banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 07:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 67  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Jun 2017, 23:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Nisam još vidio tu kod tebe da neko ima... Trive Amelice ima dosta ljudi po optici, Ravnogorska sad u zadnje vrijeme sve više. Ti si nekako u sredini, vjerovatno ćeš se načekati.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2017, 23:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Ajde provjeri Bulevar Desanke Maksimovic 16. Rekli su mi da ce na ljeto optika, VDSL sam vec dobio. :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 13:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
A gdje to gledas/provjeravas ?
Nista kontam ako mi se il Elta javi prva onda idem kod njih, nek jedu govna necu ih cekati.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 13:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Poslao sam na mail i dobio odgovor, koliko metara sam udaljen i kada su planirani radovi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2017, 23:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9164
I? Kad su planirani? Ono bi adresa iznad Case?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2017, 01:12 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
O kakvim je radovima rijec ?
Ide preko stubova ili u zemlju ?

Ja samo ne mogu da vjerujem da ima u Prijedoru, a ovde nema O.O

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2017, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
Jeste, iznad Case. U drugoj polovini ove godine.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 00:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
makibruz456 je napisao:
O kakvim je radovima rijec ?
Ide preko stubova ili u zemlju ?

Ja samo ne mogu da vjerujem da ima u Prijedoru, a ovde nema O.O



Ima i u Priječanima, zadnja kuća u selu. Samo eto kod tebe nema :D

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 02:18 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Aaa baci me u ocaj istog momenta, nea neka crna madjija se na mene uhvatila i propadam...polako...svakog dana...

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2017, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://www.capital.ba/mtel-bolja-mreza- ... je-usluge/

M:tel – Bolja mreža za još bolje usluge

23. jun. 2017. 13:00 Objavljeno u TELEKOMUNIKACIJE i IT

BANJALUKA, Kompanija “M:tel” realizuje projekat izgradnje optičke mreže širom Republike Srpske, čime će svojim korisnicima obezbijediti najsavremeniju i revolucionarno bolju tehnologiju.

Iz “M:tela” je saopšteno da su nakon Bijeljine i započetih radova u Banjaluci, u završnoj fazi radovi u Prijedoru.

“Izgradnja optičke mreže počela je i u Gradišci i Novom Gradu. I stanovnici Doboja će uskoro dobiti najsavremeniju tehnologiju, jer se radovi očekuju tokom ljeta”, navode iz “M:tela”.

Iz ove kompanije su poručili da će investiranjem znatnih sredstava u pristupnu mrežu višestruko biti povećana internet brzina i kvalitet TV programa na koje su korisnici na ovom tržištu navikli.

“Ovi radovi će omogućiti i bolji kvalitet usluga sa setom novih funkcija kroz mogućnost korištenja najsavremenijih ‘M:tel’ ‘Open IPTV’ paketa u većim gradskim centrima i u manjim mjestima i ruralnim sredinama”, najavili su iz “M:tela”.

Iz ove kompanije otkrivaju da će s tim u vezi u stambene objekte širom Srpske doći ovlašteni izvođači radova.

“Kontinuirano investiranje i ulaganje u tehničke kapacitete omogućava dugoročnu stabilnost i stvaranje preduslova za pružanje vrhunskih usluga za što veći broj korisnika”, navodi se u saopštenju.

“M:tel” podsjeća da je u toku promotivna akcija u kojoj korisnici koji promijene TV provajdera i odluče se za neki od “Open IPTV” paketa mogu ostvariti uštede i do 200 KM. Srna

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jul 2017, 22:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
Prošli utorak, konačno, postaviše i meni ONT. Nisam nešto ni koristio mtel internet preko njihovog rutera ugrađenog u ONT (imam još jedan net) sve do vikenda, kada sam našao vremena da podesim Huawei ONT u Bridge WAN mode i priključim svoj ruter (sam svoj majstor).
Sve radilo OK prvih nekoliko dana dok u utorak vidim ne radi kako treba, jednostavno nema saobraćaja ili je jako spor. Kontam da se ne zezam šta je bilo resetujem ONT i ruter i sve proradi. Ali opet naveče isto se krene dešavati. Ulogujem se u ruter da vidim logove kad tamo DOS STORM from ip 31.223.129.0 i 31.223.129.1. Proverim čije su ip, TEOL-ADSL-POOL1aa. Nazovem mtel podršku da prijavim problem i poslije cca 30 min prestane ddos-ovanje i sve proradi. U međuvremenu zove lik iz mtela da zakaže dolazak na adresu. Ja mu kažem da ne dolazi da je popravljeno (valjda). Sutradan prije podne opet isto, ddos storm sa ip 31.223.129.0. Kontam možda je do mog rutera koji je malo agresivije sigurnosno podešen. Isključim na ruteru sve port scaning i ddos protekcije i gle čuda nema više usporavanja i blokade ali dođe novi probelm. Jednostavno na momente se dešava da ne može da otvori ni jednu stranicu dok ne refrešujem po par puta. Jedino što pomaže je ako se rekonektujem i dobije novu IP sa opsega mtel-ovog CGN-a, samim tim i novu vanjsku IP.
Da li neko ima podešen Bridge WAN mode na Huawei ONT-u? Kod mene izgleda ovako:
Spoiler:
Slika

Prije je izgledalo ovako:
Spoiler:
Slika

Nemam pojma zbog čega se ovo dešava, ili je do podešavanja u Huawei ONT-u ili je do podešavanja u mom ruteru. Ili mtel šalje neke pakete u ONT koje ruter ne konta kako treba ??? Ili sam ja nešto z*****.
Prije nego sutra opet pozovem mtel podršku da provjerim na forumu da li je neko već imao ovakvih ili sličnih problema kao ja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2017, 20:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Zar je moguće da za radove u zgradama ne trebaju saglasnost stanara?Ostavili rupe u hodnicima, oštećenja nakaradno zamaskirali i ostavili da stoji (nisu čak ni sproveli kablove).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jul 2017, 20:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Okt 2015, 08:26
Postovi: 2658
Naravno da treba. Nije im to cacevina. Tuzba i eto renoviranja hodnika

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2017, 20:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
Ovaj moj problem sa mtel optikom postaje sve čudniji. Kao da mtel dropuje zahtjeve za moje poslate pakete prema njima, ali što je još zanimljivije kad krene da šteka sav domen google radi OK, Skype radi, Discord radi, multiplayer igre rade... ali WWW jednostavno izbaci ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.
Vidim u odešavanjima ONT-u da su razdvojili vopi i internet na VLAN-ove, voip je id 100 a internet je id 1000. Probao sam razna podešavanja VLAN-ova na ruteru i ONT-u, kontajući da ruter možda ne prepozna pakete zbog VLAN-a, ali onda ne radi nikako.
Ostaje mi još da se probam zezati sa veličinom MTU / MRU, mada vidim da je MTU optimalan, 1492. Ne znam koliki je overhead kod optike, da li dodaju još neke stvari u pakete, i VLAN doda nekoliko bajtova u paket...
Ili možda jednostavno u mtel-u ograničavaju broj istovrmenih konekcija po IP, ko će ga znati.
Nema druge nego sutra opet zvati podršku pa neka pokušaju rještit.
Ali kada radi radi odlično
Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jul 2017, 22:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Vrati na route mode, pa vidi kako se ponaša.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 08:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:42
Postovi: 876
Jedno pitanje za korisnike. Da li je moguće promijeniti lokalnu IP adresu u podešavanjima uređaja koji se dobije od mtela?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 08:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
zokas je napisao:
Ovaj moj problem sa mtel optikom postaje sve čudniji. Kao da mtel dropuje zahtjeve za moje poslate pakete prema njima, ali što je još zanimljivije kad krene da šteka sav domen google radi OK, Skype radi, Discord radi, multiplayer igre rade... ali WWW jednostavno izbaci ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.
Vidim u odešavanjima ONT-u da su razdvojili vopi i internet na VLAN-ove, voip je id 100 a internet je id 1000. Probao sam razna podešavanja VLAN-ova na ruteru i ONT-u, kontajući da ruter možda ne prepozna pakete zbog VLAN-a, ali onda ne radi nikako.
Ostaje mi još da se probam zezati sa veličinom MTU / MRU, mada vidim da je MTU optimalan, 1492. Ne znam koliki je overhead kod optike, da li dodaju još neke stvari u pakete, i VLAN doda nekoliko bajtova u paket...
Ili možda jednostavno u mtel-u ograničavaju broj istovrmenih konekcija po IP, ko će ga znati.


Šta se dešava sa pingom u tim istim momentima? Koliko god nelogično zvuči, više sumnjam na sam browser, nego na konekciju

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 10:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Sass Drake je napisao:
Jedno pitanje za korisnike. Da li je moguće promijeniti lokalnu IP adresu u podešavanjima uređaja koji se dobije od mtela?


Misliš na 192.168.100.1 ?
LAN > LAN Host Configuration i staviš drugu.
I provjeri
LAN > DHCP Server Configuration

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 10:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 17 Jul 2007, 19:00
Postovi: 153
MuskoBre je napisao:
zokas je napisao:
Ovaj moj problem sa mtel optikom postaje sve čudniji. Kao da mtel dropuje zahtjeve za moje poslate pakete prema njima, ali što je još zanimljivije kad krene da šteka sav domen google radi OK, Skype radi, Discord radi, multiplayer igre rade... ali WWW jednostavno izbaci ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.
Vidim u odešavanjima ONT-u da su razdvojili vopi i internet na VLAN-ove, voip je id 100 a internet je id 1000. Probao sam razna podešavanja VLAN-ova na ruteru i ONT-u, kontajući da ruter možda ne prepozna pakete zbog VLAN-a, ali onda ne radi nikako.
Ostaje mi još da se probam zezati sa veličinom MTU / MRU, mada vidim da je MTU optimalan, 1492. Ne znam koliki je overhead kod optike, da li dodaju još neke stvari u pakete, i VLAN doda nekoliko bajtova u paket...
Ili možda jednostavno u mtel-u ograničavaju broj istovrmenih konekcija po IP, ko će ga znati.


Šta se dešava sa pingom u tim istim momentima? Koliko god nelogično zvuči, više sumnjam na sam browser, nego na konekciju

Vidiš nisam se sjetio pingati u tom trenutku, dobra ideja, hvala za savjet. A što se tiče browsera, na svim uređajima se isto sešava (PC, tel, tablet), doduše na svim je Chrome, tako da nije isključen i browser.
Večeras ću probati ping i drugi browser , i na kraju što napisa danijell, vratiti da saobraćaj NAT-uje ONT, pa vidjeti šta se dešava. A imam još jedan ruter u šteku pa ću probati i sa njim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2017, 11:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Pusti PingPlotter da radi u pozadini.

Ali ja tek sada pročitao da tebi to samo u pretraživaču. Provjeri DNS server adrese u ruteru. Pokušaj da staviš jednu od mtel-a, a drugu npr. opendns.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1326 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 67  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs