i imam prekide, bar sam imao do prije mjesec dana(sad nisam kuci) interneta isto kao prije na adsl nestane odjednom i nema ga mozda 30-40 sekundi, a na adsl-u to bilo 2-3 minuta i tako 3-4 puta u danu. Na adsl se to desavalo u zadnje 2 godine, a vidim i sad na optici nestane, a posto je optika skroz odvojena novim kablovima onda mozda je problem u tom prespajanju nisu dobro prespojili i da ih zovem da ponovo razvuku novi kabal u kuci


Da kabl nije dobro splajsan ne bi imao Internet konekciju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2019, 14:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
danijell je napisao:
Sve ok, samo gdje si ugurao ONT pa da je otišao na skoro 50 stepeni. I jednom dnevno, svakih 24h, je "normalna" rekonekcija. Za ostalo, ako se preko LAN ide na Internet i puca konekcija... onda treba vidjeti šta može biti problem. Možda isključiti Enable Energy Saving... Kod wirelessa nema potrebe spominjati ako je lošiji signal i što je znao sam od sebe prekidati vezu dok je bio stariji firmware...

Da preko LAN kabla na kompjuteru isto pucanje, samo sto je na optici kad nestane onda ga nestane potpuno i TCP i UDP, dok na adsl dok sam bio samo TCP nestane na par minuta i dodje posle, dok za to vreme mogu igrati igrice koje su preko UDP naprimer sjecam se da sam pre igrao cs 1.6 i nestane interneta na svim telefonima i na browseru nista ne otvara, a cs 1.6 radi, a sad na optici ne rade ni igrice ni internet kad nestane. Tako da sam bas testirao skinuo ponovo cs i igrao dok nije nestalo interneta i prekinuta konekcija u igrici i tako sam 2-3 puta u danu bio izbacen sa servera na igrici. Na adsl-u su samo igrice radile ili nesto sto je preko UDP protokola kad nestane. Nisam ja nista mjenjao, tako je kako su oni namjestili nisam bio kuci tada kad su donjeli novi modem i spojili. Koliko treba da bude, meni je uvek koliko znam tu oko 45-50 bio od samog pocetka? Nzm je li ima veze kako modem stoji posto je on ispod dole prikopcan a modem mi je polozen na stolu onako, mozda nema strujanje vazduha odozdo jer je odma na stolu? Kako u tebe stoji i koliko je stepeni? Ako ti stoji uspravno onda je mozda to razlog, a ako je kao u mene onda ne znam sta bi moglo biti.. Kuci nisam jos 10-15 dana a nisam bio zadnji mjesec dana tako da ne znam kakvo je stanje, ulazim preko teamvievera ovako ali tako ne mogu ni testirati da visim na TeVi par sati dok ne prekine..
@Sassdrake znam ali na optici imas gubitke koji se spajaju tom masinom i sad gubitci mogu biti (u dozvoljenoj granici od 0-15 gubitaka), mozda je neko lose spojio i sad mi na tom delu 14-15 gubitaka sto je prolazno, a na drugom mjestu gdje su spajali, takodje mozad preko 10 gubitaka i onda to prouzrouke veci ping i to pucanje. Na adslu je u zadnje 2 godine koristenja adsl pre dolazenja optike prosle godine, takodje pucala konekcija u istim intervalima samo sto je duze bilo bez interneta jer adslu barem tako mislim treba duze da uspostavi konekciju kad pukne pa je to trajalo po minut dva, a ovde mozda najise do 40 sekundi kad nestane par puta u danu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2019, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23484
Ne pređe 33. Nebitno kako ga okrenem. Da nije ostala na njemu folija ili slično. Možda ga malo izduvati. Nije ni kod mene nešto na prepuhu.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2019, 16:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Ne vjerujem da je folija jer sam gledo onako ispod sta ima i nisam vidio da ima foliju.
Sta tacno radi Energy Saving kako cuva energiju, ugasio sam ja njega odmah bio ali ista situacija nije bilo razlike pa sam posle nekad restartovo ruter na fabricka podesavanja i ostavio sve default ali isto je bilo.
I kad sam vec tu, na kojim postavkama drzite advanced wifi settings, Regulator Domain, channel width i koji mod


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2019, 08:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Ako igraš CS 1.6 preko Wi-Fia i to onog bijelog Huaweia od m:tela kupi kršten Wi-Fi AP.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2019, 09:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Nov 2016, 17:55
Postovi: 60
Sta je ONT jel to ruter?Evo i ja gledam kod sebe ove informacije i pise da je 56 stepeni.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2019, 12:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Sass Drake je napisao:
Ako igraš CS 1.6 preko Wi-Fia i to onog bijelog Huaweia od m:tela kupi kršten Wi-Fi AP.

Ne, igram preko kabla cs. To sam onako pitao usput, preko wifija igram pubg na telefonu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2019, 16:15 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Nego, je li iko prebacivao bijeli Huawei u bridge mode i na njega spojio Mikrotik ili neki drugi kršten ruter? Da li je prebacivanje u bridge mode jedina stvar (pored podešavanja IP adresa) ili tu ima još posla koji se mora obaviti i da li ću se morati pariti sa m:tel podrškom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2019, 01:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9203
Jesam ja al napišem ti sutra odoh spavat....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs