banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 09:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: mtel adsl VS blic.net
PostPoslato: 25 Feb 2015, 12:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Budući da Elta nema infrastrukturu tu gdje sam nastanjen, moram izabrati između ova dva operatera. Molim pomoć, mišljenja savjete...

Prvo, blic me isfurao ovim uslovljavanjem da se uzme i kablovska televizija. Na flajeru pišu da će i Primo i ostali paketi dobiti povećanje brzina a kada sam ih zvao kažu da neće i da je uslov da se uzme televizija i još me u čudu žena pita a što nećete TV, kao nemoguće da neko ne želi da ima televiziju...
S druge strane, privukle su me nove brzine koje bi trebale biti uvedene od aprila valjda za paket TV+INT čija je cijena 34 KM + pdv (sa kablovskom televizijom koju neću koristiti... :angry4: )

Druga opcija je mtel adsl koji me nervira zbog toga što jedini naplaćuju korištenje wireless ruter-a (osim ako se ne sklopi ugovor na dvije godine, što ne želim ni u kom slučaju). Dalje, oni jedini, koliko sam vidio, nisu najavili povećanje brzina interneta...
Pozitivno je što je cijena nešto manja nego kod blic-a za isti paket (do povećanja brzina u blicu) 5120/448, 29 KM + pdv.

Jeidno što bi u ovom trenutku moglo prevagnuti odluku jeste na prvom mjestu stabilnost, kvalitet, interneta a zatim i povećanje brzine kod blic-a a izostanak povećanja brzine kod mtel-a...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 12:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9862
Lokacija: Далеко од раја
Bio sam na blicu godinama, prvo dial up, potom wadsl. Prešao na mtel zbog toga što nisu htjeli da me priključe na kabl bez uzimanja dodatnih usluga, a u to vrijeme su imali u ponudi sve pojedinačno (neznam kakva je sad situacija).

Taman tih dana bilo nekih kvarova kod mtela, u gužvi uspijem dobiti direktan telefonski priključak i na moje veliko zadovoljstvo završim sa slovencima.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17181
Lokacija: Q5HW+6W
Teško da će ti kablovski opetater dopustiti samo Internet. Čim ti je ušao sa kablom u kuću, dao ti je i kablovsku televiziju, ništa te ne sprječava da staviš spliter i odvedeš signal na TV.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
Bio sam na mtelu nekih 10dana i Internet je stvarno stabilan, dok na blicu sam bio kad su imali wadsl i bili su ok. Ali evo juče bio na serveru jednom sa prijateljem koji je na blic kablovskoj 36 Ping ima dok ja na mtelu 64 sto me bas iznenadilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
<Enter_name> je napisao:
Teško da će ti kablovski opetater dopustiti samo Internet. Čim ti je ušao sa kablom u kuću, dao ti je i kablovsku televiziju, ništa te ne sprječava da staviš spliter i odvedeš signal na TV.

Na koji televizor kada nemam televizora i ne želim nikada u životu da ga imam... To me podsjeća na onaj vic kada čovjeku u hotelu naplaćuju sve i svašta iako nije koristio ništa pod izgovorom da je mogao koristiti. Na kraju ih on zezne jer im naplati što su mu silovali kozu (iako oni nisu a mogli su) ali ja jbg nemam kozu u ovom slučaju...

Usput, Elta ima tu mogućnost. Na poslu imam Eltin net, samo net najnormalnije, zato su mi i bili prvi izbor ali šta ću kada nema infrastrukture u zgradi...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17181
Lokacija: Q5HW+6W
Možemo mi filozofirati koliko hoćemo, ali je to tako. Isto kao i sa RTV pretplatom. Možeš uzeti samo net (bez televizije) ako je u pitanju pravno lice.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Minjon je napisao:
Bio sam na mtelu nekih 10dana i Internet je stvarno stabilan, dok na blicu sam bio kad su imali wadsl i bili su ok. Ali evo juče bio na serveru jednom sa prijateljem koji je na blic kablovskoj 36 Ping ima dok ja na mtelu 64 sto me bas iznenadilo.

Hm, čudno. Ispade onda da Blic ima bolju vezu...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
<Enter_name> je napisao:
Možemo mi filozofirati koliko hoćemo, ali je to tako. Isto kao i sa RTV pretplatom. Možeš uzeti samo net (bez televizije) ako je u pitanju pravno lice.
Aha, nisam znao za tu klauzulu sa pravnim licima. Hvala za info. Pisao sam mail i ovima iz mtel-a da vidim planiraju li i oni povećavati brzine u neko dogledno vrijeme. Ako mi ništa ne odgovore do sutra ili ako odgovore negativno lako bi se moglo desiti da Blic odnese prevagu, bez obzira na ovo sa TV-om...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17181
Lokacija: Q5HW+6W
Raspitaj se po komšiluku kako im radi kablovski net... ako njima radi dobro, radiće i tebi. Ista stvar i sa ADSL-om.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
BrankoP je napisao:
Minjon je napisao:
Bio sam na mtelu nekih 10dana i Internet je stvarno stabilan, dok na blicu sam bio kad su imali wadsl i bili su ok. Ali evo juče bio na serveru jednom sa prijateljem koji je na blic kablovskoj 36 Ping ima dok ja na mtelu 64 sto me bas iznenadilo.

Hm, čudno. Ispade onda da Blic ima bolju vezu...

Prijatelj živi u zgradi preko puta mene i stvarno ne znam kako ima takav Ping.
A mtel u poređenju sa eltinom kablovskom nebo i zemlja u kvaliteti konekcije. Dobra stvar kod mtela sto je npr Ping sa srbijanskim serverima 5-15.
Mislim da mtel neće dizati brzine sve dok se Telekom Srbija ne privatizuje jer neće da ulažu sad.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Feb 2010, 20:20
Postovi: 678
Citiraj:
A mtel u poređenju sa eltinom kablovskom nebo i zemlja u kvaliteti konekcije.
Ovo je bilo prije,sad ne.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
I ja nemam nikakvih primjedbi na Eltu. Imam njihov net na poslu i starci mi imaju kući i super radi. Kao što sam napisao, oni su mi bili prvi izbor...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 13:58 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17181
Lokacija: Q5HW+6W
Teško je tu generalizovati, nekom radi jedan provajder dobro, drugom ne. Kod mene je Eltin signal i prejak, da imam net radio bi savršeno, dok kod kolege dolaze na intervencije na sedmičnom nivou. Zato i kažem da se raspita po komšiluku, da stekne dojam kako u otm djelu radi mreža.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 14:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
BrankoP je napisao:
Na koji televizor kada nemam televizora i ne želim nikada u životu da ga imam... To me podsjeća na onaj vic kada čovjeku u hotelu naplaćuju sve i svašta iako nije koristio ništa pod izgovorom da je mogao koristiti. Na kraju ih on zezne jer im naplati što su mu silovali kozu (iako oni nisu a mogli su)

hahahah, ovo je tako genijalno :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 14:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
<Enter_name> je napisao:
Teško je tu generalizovati, nekom radi jedan provajder dobro, drugom ne. Kod mene je Eltin signal i prejak, da imam net radio bi savršeno, dok kod kolege dolaze na intervencije na sedmičnom nivou. Zato i kažem da se raspita po komšiluku, da stekne dojam kako u otm djelu radi mreža.

E jbg... najbolje da idem od vrata do vrata da pitam kakav je net, reći će ljudi da sam poludio... :lol:
Kako se ovi iz mtel-a ne javljaju, a sticajem okolnosti, izgleda da ću ipak sa Blic.net-om u kolo... nadam se samo da će biti sve ok...

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 14:54 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17181
Lokacija: Q5HW+6W
Pa znaš valjda nekog iz komšiluka? :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 15:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Ma ne znam, skoro se doselio :) a glupo mi malo da se upoznajem sa ljudima: "Zdravo, ja sam vaš novi susjed, usput, ko vam je internet provajder i kakav je net?" :lol:

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 15:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Nov 2008, 12:56
Postovi: 402
Eto ipak ću Blic.net... neka mi je Bog na pomoći :D nadam se da će biti sve u redu...

I ljudi nikako čudom da se načude što nemam TV u kući... opet me pitaju kako to da mi ne treba kablovska TV... ja kažem nemam TV i nikada ga neću imati... :)

_________________
PERMAKULTURA JE REVOLUCIJA POD MASKOM BAŠTOVANSTVA!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 16:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
BrankoP je napisao:
Eto ipak ću Blic.net... neka mi je Bog na pomoći :D nadam se da će biti sve u redu...

I ljudi nikako čudom da se načude što nemam TV u kući... opet me pitaju kako to da mi ne treba kablovska TV... ja kažem nemam TV i nikada ga neću imati... :)

Zar se moze imati eltin NET bez kablovske? Posto mi od skora nemamo tv pa bezveze plaćati...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2015, 17:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2012, 21:18
Postovi: 574
kameleon je napisao:
Citiraj:
A mtel u poređenju sa eltinom kablovskom nebo i zemlja u kvaliteti konekcije.
Ovo je bilo prije,sad ne.

Slika
Slika
Slika
Slika
Sto dalje to gori jitter, znaci igre koje ovise o internetu su ne igrive....
http://www.speedtest.net/my-result/4140323026
http://www.speedtest.net/my-result/4170343860

Ali ko zna, ovde su postavljeni kablovi prije deset i vise godina i idu sa zgrade na zgradu tako da je katastrofa....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs