banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Maj 2019, 08:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
Sass Drake je napisao:
Nego, je li iko prebacivao bijeli Huawei u bridge mode i na njega spojio Mikrotik ili neki drugi kršten ruter? Da li je prebacivanje u bridge mode jedina stvar (pored podešavanja IP adresa) ili tu ima još posla koji se mora obaviti i da li ću se morati pariti sa m:tel podrškom?

Dok se munja.alex ne probudi :) i mene zanima da čujem kakvo je iskustvo imao sa "bridge mode" na m:tel optičkom routeru. Na blicnet sam imao ruter u "bridge mode" i moj router je ostvarivao i PPOE konekciju. Ja sam čovjeka iz m:tel koji donese i spaja opremu pitao kakva je "procedura za bridge mode" na šta je on uvjerljivo odgovorio da objektivno nema potrebe za tim nego jednostavno da uključim svoj Router u mtelov (Tp-Link Archer C7, odličan router btw). Tako sam i uradio, na m:tel sam isključio WIFI da mi ne stvara dodatu smetnju i na svom ruteru podesio adresu iz druge podmreže, svoj DNS i DHCP, sigurnosna podešavanja i sve radi kako treba, odličan ping - 110 mbs download i 55 mbs upload na wifi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2019, 12:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Ali i u tom slučaju Huawei obavlja rutiranje umjesto da bude samo GPON modem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2019, 16:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
A nama koji imamo 60mbps nije potreban bolji ruter radi wifi? I ovaj moze isporuciti tu brzinu bjeli? A wifi sam u pocetku imao problema, veci ping, ali posle se stabilizovalo i ping mi isti kao na lanu, igram pubg 20-24ms ping, ne bi ni ovako bio bolji sa nekim boljim ruterom?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2019, 16:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Nov 2006, 19:20
Postovi: 212
@Sass tačno, rutira i bijeli mtelov, ali zaista ne primijetim da to ima neki uticaj na ping ili brzinu. Meni je važno da imam punu brzinu na wi-fi što mtelov ruter ne može da da, može do 60 mbs, i svoj DNS (opendns.com) gdje uspješno filtriram sve reklame prije nego i što dođu do rutera na mojoj mreži.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2019, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kako ne može preko 60 Mbps?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2019, 22:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Kako ne moze? Domet mu je slab to stoji, ali izvlaci punu brzinu. Nakon povecanja, paket tv-net 60/30 Mbps, valjda je paket 75/35 povecan.

Slika

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 13:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
Molba, ako može neko ko ima mtel optiku da proba pokrenuti test na https://www.measurementlab.net/tests/ndt/
Bitna je samo info. da li se može pokrenuti test i ako znate jeste li iza mtelu CGNa, rezultat nije bitan.
(CGN, isto što i NAT, network address translation)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Oops! Something went wrong and the NDT test didn't load!

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 14:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ista greška, a nisam iza CGN.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 14:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
Opet nešto čačkaju, do prije cca. mjesec dana je radilo.
Test je samo primjer, koji usput ne radi ni na mtel mob.netu. Meni ne radi IP cloud kamera, ne mogu uraditi update mob.tel., i još par specifičnih servisa koje koristim.
Na ostalim provajderima sve navedeno radi.
Prijavio sam kvar maloprije, pa ćemo vidjeti šta će odgovoriti.
P.s. hvala za brz odgovor


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne razumijem se u problematiku, ali ja sam morao na ADSL prije par godina mjenjati mtel DNS na Google, jer mi je prestao raditi update za Pendžere 7.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 16:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ради са АДСЛ-а. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 16:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 11 Nov 2016, 17:02
Postovi: 91
Ima li neko da mu je sad onaj paket 50/25 da izmjeri brzinu da vidim kolika je, meni do neki dan bilo 59mbps/27mbps, a sad jedva 48 nekad 38 45mbps download, dok je upload 27 opet.. Restartovo sam ruter preko teamvievera ali ista stvar vec 2-3 dana.. Uvek mi je bilo malo vise nego sto mi je paket i na adsl-u i na optici... Na adsl kad sam imao 10mbps download, bio je kod mene oko 12mbps, kad sam imao 20/10 brzinu, mjeraio sam 24mbps... I sad 50mbps kad sam dobio, imao sam 59mbps, i u zadnja 2-3 dana spalo na jedva 48 max izgura.. Po pravilu uvek i svako ima vise koji mbps nego sto pise na tom paketu. Nisam kuci, preko teamvievera gledam tako da ne mogu nikakve kablove provjeriti i to dok ne dodjem za 10ak dana. Pa ako neko ima da izmjeri, a mogu i ovi drugi izmjeriti brzinu da vidi da li im je manja nego sto je bila nakon povecanja brzine ove zadnje
Kad se sjetim 2010 god kad smo mi od paketa od 34KM imai brzinu od 50kb/s download, upload 9kb/s :D A oni sa jeftinijim imali 35kb download, upload 5-6kb, pa posle mi povecali na 100kb dowbload, ja se kurcio rodjacima da dodju da skidaju igrice kod mene jer je brze, a oni svi koristili onaj najjeftiniji :D :D :D
Je li se firmware automatski azurira, posto evo jos uvek je V3R015C10S150 koji je bio i kad je dosao modem


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 21:32 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
filozof sa vrbasa je napisao:
Ne razumijem se u problematiku, ali ja sam morao na ADSL prije par godina mjenjati mtel DNS na Google, jer mi je prestao raditi update za Pendžere 7.

Nije do DNS-a, hvala na pomoći u svakom slučaju.

sinip je napisao:
Ради са АДСЛ-а. :)

Probao sam i ja sa ADSL-a iz BL i ne radi test, niti ostale stvari što sam nabrojao.
Ako smijem znati iz kojeg grada radiš test?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2019, 22:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Пише испод аватара. :) Околина Добоја.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 08:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Sass Drake je napisao:
Ali i u tom slučaju Huawei obavlja rutiranje umjesto da bude samo GPON modem.
Fora je bila kad sam zvao Call Centar i inženjer je bio tamo, i nisu znali navesti kako na Huawei Gpon modemu se podešava bridge. U pozadini čuješ kako listaju dokumentaciju i traže i čitaju gdje "boči". Naime, u WAN podešavanju nisu brisali stavku ADSL/VDSL Connection pppoe već samo govorili da se obrišu kredencijali iz iste, i kreiraju Bridge konekciju tj profil u wan sekciji. Tek kad sam obrisao ADSL/VDSL stavku sa pppoe, nakon restarta proradilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Fora je u tome što ja u WAN podešavanjima mogu ga prebaciti u bridge mode, ali me brine broj VLANa. Ostaviti, obrisati ili staviti drugi koji samo inženjeri mtela znaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 14:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
Ako je mtel ONT u pitanju, ja sam u podešavanju za postojeću konekciju za internet (gdje je vlan id 1000 čini mi se) samo prebacio u padajućem meniju na "Bridge". Poslije toga polje sa kredencijalima posivi, ne može se ništa unijeti. Na svom ruteru sam izabrao pppoe i ukucao kredencijale i sve radi kako treba. Zanimljivo je da poslije prebacivanja u Bridge na ONT-u WLAN ostane raditi, DHCP takođe radi, tako da se može pristupiti ONT-u preko WLAN-a ako treba nešto prepodesiti, ali mislim da nema interneta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 19:46 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ima li gdje da se vidi plan razvlačenja optike?

Послато са Lenovo K33a48 уз помоћ Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 21:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
HG8245H prebacim u bridge mode, kreiram na Mikrotiku PPPoE konekciju, ali mi Mikrotik prijavljuje Authentication failed što znači da izjava mtelove podrške da lozinka nije bitna baš i nije tačna. Ili ja nešto griješim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs