banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 16:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kako izbjeci carinu ?
PostPoslato: 21 Jan 2012, 17:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Jan 2011, 12:40
Postovi: 56
Ja neznam gdje da stavim ovu temu , pa nek moderatori premjeste gdje treba . Dakle , meni trebaju nacini da izbjegnem carinu kad kupujem neke stvari sa interneta . Do sada sam samo kupio privjesak za kljuceve , ali njega je donjeo postar kuci , posto je jako malen . Mene zanima , kako da ja izbjegnem naplatu carine , kad budem uzmao neke vece stvari . Citao sam na forumu da se svasta desavalo ljudima , da je carina bolesno velika i da se stvari otvaraju . Sad vi meni recite kako vi kupujete na netu i gdje . I zanima me , gdje i kome se placa carina , kada su neke vece stvari u pitanju . Pomagajte forumasi !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 23:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Mislim da je nemoguce, praticui temu da vidim i druga misljenja, ali sto se tice narudzbine preko neta, nikako da se ne da izbjeci + sto nasi deru.
Jednostavno, narucis ono sto bas ne mozes naci kod nas, u drugom slucaju sjesti na bus pa do Srbije/Hrvatske, e tu vec mogu pomoci, prenosio sam i zive i mrtve stvari preko granica, od 50 grama do 30ak kila :D

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 23:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Ako koristis FedEX ili DHL za prevoz, vrlo je vjerovatno da ces platiti carinu, cak i za manje, ali vrednije pakete... Ako ide obicnom postom, onda cak i za vece i mnogo vrijednije pakete neces placati carinu... A cak i sto se tice DHL-a i FedEX-a, i tu postoji sansa da neces platiti ili da hoces... Zavisi... Uglavnom, uvijek trazi od prodavca da naznaci gift na paket, jer se pokloni obicno ne carine...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2012, 23:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2010, 13:24
Postovi: 77
Zamoliti sellera da naznaci na paketu GIFT, VALUE 20 $.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 00:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Ја сам једном наручивао из Кине преко иБеја слушалице за комп и платио поштару 3 КМ, а једном сам наручивао јакну и ништа нисам платио. Ни царину, ни поштару, само оно колико је коштала јакна. Не знам како и шта, слушалице дошле за 15 дана, а јакна за 31 дан.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2012, 00:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Avg 2010, 13:24
Postovi: 77
nemz je napisao:
Ја сам једном наручивао из Кине преко иБеја слушалице за комп и платио поштару 3 КМ, а једном сам наручивао јакну и ништа нисам платио. Ни царину, ни поштару, само оно колико је коштала јакна. Не знам како и шта, слушалице дошле за 15 дана, а јакна за 31 дан.


Ovisi o nacinu slanja..
Ali mislim da je to ionako do posiljaoca ..
To 3 KM je vredonosno pismo bilo..
U yadnje vrijeme ne naplacuju nista kod isporuke, u pravu si...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jan 2012, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Ja sam dobio zadnji put kutiju, malo manju od one za patike i platio sam carinu. Dobio sam jaknu u kutiji, platio sam opet carinu. Samo ono sto nije u kutiji prolazi bez carine. Meni se bar tako cini.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 08:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Ono što ide običnom poštom će u 99% slučajeva proći bez carine. Sve što ide preko brze pošte i sleće u SA na aerodrom će biti carinjeno ako samo jedan pf. prelazi vrijednost od 50KM sa svim troškovima.

E sad ako imate 5 pošiljki sedmično, teško da će svaki put proći bez carine...

Naznačavanje GIFT na robi je glupost jer ne pije vode...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 10:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
stvar je samo da imaš pravog čovjeka na pravom mjestu, sve ostale priče koje ti pričaju ne vrijede, carinu i pdv ćeš da platiš u svakom slučaju (osim u navedenoj opciji) i naravno izbjegavaj DHL pošto rješavaju pošiljke u Sarajevu i deru kožu sa ledja.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Jan 2012, 16:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
mangia je napisao:
Ono što ide običnom poštom će u 99% slučajeva proći bez carine. Sve što ide preko brze pošte i sleće u SA na aerodrom će biti carinjeno ako samo jedan pf. prelazi vrijednost od 50KM sa svim troškovima.

E sad ako imate 5 pošiljki sedmično, teško da će svaki put proći bez carine...

Naznačavanje GIFT na robi je glupost jer ne pije vode...


Pa ne znam baš da ako vrijednost prelazi 50 km, bude i ocarinjeno. To što sam dobio vrijedilo je 35 km.
Mislim da se tu radi o subjektivnoj procjeni same pošiljke i njene vrijednosti. Naravno da koverte neće cariniti, ali sve što ne spada u to hoće. Mislim da ima svega pomalo. Kupujte minijaturne stvari :D

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jan 2012, 19:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Nekako mi ovo pitanje, mozda najbolje ovdje....

Ako bih otisao, recimo u Njemacku i kupio sebi gitaru... Da li cu morati placati carinu za istu kad budem prelazio granice?? Bez povratka PDV-a i sl... Tj, mene vise interesuje put SAD - BiH (tj avion do Zagreba, pa autom do BL), ali to je manje-vise nebitno... Rekao bih kolegi, koji zivi i radi u SAD, da mi kupi nesto, pa da mi ponese kad bude dolazio, ali ne znam da li ce ga muciti sa carinama i sl...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 09:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Kada prenosiš sa sobom, prag za plaćanje carine je 200KM.

No neka je raspakuje, opali par akorda na prazno, nalijepi na nju naljepnicu tipa "Lillehammer olympics 1994" i neće ga niko zezati... Jednom sam stajao iza jednog našeg jugovića... Lik samo što nije montažnu kuću spakovao pri povratu za "rodnu grudu"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 09:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Okt 2010, 15:23
Postovi: 234
mangia je napisao:
Kada prenosiš sa sobom, prag za plaćanje carine je 200KM.

No neka je raspakuje, opali par akorda na prazno, nalijepi na nju naljepnicu tipa "Lillehammer olympics 1994" i neće ga niko zezati... Jednom sam stajao iza jednog našeg jugovića... Lik samo što nije montažnu kuću spakovao pri povratu za "rodnu grudu"



U BiH/RS prag za cariu kada su posiljke u pitanju je 50 KM. Ali postoje razni trikovi ...

Ukoliko kupujete preko eBay-a, svakako posaljite prodavacu mail da stavi gift ili service ( ukoliko kupujete sat ili nesto od tehnike, pitajte da vam stavi kao da je u pitanju popravka u garanciji pa samim tim nema ni carine ni poreza).
Druga opcija je svakako da zamolite carinika kad vas zovnu da vam malo progleda kroz prste. on nadje neki paket od 50-ak maraka i na to obracuna Carinu i PDV (oko 30%) i to je to. - naravno ako je vas paket u iznostu od 150 KM i vise.

Mada sam ja skoro pricao sa carinikom, oni predmete kao sto su jakne, majice, patike, cipele ne otvaraju, ukoliko na kutiji ne postoji visoka cijena. Ja sam narucio do sad oko 50-ak paketa i nikad do sad mi nisu trazili carini. A onda sam drugu platio nekakve cipele, i na kupiji je bila cijena od 104 funte. I carinik mi je rekao da nije bilo cijene nebi zvao niko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 10:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Archangel je napisao:
Nekako mi ovo pitanje, mozda najbolje ovdje....

Ako bih otisao, recimo u Njemacku i kupio sebi gitaru... Da li cu morati placati carinu za istu kad budem prelazio granice?? Bez povratka PDV-a i sl... Tj, mene vise interesuje put SAD - BiH (tj avion do Zagreba, pa autom do BL), ali to je manje-vise nebitno... Rekao bih kolegi, koji zivi i radi u SAD, da mi kupi nesto, pa da mi ponese kad bude dolazio, ali ne znam da li ce ga muciti sa carinama i sl...

Njemačka, ako ideš busom, ne bi trebala biti problem, samo je raspakuješ i kažeš da si je donio odavde.

Za avion, pogotovo USA, je malo problematičnije, imaš limite prtljaga, sve preko se plaća, na prekookeanskim to nike baš jeftino, ali bar isto može proći carinu na fazon "oh, it's mine".

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 10:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2003, 12:32
Postovi: 5308
Lokacija: HEAVEN
Znam da postoji ono fazon, 20kg ti je 50KM ili tako nesto (kad mi je drug isao u Egipat na apsolventsku ganjao je da nosi samo jednu torbu tezu manje od te, da ne bi morao davati puno para)...

Ova stvar koju sam nasao na Ebay-u (mada mozda ima i u nekim prodavnicama u SAD) je polovna, ali kosta preko 500KM, tako da bi se odmah moglo reci "oh, it's mine", jer se na njoj vec vidi da je polovna (ima ostecena na njenoj zastiti)... Ali ovo je jos uvjek u razvoju ideja, nemam ja tih "preko 500KM" :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jan 2012, 13:06 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 03 Okt 2005, 01:56
Postovi: 155
Ja sam prije dvije godine kupio elektricnu gitaru bas u Njemackoj. Cijena oko 400e. Samo sam je zamotao u cebe fino i stavio u gepek. Niko nista pitao nije. Za jedno godinu-dvije icicu vjerovatno da kupim drugu dosta skuplju ali ce teknika vjerovatno ostati ista. Inace vecinu elektronike(display, komp, laptom, playstation) sam kupovao u inostranstvu i obicno prevozio busem. Fino zapakujem u robu i nikad problema nisam imao. Valjda je stvar i srece...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2012, 00:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 22 Jan 2011, 14:59
Postovi: 434
Evo ukratko, i to nisi cuo od mene :D
Kupis od kineza, kazes da stave price value 50 USD, napravis u fotosopu fake racun na tu vrijednost, posaljes faxom ( to je bitno, ne idi licno gore sa fake racunom, lakse je ovako :D ) taj racun ( ako nemas fax, mozes u posti poslati ) i paket ce ti doci, najcesce bez carine na vrata :D

_________________
DJ SKYZER - Balkan Party Mix #1


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2012, 17:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
Smijem li ja onako usput, čitajući ove vaše semi-nebuloze i extreme-ideje, skrenuti pažnju na jednu stvar:
U BiH zaštita privatnosti podataka je na vrlo niskom nivou i svi zakoni koji se potegnu u nekoj priči će biti prioritetni u odnosu na zaštitu nečijih podataka (barem za državne i vladine organe).
Dakle, nije li vam možda, onako sporadično, palo na pamet da ovo može pročitati i neko ko radi špediciji/carini/graničnoj službi/MUP-u/dupeuvlakačkom mjestu u nekoj vladinoj ustanovi... te da se nekome može dići qrac na ovo pisanije te podnijeti prijavu. Jer, koliko vam god to smiješno zvučalo, ovo o čemu pričate je krivično djelo. Ukoliko neko bude htio, može zahtijevati sve informacije vezano za osobu koja je postovala po forumu što ne uključuje samo "lične" podatke koje ste unijeli u profil već daleko više (IP adresu sa koje ste postovali/lokaciju i sl.).

Ako mislite da oni nemaju pravo na tako nešto, razmislite DOBRO još jednom. A sad slobodno opletite dalje, misleći da ste zaštićeni svojom anonimnošću na forumu. Ovo je samo dobronamjerna opaska, nikakvo popovanje. Manite se ove priče, bar ovako javno...

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 23:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Apr 2002, 01:00
Postovi: 413
Da, i meni to pade na pamet. Da je bila tema kako prejebati protivprovalna vrata ili alarm na autu vjerovatno tema nebi ni zaživila od moderatora a to je isto krivično djelo. Čak nisam ni siguran koje je teže.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2012, 00:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
dtb_pro je napisao:
Smijem li ja onako usput, čitajući ove vaše semi-nebuloze i extreme-ideje, skrenuti pažnju na jednu stvar:
U BiH zaštita privatnosti podataka je na vrlo niskom nivou i svi zakoni koji se potegnu u nekoj priči će biti prioritetni u odnosu na zaštitu nečijih podataka (barem za državne i vladine organe).
Dakle, nije li vam možda, onako sporadično, palo na pamet da ovo može pročitati i neko ko radi špediciji/carini/graničnoj službi/MUP-u/dupeuvlakačkom mjestu u nekoj vladinoj ustanovi... te da se nekome može dići qrac na ovo pisanije te podnijeti prijavu. Jer, koliko vam god to smiješno zvučalo, ovo o čemu pričate je krivično djelo. Ukoliko neko bude htio, može zahtijevati sve informacije vezano za osobu koja je postovala po forumu što ne uključuje samo "lične" podatke koje ste unijeli u profil već daleko više (IP adresu sa koje ste postovali/lokaciju i sl.).

Ako mislite da oni nemaju pravo na tako nešto, razmislite DOBRO još jednom. A sad slobodno opletite dalje, misleći da ste zaštićeni svojom anonimnošću na forumu. Ovo je samo dobronamjerna opaska, nikakvo popovanje. Manite se ove priče, bar ovako javno...

Bio bi super naslov " Uhapsen jer je pisao na forumu kako prevariti drzavu". :D. Stas, kad ne mogu ove krupne, trebalo bi da po nama opletu zakonom. Jbt, uvozimo, preprodajemo, zaradjujemo milione.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs