banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Jun 2017, 16:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nije to ni poenta pitanja, znam na sta mislis, za nekomercijalnu upotrebu hosting recimo?, nego kakva je stabilnost za hostovanje necega? Zasad sam primjetio da sve ide kako treba, nema prekida, latencije male bas, ali nisam toliko dugo koristio da znam ima li nekih problema, pa zato pitam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jun 2017, 06:18 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Pitao sam isključivo u odnosu fizičko lice/pravno lice, nevezano za djelatnost.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 08:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jul 2007, 17:24
Postovi: 113
Samo da se i ja pohvalim. Inace za sada prezadovoljan.

Prvo sam imao 50/30 paket pa sam otisao i potpisao za 100/40.

Realno ja ne znam na kojoj opremi se moze i iskoristiti ovih 100/40 ali ja za sada prezadovoljan.

Inace ovo je mjerenja su radjena preko ethernet kabla a sam modem (Huawei) ima 100 megabitni ethernet pa je i normalno sto ne postizem brzine od preko 100 Mbps.

E sada pokusavam da natjeram na WiFi koji je 802.11n i teoretski bi trebalo da moze progurati vise od 100M ali ne ide. Nisam uspio preci 60Mbps nikako.


Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 08:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Sep 2014, 13:01
Postovi: 294
ja imam kod elta paket kablovska i internet...zvali su me prije neki dan da mi postave optiku.....vidim da ste većina zadovoljni...da li ima puno radova i bušenje....rado bi se zakazo što je prije moguće!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 09:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
minimalna su bušenja....ja imam drugi kabal u stanu samo za net....imam njihov 50/30 u paketu....mislim da pređem i na 100/40...sve super radi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2017, 14:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
U kojim to dijelovima grada oni pokrivaju optiku?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 11:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jul 2007, 17:24
Postovi: 113
Sto se tice radova, oni ce u stan uvesti jos jedan kablic (opticki kabl) i postavie novi ruter a onaj stari preko kojeg je isla koaksijala skidaju.
Preko koaksijalnog ostaje samo TV a preko optike ide internet i telefon.
Lako se dogovoriti s ljudima sta i kako da provuku i postave. Momci su sasvim OK i sve pohvale s moje strane!
Sto se tice brzina i interneta, ovaj modem koji isporucuju ne moze da "progura" kroz sebe 100/40 tj. ne moze da ispravno progura 100MBps posto ima FastEthernet portove (koji rade na 100MBps) ali kako sam ja mjerio i ganjao, moze oko 95MBPS da progura. WiFi ima samo 2.4 GHz i ako se prebaci na 802.11n zbog uticaja okolnih rutera i svega ostalog ja nisam uspio ostvariti download veci od 85Mbps preko WiFi. U glavnom preko WiFi drzi oko 60MBps.

Da mi je neko prije par godina rekao da cu moci imati internet brzine 100/40 za 50KM mjesecno sve sa telefonom i kablovskom.....


Evo jedno mjerenje ka m:tel-u preko Ethernet porta:

Slika

Edit: Molba jedna... Ajde da svako ko ima Eltin opticki internet ovdje napise koji tip modema ima i koju ugovorenu brzinu ima. Npr. kod mene je Huawei HG8245A a brzina 100/40.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Džabe ti modem kada imaju samo pojedini, niko ne piše koji dijelovi grada su pokriveni. Sve je to još na nivou statističke greške, a reklama je bila da uvode i bez bušenja :-D, naše je samo da nazovemo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ima bul. Stepe Stepanovića oko OŠ pod Starčevicom i u Relje Krilatice Borik neboderi. A modem je svima isti, taj Huawei sa kineskim interfejsom pa moraš sa Chrome da prevodiš...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 18:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jul 2007, 17:24
Postovi: 113
Kod mene nije kineski interface nego je standardno na Engleskom....

Sent from my HTC One M9PLUS using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
munja.alex je napisao:
Ima bul. Stepe Stepanovića oko OŠ pod Starčevicom i u Relje Krilatice Borik neboderi. A modem je svima isti, taj Huawei sa kineskim interfejsom pa moraš sa Chrome da prevodiš...


Manje više čitav Borik, starčevica, bulevar, nova varoš većina zgrada, budžak one nove zgrade kod interexa, trive amelice lijeva strana, priječani skoro komplet, starog vujadina komplet, 1300 kaplara (jesam dobro napisao?), gundulićeva, branka ćopića, akademika jovana surutke itd. itd. itd. Nikad nisam vidio modem na kineskom, čak ni kad se restartuje na fabrička.



gishas je napisao:
Džabe ti modem kada imaju samo pojedini, niko ne piše koji dijelovi grada su pokriveni. Sve je to još na nivou statističke greške, a reklama je bila da uvode i bez bušenja :-D, naše je samo da nazovemo.

To nije moj posao, ali ugavnom se i ne buši ništa. Većina ljudi prelazi sa elte na mtel optiku pa svakako izvlače njihov koaks pa ostane rupa za optiku + 1-2 UTP-a ako ti treba.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2017, 22:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
ONT-ovi koji su bili prvi su svi na kineskom.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2017, 08:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
GTK_Marko je napisao:
To nije moj posao, ali ugavnom se i ne buši ništa. Većina ljudi prelazi sa elte na mtel optiku pa svakako izvlače njihov koaks pa ostane rupa za optiku + 1-2 UTP-a ako ti treba.

Tvoje posao je onda vjerovatno na centrali, neki marketing i sl. Skoro sam bio prisutan, radi se kvart 7-8 zgrada, svaka zgrada 2-3 ulaza i po 15-20 stanova. Svaki korisnik iznad ulaznih vrata dobija „kutijicu" iz koje se kasnije bušenjem dolazi do stana i kanalicama razvodi do lokacije gdje on želi. Pitao sam baš ljude na terenu, nijedan stan nisu uveli pored eltine „kablaže", a kako rekoše eltin ne smiju dirati (vaditi). Veliki je problem sa nekim zgradama, ulazima gdje ljudi upravo radi tih bušenja ne žele optiku, pa se onda kroz organizovanje sastanaka i natezanje objašnjava pomenuta procedura, koja je kako kažu izvođači jedina moguća.


Poslednji put menjao gishas dana 21 Jul 2017, 08:43, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2017, 08:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Jul 2007, 17:24
Postovi: 113
Kod mene se dodatno busilo posto mi je koaksijalni kabl ubetoniran pa se nije imalo kuda provuci ova dodatni opticki kablic.

Stvarno mislim da nije problem posto momci rade pedantno i uredno i rade onako kako sami trazite.

U svakom slucaju kod mene u stan ulaze dva kabla i to onaj stari koaksijalni preko kog i dalje imam kablovsku TV a optika mi sluzi za internet i telefon.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2017, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Radi se to pedantno ali trebaš to objasniti ljudima koji u većini slučajeva nisu ni čuli za optiku, šta se buši, kako i zašto. Sami su reklamirali, letak precrtana bušilica, za 48 sati od vašeg poziva uvodimo optiku. Konkretno mene su stavili u januaru na spisak, negdje u martu zvali da potvrdim prijavu, danas niko i ne spominje, toliko o ozbiljnosti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2017, 17:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 28 Jun 2017, 16:40
Postovi: 5
GTK_Marko je napisao:
munja.alex je napisao:
Ima bul. Stepe Stepanovića oko OŠ pod Starčevicom i u Relje Krilatice Borik neboderi. A modem je svima isti, taj Huawei sa kineskim interfejsom pa moraš sa Chrome da prevodiš...


Manje više čitav Borik, starčevica, bulevar, nova varoš većina zgrada, budžak one nove zgrade kod interexa, trive amelice lijeva strana, priječani skoro komplet, starog vujadina komplet, 1300 kaplara (jesam dobro napisao?), gundulićeva, branka ćopića, akademika jovana surutke itd. itd. itd. Nikad nisam vidio modem na kineskom, čak ni kad se restartuje na fabrička.



gishas je napisao:
Džabe ti modem kada imaju samo pojedini, niko ne piše koji dijelovi grada su pokriveni. Sve je to još na nivou statističke greške, a reklama je bila da uvode i bez bušenja :-D, naše je samo da nazovemo.

To nije moj posao, ali ugavnom se i ne buši ništa. Većina ljudi prelazi sa elte na mtel optiku pa svakako izvlače njihov koaks pa ostane rupa za optiku + 1-2 UTP-a ako ti treba.



Kakvo izvlacenje kablova? MTEL je drzavna firma, mislis da se zanima nekima starim rupama? Na kraju krajeva to rade podizvodjaci radova, tako da to nikom nije u interesu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2017, 20:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2017, 18:05
Postovi: 286
eltina optika je i na kočićevom vijencu...u mojoj zgradi su odradili kablažu za dan...svaka čast momcima koji su radili...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jul 2017, 21:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Dec 2009, 21:48
Postovi: 485
Ima li na Lausu u blizini Juvente?

_________________
Solaris је оперативни систем кога је развила компанија Sun Microsystems. Сертификован је као верзија јуникса. Иако је у питању махом власнички софтвер, велики број основних компоненти је објављен под лиценцом отвореног кода, под називом OpenSolaris.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2017, 13:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Zar taj dio grada nije 'zapišao' blic?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2017, 13:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2012, 08:24
Postovi: 59
Lokacija: Mejdan
Da mi dzabe daju nek nebi uzeo, nakon tuznih 10godina kod elte napokon prelazim na mtel, jos je u zgradi provedena optika,.milina.

Sent from my Letv X500 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs