banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 09:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Jan 2019, 17:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
skitnica je napisao:
vojopd je napisao:
Na sajtu im je to udarna vijest, vidi se.

Da. Prosto nevjerovatno. Prebacila sam internet u sklopu S trio paketa drugom ukucaninu u "vlasnistvo", cime je on stekao status novog korisnika. Da je internet ostao pod mojim imenom, starog korisnika, imala bih 3 puta sporiji internet po duplo vecoj cijeni. Za 2 godine treba opet praviti neku vratolomiju sa tim paketima i nosiocima.


Može samo malo pojašnjenje kako ste to uradili? I da li se to može uraditi za vrijeme trajanja ugovora ili se mora čekati istek? Imam sličnu situaciju, naime, postojeći ugovor nije na mene (na ocu je, ima dva ugovora na dvije različite adrese), ima još nekoliko mjeseci do isteka, a pošto sam ja sada na toj adresi na sebe bih prenio "vlasništvo", postao novi korisnik i iskoristio ovu akciju za internet.

Ukratko, da postanem novi korisnik sada, a da se ugovorom vežem 2 god + ovih nekoliko mjeseci do isteka postojećeg ugovora koji je na ocu. Ako je to moguće uopšte?
Provjeriću svakako ovih dana u poslovnici, ali kad se već piše o tome ovdje da pitam usput. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 19:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Mislim da sam objasnila kako. Ja sam dosad bila na L paketu interneta (30/10 zvanicno, u stvarnosti 10/0,7 na ADSL). Drugi ukucanin je bio na Eltinoj TV i mtel-f.telefoniji. Sad se on odjavio sa Elte i uzeli smo S trio paket, tel+tv+int kod Mtela, pri cemu je on nosilac cijelog paketa i time ima status novog korisnika. A to je najvaznije. Da, bilo je potrebno i da odemo zajedno u njihovu filijalu radi prebacivanja internet "vlasnistva" na njega. Upravo je prosla optika pored zgrade, podnijeli smo zahtjev za optiku, sproveli su prije par dana kablove i u stan, tako da ovih dana ocekujem i potpisivanje ugovora i pustanje novog interneta.
Jesu me pitali (a poslije sigurno i provjerili) da li mi je istekao ugovor, i cini mi se da im je to bilo vazno. Pretpostavljam da to jeste bitna stavka.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 23:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Isto bi to dobila i da si na svoje ime uzela taj paket sa optikom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 23:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
slobo27122 je napisao:
Jel moguce da u Boriku kod Moj market jos uvijek nema mtel optike
Moguće al zato ima Elta ako ti je hitno potrebna optika.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 23:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
blaf77 je napisao:
Isto bi to dobila i da si na svoje ime uzela taj paket sa optikom.

Meni je receno da, u slucaju da ostajem na svojoj odvojenoj L -int.tarifi, kako sam ja prvobitno i htjela, ostajem na 30/15, kakva i jeste tarifa, s tim da bih onda, zahvaljujuci optici, imala stvarno priblizno tu brzinu. A ne vidim razloga da ne vjerujem:
https://mtel.ba/Internet/Internet-ponuda/Kucni-internet

EDIT:
Sad vidim da spominjes uzimanje cijelog paketa, a ne int. tarife. Ne znam, mozda bih se i ja kotirala kao "novi korisnik" zahvaljujuci tome sto bih bila novi korisnik iptv-ea. U suprotnom ne. Naglaseno je da se Akcija odnosi samo na nove korisnike. Taj status je kljucan.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 23:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ako si imao/la samo internet prije a sad hoces paket sa IPTV-om onda dobijas 100/50

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2019, 23:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Veće su pogodnosti za nove korisnike.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2019, 00:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Malo je reći. Razlika je žestoka.
Zato se treba saltati svake 2 godine sa provajdera na provajder (ako ih bude bilo više od 1) i stalno biti Novi. :lol:

Svakako su mi rekli da će se 100/50 vratiti na 20/10 (koliko i jeste izvan ove Akcije za S paket), po isteku ugovorne dvije godine. :D

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2019, 01:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Ustvari mozda i ja grijesim. Ja sam uradio sličnu stvar, ali razlika je sto nisam imao mtelov Internet vec eltu, a fiksni je bio mtel. Uzeo sam paket optika+fiksni+iptv kao novi korisnik.
Meni su upravo istekle 2 godine na trio extra net paketu, optika 100/20. Mogu preci na neki sporiji paket optike za 58KM, ili potpisati novi ugovor za isti ovaj paket koji imam, da ga prvu godinu placam 58KM a drugu 70. Nisam jos odlucio.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2019, 02:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
blaf77 je napisao:
Ustvari mozda i ja grijesim. Ja sam uradio sličnu stvar, ali razlika je sto nisam imao mtelov Internet vec eltu,

To je kljucna razlika koja te cini povlastenim - novim korisnikom.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2019, 03:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
blaf77 je napisao:
Ustvari mozda i ja grijesim. Ja sam uradio sličnu stvar, ali razlika je sto nisam imao mtelov Internet vec eltu, a fiksni je bio mtel. Uzeo sam paket optika+fiksni+iptv kao novi korisnik.
Meni su upravo istekle 2 godine na trio extra net paketu, optika 100/20. Mogu preci na neki sporiji paket optike za 58KM, ili potpisati novi ugovor za isti ovaj paket koji imam, da ga prvu godinu placam 58KM a drugu 70. Nisam jos odlucio.
Ako možeš, uzmi eltinu optiku a onda za 2 god nazad na mtel. Ko ih jebe sviju, samo mjenjaj svake 2, trebamo nonstop biti novi da se pobiju za korisnike....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2019, 06:53 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
Ovo je jedini nacin da dobijes sve te povlastice koje reklamiraju. Kad imas ugovor,NIKADA NECES DOBITI PRAVE POVLASTICE, VEC SMO MRVICE. Nekada ranije si se mogao teoretski odjaviti na dan, pa sutra prijaviti i tretiraju te kao novog. Sada su i to ukinuli, pa stavilo da je uslov da moras biti odjavljen min. 3 mjeseca.

Do kad ce vrijediti ovo sa supruznicima vidjecemo, al garant ce i to ukinuti.

Kao sto kaze Munja...svake 2 godine na drugog operatera i ko im ebe mater ;)

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 15:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Mislim da ipak treba biti oprezan sa ozbiljnim shvacanjem ove mtel- akcije koja navodno podrazumijeva internet 100/50 bez obzira koji paket se uzme- za nove korisnike. Naime, u ugovoru se nigdje ne spominje brzina 100/50, iako bi navodno vazila cijele 2 godine dok i traje ugovor, niti se spominje bilo kakva akcija, a za S paket je, recimo, zvanicna brzina i dalje 20/10, sto je ono sto se potpisuje, tako da ne vidim na osnovu cega bi se pravno - legalno moglo zaliti ukoliko brzina i bude 20/10. Potpisao si tako, brale. To sto se usmeno, oprezno i stidljivo (mozda da se ne bi Stari iritirali upadljivom reklamom za to) promovise "Akcija 100/50 - za sve nove korisnike", mi ne izgleda kao nesto sto, u slucaju potrebe za zalbom, moze da se navede kao vazeci, dakle- iz ugovora proisticujuci- argument.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мада, да се не зезамо, и 20/10 је сасвим ОК за огромну већину корисника, првенствено због тога што и имаш ту брзину цијело вријеме. Тамад да си на неком приватном торент сајту, са 10 мегабита у одлазу си добар за одржавање односа примљено/послато.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 16:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Haha, i to sto "oni" tako tvrde, iako neupitani, mi je dodatno pojacalo sumnju. Ako se ne zezamo i nudis 100/50, onda daj toliko, tj. napisi crno na bijelo, pusti suvisnu pricu. Ili pricas uprazno?

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Poslednji put menjao skitnica dana 28 Jan 2019, 16:38, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 16:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Kod mene se osjeti razlika u 20/10 i 60/30, posebno kod gledanja sadrzaja, filmovi, youtube i slicno. Premotas film za sekundu na vecoj brzini, na slabijoj se malo saceka, ali radi isto top.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 16:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Pa ja sam se na kraju i odlucila za M paket, tj. za zvanicnih 60/30. I mislim da bi trebalo da osjetim razliku.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 17:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Ja sam uzeo S paket, sa 100/50 na obecanje. Nisu mi dali ono što si ti napravila sa novim korisnikom supruznikom, jer kazu mora proci bar 3 mjeseca bez ugovora na toj adresi pa da se onda ide kao za novog korisnika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Pa kako si dobio 100/50 (makar na obecanje) ako nisu priznali status novog korisnika?! Ne razumijem.

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2019, 17:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Oni koji su ranije imali optiku 100/20, reugovaranjem su dobili ili trebali dobiti 100/50.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs