banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Jul 2017, 23:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
gishas je napisao:
GTK_Marko je napisao:
To nije moj posao, ali ugavnom se i ne buši ništa. Većina ljudi prelazi sa elte na mtel optiku pa svakako izvlače njihov koaks pa ostane rupa za optiku + 1-2 UTP-a ako ti treba.

Tvoje posao je onda vjerovatno na centrali, neki marketing i sl. Skoro sam bio prisutan, radi se kvart 7-8 zgrada, svaka zgrada 2-3 ulaza i po 15-20 stanova. Svaki korisnik iznad ulaznih vrata dobija „kutijicu" iz koje se kasnije bušenjem dolazi do stana i kanalicama razvodi do lokacije gdje on želi. Pitao sam baš ljude na terenu, nijedan stan nisu uveli pored eltine „kablaže", a kako rekoše eltin ne smiju dirati (vaditi). Veliki je problem sa nekim zgradama, ulazima gdje ljudi upravo radi tih bušenja ne žele optiku, pa se onda kroz organizovanje sastanaka i natezanje objašnjava pomenuta procedura, koja je kako kažu izvođači jedina moguća.


Pa dobro su ti rekli, ne smiju dirati ništa i rade kako im krajnji korisnik kaže. Ako krajnji korisnik kaže nemoj bušiti nego vadi koaks, onda tako i bude i tako nemaš ni sekundu bušenja u stanu. Koaks ide iz eltine kutije iznad vrata, ravno do tv-a. Tačno tamo ZOK i treba da bude. Jednostavna matematika. Naravno, onda budeš u prekidu tih par dana (a zna se i odužiti) ali jbg, to je valjda cijena koju platiš. Neko iz elte bi vjerovatno jedva dočekao da piše tužbu jer im je neki n.n. demontirao pretplatnika.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2017, 07:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Je l' ti po automatizmu pises poruke ne čitaš sta sam napisao. Dao sam ti broj stanova, kompletno naselje, nijedan stan nisu uveli kako ti kažeš, kod svakog stan su iznad vrata bušili i postavljali „kutijice" iz kojih se kasnije opet bušenjem dolazi do korisnika i mjesta na kojem on želi da se postavi utičnica. Krajnji korisnici su dobili ovakav plan ugradnje, bilo je ko hoće hoće, a ko neće njega zaobilaze.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jul 2017, 23:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Da, i ja sam tebi dao tačan način kako se optika MOŽE uraditi bez da ti iko išta buši u stanu. To što ljudi ne žele, to je valjda njihov izbor?
A i to, što ljudi misle da se kabl može provući kroz čitavu zgradu bez da se vidi i bez da se nešto ne daj bože probuši, to je posebna priča, zato ćemo i zaostajati uvijek i samo ovako kukati i pametovati po forumima :D Definitivno nismo na istoj stranici.

Btw. kad su momci iz elte radili optiku kod mene u stanu, striktno sam tražio da ne montiraju ZOK nego da ostane na kraju kabla. Tako sad imam 10-15m slobodnog optičkog kabla i zok fiksiran na kraj. U slučaju da renoviram ili rušim stan, downtime mi je 0, a i mogu da prebacim ont u bilo koji dio stana.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2017, 07:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
MOŽE se ono svašta uraditi, ja ti pričam šta je bilo na terenu i u komplet naselju NISU uradili nijedan stan kako si ti objasnio. Naravno ne što ljudi to ne žele, nego zato što NE MOŽE po njihovom načinu uvođenja, ako hoćeš pametovati i tražiti druge solucije, mimo njihove, oni te jednostavno zaobiđu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2017, 07:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 20 Nov 2016, 15:44
Postovi: 582
Neću da se deklarišem ni kao jedna strana, a ni kao druga, ali stvarno je Marko dobro rekao. Druga je stvar što se podizvođačima ne da, pa kažu kao Elta zabranila da kopaju po njihovim instalacijama bla bla... Komšija je striktno tražio da se sprovede kroz postojeće instalacije i na kraju su dogovorili tako. Ovih dana će mu to i odraditi. Konkretno, naselje Aleja...

Ali definitivno je to mali postotak ljudi, nismo dovoljno informisani. Čim ti kaže na prvu, ne može se, ovo ono, odmah kažeš nema veze, buši...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2017, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
Kakva strana, ovo pišem što sam vidio. Sklop zgrada, bio sam prisutan kum ih moj pitao da odrade kroz instalaciju (njegovu zgradu su radili medju zadnjim), kažu nismo nikome tako odradili ide metoda koju sam ranije napisao. Ako nećeš samo zaobiđu i idu dalje. Bilo je valjda i ovdje Zev-ova koji su zatezali pa je kasnije i kod njih na isti način uvedeno, sa bušenjem i kutijicama.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2017, 17:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Jul 2017, 18:09
Postovi: 265
solaris je napisao:
Ima li na Lausu u blizini Juvente?


Na strain juvente je elta, a sa druge strane je blic....koliko ja poznajem banjaluku. tako da bi trebala biti i optiku tu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jul 2017, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Kada su meni uvodili mtel optiku, prvi koji je došao pričao bušiti ovo, ono... Došli oni koji rade i samo rekoše kakvo bušenje. Izvuku koaksijalni da provuku optiku, pa ga onda vrate i gotova priča. Tako su radili i u okolnim zgradama. Mislim od razvodne kutije kod stana pa do utičnice u stanu. Do nje su morali kanalicama provući optiku i bušiti rupe između spratova u stubištu. Manja od 2 cm rupa u ćošku...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2017, 14:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
Neko je spomenuo da Elta ima optiku u Novoj Varosi i kad sam ih kontaktirao reklisu da nemaju. Barm ne u mom dijelu. Sto mi je i dalje glupo, dve konkurentske kompanije podjelile grad i negdje su obje prisutne, negdje samo jedna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2017, 14:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Sep 2015, 19:59
Postovi: 2180
danijell je napisao:
Kada su meni uvodili mtel optiku, prvi koji je došao pričao bušiti ovo, ono... Došli oni koji rade i samo rekoše kakvo bušenje. Izvuku koaksijalni da provuku optiku, pa ga onda vrate i gotova priča. Tako su radili i u okolnim zgradama. Mislim od razvodne kutije kod stana pa do utičnice u stanu. Do nje su morali kanalicama provući optiku i bušiti rupe između spratova u stubištu. Manja od 2 cm rupa u ćošku...

Znam sve, lakše i njima, a ljepše onom kod koga uvode. Ovo je bilo nedavno i kažu ne može, vidi se kada uđeš u zgradu, iznad svakih vrata stoji kutijica iz koje se onda dalje buši i razvodi dalje u stan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jul 2017, 18:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
boo321 je napisao:
Neko je spomenuo da Elta ima optiku u Novoj Varosi i kad sam ih kontaktirao reklisu da nemaju. Barm ne u mom dijelu. Sto mi je i dalje glupo, dve konkurentske kompanije podjelile grad i negdje su obje prisutne, negdje samo jedna.



Gdje živiš brate

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2017, 06:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Apr 2017, 06:18
Postovi: 36
GTK_Marko je napisao:
boo321 je napisao:
Neko je spomenuo da Elta ima optiku u Novoj Varosi i kad sam ih kontaktirao reklisu da nemaju. Barm ne u mom dijelu. Sto mi je i dalje glupo, dve konkurentske kompanije podjelile grad i negdje su obje prisutne, negdje samo jedna.



Gdje živiš brate


Kod Telemax zgrade negdje na granici Nove Varosi i Rosulja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jul 2017, 06:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
E, meni su na kucu doveli izlaz za opticki internet. Posto ne budem tu, pojma nemam je li Elta ili Mtel taj koji je to postavio. Iako je to postavljeno ima najmanje 6 mjeseci, glupo mi mi je da su investirali u taj prikljucak , a da mi poslije niko nista ne reklamira, utrpava i sl??? Inace trenutno koristim od Elte odmrzni-zamrzni paket , kablovska + internet za 52 km, mislim da nema skuplje a kvalitet je tu i tamo ok. Jel zna ko ima li kakva bolja opcija trenutno? Kuca se nalazi u uzoj zoni grada Prijedora.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 10:42 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2015, 22:03
Postovi: 48
Lokacija: okolina Prijedora
Поздрав!
Поставио сам ово питање већ у теми "Mtel opticki internet" али ево и овдје ћу, да чује мишљења обје стране.
Схватио сам да доста људи хејтују Елту, а тренутно размишљам да уведем оптику себи и не могу се баш одлучити од кога ода узмем: Елта или м:тел.
Наиме, пресељавам се за неких 7 - 10 дана у улицу Милоша Обилића у Обилићеву (код БЛЦ-а), па сада тренутно стално зовем контакт центре м:тела и Елте, не бих ли добио информацију да ли је уопште спорведена отпика ту.
А ако буде спроведена, пикирао сам себи већ по један пакет од оба понуђача, Елтина OPTIKA50 (31,90KM) при брзини 50/30 Mbps и м:телова Optima (30,90KM) при брзини од 20/10 Mbps.
Судећи да нисам још имао никакво искуство са Елтом, а видим да један дио масе прича лоше о том предузећу, не знам да ли се исплати вјеровати понуди и за марку више добити скоро 3х бољи нет.

Унапријед захвалан на одговорима! :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
U toj ulici nijedan operater nema optiku trenutno blizu Klasu, provjeravao prije 2 mjeseca. Elta ako uzimaš, samo optiku od njih ganjaj. Eto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 12:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
boo321 je napisao:
GTK_Marko je napisao:
boo321 je napisao:
Neko je spomenuo da Elta ima optiku u Novoj Varosi i kad sam ih kontaktirao reklisu da nemaju. Barm ne u mom dijelu. Sto mi je i dalje glupo, dve konkurentske kompanije podjelile grad i negdje su obje prisutne, negdje samo jedna.



Gdje živiš brate


Kod Telemax zgrade negdje na granici Nove Varosi i Rosulja.


Čini mi se da Telemax ima 2 optike za sebe. Preko puta njih živi direktor TeleGroupa, isto ima optiku. Ajde napiši ulicu i broj u pp pa da vidim za tu tvoju zgradu, ljubi te brat, neće te neko opljačkati.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 15:44 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2015, 22:03
Postovi: 48
Lokacija: okolina Prijedora
munja.alex je napisao:
U toj ulici nijedan operater nema optiku trenutno blizu Klasu, provjeravao prije 2 mjeseca. Elta ako uzimaš, samo optiku od njih ganjaj. Eto.

А штета... Нешто ми је у пролазу газда рекао како мисли да је Елта нешто у згради уводила и да мисли да је оптика, али није сигуран. Зато сам ја одмах кренуо у распитивање.
Можда убрзо то промијене, па уведу :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Sep 2017, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9167
Eto upitaj, da ne bude da lažem...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 14:30 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2015, 22:03
Postovi: 48
Lokacija: okolina Prijedora
Након јучерашњег вјешто написаног и директног мејла добио сам данас и одговор. Дакле, наводно се плаћа цијена пакета + 9КМ, ако се уводи без кабловске. Судећи да м:тел нема ту оптику, како сам добио дојаву, биће да ћу ово уводити, овај најјефтинији пакет оптике. Колико год људи хејтовали, контам да је идаље боља оптика коју људи хејтују од м:тел-овог Интернета преко телефонског прикључка за ту исту своту новца.

Иначе, није послала ништа у прилог :)

Spoiler:
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2017, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Raspitaj se u komšiluku ima li neko optiku od elte. Meni je neko iz onih visokih zgrada spominjao da je mislio uvesti eltinu optiku, ali da mu je neko iz elte "šapnuo" da imaju problema sa nekim napajanjem pa da sačeka. E sada šta je jedan rekao, a drugi čuo... pitanje je :) Ali gore kod Naprijedovog stadiona radi bez problema.
Vezano za mtel optiku, to prije da pitaš podizvođače. Meni su mtel-u govorili da nema optike u mojoj zgradi, a ona dovučena do TV-a :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 458 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs