banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 11:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: m:tel 3G USB modem
PostPoslato: 14 Maj 2013, 14:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Interesuje me sve u vezi pomenutog u naslovu. Koliko košta da se kupi? Da li ide sa ugovorom ili bez, postpaid ii' prepaid?
I recimo da upim na njemu 1GB protoka, ima li ta količina ''rok upotrebe'' tj. datum do kad moraš potrošiti (kao na prepaid mobilnim dopunama) i kako se dopunjava kad se potroši zakupljena količina protoka?
Uzimam tablet koji ima mogućnost korištenja i SIM kartice, pa pitam da je isplativije da mobilni internet koristim preko SIM kartice (koju bi kupio samo za tu namenu) ili je bolje da ipak kupim 3G USB modem?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2013, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Sreca pa vecina odgovora ima na mtel stranici, ali tesko otvoriti...

Ima postpaid, ima prepaid... Vjerujem da, ako je postpaid, ima ugovor... Kod prepaida imas rok, i traje ti otprilike kao mobilna dopuna (35 dana otpilike za 10KM), i dopunjava se kao normalni telefon, jer je to u stvari broj telefona... Cijene se tacno ne sjecam, ali nesto mi u glavi zvoni oko 50 KM (prepaid, ako nije pojeftinilo). S tim da, ako dobro razumijem ovo sto pise na mtel-ovoj stranici, u okviru mtel-a imas flat pristup (mada mi je to nelogicno, ali eto, tako pise)...

EDIT:
sad provjerih... Bilo je 50KM kad sam ja kupovao jednoj kolegici prije godinu dana, ali valjda je sad jeftinije...

EDIT2:
citam sad ovo na njihovoj stranici, i izgleda da su promjenili sistem... 10KM ti je mjesecno, flat protok u mtel mrezi, ako si u roamingu, onda imas ograniceno 1GB... Znaci dopunjavas svaki mjesec 10 KM, i trosis koliko hoces... Valjda sam dobro razumio...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2013, 21:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2012, 11:11
Postovi: 203
Tih 10 KM je u VPNu, a i nije flat rate vec imas po punoj brzini da skidas 1GB a onda ti smanje na 64kbps ( koji nije ni za sta ). Nema kod mtela tako dobrih ponuda :).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2013, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
A modem? Na stranici nista ne pise kada je u pitanju pre-paid...

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Maj 2013, 23:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ja koliko vidim, meni je tu 100 puta isplativije kupiti SIM karticu na kojoj ću podesiti da mi je jeftiniji internet, a pozivi i poruke skuplje (koje neću ni koristiti), a pri tom ću retko koristiti 3G internet preko SIM kartice, jer ću najčešće biti preko WLAN povezan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2013, 17:10 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 28 Dec 2012, 11:11
Postovi: 203
Modem se kupuje i tvoj je, ako me pamcenje dobro sluzi, dodje oko 50 KM. Sto se tice mobilnog interneta, eronet je bolja opcija, jer kada potrosite protok u punoj brzini imate 128 kbps ( umjesto mtelovih 64 ) sto je opet sasvim ok cak i za slusanje online radia u autu :). Za 20 KM dobijes 2GB po punoj brzini + 128kbps flat, a za 40 KM dobijes 15 GB + 256 flat rate sto je sasvim ok brzina za neke osnovne radnje koje i radis kada si na terenu ili putu, e sada jedino nisam siguran kolika je pokrivenost eroneta u BiH, koliko znam mtel je 100% ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs