banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Jan 2014, 18:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
angelo_gabriel je napisao:
odlično rečeno(napisano), preporučuju da se ne koriste proxii prilikom korištenja browsera (TOR-a).



TOR browser je u sustini obicni modifikovani Firefox, kad se tor pokrene on podigne process "vidalia", vidalia se konektuje na tor mrezu i otvori proxy server 127.0.0.1:9050 (socks 5). Tor browser (firefox) je u podesavanjima proxya vec namjesten na taj IP, ukoliko ti rucno promjenis IP proxy-a, time ces automatski ponistiti svo tuneliranje preko TORa i bice kao da koristis obicni browser samo preko drugog socksa koji ne ide kroz TOR.

Isto tako moguce je tunelirati sve ostale aplikacije ne samo browser da rade preko tora (messengere), tako sto im podesite u proxy podesavanjima socks 5 na 127.0.0.1:9050 (samo ako vidalia radi), ovo nikako ne preporucujem jer dosta aplikacija koristi taj socks za protok ali update programa vuce mimo socksa i preko pravog neta i time se otkriva identitet, jedino solidno rjesenje je tunelirati cijeli sistem.

Tor kao Tor, americka mornarica ga je napravila, ko zna sta sve mogu iako je tehnoloska konstrukcija tako napravljena da bude dosta otezano pracenje. Ultimativno rjesenje za anonimnost bi mozda bilo moguce kroz "VPN Chain" kroz par drzava i povrh toga TOR, ali ni to nije 100% sigurno, kao ni sve drugo ^^


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2014, 18:27 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Na kojim si ti droZama. Ništ' te ne razumijem...

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2014, 18:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Upućen, ali i živi primjer kako nema apsolutne zaštite :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2014, 18:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Naučio iz vlastitih grešaka.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2014, 18:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da je recimo Megaupload radio kroz Tor da li bi ikada njegov vlasnik pao?

Evo npr ja bih radije uploadovo fajlove kroz Tor da znam da ih niko nece moci ukloniti nego sto moram x puta postavljati na ove file hostove.

Kako se nova IP adresa onako brzo mjenja?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2014, 18:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
filozof sa vrbasa je napisao:
Da je recimo Megaupload radio kroz Tor da li bi ikada njegov vlasnik pao?

Evo npr ja bih radije uploadovo fajlove kroz Tor da znam da ih niko nece moci ukloniti nego sto moram x puta postavljati na ove file hostove.

Kako se nova IP adresa onako brzo mjenja?


Stranice kao sto je megaupload bio ne mogu funkcionisati kroz tor iz razloga kad se konekcija "bouncuje" gubi se na brzini, "tradoff" anonimosti ti je sto je donekle imas na toru ali brzina prenosa ti je dosta spora.

IP se mjenja dinamicki po principu isteka, kad padne nod ili kad iskoristis funkciju "change identity" tad je mjenja izlazni "node" na mrezi i imas drugi IP i ti mozes napraviti node za TOR.


@mirdza

Googlaj pojmove, tako i ja radim kad ti pises po automobilima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jan 2014, 19:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Slika

Navodno ova slika ilustruje ono što zovemo Internet, a primjetio sam kako je surfanje Dark Internetom dosta sporije.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2014, 03:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Има ли тај ''мрачни интернет'' неки свој мрачни Гугл??? Сад ћу да лупам хипотетички, рецимо хоћеш да рокнеш неког душманина и хоћеш да унајмиш некога, како ћеш наћи сајт који то ради? Или нпр. да нађеш неки сајт на коме постоји сви видео и тонски записи разних атентата и сл. или да купиш тону кокаина и сл. ако нема неки претраживач, шта ћеш, куцкати те аресе ручно, набадати их? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2014, 08:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Postoji jedan problem sa tim "mračnim internetom"....Njega je finansirala i razvila američka vojska. http://www.onion-router.net/Sponsors.html On je namijenjen skupljanju podataka i komunikaciji američkih agenata sa vladom. O tome se ne priča na glas ali u razvoj i održavanje TOR-a su ona i njene agencije i dalje uključena. U suštini TOR ne da ne krije identitet korisnika nego ga uz pomoć istog agencije mogu lako otkriti i on bukvalno ističe korisnike koji šire nelegalne stvari po internetu.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2014, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Sehxsor je na svom terenu :D
Za sve ovo sam cula, tj citala u trilogoji Milenium. Doduse mislila sam da je Tor i sve ostalo fikcija.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2014, 01:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
_зока je napisao:
Postoji jedan problem sa tim "mračnim internetom"....Njega je finansirala i razvila američka vojska. http://www.onion-router.net/Sponsors.html On je namijenjen skupljanju podataka i komunikaciji američkih agenata sa vladom. O tome se ne priča na glas ali u razvoj i održavanje TOR-a su ona i njene agencije i dalje uključena. U suštini TOR ne da ne krije identitet korisnika nego ga uz pomoć istog agencije mogu lako otkriti i on bukvalno ističe korisnike koji šire nelegalne stvari po internetu.


Mislim da je americka vlada i dalje glavni finansijer, ali to ne znaci da mogu da ga kontrolisu i da je identitet korisnika tako lako otkriti. Identitet je prilicno tesko otkriti, analizom saobracaja unutar mreze i koliko znam jedino koga su uspjeli tako da ugase je Freedom Hosting, a cak su i administratora Silk Road-a nasli na drugi nacin (koristio isto korisnicko ime na razlicitim forumima gdje se nije krio, narucivao lazne vozacke dozvole na svoju adresu i tako nesto).

Tor je vjerovatno najanonimniji nacin da nesto uradis online, ali ako imas bas neke super tajne informacije koje treba da posaljes Al Kaidi, onda je ipak bolje da ga koristis u kombinaciji sa nekim besplatnim wifijem. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2014, 08:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ja sam nešto čitao kako je jedna od njegovih primarnih uloga okupljanje "ilegalaca" na jednom mjestu upravo u svrhu jednostavnijeg identifikovanja kada bude potrebe za tim...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2015, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
https://darkode.com/

Policija RS :)
Ko fali na forumu? :lol:

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2015, 18:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Mar 2007, 22:19
Postovi: 253
.montenegro (.me)
@dukicas ahmia.fi mada nema tu neki google jer ne mogu se indexirat sajtovi
Za pravo dark net se ide na pozivnicu imaju neki xyz irc kanali tu malo popricas,ako se smiluju dobijes.invite code,a sve ostalo je 80% scam\fake
tor jeste siguran,ali u rs se malo koristi,tako da se lako skonta red flag bas zbog male populatnosti


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2015, 23:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
djordjevet je napisao:
ali u rs se malo koristi,tako da se lako skonta red flag bas zbog male populatnosti


Mozes kroz AES VPN proturiti TOR u neku drugu zemlju, sa obfs3 je neprimjetan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 00:19 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 03 Mar 2015, 02:02
Postovi: 3
Imao sam prilike prisustvovati seminaru gdje je bilo i rjeci o dark netu pa ako neko ima nesto konkretno da pita mogu mu objasniti.

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2016, 17:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Maj 2012, 15:15
Postovi: 25
Evo ja da kratko objasnim, tema mi je jako zanimljiva, a ako nekom smeta sto je "otvaram" nek jede shit.
Imate povrsinski, dark i deep web.
Povrsina = facebook, youtube, znaci svaka stranica koja se moze naci na google pretrazivacu.
Dark = stranice koje nisu na googleu ali su i dalje dostupne svima i nisu nesto opasne, to su obicno neke stranice sa datotekama ili opcijama da ukucas pretragu itd, obicno su to stranice vlade, mogu biti i neki forumi itd.
Deep = E ovo je tata igrice.NE ULAZITE AKO NISTE SIGURNI DA ZNATE STA RADITE, odmah da napomen pod najvecim slovima.
Ovde mozete uci ako imate Tor browser i jos ima neka verzija operativnog sistema koja cini pristup jos sigurnijim(tako je najsigurnije, mozete vi i ovako preko Chorme ili Firefox al ako vam se ide u zatvor il da vas neko pocne pratiti, samo izvolite), ima svega i svacega, zamislite vasu najgoru nocnu moru i to vam je to.
Imate na YouTube lika koji sufra Deep Webom > https://www.youtube.com/watch?v=eT8fFZVgOZY
Ako vas stvarno interesuje sta je tamo eto gledajte njegove klipove ali nemojte sami ulaziti ako ste samo znatizeljni a nemate pojma.
Eto onako da svi razumiju o cemu je rijec.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2016, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
:lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Nov 2016, 17:56 
Zasto bih isao u zatvor ako me ne interesuje CP, narucivanje ubistva ili droge? Nigdje veze...vidim spominje se i nasilje na prvoj strani teme...dekapitacije i slicne stvari se mogu naci i na obicnom internetu...hrpa sajtova slicnih tome...

vidim na ovoj slici sto je fiki postavio 4chan spada pod dark web, isao tu nemali broj puta i nikada problema...i da, na googleu je...


Vrh
  
 
PostPoslato: 13 Nov 2016, 18:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Maj 2012, 15:15
Postovi: 25
Jbg ne mogu pricati bas o tome jer nisam nikad ulazio niti znam u bocu ali navodno kako se prica, na deep web ili ti duboki web ulazis da bi nasao nesto ilegalno i pod radarom, to je neka svhra tog deep weba.
Zato ljudi ulaze sa tim Tor browserom jer te on ucini da budes anoniman, u neku ruku nevidljiv pa samim tim to znaci sigurnost.
Prica je da, kad udjes na deep web, ako napravis jednu greskicu odma te pocnu pratiti, ako negdje zapnes, odma si ostavio trag i neko te moze pratiti.
Ima stvarno svega odvratnog i opasnog tamo, vecina ulazi na deep web da kupi drogu, to je dom podofila takodje a ima i dosta bas dosta fake stranica koji su fbi napravili da bi uhvatili neke gluplje posjetitelje.

Ponavljam, dark web nije opasan toliko, mozda cak nije uopste, dark web je jednostavno ono sto nemozes naci na googlue ali je i dalje dostupno svima ali bas svima.
Naprimer, ovaj forum moze biti dio dark weba.Ako si ikad pravio stranicu ili forum, imas opciju "dont let search engines index this" ili tako nesto slicno sto znaci da pretrazivaci nece pretraziti i svrstati tvoju stranicu ili forum u njihove datoteke i pretrage.
Deep web je druga prica.

Ja bi rekao da je ova ilustracija nekako tacnija predstava sta je sta :
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs