banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jul 2018, 16:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Krajnje je vrijeme da prestanes razmisljati

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2018, 16:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ima 1Gbps, koristi ga za rezultati.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jul 2018, 23:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Иду сијалице и централно одавно бежично, тзв. IoT али је проток тако мизеран да може по модему да ти ради то. А бежично и онако не можеш да повучеш више од отприлике 20 мегабита по уређају тако да кад сабереш све то, одузмеш чињеницу да ТВ-и на оптици иду одвојено од интернета и "не сматра их се" колику брзину имаш за интернет, стварно не видим шта би ти са гигабита.

Иначе, може по тој птици која се једном повуче да се "протури" и више од тог гигабита, ако треба...

Имао сам ономад 40/40 мегабита оптику и ИПТВ и како споменух једино сам био "главни баја" на торентима. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 12:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Koje bi IoT uređaje koristili?Po meni je suludo sve spojiti na internet, pogotovo kada se u obzir uzme koliko se proizvođači brinu o sigurnosti.Stvorićemo samo jedan gigantski botnet.Grijanje - ok, osvjetljenje - ne razumijem zašto, možda zbog zajebavanja sa provalnicima i komšijama, frižider - nipošto.

@sinip kako misliš da TV ide odvojeno?Ima vlastiti kabal ili drugu "frekvenciju" (znam da kroz optiku može ići više signala u isto vrijeme, možda je talasna dužina pravi pojam)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 16:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
sinip je napisao:
....тако да кад сабереш све то, одузмеш чињеницу да ТВ-и на оптици иду одвојено од интернета....


Jedino kod mene nije odvojeno.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
h4xx0r je napisao:
@sinip kako misliš da TV ide odvojeno?Ima vlastiti kabal ili drugu "frekvenciju" (znam da kroz optiku može ići više signala u isto vrijeme, možda je talasna dužina pravi pojam)?


Isti je kabal samo druga frekvencija cinim se.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 23:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
StigoStriko je napisao:
sinip je napisao:
....тако да кад сабереш све то, одузмеш чињеницу да ТВ-и на оптици иду одвојено од интернета....


Jedino kod mene nije odvojeno.

Кад кажем да иде одвојено, мислим да проток ка ТВ-има не би требало да утиче на брзину интернета. Рецимо теоретски гледаш три различита "ХаДе" канала на три телевизора истовремено, то је рецимо 30 мегабита укупно. Овамо имаш интернет од 50 мегабита. Нема разлога да тих 30 смањују брзину на ових 50 јер оптички кабл може да "протури" кроз себе много више од тих 80 мегабита укупно.

Што се тиче техничке стране, не мислим да су у питању два мода у мултимод каблу, нема потребе, све то фино може да се упакује у један транспорт на мономод каблу, али контам да ће већ неко да ме исправи ако буде потребе. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 23:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ne znam kako je na optici jel je jos nemam ali sam primjetio da na ADSL-u kod nekih TV ne smanjuje brzinu interneta a kod nekih smanjuje. Kod jednog kolege u vukojebini ADSL jedva radi na 10Mbps i kad se upali TV povuce par Mbps
A kod drugog u gradu valjda blize centrali isto ADSL prvi paket Open Trio 10Mbps nista ne vuce
Mozda povecaju protok onima blize centrali.
Mozda se meni ucinilo jbg mozda serem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 23:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Није ти се учинило, дешава се то на АДСЛ-у...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jul 2018, 23:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Protok za IPTV ima prioritet u odnosu na Internet. Za optiku tu nema problema. Što si dalji, za xDSL, manji mogući protok... pa ide na štetu Interneta :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 11:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
V@nja je napisao:
Krajnje je vrijeme da prestanes razmisljati

Takodje.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Иду сијалице и централно одавно бежично, тзв. IoT али је проток тако мизеран да може по модему да ти ради то. А бежично и онако не можеш да повучеш више од отприлике 20 мегабита по уређају тако да кад сабереш све то, одузмеш чињеницу да ТВ-и на оптици иду одвојено од интернета и "не сматра их се" колику брзину имаш за интернет, стварно не видим шта би ти са гигабита.

Иначе, може по тој птици која се једном повуче да се "протури" и више од тог гигабита, ако треба...

Имао сам ономад 40/40 мегабита оптику и ИПТВ и како споменух једино сам био "главни баја" на торентима. :)

Kablovska i Telekomova da, ali card sharing i streaming iptv kanala ide preko internet veze, kao i vec spomenuti torrent, a tu su i online filmovi itd. Bas zato sto vecini ne treba multimedijalni centar od kuce, zato i treba svima dati gigabitni internet pa ko ne koristi mnogo, nece ni opteretiti mrezu dok oni koji su najzahtijevniji tskodje nece opteretiti mrezu jer su u manjini sparam ovih kojima je dovoljno nekoliko megabita po sekundi, a to je 90 odsto ljudi i tako svi su na dobitku. Osim toga, nekad ce i ovih 90 odsto (povremeno) napasti poriv da budu intenzivniji sto se tice prenosa velike kolicine podataka. Sto veca demokratija u ovom segmentu, bolja i povezanost sa svijetom. U Srbiji samo IT sektor ostvari milijardu evra godisnje. Za to je zasluzan i sam Telekom Srbije koji je povoljan u Srbiji, dok u RS je poskup sa cijenama i slabiji nego u Srbiji kolicinom usluge.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 12:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Мајсторе, "кард шеринг" не вуче стрим канала него само кодове, тако да може да ради по 128к ако баш запне... Само да је проток и пинг стабилан.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 19:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Joj sinipe, ovaj Rus mi je gori od tebe na ovom forumu. :lol:

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2018, 22:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Јој нашао се ко ће да прави поређења... :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2018, 21:37 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
sinip je napisao:
Мајсторе, "кард шеринг" не вуче стрим канала него само кодове, тако да може да ради по 128к ако баш запне... Само да је проток и пинг стабилан.

Znam. Card sharing sam spomenuo usput.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jul 2018, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Sta se desilo, nije bilo ni mreze(mtel) ni interneta desetak minuta :D?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 05:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Jesu ti popadali serveri? Pao ti milionski posao?
Jesi ti savrsen? Rodila majka sebi....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 07:17 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2018, 19:26
Postovi: 154
Moze li mi neko reci..presao bi sa Elte na Mtel, uzeo net plus tv srednji paket..ne kapiram brzinu neta, pise npr 30/20 ali kao caste 300 km na master kard i internet do 100/50..provjerili su mi, mogu mi net prikljuciti preko nekog gpon ako sam dobro napisao..sta znaci prakticno, koju brzinu neta imam?

Sent from my SM-A720F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2018, 07:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Ako je gpon, onda u zavisnost od paketa (cini mi se da se sad zovu S M L) imas 20/10 60/30 i 100/50

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs