banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 07:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 19:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Kad uzmem prepaid karticu za paypal,ebay itd. u banci, kako oni otimaju malko novca?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 19:52 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17168
Lokacija: Q5HW+6W
U NLB-u marku po uplati.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 19:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
mislis kad kupim neku robu preko ebaya placam samo marku bez obzira koliko kosta roba?a komercijalna banka?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 20:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9855
Lokacija: Далеко од раја
Marku plaćaš kad uplaćuješ na račun (na karticu). Kad sa kartice ide na paypal/ebay ima neka provizija za konverziju valuta po kursnoj listi za taj dan.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 20:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
znaci kada dam 100km na racun onda skida marku, a ne skidaju na svaki mjesec? Kad potrosim 100km onda uplatim opet npr. 30km pa skidaju samo marku, jel tako?Izvinite ja u tome ne razumijem pa molim objasnjenje.

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9855
Lokacija: Далеко од раја
Da. Uplatiš neki iznos i tad na šalteru uzimaju marku provizije (obično pitaju hoćeš li da dodaš još marku ili da uzmu od toga).

Nema mjesečnog plaćanja jer izvod stiže na email (ako je bilo transakcija taj mjesec), a imaš i webinfo da pregledaš sve transakcije od tekuće i prethodne godine.

Prije su skidali za svaku transakciju po 0.15 km za sms poruku koju pošalju, ali čini mi se da su prestali jer meni nije skinuto poslednjih par puta.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5038
Lokacija: Gradiška
I ja danas gledao i izgleda ne skidaju više tih 0,15 za sms...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 03 Mar 2016, 21:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Puno Vam hvala na odgovoru!Sve mi je jasno!!!Idem sutra podici to!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 04 Mar 2016, 17:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
je li neko dobio odgovor od paypal-a?
Meni jos nisu odgovorili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 05 Mar 2016, 08:06 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Sep 2009, 10:51
Postovi: 857
Jesam ja. Treba im vise od 24h, ja postavio 2 pitanja i na oba dobio odgovore.
Sto se tice automatskog WD, rekli su mi da nije do PP, da provjerim u banci.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 05 Mar 2016, 11:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
pa zar ne treba pp da automatski posalje svakog prvog novac u moju banku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 06 Mar 2016, 22:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Opet ja najzad...podigao sam internet karticu u razvojnoj banci i narucio sam robu...jel tako dolazi oko 15-20dana?kad dodje roba jel donese postar ispred kuce ili kako?koliko max iznos robe da ne placam carinu jel po danu ili po robu?ako preko koliko placam?Hvala unaprijed!

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 06 Mar 2016, 22:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9317
Imas sve to nekoliko puta objasnjeno na temi ebay, nadji je u podforumu Internet servisi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 07 Mar 2016, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4305
Lokacija: Little Rock, Arkansas
goranagf je napisao:
Sto se tice automatskog WD, rekli su mi da nije do PP, da provjerim u banci.
Evo i meni su odgovorili.
Automatsko povlačenje je iz nekog razloga odbijeno, pa mi preporučuju da provjerim u banci da li je sve okej sa karticom.
Kad utvrdim da je okej, onda treba da odradim ručno povlačenje koje se plaća 5 dolara i onda će mi oni vratiti tih 5 dolara.
Sličan odgovor sam našao na drugom forumu, tako da se nadam da je problem privremen odnosno da se neće desiti i idućeg mjeseca.

_________________
"I sve je više varvara, a sve je manje Rimljana." - Momčilo Bajagić Bajaga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 07 Mar 2016, 22:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Ево ја имам неке паре које треба да легну на банковни рачун 1. априла. :) Видјећемо.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 07 Mar 2016, 23:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
solaris je napisao:
Opet ja najzad...podigao sam internet karticu u razvojnoj banci i narucio sam robu...jel tako dolazi oko 15-20dana?kad dodje roba jel donese postar ispred kuce ili kako?koliko max iznos robe da ne placam carinu jel po danu ili po robu?ako preko koliko placam?Hvala unaprijed!


14-28 dana oko 80% posiljki mada uspore za novu godinu,bozic i to,nekad se ceka mjesecima.Uglavnom lakse prodje sve sto nema bateriju (smatra se za lako zapaljiv materijal,ne vole ga aviokompanije).Roba ako je do dimenzija do tableta donjet ce ti,ako je patike to moras sam u postu kod pruge.Max iznos robe je 50km uz klauzulu 50km sedmicno.Druga stvar neki manji i neupadljiviji predmeti (haljine,odjeca...) ako su u manjem paketu prodje bez carine `samo zato sto je malen`
Carina je 10% + PDV 17% + neki pausal mislim da je 1% to za postu imaju 2 tarife a) 3.10km b)8.10km
Carina radi mislim do 16 ili 17 ulazis na teretnu kapiju pa onda zadnji office uz prugu desno
Carina trazi da doneses izvod od transakcije mislim da je bolje da imas odvojeno na izvodu cjena robe + shipping npr izvod od kreditne kartice ti pokaze samo puni iznos sto si platio
Ako nemas izvod,onda oni uzmu `katalog sa siframa` to su biblije iz 2015,2014,2013,2012... sa opisom artikala i njihovom trzisnom vrednoscu,tako da ako npr tvrdis da si laptop kupio za 100$ oni kazu,e u svetom pismu pise da kosta 300$ (npr)
Napomena: tehnicke stvari (i auta) sa vremenom gube na vrednosti,npr galaxy S3 manje je vredan u knjizi iz 2015 nego onoj iz 2014,tako da je diskrecija njihova koju ce knigu uzet,mada te stvari uglavnom zanimaju uvoznike polovnih auta i ostalih skupih stvari

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 08 Mar 2016, 07:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
meni su jutros odgovorili ali nista konkretno.
Kao izvnjavaju se sto kasne u odgovoru imaju veliki broj emailova i kao da ih pozovem ostavili broj tel.
E sad ja sam planirao otici danas do banke da provjerim karticu pa cu vidjeti sta i kako i ako je sve ok da li ja mogu to povuci rucno da mi to isplate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 08 Mar 2016, 09:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
ja jutros isao do banke i oni mi kazu da nije do njih nikakav problem i da je sve ok sa mojom karticom.
Oni mi kazu da opet kontaktiram paypal ne znam vise sta da im pisem oni kazu da kontaktiram banku ovi da kontaktiram pay.
Ludnica ziva. Ima li ko kakav direktan email za kontakt na paypal, ja sam pisao preko one forme sa njihove stranice?
Da li mogu ja rucno povuci novac na moj bankovni racun i kako?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 08 Mar 2016, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
https://paypal.com/wdfunds


Već je rečeno.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PayPal u BiH
PostPoslato: 08 Mar 2016, 16:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2006, 20:17
Postovi: 2740
Lokacija: BN (Serbian Republic)
isao sam da povucem sredstva ali mi se zadnji broj ne slaze sa mojom karticom tako da sam odustao od toga.
Vidim jos da mi na pay pise da koristim visa karticu i da mi vazi do 2017 god a ja koristim maestro card i kartica mi vazi do 2018 god.
Isao sam ponovo da ukucam karticu ali kad idem da izaberem koju karticu koristim nema maesto ima masterCard ima visa discover i American Express. Kako da dodam novu karticu ako sa spiska koji su mi ponudili nema moje maestro?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 65 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs